logo

بهترین روش‌های پیداکردن کار در سوئیس

23 مرداد 1401

اگر به فکر زندگی در سوئیس هستید و دغدغه پیداکردن کار در سوئیس را دارید، نگران نباشید. زندگی جدید شما در این کشور، سرشار از فرصت‌ها و شادکامی است. در سوئیس، بهترین مشاغل با بالاترین درآمدها، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، برای شما فراهم است.

در سوئیس می‌توانید در سمت شغلی دلخواه، فرصت شغلی ایده‌آل بر اساس اولویت‌های خود به‌دست آورید؛ یا حتی به صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوید و از مزایای بی‌شمار کار و زندگی در این کشور بهره‌مند گردید.

کار در سوئیس

قطعا کوهستان‌های زیبا و حیرت‌انگیز، تنها نکته مثبت درباره کشور سوئیس نیست. سوئیس، در کنار زیبایی‌های طبیعی شگفت‌آورش، به دلیل فرصت‌های شغلی ایده‌آل نیز از شهرت جهانی خیلی خوبی برخوردار است. قوانین کار، حقوق و دستمزد و بازار کار در سوئیس، یکی از بهترین‌های جهان به شمار می‌آیند و تجربه فراموش‌نشدنی و لذتبخشی برای فرد به وجود می‌آورند. در ادامه این مقاله، همه اطلاعاتی که برای پیداکردن کار در سوئیس نیاز دارید، را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

بازار کار در سوئیس

تا سال 2020 میلادی، تعداد افراد شاغل در کشور سوئیس، حدودا 5 میلیون نفر بود. 76.9 درصد از جمعیت، در مشاغل بخش خدمات، 19.8 درصد در صنعت و تولید و 3.3 درصد در صنایع مادر مشغول به کار بوده اند. یکی از بخش‌های اصلی بازار کار در سوئیس، جمعیت خارجی‌ها است، زیرا شرکت‌های زیادی در کشور سوئیس، تمایل به استخدام خارجی‌ها دارند.

فرصت‌های شغلی در سوئیس

فقط 4.9 درصد از جمعیت فعال در کشور سوئیس، بیکار هستند. این میزان، در طول دوره پاندمی کرونا نیز تقریبا ثابت مانده است. این ثبات در سوئیس، یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی‌های کشوری است که برای هر مشکل، یک راهکار پیدا می‌کند. تا ژانویه 2022، تعداد 63.121 فرصت شغلی در سوئیس گزارش شده که از این تعداد، بخش قابل توجهی در وبسایت‌های اختصاصی جستجوی کار آگهی شده اند.

حقوق و دستمزد در سوئیس

اگر قصد زندگی و کار در سوئیس را دارید، چیزی که هرگز نباید نگران آن باشید، حقوق و دستمزدتان است. با احتمال خیلی بالایی، دستمزدتان در سوئیس خیلی خوب و راضی‌کننده خواهد بود. زیرا سوئیس، بیشترین میزان حقوق و دستمزد را در سراسر دنیا دارد. میانگین درآمد خالص در سوئیس، ماهانه حدودا 6.354 فرانک سوئیس برآورد می‌شود.

البته، سوئیس کشور نسبتا گرانی است و قیمت کالاها تا حدی بالاست، ولی درآمد کارمندان قطعا برای تامین هزینه‌های روزانه کافی به نظر می‌رسد.

فرهنگ کاری در سوئیس

کار در سوئیس

مردم کشور سوئیس برای وقت‌شناسی، مهارت و زبردستی و کیفیت کار اهمیت زیادی قائل هستند. آنها فرزندان خود را بر اساس این ارزش‌ها تربیت می‌کنند تا بتوانند برای زندگی و کار در محیط کشور سوئیس آماده شوند. در محیط‌های کاری سوئیس، شلختگی غیر قابل پذیرش است و دعوا و مرافعه بین مدیر و کارمندان، هرگز از کنترل خارج نمی‌شود.

در کشور سوئیس، هفته کاری معمولا به‌طور میانگین 41 ساعت و 10 دقیقه به طول می‌انجامد. شرکت‌های سوئیسی در خصوص ساعات ورود و خروج کارمندان انعطاف‌پذیری دارند. بیشتر کارمندان، کار خود را صبح زود و در ساعات 7 یا 8 صبح آغاز می‌کنند.

قوانین کار در سوئیس

قوانین کار در سوئیس خیلی مفصل و گسترده است. این قوانین، همه کارمندان و کارگران را تحت پوشش قرار می‌دهد، و هیچگونه تفاوتی بین شاغلین وجود ندارد. بعضی از قوانین کار در سوئیس عبارتند از:

  • هیچ حداقل دستمزدی وجود ندارد.
  • همه شاغلین، 4 هفته تعطیلات دارند.
  • اکثر قراردادهای کاری، به‌صورت مکتوب است.
  • کارمندان می‌توانند از 14 هفته مرخصی زایمان با حقوق استفاده کنند.
  • شاغلین، در مقابل همه انواع تبعیض در محیط کار حمایت می‌شوند.

روش‌های پیداکردن کار در سوئیس به عنوان یک خارجی

وبسایت های کاریابی در سوئیس

پیداکردن کار به عنوان یک خارجی در کشور جدید ممکن است در ابتدا کمی چالش‌برانگیز و دشوار به نظر برسد. ولی اگر با نگرش درست و داشتن اطلاعات لازم پیش بروید، به‌زودی به مصاحبه‌های کاری متعددی دعوت می‌شوید. خارجی‌ها، بخش قابل توجهی از مجموع جمعیت شاغلین در کشور سوئیس را تشکیل می‌دهند و ممکن است تجربیات و توانمندی‌های شما دقیقا همان چیزی باشد که کارفرمای سوئیسی به دنبال آن است.

پیداکردن کار در سوئیس از طریق وبسایت‌های کاریابی

بعضی از وبسایت‌هایی که از طریق آن می‌تواند در سوئیس به دنبال کار بگردید، عبارتند از:

پیداکردن کار در سوئیس از طریق خدمات استخدام دولتی

work.swiss ارائه‌دهنده خدمات استخدام دولتی در کشور سوئیس است و یکی از بهترین روش‌های پیداکردن کار در سوئیس برای خارجی‌ها به شمار می‌رود. در این وب‌سایت می‌توانید به همه اطلاعات مورد نیاز برای کارمندان و کارفرماها دسترسی داشته باشید. همچنین، همه چیزهایی که برای شروع کار در سوئیس نیاز دارید، شامل جستجو، اپلای، مشاوره و بهره‌مندی از مزایا، را پیدا می‌کنید.

همچنین نکات کلیدی زیادی برای افراد جوان و نیز شهروندان باتجربه‌تر وجود دارد تا بتوانند نقاط قوت و روش‌های ارتقاء و توسعه خود را بشناسند. اینگونه خدمات استخدام دولتی، به شما کمک می‌کنند وارد بازار کار در سوئیس شوید و بتوانید مهارت‌های نمایش توانمندی‌های شخصی به‌عنوان یک گزینه مناسب را در خودتان ارتقا دهید.

پیداکردن کار در سوئیس از طریق آژانس‌های کاریابی

پیداکردن کار در سوئیس

آژانس‌های کاریابی یا خدمات استخدام خصوصی در سوئیس، به تعداد زیادی وجود دارد و شرکت‌هایی مانند ManPower، Adecco و Swisslinx جزء موسسات پیشرو در این حوزه به شمار می‌روند. این آژانس‌ها به مردم کمک می‌کنند تا یک شغل دائمی یا پاره‌وقت پیدا کنند. همچنین، به کارفرماها در جستجو و تحقیق در بازار کار برای شناسایی و ارزیابی مناسب‌ترین گزینه‌ها برای فرصت‌های شغلی موجود کمک می‌کنند.

پیداکردن کار در سوئیس از طریق شبکه‌سازی

در هنگام تلاش برای پیداکردن کار در سوئیس، پرس‌وجوکردن از دوستان و آشنایان برای فرصت‌های شغلی احتمالی گزینه خوبی در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل، شبکه‌سازی از اهمیت زیادی برخوردار است. شناخت افراد درست و مناسب، به یافتن شغل مناسب کمک شایان توجهی می‌کند. در سوئیس، راه‌های متعددی برای شبکه‌سازی و آشناشدن با افراد مناسب وجود دارد:

شغل‌های تخصصی در سوئیس

اگر مهارت‌های زیادی دارید و بخش بزرگی از زمان‌تان را به شغل یا حرفه خاصی پرداخته اید، پیداکردن کار در سوئیس به عنوان یک نیروی متخصص کار چندان دشواری نیست و فرصت‌های فراوانی برای شما وجود دارد. بعضی از مشاغل خاص را در وب‌سایت‌های زیر می‌توانید پیدا کنید:

  • Robert Walters – برای مشاغل مرتبط با حسابداری و امور مالی، فروش و بازاریابی، بانکداری، خدمات قانونی و مشاوره
  • Alpha – برای مدیران، CEO و سرپرستان دپارتمان‌های مختلف
  • Diversity – تحقیقات پزشکی و دارویی

پیداکردن کار در سوئیس در مشاغل حوزه IT

با توسعه تکنولوژی و افزایش اهمیت کارشناسان و متخصصین فناوری اطلاعات، مشاغل حوزه IT به یکی از پرطرفدارترین مشاغل دنیا تبدیل شده اند. سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست و می‌توانید بعضی از فرصت‌های شغلی موجود را در وبسایت‌های زیر مشاهده می‌کنید:

پیداکردن کار در سوئیس در مشاغل حوزه آموزش

شغل معلمی یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مشاغل در جهان به شمار می‌آید. معلمان و آموزگاران، نسل جدید را به دنیا معرفی می‌کنند و مسئول شیوه شکل‌گیری آینده یک کشور هستند. اگر شما هم علاقه دارید بخشی از این مسیر شگرف باشید، فرصت‌های شغلی زیادی در وب‌سایت‌های زیر در انتظارتان هستند:

فرصت‌های شغلی مخصوص انگلیسی‌زبانان در سوئیس

اگر به عنوان یک انگلیسی‌زبان قصد پیداکردن کار در سوئیس را دارید، گزینه‌های زیر می‌توانند کمک‌کننده باشند:

پیداکردن کار در سوئیس از طریق اشتغال در سازمان‌های بین‌المللی

سازمان‌های بین‌المللی زیادی دارای دفتر نمایندگی یا شعبه در کشور سوئیس هستند. در سوئیس فرصت اشتغال در سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان تجارت جهانی (WTO)، سازمان ملل (UN)، صلیب سرخ جهانی (ICRC) و بسیاری موسسات دیگر وجود دارد. بنابراین، اگر قصد پیداکردن کار در سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی را دارید، سوئیس برای شما مناسب است.

اپلای برای یک شغل در سوئیس

اپلای برای کار در سوئیس

اپلای برای شغل جدید، همیشه یک فرآیند استرس‌آور است. شما باید برای فرآیند درخواست و مصاحبه در روز بزرگ آماده باشید.

بنابراین، آرام‌کردن خودتان و اجتناب از فکرکردن بیش از حد، می‌تواند تا حد زیادی در پروسه پیداکردن کار در سوئیس کمک‌کننده باشد. ممکن است تصور کنید در فرآیند اپلای فشار زیادی به شما تحمیل می‌شود. ولی با اطلاعاتی که برای اپلای شغلی در سوئیس در اختیارتان قرار می‌دهیم، جای نگرانی نیست.

شرایط تحصیلی

در کشور سوئیس، آموزش ابتدایی و دبیرستان 12 سال به طول می‌انجامد و برای همه بچه‌ها اجباری است. پیش از اپلای برای یک شغل، باید از اعتبار مدرک تحصیلی خود در سوئیس اطمینان حاصل کنید.

رزومه یا CV سوئیس

CV اولین چیزی است که برای شروع فرآیند درخواست شغلی باید آماده کنید. در هنگام اپلای برای پیداکردن کار در سوئیس، باید مطمئن شوید زبان CV شما با زبانی که در شرح شغلی ذکر شده، یکی است. در اینجا به بعضی نکات مهم که باید در هنگام نوشتن CV برای شرکت‌های سوئیسی رعایت کنید، می‌پردازیم:

  • اطلاعات شخصی خود را بنویسید؛ نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، اطلاعات تماس (شماره تلفن، آدرس ایمیل)
  • ذکر آخرین مدرک تحصیلی در دانشگاه یا موسسات آموزش عالی و محل دریافت آن
  • فهرستی از تجربیات شغلی در گذشته و شرح وظایف در مشاغل قبلی
  • به یاد داشته باشید CV را بر اساس هر موقعیت شغلی خاص بنویسید، اطلاعاتی که در CV ذکر می‌کنید باید مرتبط با شرکتی باشد که آنرا دریافت می‌کند.
  • نام و اطلاعات تماس معرف‌های خود را ذکر کنید.
  • تا حد ممکن مختصر بنویسید.
  • به‌طور خلاصه در مورد مهارت‌ها، سرگرمی‌ها و سطح مهارت زبانی خود اطلاعات لازم را ارائه دهید.

کاور لتر

کاور لتر یکی از بخش‌های اصلی و مهم در فرآیند اپلای شغلی و پیداکردن کار در سوئیس به شمار می‌آید. این نامه، به‌طور اختصاصی برای هر شرکت نوشته می‌شود و از طریق آنان، کارفرماها می‌توانند در مورد تحقیق و پژوهش شما درباره آنها اطلاع پیدا کنند.

در هنگام مخاطب قراردادن شرکت، سعی کنید نام رئیس دپارتمانی که قرار است متقاضیان را بررسی کند، را پیدا کنید. در اینصورت، به نظر می‌رسد در مورد این شرکت اطلاعات کافی کسب کرده اید و به کار در آنجا علاقه دارید.

در پاراگراف اول، خودتان را معرفی کنید و در مورد شغل درخواستی توضیح دهید. به علاوه، در مورد نحوه اطلاع از فرصت شغلی مورد نظر توضیح کوتاهی ارائه دهید.

سپس، در پاراگراف دوم باید در مورد توانمندی‌ها و تجربیات‌تان، همچنین سوابق شغلی و تحصیلی خود توضیح دهید. هر چیزی که به نحوی به این شرکت و موقعیت شغلی مربوط می‌شود، را ذکر کنید. اگر یک شرکت IT است، کارفرما تمایل دارد هر چیزی که این حوزه مربوط می‌شود را در مورد شما بداند و علاقه‌ای به دوره‌های سیاسی شما ندارد.

و در پایان، در پاراگراف نتیجه‌گیری، به شرکت اعلام می‌کنید که چرا قصد دارید برای آنها کار کنید. به خاطر داشته باشید در مورد تعهد کاری خودتان و دلایل مناسب‌بودن آن شرکت برای شما، توضیحاتی را ارائه دهید.

مصاحبه شغلی برای پیداکردن کار در سوئیس

مصاحبه شغلی در سوئیس

مصاحبه شغلی در سوئیس نیز مانند سایر کشورهای جهان، یک پروسه استرس‌آور است. ولی اگر به اندازه کافی برای آن آماده باشید، می‌توانید از استرس‌تان بکاهید.

تحقیق و جستجو کنید.

پیش از فرارسیدن روز سرنوشت‌ساز مصاحبه، تلاش کنید در مورد شرکت مربوطه، شرکت‌های رقیب، ساختار سازمانی آنها و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنند، اطلاعات کافی به دست آورید. باید بدانید مصاحبه‌کننده، در مورد چه چیزی قرار است حرف بزند و اگر در مورد آخرین تحولات و توسعه‌ها اطلاعات داشته باشید، در مورد موضوعات بسیاری می‌توانید صحبت کنید.

صادق و مثبت باشید.

اولین چیزی که شرکت‌ها در فرآیند استخدام به دنبال آن هستند، صداقت است، این موضوع در طول جلسه مصاحبه نیز صادق است. اگر نمی‌دانید یک کار خاص را چگونه انجام می‌دهند، برای بیان آن به مصاحبه‌کننده خجالت نکشید. به آنها این تضمین را دهید که سخت تلاش می‌کنید تا نحوه انجام آن را با تسلط کامل یاد بگیرید. در مورد دستاوردها و شکست‌های‌تان در گذشته، مثبت باشید. همیشه تلاش کنید لبخند بر لب داشته باشید.

سوال بپرسید.

حتی اگر فکر می‌کنید از شرح شغل درخواستی اطلاع کامل دارید و همه‌چیز را در مورد شرکت می‌دانید، باز هم سوال بپرسید. در اینصورت، شخص مصاحبه‌کننده اطمینان پیدا می‌کند که شما صرفا برای دریافت چک حقوق ماهیانه به آنجا نرفته اید و واقعا به کارتان اهمیت می‌دهید.

پشتیبانی در هنگام جستجو برای پیداکردن کار در سوئیس

دولت سوئیس برای اتباع خارجی که دارای اجازه اقامت هستند، مزایایی در طول دوره بیکاری در نظر گرفته است. با مجوز اقامت کوتاه‌مدت، می‌توانید به مدت حداکثر 6 ماه در سوئیس بمانید و به دنبال کار بگردید. نکته مهم در این خصوص این است که برای اینکه در سوئیس یک زندگی راحت داشته باشید، باید یا کار داشته باشید یا با سرمایه کافی به این کشور مهاجرت کنید.

شرایط لازم برای پیداکردن کار در سوئیس

شرایط کار در سوئیس

واجد شرایط بودن برای کار در کشور جدید به عنوان یک خارجی، فرآیند پیچیده‌ای است. با اینکه پیداکردن شغل و آغاز کار در سوئیس بخش هیجان‌انگیز این فرآیند است، ولی ابتدا باید از طریق یک رویه کاملا دقیق و سختگیرانه، واجد شرایط در نظر گرفته شوید و زندگی جدیدتان را در این کشور شروع کنید.

ویزای کار سوئیس

آیا شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌توانند در سوئیس کار کنند؟ بله. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه تجارت آزاد اروپا (EFTA) می‌توانند بدون نیاز به ویزای کار، تا 3 ماه در سوئیس مشغول به کار شوند. پس از آن، باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند که اجازه کار را نیز به آنها می‌دهد.

مهاجرت به سوئیس چقدر سخت است؟ شهروندان کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا و EFTA، معمولا پروسه اپلای پیچیده‌تری دارند، زیرا کارفرمای آینده شما باید ثابت کند که نتوانسته است از بین شهروندان واجد شرایط EA/EFTA، شخص مناسبی برای استخدام پیدا کند و به همین دلیل شما را انتخاب کرده است.

پیش‌نیازهای کار در سوئیس

بعضی از چیزهایی که باید برای پیداکردن کار در سوئیس اثبات کنید، عبارتند از:

  • یک نیروی کار متخصص و شایسته، با سال‌ها تحصیل و تجربه در حوزه کاری خود هستید.
  • هیچ شهروند EU/EFTA دیگری نمی‌تواند شغل شما را داشته باشد.
  • شغل و کارفرمای آینده خود را پیدا کرده اید.
  • سهیمه شاغلین خارجی، به شما اجازه کار در سوئیس را می‌دهد.

پیش‌نیازهای مربوط به زبان برای پیداکردن کار در سوئیس

همانطور که می‌دانید کشور سوئیس دارای 4 زبان رسمی است: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش. با اینکه اغلب محیط‌های کاری، زبان انگلیسی را برای ارتباطات روزانه استفاده می‌کنند، اگر کمی از 4 زبان رسمی این کشور نیز بدانید، به شما کمک زیادی می‌کند. این موضوع، شغل شما و ارتباط با همکاران و سایر افراد در شهر محل سکونت‌تان را آسان‌تر می‌کند.

مالیات و شماره‌های تامین اجتماعی در سوئیس

تامین اجتماعی در سوئیس

اتباع خارجی دارنده اجازه اقامت در سوئیس، باید سالانه مالیات بدهند. اگر هنوز اجازه اقامت دریافت نکرده اید، باید فرآیند withholding tax را انجام دهید، بدین معنا که کارفرما مبلغ مشخصی را از حقوق ماهیانه شما کسر می‌کند.

شماره‌های تامین اجتماعی در سوئیس، Alters-und Hinterlassenenversicherung (AHV) نامیده می‌شوند. شماره‎های AHV در سوئیس به همه کسانی که در این کشور مشغول به کار هستند، داده می‌شود. در اینصورت، شما حق عضویت ماهانه می‌دهید و در ازای آن، از مزایای خاصی در محیط کار و در موارد بروز مشکلات جسمی مرتبط با سلامتی بهره‌مند می‌شوید.

شروع یک شغل در سوئیس

پس از همه تلاش‌ها برای پیداکردن کار در سوئیس، به نقطه‌ای می‌رسید که شروع کار شما در این کشور قلمداد می‌گردد. در اینصورت، برای بهره‌مندی از مزایای بازنشستگی از سیستم تامین اجتماعی و بیمه سلامت ارائه‌شده توسط شرکت محل اشتغال ثبت نام می‌کنید. همچنین، احتمالا توسط همکاران‌تان به صرف قهوه، بعد از پایان ساعت کاری، نیز دعوت می‌شوید.

سخن پایانی

ممکن است در ابتدا پیداکردن کار در سوئیس به عنوان یک خارجی، کمی دشوار و گیج‌کننده باشد. ولی امیدواریم پس از خواندن این مقاله، فرآیند کاریابی در سوئیس برای شما کاملا واضح و شفاف باشد. سخت‌ترین چیز درباره پیداکردن کار، دانستن علاقمندی‌ها و نقاط قوت خودتان است. پس از شناسایی این موارد، بقیه فرآیند، به سادگی دنبال‌کردن قوانینی است که در نگاه اول، بیش از حد زیاد به نظر می‌رسد؛ ولی پس از اشراف کامل بر آن، به ارزشمندی آنها پی می‌برید. جالب است بدانید که وقتی بالاخره فرآیند پیداکردن کار در سوئیس را با موفقیت به پایان رساندید، دیگر چیزی وجود ندارد که مانع پیشرفت شما شود.

4.2/5 - (6 امتیاز)

7 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. علی 28 اردیبهشت 1403

  درود برشما من شغلم راننده پایه یک هست با ۲۰سال سابقه آیا امکان پیدا کردن این شغل در سوئیس برایم مهیا هست یا خیر یا امکان پیدا کردن شغلی غیر از رانندگی برایم فراهم میباشد

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 29 اردیبهشت 1403

   سلام وقت بخیر. ما در زمینه مهاجرت شغلی فعالیتی نداریم. ولی برای اینکه بتونین ویزای کار بگیرید باید اول یه جاب‌آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور مد نظرتون داشته باشید. یا اگر تمکن مالی مناسبی دارید با ویزای جستجوی کار یا جاب‌سیکر وارد کشور بشید و اونجا دنبال کار بگردید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
 2. محمد محمدی 31 فروردین 1403

  مهاجرت‌ و شغل خوب در کشور شمارو دارم

  پاسخ دادن
  حسین 29 شهریور 1402

  من دنبال کار می گردم تو شهر بازل سویس زندگی میکنم

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 01 مهر 1402

   سلام روز بخیر. ما در زمینه مهاجرت شغلی فعالیتی نداریم. اما توی همین مقاله روش‌های پیداکردن شغل بر اساس رشته تحصیلی رو خدمتتون توضیح دادیم. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  فرهاد سلیمی 10 مرداد 1402

  سلام.درامد توی سوئیس انقد خوب هست که ارزش داشته باشه هزینه کنی بخوای بری؟ میانگین درامد شغل های فنی یا صنعتیشو چطوره؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 11 مرداد 1402

   سلام روزتون بخیر. بله قطعا شرایط خوبی براتون فراهم میشه. سطح امنیت و رفاه توی کشور سوئیس خیلی بالاست. میزان دستمزدها بر اساس رشته و سابقه کار می‌تونه متفاوت باشه. توی سایت‌های کاریابی سوئیس، با انتخاب رشته و میزان سابقه کارتون، می‌تونین به ارزیابی خوبی در مورد میزان حقوق و دستمزد برسین. موفق باشید

   پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study