logo
دانشگاه های آمریکا

دانشگاه های آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا، رؤیایی وسوسه‌کننده برای تمامی دانشجویانی است که از سراسر جهان، برای تحصیل در خارج از کشور خود برنامه‌ریزی می‌کنند. ارائه هزاران برنامه آموزشی در مؤسساتی با کیفیت و استانداردهای جهانی در کنار انعطاف‌پذیری مثال‌زدنی آموزش در آمریکا، از دلایل مهم برای تحصیل در این کشور به شمار می‌آید. آموزش عالی و ارزشمندی آن در بازار کار بین‌المللی و دسترسی به فرصت های شغلی موجود در آمریکا پس از فارغ‌التحصیلی، از انگیزه‌های اصلی دانشجویان بین‌المللی برای انتخاب این کشور بعنوان مقصد تحصیلی محسوب می‌شود.

ایالات متحده آمریکا، در قرن 21 ام و پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی تنها ابرقدرت جهان محسوب می شود. آمریکا، با جمعیتی بالغ بر 327.7 میلیون نفر، سومین کشور پرجمعیت جهان است. همچنین عناوین بزرگترین اقتصاد و قدرتمندترین ارتش در سراسر جهان را از آن خود کرده است. این کشور، همچنین بزرگترین سیستم آموزش عالی در جهان را دارد و از این رو، محبوب ترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به شمار می‌آید.

کشور آمریکا یک جمهوری فدرال بزرگ است که در آمریکای شمالی، بین کانادا در شمال و مکزیک، خلیج مکزیک و دریای کارائیب در جنوب قرار گرفته است. این کشور شامل 50 ایالت و یک منطقه فدرال است که ناحیه کلمبیا یا واشینگتن دی سی نامیده می‌شود. ایالت آلاسکا که با کانادا مرز مشترک دارد و با اقیانوس‌های آرام و منجمد شمالی احاطه شده، به همراه ایالت هاوایی (مجمع‌الجزایری در میانه اقیانوس آرام) آخرین ایالت‌هایی هستند که به ایالات متحده آمریکا ملحق شدند. سایر ایالت‌های آمریکا غالبا تحت عنوان سرزمین اصلی آمریکا شناخته می‌شوند.

آمریکا دارای بزرگترین جمعیت دانشجویی است و بیش از یک میلیون دانشجو، آمریکا را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند. دانشجویان بین‌المللی تقریبا 5 درصد جمعیت دانشجویان آموزش عالی در آمریکا را تشکیل می‌دهند، که این تعداد در حال افزایش است. ثبت نام دانشجویان بین‌المللی در آمریکا از اواسط دهه 1950 میلادی و با جمعیت دانشجویی بالغ بر 35000 نفر آغاز شد. چرا هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی آمریکا را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند؟

  1. برتری علمی. آمریکا یکی از بهترین سیستم‌های دانشگاهی جهان را دارد. در مقطع کارشناسی، دانشجویان از برنامه‌های آموزشی متعدد در رشته های حرفه‌ای و تخحصصی بهره‌مند می‌شوند. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان فرصت کار مستقیم با برترین‌های رشته تحصیلی خود را دارند و می‌توانند از بهترین فرصت‌های آموزشی و پژوهشی بهره‌مند گردند.
  2. تنوع فرصت‌های آموزشی. تعداد دانشگاه ها و کالج های آموزشی کشور آمریکا ده برابر بیشتر از تعداد دانشگاه ها در هر کشور دیگری است. برخی از کالج ها بر روی اصول آموزشی تاکید دارند، در حالیکه تعدادی دیگر، آموزش های عملی و مرتبط با مهارت های شغلی را در اولویت قرار می‌دهند.
  3. تکنولوژی پیشرفته. دانشگاه های آمریکا در ارائه تکنولوژی روز دنیا، با فراهم‌ساختن بهترین تجهیزات و منابع برای پژوهش دانشجویان خود پیشگام هستند. حتی اگر رشته تحصیلی‌تان مستقیما مرتبط با علم و تکنولوژی نباشد، باز هم فرصت کسب مهارت در استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها برای انجام پژوهش، دریافت و پردازش اطلاعات را خواهید داشت.
  4. فرصت پژوهش، آموزش و پرورش. کسب تجربه از طریق آموزش یا پژوهش در آمریکا برای دانشجویان خارجی یک فرصت استئنایی است. بیشتر برنامه‌های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد، فرصت یادگیری مهارت‌های لازم جهت فعالیت بعنوان دستیار آموزشی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و/یا دستیار پژوهشی در پروژه‌های خاصی که بر روی جنبه های متفاوتی از رشته تحصیلی تان تمرکز دارد، را فراهم می کند.
  5. انعطاف‌پذیری. با اینکه برنامه های آموزشی دانشگاه های آمریکا کاملا ساختاریافته هستند، ولی دانشجویان در انتخاب کار عملی کلاسی (coursework) که الزامات کلی رشته تحصیلی‌شان را برآورده سازد، گزینه‌های زیاد و متنوعی دارند. دانشجویان کارشناسی قادر خواهند بود بر اساس اهداف، نیازها و علایق آموزشی‌شان، کارهای کلاسی متفاوتی انتخاب کنند.
  6. خدمات حمایتی برای دانشجویان بین‌المللی. تحصیل در ایالات متحده آمریکا تجربه‌ای رویایی به شمار می‌آید، ولی با چالش‌هایی نیز همراه است. پاسخ به دغدغه‌های مرتبط با وضعیت ویزای دانشجویی، شرایط مالی، اقامت، فرصت‌های شغلی، وضعیت سلامت، در کنار تطابق با تفاوت‌های فرهنگی در آکادمیک با پشتیبانی اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه تجربه خوشایندی برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد.
  7. آموزش جهانی و چشم‌انداز شغلی بلندمدت. شرکت‌های آمریکایی، با هدف حضور پررنگ در بازار جهانی، به دنبال استخدام دانشجویان بین‌المللی هستند که مهارت زبانی چندفرهنگی دارند و توانایی ارتباط، مذاکره و هدایت کسب و کار در فرهنگ‌های متفاوت را دارا هستند.
  8. تجربه زندگی دانشگاهی. در هنگام تحصیل در آمریکا، نه تنها فرصت‌های تحصیلی شما توسعه پیدا می‌کند، بلکه به لحاظ فرهنگی نیز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری خواهید بود. مشارکت در رویدادهای اجتماعی و فرهنگی پیرامون به بهبود کیفیت و ثمربخشی تجربه تحصیل در خارج از کشور کمک می کند.

تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا، در سال تحصیلی 2018-19 برای 4 سال متوالی بیش از یک میلیون نفر بوده است. در سال تحصیلی بعد، حدود 1.1 میلیون دانشجوی بین‌المللی در مؤسسات آموزشی ایالات متحده مشغول به تحصیل شده‌اند. دانشجویان بین‌المللی تقریبا 5.5 درصد از کل جمعیت دانشجویی در مؤسسات آموزش عالی آمریکا را تشکیل می‌دهند.

کشور آمریکا، با دارابودن 13 شهر در بین شهرهای دانشگاهی برتر جهان، در رده اول 100 مقصد برتر تحصیلی دنیا قرار گرفته است. شهرهای بوستون، نیویورک، لس‌آنجلس و سن‌فرانسیسکو در کشور آمریکا از دیدگاه دانشجویان بین المللی، جزء بهترین شهرها بری زندگی و تحصیل دانشجویان معرفی شده است. 5 دانشگاه برتر آمریکا، از جمله مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، دانشگاه استنفورد و دانشگاه هاروارد در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

موردی یافت نشد!
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ