021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Debrecen
7
imgFlag
موقعیت مکانی مجارستان/ هایدو-بیهار/ دبرسن
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 28593 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 6297 نفر
دانشگاه دبرسن
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 591-600
خروجی تحقیقاتی بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 12
اندازه دانشگاه بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی
تعداد هیات علمی 2011 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دِبرِسِن کشور مجارستان در سال 1583 تاسیس شد. حدودا 30 هزار دانشجو تحت نظر بیش از 1700 مدرس در این دانشگاه تحقیقاتی در حال تحصیل هستند. دوره های آموزشی این دانشگاه در موضوعات مهندسی، پزشکی، موسیقی، بازرگانی، علوم پایه، کشاورزی و هنر ارائه می گردد. این دانشگاه در رده بندی موضوعی دانشگاه برتر QS، در رشته کشاورزی و جنگلداری رتبه بین 250 دانشگاه برتر و در رشته پزشکی بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار داشت. همچنین از دیدگاه درصد دانشجویان بین المللی در رده بندی QS، جایگاه 167 جهان را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه دارای چهار پردیس اصلی در شهر دبرسن است. قدیمی ترین پردیس، بخش عمده ای دانشکده ها شامل دانشکده علوم و تکنولوژی، علوم انسانی، موسیقی و پزشکی را در خود جای داده است. دانشکده کشاورزی و علوم غذایی و مدیریت محیط زیست و دانشکده اقتصاد و بازرگانی در پردیس دوم این دانشگاه در خیابان Böszörményi قرار گرفته اند. پردیس سوم شامل دانشکده مهندسی می شود. جدیدترین پردیس این دانشگاه دانشکده های حقوق، انفورماتیک و بهداشت عمومی را در خود جای داده است.

دانشگاه دبرسن از 14 دانشکده تشکیل شده است: دانشکده کشاورزی و علوم غذایی و مدیریت محیط زیست؛ آموزش کودک و نوجوان؛ دندانپزشکی؛ اقتصاد و بازرگانی؛ مهندسی؛ سلامت، علوم انسانی؛ انفورماتیک؛ حقوق؛ پزشکی؛ موسیقی؛ داروسازی؛ بهداشت عمومی و دانشکده علوم و تکنولوژی.

سرشناس ترین دانش آموختگان دانشگاه دبرسن عبارتند از: سوزانا جیکوب (رئیس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در اروپا)، گیولا پریسکین، تاماش پرلاکی، ایمره ماژور.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست