logo

راهنمای جامع دریافت ویزای زیارتی-توریستی عراق

16 مرداد 1402

در این مقاله در مورد ویزای زیارتی عراق، هزینه ویزای اربعین، مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای زیارتی اربعین و زمان صدور و مدت اعتبار آن توضیح می‌دهیم.

این مقاله صرفا یک محتوای جامع آموزشی و کاربردی برای کاربران است و مجموعه سامان استادی هیچگونه خدماتی در حوزه ویزای زیارتی ارائه نمی‌دهد.

ویزای زیارتی چیست؟

ویزای زیارتی نوعی ویزای توریستی است و به سندی گفته می‌شود که به منظور بازدید از اماکن مذهبی (زیارت) صادر و در گذرنامه الصاق می‌شود و معمولا مدت زمان اعتبار آن کوتاه (سه ماه) است و می‌توان به مدت 30 روز در کشور مقصد حضور داشت و از نظر مدت اعتبار و تعداد دفعات ورود به کشور مقصد، مشابه ویزای سینگل در ویزای توریستی کانادا است.

هزینه ویزای زیارتی اربعین

هزینه ویزای زیارتی عراق: رایگان

هزینه ویزای اربعین: رایگان

عوارض خروج از کشور به صورت زمینی: 15.000 تومان

عوارض خروج از کشور به صورت هوایی: 45.000 تومان

هزینه ویزای زیارتی عراق

نکته: در حال حاضر با لغو روادید برای ورود به کشور عراق هیچ هزینه ای توسط کنسولگری عراق از زائرین ایرانی دریافت نمی‌شود و تنها هزینه‌ای که زائرین باید پرداخت کنند 45.000 تومان عوارض خروج در مسافرت هوایی به عراق و 15.000 تومان عوارض خروج در سفر زمینی به اعتاب مقدسه خواهد بود.

به طور کلی، هزینه عوارض خروج از کشور برای مسافران 400 هزار تومان در سفر اول، 600 هزار تومان در سفر دوم و 800 هزار تومان در سفر سوم است. به عنوان مثال، اگر فردی با ویزای توریستی قصد خروج از کشور را داشته باشد، باید عوارض خروج از کشور را به مبلغ 400.000 تومان به دولت پرداخت کند و اگر برای بار دوم، با ویزای تحصیلی قصد خروج از کشور را داشته باشد، باید مبلغ 600 هزار تومان بابت عوارض بپردازد.

قبل از لغو ویزای زیارتی به دلیل حجم بالای زائران و مسافران در زمان اربعین، با توافق دو کشور، ویزای اربعین برای ایرانی‌ها آزاد و رایگان اعلام شد و سفارت عراق برای صدور ویزا هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

بیشترین حجم مسافرت ایرانی ها و زائران کشورهای دیگر به کشور عراق از 20 ماه محرم تا 30 ماه صفر اتفاق می‌افتد. نکته جالب توجه این است که در کشور عراق به مناسبت اربعین 12 روز تعطیلی توسط دولت مرکزی عراق اعلام شده است و کلیه ادارات آموزشی و … فعالیتی ندارند.

مدارک برای صدور روادید زیارتی عراق

مدارک ویزای زیارتی عراق 1402

مدارک انفرادی و مدارک گروهی

برای دریافت ویزای زیارتی انفرادی عراق باید مدارک را به سفارت و برای دریافت ویزای زیارتی گروهی عراق به رئیس کاروان یا دفتر زیارتی تحویل داده شود. کامل‌بودن مدارک ضروری است، در غیر اینصورت ویزای زیارتی صادر نمی‌شود.

مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • گواهی شغلی (به عنوان مثال دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل و کارمندان دولتی باید حکم کارگزینی ارائه دهند.)

نحوه ثبت نام ویزای اربعین

شرایط ثبت نام برای صدور روادید اربعین

شرایط دریافت ویزای زیارتی عراق

دریافت ویزا برای ایرانیان شرایط ویژه‌ای ندارد و تقریبا با درخواست همه متقاضیانی که قصد دریافت ویزا و ورود به عراق را دارند موافقت می‌شود.

از شرایط عمومی ورود به عراق می‌توان به داشتن پاسپورت معتبر، کامل‌بودن مدارک همه اعضای کاروان در ویزای گروهی، عدم ابتلا به بیماری‌های خطرناک و واگیردار و نداشتن ممنوعیت خروج از کشور اشاره کرد.

در سال‌های اخیر، با توافق حذف ویزا توسط کنسولگری‌های ایران و عراق به منظور سامان‌دهی زائران برای ورود و خروج به عراق سامانه‌ای با نام سماح ایجاد شده که همه زائران باید در آن ثبت نام کنند.

ثبت نام اینترنتی در سامانه سماح

ساماندهی مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه

سامانه سماح برای ساماندهی و تسهیل روند گرفتن ویزای اربعین طراحی شده است. ثبت درخواست ویزا و گرفتن وام کمک هزینه زیارتی اربعین نیز از طریق سامانه سماح انجام می‌شود.

آموزش ثبت نام در سامانه سماح

مراحل ثبت نام اینترنتی در سامانه:

1. ورود به سامانه سماح از طریق آدرس https://samah.haj.ir، دریافت کد تایید از طریق پیامک و ثبت آن در سایت و واردکردن کد ملی و تاریخ تولد

ثبت نام ویزای زیارتی عراق در سامانه سماح

2. انتخاب بخش اربعین و مطالعه شرایط ثبت نام و پذیرش قوانین

ثبت نام ویزای اربعین در سامانه سماح

3. واردکردن اطلاعات فردی (و سایر افراد، در صورت عزیمت گروهی)

مراحل ثبت نام ویزای اربعین در سامانه سماح

4. ثبت اطلاعات مرزی (مرز، تاریخ عزیمت و برگشت)

ثبت نام ویزای زیارتی عراق 1402

5. ثبت کامل و تایید اطلاعات، دریافت رسید ثبت نام

آموزش ثبت نام ویزای زیارتی عراق

6. مشاهده و دریافت زائرکارت اربعین 1402

ثبت نام آنلاین ویزای زیارتی اربعین

ثبت نام افراد زیر 18 سال برای سفر اربعین

افراد زیر ۱۸ سالی که قصد سفر به عراق را دارند؛ چون هنوز به سن قانونی نرسیده اند، باید اجازه‌نامه از پدر را هم همراه دیگر مدارک خود در سامانه سماح بارگزاری کنند.

موارد ممنوعیت ثبت نام ویزای اربعین

این افراد نمی‌توانند برای ویزای زیارتی اربعین ثبت نام کنند:

– بیماران دیابتی با زخم و یا عفونت اندام

– بیماران دیابتی که مشکل کلیوی دارند.

ـ بیماران مبتلا به رتینوپاتی پیشرفته

ـ بیماران دارای عوارض و علایم قلبی و عروقی

ـ بیمارانی که کنترل نامطلوب قند دارند یا قند ناشتای ۲۵۰ و بالاتر دارند.

ـ بیماران مبتلا به سرطان که در حال درمان هستند.

– بیماران مبتلا به سرطان که وضعصیت جسمانی نامطلوب دارند.

– بیماران مبتلا به آسم و COPD شدید یا کنترل‌نشده

– افرادی که بنا با تشخیص پزشک دارای بیماری واگیردار هستند (به ویژه بیماری‌های تنفسی، گوارشی و پوستی).

– افرادی که دارای بیماری حاد تب‌دار هستند؛ تا حداقل 45 تا 72 ساعت پس از قطع تب، بدون استفاده از داروهای تب‌بر، به خصوص بیماری‌های تنفسی، گوارشی و پوستی با انجام معاینه دوباره.

زمان ثبت نام یرای ویزای زیارتی عراق

ثبت نام رسمی برای ویزای اربعین در سامانه سماح از تاریخ 1402/05/03 اعلام شده و معمولا تا بعد از اربعین ادامه دارد.

مدت اعتبار ویزای زیارتی عراق

ویزا‌های صادرشده گروهی و انفرادی ۳ ماه اعتبار دارند و اجازه اسکان ۳۰ روزه در عراق را می‌دهد. ویزا‌های انفرادی و گروهی عراق سینگل هستند. یعنی امکان یک بار ورود به عراق را برای دارنده ویزا فراهم می‌کنند.

انواع ویزای زیارتی عراق

ویزای زیارتی انفرادی عراق

ویزای انفرادی برای یک نفر صادر می‌شود؛ که ۳ ماه اعتبار دارد و اجازه یک بار سفر تا سقف ۳۰ روز را فراهم می‌کند. برای اخذ ویزای انفرادی اربعین، باید از سامانه سماح اقدام شود.   

ویزای زیارتی گروهی عراق

ویزای گروهی برای جمعی از افراد به طور همزمان صادر می‌شود که یک نفر به عنوان مدیر کاروان باید مدارک همه اعضا کاروان را در سامانه سماح ثبت کند.

همه اعضا کاروان باید از یک مرز وارد عراق و از عراق خارج شوند. ورود انفرادی به عراق با ویزای گروهی امکان‌پذیر نیست.

ویزای زیارتی عراق برای افغان‌ها

افغان‌های مقیم ایران نیز مانند ایرانیان می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه سهما به صورت رایگان اجازه ورود به عراق را کسب کنند. برای افغان‌ها نیز امکان دریافت ویزای گروهی و انفرادی وجود دارد. مدارک مورد نیاز افغان‌ها برای ویزای عراق همانند مدارک ذکرشده برای ایرانیان است؛ با این تفاوت که باید دفترچه سفر هم همراه دیگر مدارک خود داشته باشند. متقاضیان برای گرفتن دفترچه سفر باید به دفتر ‌کفالت اتباع خارجی مراجعه کنند.

هزینه بیمه زائران اربعین

هزینه بیمه ویزای زیارتی اربعین 1402

ثبت درخواست ورود به عراق در سامانه سماح رایگان است و فقط نیازمند پرداخت هزینه بیمه است. هزینه بیمه در سال ۱۴۰۲ به ازای هر زائر ۳۵ هزار تومان است. شروع پوشش‌های بیمه‌ای به محض ورود به داخل کشور عراق با هر وسیله نقلیه‌ای است. این بیمه شامل پوشش هزینه‌های درمانی و فوت ناشی از حادثه است.

ارائه تسهیلات برای ویزای اربعین

سفر به کربلا در ایام اربعین معمولا یک تا دو هفته طول می‌کشد و دولت برای آرامش خاطر زائرین تسهیلاتی را برای سفر به عراق تدارک دیده است. این تسهیلات می‌تواند کمک خرج سفر باشد. قبلا برای دریافت تسهیلات اربعین باید به سامانه سماح و بخش وام کربلا مراجعه می‌شد ولی در حال حاضر بانک‌ها طبق اطلاعیه‌هایی شرایط و مبالغ وام پرداختی خود را قبل از اربعین اعلام می‌کنند.

4.7/5 - (20 امتیاز)
بدون برچسب

خیر. با توافق دولت هر دو کشور با لغو روادید، امکان ورود و خروج زائران بدون ویزا در کلیه ایام سال وجود دارد و فقط عوارض خروج باید توسط مسافران پرداخت شود.

در ایام اربعین با ثبت نام در سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir و غیر از اربعین نیازی به مراجعه به جایی برای گرفتن ویزا نیست.

ثبت نام در سامانه سماح

در ابتدای مقاله آموزش تصویری ثبت نام در سامانه سماح ارائه شده است.

هم امکان ثبت نام به صورت گروهی وجود دارد و هم به صورت انفرادی.

هزینه ویزا: رایگان | هزینه عوارض خروج هوایی: 45.000 تومان | هزینه عوارض خروج زمینی: رایگان | هزینه بیمه زیارتی: از 35.000 تا 55.000 تومان

پاسپورت با اعتبار 6 ماهه

با داشتن پاسپورت معتبر مسافرت خود را آغاز کنید

تا پایان ماه صفر

وام دانشجویی 6 میلیون تومان. بانک‌های دولتی با تودیع مبلغ 2.5 میلیون تومان در حساب 10 میلیون تومان با بازپرداخت 6 ماهه پس از بازگشت به ایران.

50 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی پورسلیمان 18 مرداد 1402

  سلام. سایتش خیلی کنده. مشکلش چیه؟ چرا دیر باز میشه؟ شما ثبت نام ویزای اربعین هم انجام میدین؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 21 مرداد 1402

   سلام. روز بخیر. در حال حاضر به خاطر حجم بالای درخواست ویزای زیارتی برای اربعین سرعت سایت پایین میاد. بهترین زمان برای ثبت نام نیمه شب تا صبح هست که این ساعات هم با نزدیک‌شدن به اربعین و زیادشدن تعداد درخواست‌ها بیشتر میشه و امکان کندی بیشتر وجود داره. پیشنهاد ما اینه که هرچه سریع‌تر ثبت نام خودتونو در ساعات بامداد انجام بدین تا به مشکل نخورید. خیر. برای ثبت نام سامانه‌ای راه‌اندازی شده که راهنمای کامل ثبت نام رو به صورت متن و تصویر توضیح دادیم و به راحتی می‌تونید خودتون ثبت نامتون رو انجام بدین. موفق باشید.

   پاسخ دادن
    سمیرا صارمی 21 مرداد 1402

    ثبتنام ویزای کربلا رایگانه؟

    پاسخ دادن
     موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

     سلام. بله ثبت نام رایگانه و می‌تونین به راحتی از طریق سامانه سماح انجامش بدین. موفق باشید

     پاسخ دادن
 2. علی 23 مرداد 1402

  سلام. ببخشید علاوه بر کارت زائر که در سامانه سماح ثبت نام می کنیم، پاسپورت موقت یا دائم هم لازم هست یا نه فقط کارت زائر کفایت می کند؟ تشکر

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 27 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. داشتن پاسپورت الزامی هست و بدون پاسپورت اجازه خروج از مرز رو ندارین. ثبت نام در سامانه سماح رو هم گفتن باید انجام بدین ولی بعضا افرادی بدون ثبت نام در سامانه و بدون داشتن کارت زائر بدون مشکل رفتن و برگشتن. از اونجاییکه ثبت نام به راحتی انجام می‌شه و با هزینه بسیار پایینی پوشش بیمه هم بهتون تعلق می‌گیره پیشنهاد می‌کنیم حتما ثبت نام کنید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
   محمد 29 مرداد 1402

   سلام . پاسپورت حتما لازم است

   پاسخ دادن
    موسسه Saman Study 30 مرداد 1402

    سلام وقت بخیر. بله برای سفر به عراق باید پاسپورت داشته باشید که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه. اگر پاسپورتتون نیاز به تمدید داره، بهتون پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر نسبت به تمدیدش اقدام کنین. چون تا جایی که ما اطلاع داریم نه امکان تمدید پاسپورت در مرز وجود داره و نه بدون پاسپورت بهتون اجازه عبور میدن. موفق باشید.

    پاسخ دادن
  محسن 24 مرداد 1402

  سلام کجاش رایگانه ، من امروز رفتم اداره مهاجرت و گذرنامه ، نفری ۵۰ هزار تومن ازمون میگیره بابت ویزای زیارتی 😐

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 24 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. برای ویزا هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. فقط عوارض خروج از کشور و بیمه ست که اون هم در مقایسه با هزینه ویزا و بیمه بقیه کشورها مبلغ زیادی نیست. موفق باشید.

   پاسخ دادن
   صالح گل اناری 26 مرداد 1402

   هزینه ویزا قبلا ۴۰ تا ۶۰ دلار بود که الان این هزینه رو نمیگیرن. گرفتن ویزا رایگانه نه گرفتن برگ تردد یا تمدید پاسپورت

   پاسخ دادن
  محمد اسمعیلی 24 مرداد 1402

  سلام من یک دبیرستانی زیر ۱۸ سال هستم و پاسپورت ندارم برای رفتن به اربعین باید حتما پاسپورت بگیرم؟؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 26 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. گرفتن پاسپورت و ویزای زیارتی اربعین برای افراد زیر ۱۸ سال الزامیه و حتما باید بصورت گروهی مسافرت کنید. برای درخواست پاسپورت و ویزا هم باید پدر یا مادرتون با استفاده از اپلیکیشن پلیس من درخواستتون رو ثبت کنن تا براتون صادر و ارسال بشه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  نعمت الله 26 مرداد 1402

  سلام وقت بخیر، اتباع چگونه برای سمانه سماح ثبت کنیم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 26 مرداد 1402

   سلام روز بخیر دوست عزیز. ثبت نام اربعین برای اتباع و مهاجرین در سایت سازمان ملی مهاجرت "سهما" به آدرس https://irmigrationorg.ir/Mohajer/Site انجام میشه. وارد سایت سهما بشید. دو بخش ثبت نام اربعین و ثبت نام دانش‌آموز داره که با طی مراحل می‌تونین ثبت نامتون رو انجام بدین. موفق باشید.

   پاسخ دادن
    نعمت الله 26 مرداد 1402

    سلام وقت بخیر، این سایت که گفتن با شماره پاسپورت و کد فراگیر ثبت نام نمی کنید، راه حل تون چیه؟ ممنون

    پاسخ دادن
     موسسه Saman Study 26 مرداد 1402

     من متوجه منظورتون نشدم. اگر سوالتونو واضح‌تر بپرسید راهنمایی می‌کنم‌. ممنون

     پاسخ دادن
      نعمت الله 26 مرداد 1402

      وقتی وارد این سایت https://irmigrationorg.ir/Mohajer/Site میشیم و از نوع شناسه، شناسه پاسپورت را وارد میکنیم سامانه خطا میگیره و ثبت نام رو قبوا نمیکنه. راه حل تون چیه؟ ممنون

      پاسخ دادن
       موسسه Saman Study 30 مرداد 1402

       سلام وقتتون بخیر. چندتا احتمال وجود داره. یا اعتبار پاسپورتتون کمتر از 6 ماهه یا سامانه دچار اختلال شده. در هر صورت، اگر حضوری مراجعه کنید کارتون انجام میشه. موفق باشید.

       پاسخ دادن
      میلاد متقیانی 05 شهریور 1402

      من امروز رفتم مرز بایه کاغزی که شما میدین از کافی نت گرفتم منو برگردوندن میخام بدونم الان دلم داره مترکه میخام بدونم چرا پاسپورت ندادین من با چی برم پس میگه باید پاسپورت بیاری وقت سبز رنگ منم تو این سایت سبت نام کردم پاسپورتمو از کوجا بگیرم برم همون سی صد تومان میدی یه کاغز میده بعد اون پاسپورت خودش میاد یا میرم از پوست میگیرم

      پاسخ دادن
       موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

       سلام وقتتون بخیر. ما توی این مقاله هم چندین بار ذکر کردیم که داشتن پاسپورت برای سفر به عراق الزامی است. اگر پاسپورت یا برگه تردد ندارید حتما براش اقدام کنین. موفق باشید.

       پاسخ دادن
  احمد 26 مرداد 1402

  سلام روز بخیر.من ساکن کشور آلمان هستم و میخواستم از طرق ایران برای زیارت اربعین اقدام کنم . چطور میتونم ویزای عراق دریافت کنم چقدر طول می‌کشد و هزینه اش چقدر میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 26 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. باید در سامانه سماح به ادرس https://samah.haj.ir ثبت نام کنید. ویزای زیارتی عراق رایگانه و شما در مراحل انتهایی ثبت نام در سامانه سماح فقط مبلغ ۳۵ هزار تومن برای بیمه پرداخت می کنید. ثبت نام در ساعات خلوت (بامداد) ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  محمدعلی 26 مرداد 1402

  سلام وقت بخیر من سنم زیر ۱۸ سال می باشد و می‌خوام با دایی برم میتونم اون رو به عنوان سر گروه انتخاب کنم یا نه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 27 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله. باید ثبت نام کننده نفر اول دایی شما باشه و پیش‌فرض به صورت سرگروه ثبت می‌شه و در ادامه شما رو به عنوان عضو جدید اضافه کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سعید 27 مرداد 1402

  آیا با ویزای اربعین ، میشه از طریق پرواز به بغداد سفر کرد؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 27 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. با توافق دو کشور ویزای زیارتی عراق به صورت کلی لغو شده و شما برای زیارت می‌تونید از مرزهای شش‌گانه (شلمچه، چذابه، مهران، خسروی، تمرچین و باشماق) به صورت زمینی و مرز نجف به صورت هوایی که در سامانه سماح ثبت شده وارد کشور عراق شوید. با پیک اربعین اگه امکان انتخاب مرز خروج در سامانه سماح باز و پروازی برای بغداد فعال باشه، با ثبت در سامانه می‌تونید از مرز هوایی بغداد وارد کشور عراق بشید.

   پاسخ دادن
  جلال 29 مرداد 1402

  سلام با ویزای اربعین میشه در سایر روزها مثلا اسفندماه هم به عتبات رفت یا نه

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 30 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. برای سفر زیارتی عراق در اربعین، ایرانی‌ها در سامانه سماح و اتباع در سامانه سهما باید ثبت نام کنند؛ ولی برای زمان‌های دیگه غیر از اربعین نیازی به ثبت نام در هیچ سامانه‌ای نیست و می‌تونید بدون گرفتن ویزای زیارتی (با توافق بین ایران و عراق برای لغو روادید) وارد کشور عراق بشید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  فاطمه 01 شهریور 1402

  سلام من اتباع هستم واریز کردم پول از حسابم کم شد ولی سایت میگه ناموفق بود. چه کار باید بکنم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 01 شهریور 1402

   سلام وقت بخیر. پول تا 72 ساعت بعد به حسابتون برمی‌گرده، جای نگرانی نیست. اما توی همون سایت میتونین از گزینه پشتیبانی استفاده کنید و مشکلاتتون رو مستقیم با خودشو مطرح کنید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  اعظم 02 شهریور 1402

  سلام.خسته نباشین ببخشید ما میتونیم از مرز مهران وارد عراق بشیم و چون آخرین مقصد زیارتمان کاظمینه، از کاظمین بریم مرز خسروی و از این مرز خارج بشیم؟ یا باید حتما مرز ورود و خروج یکی باشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 04 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. توی سامانه سماح موقع ثبت نام (طبق آموزش گام به گام این مقاله) می‌تونین مرز ورود و خروجتون رو تعیین کنین. یعنی انتخاب با خودتونه فقط باید مشخص کنید که از کدوم مرز وارد و از کدوم مرز خارج میشید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مریم 02 شهریور 1402

  سلام من در سماح ثبت نام کردم ،هرچقدر تیگ گزینه سرگروه رو پاک کردم که انفرادی باشه ولی بازم به عنوان سر گروه ثبت نامم کرد وکارت عنوان سرگروه قید شده مشکل برام پیش نمیاد؟بگید چه کار کنم انفرادی کنم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 04 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. قاعدتا وقتی افرادی رو به‎‌عنوان اعضای گروه معرفی نکردین، سفرتون به‌صورت انفرادی در نظر گرفته میشه. توی سامانه سماح، قسمت پشتیبانی اطلاعات تماس رو بر اساس استان گذاشتن. با واحد پشتیبانی استان محل زندگیتون تماس بگیرید، بهتر راهنمایی‌تون می‌کنن. ولی به احتمال زیاد مشکلی پیش نخواهد اومد. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  رضا 02 شهریور 1402

  سلام من بدون ویزا و فقط با پاسپورت وارد عراق شدم بصورت زمینی. ولی الان پرواز برگشت از نجف به تهران گرفتم‌ برای برگشت بصورت هوایی ویزا میخواد یا مدارک دیگه . یا فقط پاسپورت کافیه

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 04 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. طبق مرزهای رفت و برگشتی که توی سامانه موقع ثبت نام انتخاب کردید، می‌تونید بدون مشکل و بدون نیاز به ویزا سفر کنید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  رضا 05 شهریور 1402

  سلام . برای فرودگاه نجف بلیط کاغذی لازمه یا فقط تصویرش تو گوشی داشته باشیم کفایت میکنه. چون اینترنتی گرفتم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد. بلیت به نام شما صادر شده. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  رضا 05 شهریور 1402

  سلام مرز برگشت بنده در سامانه سماح زمینی بوده ولی الان میخوام با پرواز برگردم بدون ویزا . مشکلی نداره برگشت هوایی؟ و اینکه بلیط کاغذی بلید داشته باشیم یا تو گوشی کفایت میکنه. ممنون میشم زود جواب بدید در عراق گیر افتادم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام. با انتخاب مرز خروج و ورود در سامانه سماح محدودیتی برای تغییر مرز رفت و برگشت برای شما پیش نمیاد و شما می‌تونید از همه مرزهای 6گانه زمینی و مرزهای هوایی بغداد و نجف خارج بشید و سپس به ایران برگردین. اطلاعاتی که در سامانه سماح وارد می‌کنید برای برنامه‌ریزی و ساماندهی بهتر و بهبود خدمات و امکانات رفاهی زائران در نظر گرفته شده. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  زهرا 06 شهریور 1402

  سلام وقتتون بخیر دو تا سوال داشتم اولا اینکه مثلا اگه تاریخ رفتو تو سامانه سماح امروز مشخص کرده باشیم و هفته بعد از مرز عبور کنیم اجازه خروج میدن بهمون؟و دوما اینکه بلافاصله بعد از اینکه اطلاعاتمون رو داخل سماح ثبت کردیم تایید میشن یا مدت یکی دو روز یا بیشتر زمان می‌بره تا تایید بشن ممنون میشم به هر دو سوالم جواب بدین

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 06 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. سامانه سماح برای ساماندهی بهتر و بهبود خدمات و امکانات رفاهی زائران اربعین طراحی شده. بنابراین، اگر پاسپورت همراهتون باشه، بدون مشکل می‌تونین تشریف ببرید. فقط در روزهای پیک سفر به عراق، احتمالا شرایط کمی سخت‌تر بشه، با توجه به شلوغی مرزها و ازدحام جمعیت. در مورد سوال دومتون، ثبت نامتون بلافاصله در سایت تایید می‌شه و می‌تونین کارت زائرتون رو دریافت کنید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
   علی افتخاری 10 شهریور 1402

   سلام.زمان اربعین شما هر تاریخی واس ورود و خروج تو سایت سماح بزنی اهمیتی نداره. حتی ثبت نام هم نکنی میتونید هر زمانی برید برگردید. هواییو زمینی هم مهم نیست. هوایی برید عراق زمینی برگردید یا زمینی برید هوایی برگردید. حتی کارت زائرو هم هیچ کجا ازتون نمیخوان نشون بدین. ولی چون زمان زیادی برای ثبت نام نمیبره بهتره ثبت نام کنید و کارت زائرو بگیرید.بالاخره کشور غریبه و دسترسی که تو ایران از بابت اینترنت و تماس تلفنیو داشتن مدارک مختلف و مبلغ نقد که بهش دارید رو تو عراق ندارید.

   پاسخ دادن
    نوروزیان 21 شهریور 1402

    من در ایام اربعین وارد عراق شدم بعد واریز عوارض خروج از کشور که بار سوم من بود 800واریز کردم بعدا متوجه شدم رایگانه کسی هست راهنمایی کنه پس بگیرم البته به سامانه استرداد وevat رفتم که متاسفانه باز نمیکنه

    پاسخ دادن
     موسسه سامان اِستادی 21 شهریور 1402

     سلام وقت بخیر. از طریق همون سامانه اقدام کنید، وجه به حسابی که پول ازش خارج شده برمی‌گرده. موفق باشید.

     پاسخ دادن
  محمد 09 شهریور 1402

  سلام من برای سفر به عراق به صورت هوایی در ایام اربعین پاسپورت معتبر دارم و در سامانه سماح هم ثبت نام کردم ،دیگه به چیزی نیاز نیست؟ ویزا و ... سوال بعدی اینکه عوارض ورود به فرودگاه نجف چقدره و به صورت دلار یا دینار دریافت میشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 11 شهریور 1402

   سلام وقت بخیر. خیر برای ورود به عراق نیاز به ویزا نیست، با پاسپورت می‌تونین سفر کنید. عوارض خروج از کشور هم بر اساس زمینی یا هوایی‌بودن سفرتون بین 15 تا 45 هزار تومن متفاوته. موفق باشید.

   پاسخ دادن
    سالم شهیدی 12 شهریور 1402

    سلام.من هوایی رفتم برگشتم.عوارض خروج تو فرودگاه ۴۵ هزار تومن گرفتن.دینار و دلار برای عراقه.تو ایران کل هزینه ها به تومن میگیرن

    پاسخ دادن
     موسسه سامان اِستادی 12 شهریور 1402

     سلام وقت بخیر. ممنونیم که تجربه‌تون رو با مخاطبین ما به اشتراک گذاشتید.

     پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study