logo
دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاهی معتبر در یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان هستید، کانادا مقصد تحصیلی مناسبی برای شما خواهد بود. کیفیت بالای مؤسسات آموزشی این کشور، در کنار هزینه زندگی دانشجویی نسبتا پایین و سیاست های مهاجرپذیری گوناگون، کانادا را با یکی اولویت های اصلی تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است. در سال 2020، بیش از 530 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل بوده اند. این تعداد، در مقایسه با سال 2000، که تنها 120 هزار دانشجوی بین المللی در کانادا حضور داشتند، دارای رشد پنج برابری بوده است.

با انتخاب تحصیل در دانشگاه های کانادا، می توانید از فرصت برخورداری از تجربیات فرهنگی و طبیعی گوناگون – از پیست‌های اسکی در بریتیش کلمبیا گرفته تا علفزارهای استان مانیتوبا، در شهرهایی مانند تورنتو، مونترآل، ونکوور و کبک بعنوان یک شهر چندفرهنگی، دوستانه و سازگار با خارجی‌ها بهره‌مند شوید.

در جدیدترین رده بندی دانشگاه های برتر دنیا که توسط QS منتشر شده است، سه دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند و 11 دانشگاه از دانشگاه‌های این کشور در بین 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. مطابق با رده بندی های منتشرشده، کشور کانادا چهارمین کشور با بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است.

محبوب ترین استان های کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی، استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که تعدادی از بهترین دانشگاه های کانادا را در خود جای داده اند. مهمترین شهرهای دانشگاهی این کشور نیز به ترتیب مونترآل، تورنتو، ونکوور و کبک هستند.

کشور کانادا در نیمه شمالی قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و دارای زیبایی‌های طبیعی فراوانی است. کشورهای کمی در دنیا می‌توانند از لحاظ ثروت‌های طبیعی مانند جنگل، دریاچه و کوهستان و نیز تنوع چندفرهنگی با کانادا رقابت کنند. در اسناد رسمی و دولتی این کشور دو زبان انگلیسی و فرانسوی بطور همزمان استفاده می‌شوند، لذا کانادا بطور رسمی یک کشور دوزبانه محسوب می‌شود.

کانادا به کشوری با جمعیت کم (علیرغم آنکه دومین کشور بزرگ در جهان به شمار می‌آید، جمعیت آن از ایالت کالیفرنیا در آمریکا نیز کمتر است) و زمستان‌های سخت مشهور است. در بخش‌هایی از کانادا، زمین بیش از نیمی از سال با برف پوشانده شده است – البته احتمال پیداکردن دانشگاه کانادایی در این مناطق نیز بسیار کم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه‌های برتر کانادا، شهرهای دانشجویی محبوب و اطلاعات کاربردی در مورد شیوه اخذ پذیرش دانشگاهی، هزینه‌ها و ویزا بر روی تب‌های زیر کلیک کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ