logo
دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

شهرت و اعتبار بالای مؤسسات آموزش عالی، کیفیت و تنوع برنامه‌های آموزشی در این کشور، فرصت‌های اشتغال در استرالیا و امکان دریافت ویزای کار پس از اتمام تحصیل، برخی از دلایل مهم برتری این کشور انگلیسی‌زبان نسبت به سایر مقصدهای تحصیلی جهان در نظر گرفته می‌شود. بر طبق گزارش QS، از میان 42 دانشگاه کشور استرالیا، 8 دانشگاه در بین 100 دانشگاه و 8 دانشگاه در رده‌بندی 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

امکان شرکت در دوره های آموزش عالی به منظور دریافت مدرک بالاتر و ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا فراهم است. انواع دوره آموزش عالی در کشور استرالیا عبارتند: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا.

ثبت نام در دوره کارشناسی دوگانه یا ترکیبی و دریافت دو مدرک کارشناسی در استرالیا بسیار متداول است. این موضوع بیشتر در رشته های هنر، بازرگانی، حقوق و ساینس رایج است.

برنامه آموزشی در مؤسسات آموزش عالی استرالیا دربرگیرنده طیف گوناگون و وسیعی از رشته های تحصیلی است؛ از علوم طبیعی گرفته تا مدیریت و بازرگانی، علوم انسانی تا مهندسی، حقوق تا علوم بهداشت و سلامت. مؤسسات آموزشی استرالیا، بویژه در رشته های مهندسی و تکنولوژی، پزشکی، علوم محیط زیست، حسابداری و مالی جزء دانشگاه های برتر جهان به شمار می آیند.

43 دانشگاه در استرالیا وجود دارد (40 دانشگاه استرالیایی، دو دانشگاه بین المللی و یک دانشگاه تخصصی خصوصی). علاوه بر دانشگاه ها، مؤسسات دیگری نیز دوره های آموزش عالی برای دانشجویان ارائه می دهند.

آمارهای مرتبط با دانشجویان بین‌المللی در استرالیا حاکی از آن است که در سال 2020، بیش از 400 هزار نفر در مؤسسات آموزش عالی این کشور مشغول به تحصیل شده‌اند که نسبت به تعداد 240 هزار نفری دانشجویان در سال 2010، با رشد دو برابری همراه بوده است.

تضمین کیفیت

کشور استرالیا یک آژانس کیفیت و تنظیم مقررات ملی برای آموزش عالی دارد – آژانس استاندارد و کیفیت آموزش عالی (TEQSA). این مؤسسه، توسط دولت استرالیا و با هدف نظارت بر کیفیت و تنظیم قوانین برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دانشگاهی در مقابل مجموعه ای از استانداردهای وضع شده توسط پنل استانداردهای آموزش عالی مستقل تشکیل شده است.

بعلاوه، مطابق با قانون مؤسسه خدمات آموزشی برای دانشجویان خارجی (ESOS) دانشجویان دارای حقوق زیر هستند:

استرالیا با پنج شهر در میان 50 شهر برتر دانشگاهی جهان در رده‌بندی مربوط به سال 2022 وبسایت QS، یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای تحصیل در خارج از کشور به شمار می‌آید. از بهترین شهرهای این کشور برای تحصیل می توان به ملبورن، سیدنی، کانبرا و بریزبن اشاره کرد. دانشگاه های ملی استرالیا، سیدنی، ملبورن، نیوساوث‌ولز و کوئینزلند، 5 دانشگاه معتبر استرالیا هستند که در رده بندی 50 دانشگاه برتر جهان در سال 2021 حضور دارند.

موردی یافت نشد!
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ