logo
ویزای توریستی و همراه مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

مجارستان، کشوری کوچک در قلب قاره اروپاست و به تازگی، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جذاب این قاره، پذیرای خیل عظیم گردشگران از سراسر جهان شده است. علاوه بر جذابیت‌های طبیعی و فرهنگی مجارستان، این کشور با معرفی دانشگاه‌هایی با رتبه‌بندی مناسب و در حال صعود در رده‌بندی‌های معتبر جهانی، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان در رشته‌های مختلفی همچون پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی به خود جذب کرده است.

با افزایش مهاجرت تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان به این کشور، نرخ درخواست برای ویزای توریستی مجارستان توسط خانواده‌های آنان با رشد چشمگیری همراه بوده است. در این بخش، به ارائه اطلاعات و جزئیات مربوط به ویزای توریستی مجارستان، نحوه اقدام، شرایط اپلای، هزینه‌ها و فرآیندهای مرتبط به تجدید نظر رد درخواست ویزا می‌پردازیم.

اهداف ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

سفر به کشور اروپایی مجارستان، غالبا با اهداف و دلایل متفاوتی انجام می‌شود. افرادی عمدتا با هدف توریستی و بازدید از مناظر طبیعی، شهرها و جذابیت‌های توریستی کشور مجارستان، برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام می‌کنند. دومین دلیل رایج برای سفر به مجارستان، دیدار والدین با فرزند(ان) مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس مجارستان است.

همچنین، صاحبان کسب‌وکارها و افراد خواهان انجام مراودات تجاری با شرکت‌ها و سازمان‌های مستقر در کشور مجارستان یا شرکت در نمایشگاه‌ها، باید برای دریافت ویزای توریستی این کشور را اقدام کنند. به علاوه، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه، که قصد شرکت در کنفرانس‌ها، سمینارهای علمی در مجارستان را دارند، باید ویزای توریستی مجارستان را دریافت کنند. افرادی که با هدف دریافت خدمات درمانی قصد ورود به مجارستان را دارند، باید برای ویزای توریستی این کشور درخواست دهند.

چه افرادی می‌توانند برای ویزای توریستی مجارستان اقدام کنند؟

اگر به یکی از گروه‌های زیر تعلق داشته باشید، برای ورود به کشور مجارستان و سایر کشورهای منطقه شنگن، به یک ویزای کوتاه‌مدت نیاز خواهید داشت.

ویزای توریستی مجارستان، به شما اجازه اقامت به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه را در این کشور می‌دهد. اگر مدت اقامت شما بیش از 90 روز خواهد بود (به عنوان مثال برای تحصیل یا کار)، ویزای توریستی شنگن برای شما مناسب نخواهد بود.

انواع ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

برای اقامت کوتاه‌مدت در مجارستان، می‌توانید برای یکی از ویزاهای زیر درخواست دهید:

با داشتن این ویزا، چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم و چه کارهایی نمی‌توانیم؟

مانند سایر انواع ویزای شنگن، با در اختیار داشتن ویزای توریستی کشور مجارستان، می‌توانید به عنوان یک توریست به گشت و گذار در مجارستان و سایر کشورهای مطنقه شنگن بپردازید، به دیدار با اعضای خانواده خود، که در مجارستان مشغول تحصیل یا زندگی هستند، بروید، برای پیگیری پروسه درمان پزشکی خود به مراکز درمانی این کشور مراجعه کنید، در دوره‌های آموزشی و یا حتی تحصیلی کوتاه مدت (که طول دوره کمتر از 90 روز باشد)، شرکت کنید، یا با هدف شرکت در سمینارها و جلسات تجاری، حضور در نمایشگاه‌ها، بازدید از رویدادهای فرهنگی، شرکت در مسابقات ورزشی و موارد مشابه، به این کشور سفر کنید.

ویزای توریستی مجارستان، به شما اجازه درخواست کار یا استخدام در این کشور را نمی‌دهد. همچنین، شرکت در دوره تحصیلی با طول مدت بیش از 90 روز، امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این، با ویزای توریستی مجارستان نمی‌توانید برای دریافت وام و یا استفاده از خدمات عمومی دولتی (خدماتی که دولت مجارستان، به شهروندان خود ارائه می‌دهد) درخواست دهید.

مدت اعتبار ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان، معمولا برای اقامت تا 90 روز معتبر است. اگر تعداد سفرهای شما زیاد است و به تعداد کشورهای حوزه شنگن زیادی قصد سفر دارید، پیشنهاد می‌شود برای دریافت ویزای مولتی اقدام کنید و در فرم درخواست آنرا مشخص نمایید. بدین ترتیب، قادر خواهید بود در محدوده زمانی مشخص‌شده در ویزا، به تعداد دفعات دلخواه وارد منطقه شنگن و از آن خارج شوید.

چه مدارکی برای اقدام برای این نوع ویزا مورد نیاز است؟

اگر شاغل هستید:

اگر کارفرما هستید:

اگر در حال تحصیل هستید:

اگر بازنشسته هستید:

در صورت امکان:

فرم درخواست ویزای امضاشده باید همراه با سایر مدارک الزامی ذکرشده در بالا، شخصا به سفارت مجارستان تحویل داده شود.

مراحل انجام کار برای دریافت ویزای توریستی مجارستان

اپلای ویزای توریستی مجارستان

برای درخواست ویزای توریستی مجارستان، باید برای هر متقاضی بزرگسال 80 یورو و برای افراد زیر 12 سال، 40 یورو پرداخت و فرم اپلیکیشن ویزا را تکمیل کنید. علاوه بر این، باید دو قطعه عکس پاسپورتی جدید را همراه با پاسپورت یا سایر اسناد سفر، که کمتر از 5 سال از صدور آن گذشته باشد و به مدت حداقل 3 ماه بعد از خروج از منطقه شنگن (تاریخ اعتبار ویزا) معتبر باشد، ارائه دهید.

همچنین ارائه بیمه مسافرتی با سطح پوشش‌دهی 30 هزار یورویی، یک نامه توضیحی (کاور لتر) برای توضیح در خصوص برنامه سفر و هدف شما برای بازدید از مجارستان و نیز جزئیات در مورد پرواز و محل سکونت در طول دوره اقامت در مجارستان، تاییدیه مدارک مربوط به ثبت احوال، مانند گواهی ازدواج، و تمکن مالی ضروری است.

با اینکه باید به مبلغ اندکی برای اثبات تمکن مالی در هنگام ورود به مجارستان دسترسی داشته باشید، ولی سفارتخانه یا کنسولگری مجارستان میزان مشخصی از پول را برای متقاضیان تعیین نکرده است.

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی مجارستان

در شرایط معمولی، بررسی درخواست ویزای توریستی شنگن مجارستان حداکثر 15 روز کاری طول می‌کشد. ولی متناسب با شرایط، ممکن است اعلام نتیجه نهایی تا 60 روز نیز طول بکشد. می‌توانید تا 6 ماه پیش از سفر، برای دریافت ویزای توریستی مجارستان اقدام نمایید.

هزینه اخذ ویزای توریستی مجارستان

هزینه ویزای توریستی مجارستان

علاوه بر هزینه‌های ویزا، متقاضی برای هر درخواست باید 30 یورو؛ به عنوان هزینه خدمات پرداخت نماید. کلیه هزینه‌ها به صورت نقدی دریافت می‌شوند و غیر قابل استرداد هستند.

طبقه بندی ویزا هزینه‌های ویزا – از تاریخ 2 فوریه 2020
توریستی 80 یورو
تجاری 80 یورو
شهروندان EEA/EU 80 یورو
کودکان بین 6 تا 12 ساله 40 یورو
کودکان زیر 6 ساله رایگان

 

دلایل اصلی ردشدن درخواست ویزای توریستی مجارستان

ریجگت ویزای توریستی مجارستان

درخواست ویزای مجارستان به دلایل زیر ممکن است رد شود:

دلیل رد درخواست ویزای توریستی مجارستان، در فرم رد ویزا اعلام خواهد شد. متقاضی می‌تواند شخصا و حضوری، اطلاعیه در مورد دلیل رد درخواست ویزا را در محل سفارت این کشور دریافت کند. در صورت رد درخواست، هزینه‌های پرداختی عودت داده نخواهد شد.

در صورت ردشدن درخواست ویزای توریستی مجارستان، چه باید کرد؟

اگر درخواست ویزای توریستی مجارستان شما رد، ابطال یا لغو شد، حق درخواست تجدید نظر برای شما محفوظ است. درخواست تجدید نظر را می‌توان به صورت حضوری، توسط متقاضی یا وکیل او، ظرف مدت 8 روز از دریافت اطلاعیه رد درخواست ویزا به سفارت مربوطه ارائه داد. در حالتی که ویزا باطل یا لغو شده باشد، 3 روز فرصت درخواست تجدید نظر برای متقاضی وجود دارد.

اداره کنسولی وزارت امور خارجه مجارستان، ظرف مدت 15 روز کاری (و در صورت ابطال یا لغو ویزا، تا 5 روز کاری) در مورد درخواست تجدید نظر تصمیم‌گیری خواهد کرد.

درخواست تجدید نظر باید به صورت کتبی و امضاشده توسط متقاضی ارائه شود. این درخواست باید به زبان مجاری یا سایر زبان‌های رسمی اتحادیه اروپا نوشته شود. اگر نامه تجدید نظر به زبان دیگری نوشته شود، متقاضی باید نسبت به ارائه ترجمه رسمی آن اقدام نماید.

هزینه درخواست تجدید نظر 30 یورو است و باید در هنگام ارسال درخواست تجدید نظر پرداخت گردد. این مبلغ، حتی در صورت مثبت‌بودن تصمیم نهایی، قابل بازگشت نخواهد بود.

در هنگام ارائه درخواست تجدید نظر، متقاضی می‌تواند اسناد تکمیلی بیشتری ارائه دهد. همچنین ممکن است توسط سفارت، یک وقت مصاحبه برای وی ترتیب داده شود.

تصمیم‌گیری در خصوص تجدید نظر بررسی درخواست ویزا، ممکن است مورد بازبینی‌های قضایی نیز قرار گیرد.

در صورت رد درخواست ویزا، متقاضیان می‌توانند یک درخواست جدید برای دریافت ویزای توریستی مجارستان ارسال کنند و هزینه ویزا نیز باید مجددا پرداخت گردد.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study