logo
کشور استرالیا
logo
کشور استرالیا
 • area مساحت
  7,692,024 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  دلار استرالیا
 • capital جمعیت
  25,861,227
 • capital پایتخت
  کانبرا
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور استرالیا

کشور استرالیا (با نام رسمی قلمروی همسود استرالیا)، کشوری است که از قاره و جزایر زیادی که این کشور را محاصره کرده اند (تاسمانی و غیره)، تشکیل شده است. استرالیا همچنین تنها قاره‌ای است که بعنوان یک کشور واحد اداره می‌شود. گاهی به صورت غیر رسمی به آن قاره جزیره‌ای گفته می‌شود که با اقیانوس‌های پیرامونی احاطه شده است.

به دلیل موقعیت جغرافیایی استرالیا در نیمکره جنوبی، فصل‌ها در این کشور بر خلاف چیزی است که غالبا مشاهده می‌کنید؛ فصل تابستان در دسامبر شروع می‌شود، در حالیکه فصل زمستان در ماه ژوئن آغاز می‌شود. با این حال، می‌توانید در تمام طول سال از هوای خوب لذت ببرید که شامل تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدلی می‌شود که فقط با بارش باران همراه است.

کیفیت زندگی در کشور استرالیا بسیار بالاست. این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان را دارد. بخش‌های پررونق اقتصاد استرالیا عبارتند از: کشاورزی، مالی، گردشگری، آموزش، خدمات و ساخت‌وساز.

استرالیا به طور کامل با آب‌های دو اقیانوس هند و آرام محاصره شده است. بیش از 18 میلیون نفر در کشور استرالیا زندگی می‌کنند و بیشتر آنان از تبار بریتانیایی هستند.

بعد از جنگ جهانی اول، افراد زیادی از کشورهای ایتالیا، یونان و آلمان در استرالیا ساکن شدند. به تازگی، افراد زیادی نیز از قاره آسیا برای زندگی وارد این کشور شده اند. گروه دیگر ساکنین کشور استرالیا را بومیانی تشکیل می‌دهند، که سال‌ها پیش از ورود اروپایی‌ها، در این کشور ساکن بوده اند.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study