021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
مدارس استرالیا

مدارس استرالیا

کشور همسود استرالیا یک سیستم حکومتی فدرال دارد که در آن، حاکمیت بین دولت های فدرال در کانبرا و شش ایالت (نیو ساوث ولز، کوئینزلند، استرالیای جنوبی، تاسمانی، ویکتوریا و استرالیای غربی) به اشتراک گذاشته می شود. علاوه بر ایالت های فدرال، ده قلمرو با درجات مختلفی از خودگردانی نیز وجود دارد. قلمروی پایتختی استرالیا و قلمروی شمالی درجات یکسانی از خودگرانی را بعنوان ایالت های فدرال دارند، ولی بیشتر قلمروها بطور مستقیم توسط دولت فدرال اداره می شوند.

سیستم آموزش استرالیا غیر متمرکز است – بدین معنا که ایالت ها و بعضی از قلمروها، وزارت آموزش مختص به خود را دارد و سیاست های آموزشی خود را دنبال می کنند. با این حال، دولت فدرال سیاست های آموزشی را تبیین می کند و اهداف ملی آموزش با توافق بین ایالت ها، قلمروها و دولت فدرال تنظیم می شود. ایالت ها و قلمروها، به طور مشترک بودجه مدارس ابتدایی و متوسطه را همراه با دولت فدرال تامین می کنند. ایالت ها و قلمروها در حدود 75 درصد بودجه مشارکت دارند و باقیمانده آن از سوی دولت فدرال تامین می شود، که عمدتا مربوط به مدارس خصوصی است. تامین بودجه دولتی مدارس خصوصی، که شامل مؤسسه‌های مذهبی مانند مدارس کاتولیک و سایر مدارس غیر انتفاعی می شود، در مقایسه با کشورهای غربی غیر عادی به نظر می رسد و اکنون، یک موضوع سیاسی مناقشه‎‌برانگیز است. با اینکه همکاری نزدیک بین دولتی پیرامون مسائل مربوط به مدرسه و آموزش فنی-حرفه ای وجود دارد، ولی بیشتر تصمیم گیری ها در این خصوص، توسط ایالت ها و قلمروها انجام می شود.

سال تحصیلی در مدارس ابتدایی و متوسطه از اواخر ژانویه یا اوایل فوریه آغاز می شود و در دسامبر به پایان می رسد. سال تحصیلی آموزش عالی از فوریه تا نوامبر معمولا به طول می انجامد. فصل ها در کشور استرالیا برعکس فصول سال در کشورهای نیمکره شمالی است.

موردی یافت نشد!
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ