021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
Australia
logo
Australia
 • area مساحت
  7,692,024 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  دلار استرالیا
 • capital جمعیت
  25,861,227
 • capital پایتخت
  کانبرا
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور استرالیا

کشور استرالیا (با نام رسمی قلمروی همسود استرالیا)، کشوری است که از قاره و جزایر زیادی که این کشور را محاصره کرده اند (تاسمانی و غیره)، تشکیل شده است. استرالیا همچنین تنها قاره ای است که بعنوان یک کشور واحد اداره می شود. گاهی بصورت غیر رسمی به آن قاره جزیره ای گفته می شود که با اقیانوس های پیرامونی احاطه شده است.

به دلیل موقعیت جغرافیایی استرالیا در نیمکره جنوبی، فصل ها در این کشور بر خلاف چیزی است که غالبا مشاهده می کنید؛ فصل تابستان در دسامبر شروع می شود، در حالیکه فصل زمستان در ماه ژوئن آغاز می شود. با این حال، می توانید در تمام طول سال از هوای خوب لذت ببرید که شامل تابستان های گرم و زمستان های معتدلی می شود که فقط با بارش باران همراه است.

کیفیت زندگی در کشور استرالیا بسیار بالاست. این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان را دارد. بخش های پررونق اقتصاد استرالیا عبارتند از: کشاورزی، مالی، گردشگری، آموزش، خدمات و ساخت‌وساز.

استرالیا به طور کامل با آب های دو اقیانوس هند و آرام محاصره شده است. بیش از 18 میلیون نفر در کشور استرالیا زندگی می کنند و بیشتر آنان از تبار بریتانیایی هستند.

بعد از جنگ جهانی اول، افراد زیادی از کشورهای ایتالیا، یونان و آلمان در استرالیا ساکن شدند. به تازگی، افراد زیادی نیز از قاره آسیا برای زندگی وارد این کشور شده اند. گروه دیگر ساکنین کشور استرالیا را بومیانی تشکیل می دهند، که سالها پیش از ورود اروپایی ها، در این کشور ساکن بوده اند.