logo
ویزای توریستی و همراه استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

شهروندان 45 کشورِ واجد شرایط eVisitor یا ETA، می‌توانند درخواست ویزای خود برای اقامت‌های کوتاه‌مدت تجاری و توریستی در کشور استرالیا را به صورت آنلاین ارائه دهند. تمامی دارندگان پاسپورت سایر کشورها می‌توانند برای ویزای بازدیدکننده استرالیا با اهداف مشابه و نیز اقامت طولانی‌تر، اپلای کنند.

ویزای بازدیدکننده استرالیا جایگزین ویزای توریستی استرالیا شده و همه شهروندان می‌توانند به صورت آنلاین از طریق اداره مهاجرت استرالیا برای دریافت آن اپلای کنند.

در Subclass 600، طبقه‌بندی‌های گوناگونی برای ویزای توریستی استرالیا وجود دارد که بر اساس هدف از اقامت و تابعیت متقاضی تعیین می‌شود. ویزای بازدیدکننده استرالیا برای اقامت‌های 3، 6 تا 12 ماه، سینگل یا مولتی صادر می‌شود و شرایط آن، به صورت موردی توسط اداره مهاجرت استرالیا مشخص خواهد شد.

ویزای بازدیدکننده و توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

این نوع ویزای استرالیا، معادل ETA یا eVisitor برای شهروندانی است که واجد شرایط دریافت آنها نیستند و به دارنده اجازه می‌دهد برای گذراندن تعطیلات، بخشی از یک سفر دریایی، یا دیدار با خانواده یا دوستان در استرالیا اقامت داشته باشد.

بر خلاف سایر طبقه‌بندی‌های فرعی ویزای استرالیا، درخواست ویزای بازدیدکننده استرالیا هم از داخل این کشور امکان‌پذیر است و هم از خارج از آن. برای درخواست‌های ارائه‌شده از خارج از استرالیا، اجازه اقامت 3، 6 یا 12 ماهه صادر می‌شود. والدین واجد شرایط شهروندان استرالیا، می‌توانند ویزایی با اعتبار طولانی‌تر دریافت کنند.

ویزای بازدیدکننده برای خانواده

مسافرانی که می‎توانند توسط یک عضو واجد شرایط خانواده‌شان، که شهروند استرالیاست یا اقامت دائم این کشور را دارند، تحت حمایت مالی قرار گیرند، می‌توانند برای ویزای بازدیدکننده خانواده با اسپانسر اقدام کنند.

این نوع از ویزا برای اقامت 12 ماهه در استرالیا با هدف بازدید اعضای خانواده، گذراندن تعطیلات یا ورود به استرالیا به عنوان بخشی از یک سفر دریایی معتبر است. با این ویزا همچنین می‌توان در دوره‌هایی با مدت زمان نهایتا سه ماه، تحت آموزش قرار گرفت، ولی دلیل اصلی سفر نباید گذراندن این دوره باشد.

برای این نوع از ویزا، باید در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای بازدیدکننده استرالیا، یک دعوتنامه از یکی از اعضای خانواده‌تان در استرالیا، ارائه دهید. همچنین ممکن است از اسپانسر مسافر خواسته شود که وجهی به عنوان تضمین پرداخت کند. اگر یکی از اعضای خانواده بخواهد بدون اینکه حامی مالی شود، از مسافر حمایت مالی کند، متقاضی می‌تواند برای ویزای توریستی درخواست دهد.

اهداف ویزای توریستی استرالیا

دلایل زیادی برای بازدید از استرالیا وجود دارد. شما می‌توانید با دلایلی مانند گذراندن تعطیلات، بازدید از جاذبه‌های طبیعی، دلایل اجتماعی و تفریحی، دیدار با بستگان و دوستان، بازدید تجاری یا اقامت کوتاه‌مدت غیر کاری، مانند دریافت درمان یا مشاوره پزشکی وارد استرالیا شوید. نوع ویزایی که دریافت کنید به عواملی مانند طول مدت اقامت، محل اقامت فعلی و هدف شما از سفر به استرالیا بستگی دارد.

اگر سفر شما شامل فعالیت‌هایی باشد که به عنوان فعالیت کاری در نظر گرفته می‌شوند، مانند امور مذهبی (موعظه)، ویزای Temporary Work (Short Stay) (subclass 400) برای شما مناسب خواهد بود.

اگر با هدف شرکت در کنفرانس‌ها یا رویدادها وارد استرالیا می‌شوید، ویزای بازدیدکننده برای شما مناسب است.

چه افرادی می‌توانند برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کنند؟

ویزای توریستی استرالیا برای افرادی است که با اهداف گردشگری یا تجاری قصد بازدید از استرالیا را دارند. توریسم و گردشگری شامل گذراندن تعطیلات، تفریح و دیدار با خانواده و دوستان است. فعالیت‌های تجاری شامل شرکت در کنفرانس، مذاکرات یا بازدیدهای تجاری-اکتشافی است. با این ویزا نمی‌توانید در استرالیا کار کنید یا به کسب‌وکارها و سازمان‌های استرالیا خدماتی ارائه دهید یا به مردم کالا و خدمات بفروشید.

انواع ویزای بازدیدکننده استرالیا

ویزاهای بازدیدکننده استرالیا به چهار نوع تقسیم‌بندی می‌شوند و به هدف شما از بازدید بستگی دارند:

با داشتن این ویزا، چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم و چه کارهایی نمی‌توانیم؟

اگر ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنید، می‌توانید در طول مدت اعتبار ویزای خود، وارد این کشور شوید. در طول مدت اعتبار ویزای توریستی، می‌توانید در یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت (تا نهایتا 3 ماه) شرکت کنید. ولی نمی‌توانید تحت هیچ شرایطی مشغول به کار با پرداخت دستمزد شوید.

مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا

بیشتر ویزاهای توریستی استرالیا، تا یک سال اعتبار دارند. در طول این مدت، می‌توانید که به تعداد دفعات دلخواه وارد کشور استرالیا شوید، ولی طول مدت هر سفر باید کمتر از 3 ماه باشد.

ویزاهای بازدیدکننده با اسپانسر خانوادگی، معمولا حداکثر 3 ماه (گاهی 6 یا 12 ماه) اعتبار دارند و دارنده فقط یک بار اجازه ورود به خاک کشور استرالیا را دارد.

ویزاهای درمان پزشکی استرالیا، برای طول مدت تکمیل درمان در استرالیا صادر می‌شوند.

چه مدارکی برای اقدام برای این نوع ویزا مورد نیاز است؟

مدارک ویزای توریستی استرالیا

در هنگام اپلای برای ویزای استرالیا، ارائه اسناد و مدارک زیر ضروری است:

در هنگام اپلای برای ویزای استرالیا، باید یک پاسپورت معتبر (با اعتبار حداقل 6 ماه) داشته باشید. ارائه کپی از صفحات پاسپورت، به صورت رنگی و اسکن‌شده در هنگام اپلای الزامی است. اگر کپی پاسپورت‌های قدیمی‌تان را دارید، آنها را هم باید ارائه دهید.

همه متقاضیان ویزا، باید فرم درخواست ویزای استرالیا را ارائه دهند. این فرم برای هر یک از انواع ویزا متفاوت است، بنابراین باید نوع مربوط به ویزای خود را انتخاب و تکمیل کنید.

عکس‌هایی که برای ویزای توریستی استرالیا ارائه می‌دهید، باید از دستورالعمل‌های خاصی پیروی کنند. پس‌زمینه عکس باید سفید و تمام صورت شما قابل مشاهده باشد. در بعضی موارد، ممکن است ملزم به ارائه اطلاعات بیومتریک همراه با عکس‌های ویزا نیز باشید.

به خاطر داشته باشید که تعداد عکس‌های لازم، به طبقه‌بندی فرعی (Sub-class) ویزای درخواستی شما بستگی دارد.

اگر دارای کارت شناسایی ملی هستید، باید یک نسخه اسکن‌شده از آن را همراه با سایر مدارک و اسناد ارائه دهید. گاهی، بر اساس کشور محل اقامت دائم یا نوع ویزای درخواستی، نیازی به ارائه کارت شناسایی ملی نیست.

اگر دارای چند شهروندی/ اقامت دائم هستید، در هنگام درخواست برای ویزای توریستی استرالیا، باید کارت ملی مربوط به کشوری را ارائه دهید که در حال حاضر در آن سکونت دارید.

در هنگام اپلای برای یک ویزا، باید شواهدی دال بر ویژگی‌های شخصیتی مناسب ارائه دهید. بدان معنا که باید در مورد فعالیت‌های مجرمانه خود کامل صادق باشید و گاهی در طول فرآیند درخواست ویزا (قبل یا بعد از آن) باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهید. این گواهی، برای ارزیابی شرایط و الزاماتی مربوط به شخصیت به کار برده می‌شود که توسط اداره مهاجرت وزارت امور داخلی استرالیا درخواست می‌شود.

همچنین ممکن است از شما خواسته شود تا کپی معتبر اسناد ثبت احوال، مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج، اسناد طلاق، اسناد فرزندخواندگی (در صورت وجود) و غیره را ارائه دهید. اگر نام خود را تغییر داده باشید، اسناد مربوط به آن را نیز باید فراهم کنید.

اگر قصد سفر به استرالیا را دارید، باید شواهدی ارائه دهید که نشان دهند توانایی مدیریت مالی سفر به این کشور را دارید. بدین منظور، می‌توانید مدارک زیر را ارائه دهید:

اگر توسط شخصی به استرالیا دعوت شده اید و ایشان حامی مالی سفر شما هستند، باید شواهدی ارائه دهید که اسپانسرتان به سرمایه کافی برای حمایت از شما دسترسی دارد.

توجه به این نکته ضروری است که تا زمانی که پرداختی شما تایید نشود، فرم درخواست ویزا مورد بررسی قرار نخواهند گرفت. اگر نتوانید پرداخت را از طریق خدمات آنلاین انجام دهید، باید با سفارت استرالیا در کشور خودتان تماس بگیرید و در صورت امکان، پرداختی را در محل سفارت انجام دهید.

با اینکه بیمه سلامت، همیشه یکی از الزامات سفر به استرالیا نیست، ولی دولت استرالیا قویا به بازدیدکننده‌ها توصیه می‌کند که پیش از ورود به استرالیا، یک بیمه خصوصی خریداری کنند.

بعضی از ویزاها، دارای دستورالعمل‌های خاصی برای بیمه هستند. به علاوه، ممکن است از متقاضیان خواسته شود که نتیجه آزمایش‌ها و تست‌های پزشکی اخیر خود را ارسال کنند. این موضوع به عوامل گوناگونی بستگی دارد و مسئولین اداره مهاجرت استرالیا در این خصوص به شما اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

در مواردی که شخص دیگری برای کمک به انجام فرآیند درخواست ویزا انتخاب کرده اید، باید این فرم را تکمیل و همراه با فرم درخواست ویزای خود ارائه دهید.

شما باید شواهدی ارائه دهید که مطابق با نوع ویزای درخواستی، قصد اقامت موقت در استرالیا را دارید. این بدان معناست که می‌توانید ثابت کنید با پایان اعتبار ویزا، استرالیا را به مقصد کشور خودتان ترک خواهید کرد. این موضوع با استناد به یک وابستگی قبلی، مانند کار یا تعهدات خانوادگی به اثبات می‌رسد. همچنین می‌توانید از یک قرارداد کاری معتبر، نامه‌ای از کارفرما یا تعهدات ملکی استفاده کنید.

همراه با فرم اپلیکیشن ویزا، باید یک برنامه سفر باید ارائه شود که در آن همه بازدیدهای شما برنامه‌ریزی شده است. تاریخ بازدیدها، مکان‎‌هایی که قصد بازدید از آنها را دارید، تاییدیه بلیت‌های خریداری‌شده، مدت زمان اقامت و سایر اطلاعات مشابه باید به عنوان بخشی از برنامه سفر ارائه شود.

شما باید شواهدی برای هر نوع از اسکانی که برای مدت اقامت خود در استرالیا در نظر گرفته اید، ارائه دهید. این موارد شامل رزرو هتل، اجاره‌نامه، اسکان خصوصی، Airbnb یا اقامت همراه با دوستان یا خانواده ساکن استرالیا می‌شود.

اگر کارمند هستید، باید یک نامه از کارفرما ارائه دهید که در آن، موافقت خود با سفر شما را اعلام کرده باشد.

در مواردی که با دعوت عضوی از خانواده یا دوستان برای دیدار با آنها وارد استرالیا می‌شوید، باید یک دعوتنامه که توسط میزبان نوشته شده است، ارائه دهید. اگر برای کار هم به استرالیا دعوت شوید، باید دعوتنامه کاری ارائه دهید.

مراحل انجام کار برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

اپلای ویزای توریستی استرالیا

به یکی از دو روش زیر، می‌توانید برای درخواست ویزای توریستی استرالیا اقدام کنید:

اپلای برای ویزای توریستی استرالیا به صورت آنلاین

برای ارسال آنلاین درخواست ویزای توریستی استرالیا، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ایجاد حساب کاربری. ایجاد حساب کاربری در پورتال رسمی وزارت امور داخلی استرالیا، قدم اول در اپلای برای ویزای توریستی این کشور است. این پورتال تمامی درخواست‌های ویزای استرالیا را مورد بررسی قرار می‌دهد. باید اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید و سپس از طریق آدرس ایمیل، اکانت خود را تایید کنید.
 2. انتخاب ویزای Tourist Stream Visa، Subclass 600. بعد از ایجاد اکانت و ورود به آن، باید نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کنید. Subclass 600 برای ویزای توریستی استرالیا است.
 3. تکمیل اپلیکیشن فرم آنلاین. در اینجا به اپلیکیشن فرم آنلاین برای درخواست ویزا هدایت خواهید شد. در این قسمت باید به سوالاتی مانند دلیل سفر، طول مدت سفر، نام و تاریخ تولد، وضعیت نظام وظیفه و سایر اطلاعات شخصی پاسخ دهید.
 4. تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. شما باید نسخه الکترونیکی مدارک مورد نیاز، مانند پاسپورت، بیمه سفر، تمکن مالی و غیره را ارسال کنید.
 5. پرداخت هزینه درخواست ویزا. پس از آپلود تمامی مدارک لازم، باید هزینه درخواست ویزا را پرداخت نمایید.
 6. انتظار برای بررسی درخواست ویزا. مسئولین اداره مهاجرت در خصوص نتیجه درخواست ویزا، به شما اطلاع‌رسانی خواهند نمود.
 7. دریافت ویزا. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، شماره ویزا و اطلاعات مربوط به طول مدت اعتبار ویزای خود را دریافت خواهید نمود. می‌توانید آنرا چاپ کنید و در سفر همراه خود داشته باشید.

اغلب متقاضیان، درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ثبت می‌کنند، زیرا ساده‌ترین روش برای انجام این کار است.

وقتی به استرالیا وارد شدید، باید در مرز Incoming Passenger Card را تکمیل نمایید.

اپلای در سفارت استرالیا

اگر به هر دلیلی نتوانید به صورت آنلاین برای ویزای استرالیا درخواست دهید، می‌توانید درخواست خود را به صورت حضوری به سفارت استرالیا ارائه دهید. در اینصورت باید:

 1. به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری استرالیا بروید.
 2. درخواست وقت ملاقات ثبت کنید. سفارت فقط در صورتی درخواست ملاقات شما را خواهد پذیرفت که پیشتر وقت ملاقات از آنها گرفته باشید.
 3. اپلیکیشن فرم ویزا را تکمیل کنید. باید به سوالاتی پیرامون اطلاعات شخصی، هدف و طول مدت سفر، وضعیت اشتغال، جزئیات مربوط به وضعیت سلامتی، سوء پیشینه یا غیره پاسخ دهید.
 4. مدارک مورد نیاز را گردآوری کنید. فهرست مدارک مورد نیاز، در اپلیکیشن فرم ذکر شده است.
 5. هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید. سفارت/کنسولگری استرالیا در خصوص نحوه پرداخت هزینه به شما اطلاعات مورد نیاز را خواهد داد.
 6. فرم اپلیکیشن خود را ارائه کنید. در روزی که با سفارت وقت ملاقات دارید، فرم درخواست ویزا را همراه با سایر مدارک به سفارت ارائه دهید.
 7. منتظر بمانید تا درخواست ویزای شما بررسی شود. سفارت استرالیا در مورد نتیجه درخواست ویزای شما، به صورت تلفنی یا از طریق ارسال ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
 8. ویزای خود را دریافت کنید. اگر با درخواست ویزای شما موافقت شود، یک شماره ویزا دریافت خواهید کرد که به شما اجازه سفر به استرالیا را می‌دهد. نیازی به مهر ویزا بر روی پاسپورت ندارید، ولی می‌توانید اطلاعیه شماره ویزا را چاپ کنید و در هنگام سفر به استرالیا، همراه خود داشته باشید.

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا

معمولا چند هفته زمان می‌برد تا مسئولین اداره مهاجرت استرالیا، درخواست‌های ویزای توریستی را مورد بررسی قرار دهند. با این حال، اگر تمامی مدارک و اطلاعات را به درستی ارسال کرده باشید، ظرف چند روز تصمیم نهایی به شما اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر، مواردی نیز وجود داشته که چندماه برای بررسی یک پرونده سپری شده است. مدت زمان مورد نیاز برای بررسی و صدور نهایی ویزا، به درخواست، تابعیت شما و ارسال صحیح مدارک بستگی دارد.

هزینه اخذ ویزای توریستی استرالیا

هزینه ویزای توریستی استرالیا برای هر نفر 14.95 پوند است. این مبلغ دربرگیرنده هزینه‌های پشتیبانی مشتریان و بررسی خطاها است.

دلایل اصلی ردشدن درخواست ویزای توریستی استرالیا

ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

درخواست ویزای توریستی استرالیا معمولا به دلایل زیر رد می‌شود:

در صورت ردشدن درخواست ویزای توریستی استرالیا، چه باید کرد؟

اگر درخواست شما برای ویزای توریستی استرالیا رد شد، مراحل زیر را برای تجدید نظر ریجکت ویزا انجام دهید:

1. ثبت درخواست تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر اداری (AAT).

اگر درخواست ویزای شما رد شد، باید برای تجدید نظر به دادگاه تجدید نظر اداری درخواست دهید. می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین در وبسایت رسمی AAT ارائه دهید یا به صورت غیر آنلاین، آنرا ارسال کنید. درخواست‌های آنلاین با سهولت بیشتر بیشتری بررسی خواهند شد.

اگر اسپانسر/ معرف داشته باشید، می‌توانید از جانب شما درخواست تجدید نظر را ارائه دهند. زمان ارائه درخواست تجدید نظر بسیار محدود است و باید درخواست کتبی خود را تا 28 روز پس از اعلام نتیجه درخواست ویزای خود ارائه دهید. این محدودیت زمانی قابل تمدید توسط اداره مهاجرت یا AAT نیست.

شایان ذکر است که زمان تجدید نظر به دلیل رد درخواست ویزا و نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. اداره مهاجرت تصمیم نهایی برای درخواست ویزای شما را به صورت کتبی به اطلاع شما می‌رساند و در آن، همه اطلاعات مربوط به مهلت و نحوه درخواست تجدید نظر را به شما ارائه می‌دهد.

2. پرداخت هزینه تجدید نظر.

بررسی بیشتر درخواست‌های تجدید نظر، مستلزم پرداخت هزینه‌ای معادل 1.826 دلار استرالیا است. اگر پرداخت کامل هزینه منجر به به‌وجودآمدن موقعیت مالی دشوار برای شما شود، ممکن است مشمول دریافت 50 درصد کاهش هزینه شوید.

هزینه درخواست تجدید نظر، باید پیش از پایان مهلت ارسال درخواست تجدید نظر پرداخت شود. اگر به صورت حضوری اقدام می‌کنید، هزینه تجدید نظر را باید در همان روزی که درخواست خود را ارائه می‌دهید، پرداخت کنید.

اگر نتیجه درخواست تجدید نظر شما منفی باشد، AAT هزینه پرداخت‌شده را عودت خواهد داد. اگر درخواست تجدید نظر شما نتیجه مثبت در پی داشته باشد، تا 50 درصد هزینه کامل یا مبلغ کاهش‌یافته را به شما باز پس خواهد داد.

5/5 - (1 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study