logo
کشور آمریکا
logo
کشور آمریکا
 • area مساحت
  9,833,520 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  دلار
 • capital جمعیت
  333,346,614
 • capital پایتخت
  واشینگتن
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور آمریکا

کشور آمریکا، یا ایالات متحده که در محافل رسمی به عنوان ایالات متحده آمریکا، «آمریکا» یا U.S.A یا U.S شناخته می‌شود، یک کشور بزرگ است که در آمریکای شمالی و در جنوب کشور کانادا قرار گرفته و دارای طولانی‌ترین مرز خشکی در جهان با این کشور است. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام و از جنوب با مکزیک و خلیج مکزیک هم‌مرز است.

کشور آمریکا یک جمهوری فدرال متشکل از 50 ایالت مستقل است که تحت یک دولت ملی قدرتمند و دموکراسی پارلمانی متحد شده اند. علاوه بر 48 ایالت همجوار که گستره میانی یا سرزمین اصلی قاره را اشغال کرده اند، ایالات متحده شامل ایالت جزیره‌ای هاوایی (که در میانه اقیانوس آرام قرار گرفته) و آلاسکا (در منتهی‌الیه شامل شرق آمریکای شمالی) نیز می‌شود.

آمریکا با مساحت 9.526.468 کیلومتر مربع، پس از کشورهای روسیه، کانادا و چین، چهارمین کشور پهناور جهان به شمار می‌آید. پایتخت ایالات متحده شهر واشینگتن دی.سی است که به عنوان منطقه کلمبیا (District of Columbia) نیز شناخته می‌شود؛ یک ناحیه فدرال که از زمان پیدایش در سال 1790، به عنوان پایتخت کشور در نظر گرفته می‌شد.

جمعیت کشور آمریکا در سال 2021، برابر با 330 میلیون نفر تخمین زده شده است و پرجمعیت‌ترین کشور در قاره آمریکا محسوب می‌شود. پایتخت این کشور واشینگتن دی‌سی (ناحیه کلمبیا) است. بزرگترین شهر آمریکا نیویورک است. 80 درصد جمعیت آمریکا به زبان انگلیسی و 19 درصد به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study