logo
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

کشور کانادا، نه تنها یک مقصد توریستی جذاب محسوب می‌شود، بلکه در میان دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور نیز طرفداران پرشماری دارد. کانادا کشوری توسعه‌یافته است که روش‌های آموزش و مدارک ارزشمندی را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌دهد. به همین دلیل، بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند فرزندشان را در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا ثبت نام کنند و جوانان زیادی مایل به ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی این کشور هستند.

دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی برای اینکه بتوانند در مدارس و دانشگاه‌های کانادا به تحصیل بپردازند، باید یک ویزای تحصیلی (Study Visa) و اجازه تحصیل (Study Permit) داشته باشند. به عبارت دیگر، یک ویزای تحصیلی کانادا به شخص اجازه می‌دهد تا تحصیل خود را در کشور کانادا آغاز کند.

اگر در کشور ایران در حال تحصیل هستید، برای تحصیل در کشور کانادا به ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت. این ویزا، به طور خاص برای دانشجویانی مانند شما فراهم شده است که آماده آغاز تحصیل در کشور کانادا هستند.

در این بخش، اطلاعات لازم درباره فرآیند دریافت اجازه تحصیلی و تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا تحصیل در کانادا برای شما مناسب است یا خیر، را ارائه می‌دهیم.

تفاوت ویزای تحصیلی (Student Visa) و اجازه تحصیل (Study Permit)

همه دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید هم ویزای تحصیلی و هم اجازه تحصیل دریافت کنند. اجازه تحصیلی به تنهایی به شما اجازه ورود به کانادا را نمی‌دهد، ولی اگر همراه با آن یک ویزای توریستی نیز داشته باشید، می‌توانید تحصیل خود در این کشور را آغاز کنید.

ویزای تحصیلی کانادا به شما فقط اجازه ورود به کانادا و آغاز تحصیل در موسسات آموزشی تاییدشده و منتخب (DLI) این کشور را می‌دهد و یک مجوز مشروط است. بدین معنی که افسر مهاجرتی در مرز، می‌تواند ورود شما به کشور را رد کند. اجازه تحصیل به شما اجازه می‌دهد تا پایان دوره تحصیل خود، در کشور کانادا به تحصیل بپردازید. اجازه تحصیل حاوی اطلاعاتی در مورد هدف شماست: دلیل شما برای تحصیل چیست، در چه مقطعی در حال تحصیل هستید، طول مدت دوره چقدر است و چه محدودیت‌هایی در مورد شرایط کاری وجود دارد.

به عبارت دیگر، تفاوت بین ویزای تحصیلی و اجازه تحصیلی به این صورت است:

همانطور که قبلا گفتیم، فقط در صورتی که در یکی موسسه آموزشی منتخب (DLI) ثبت نام کرده باشید، می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. موسسه آموزشی دارنده شماره DLI، مدارس یا دانشگاه‌هایی هستند که توسط دولت استان یا قلمروی مربوطه، مجوز لازم برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دریافت کرده اند.

همه مدارس ابتدایی و متوسطه در کشور کانادا، به صورت پیش‌فرض جزو موسسات آموزشی دارنده DLI محسوب می‌شوند؛ با این حال، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی متعددی وجود دارند که در زمره موسسات آموزشی دارنده شماره DLI در نظر گرفته نمی‌شوند. بنابراین، از آنجایی که حتی در صورت دریافت پذیرش از اینگونه موسسه‌ها، مجاز به حضور در آنها نخواهید بود، بنابراین نباید در این موسسات اپلای کنید.

برای اینکه بدانید یک دانشگاه یا موسسه آموزشی، جزء موسسات DLI محسوب می‌شود یا خیر، به صفحه canada.ca بروید.

این لینک شما را به وبسایت دولت کانادا، که مرجع رسمی همه انواع ویزاهای کشور کاناداست، هدایت می‌کند. در این صفحه، باید استان یا قلمرو را انتخاب کنید، سپس فهرستی از همه موسسات DLI نمایش داده می‌شود. با استفاده از این لیست، می‌توانید اطمینان حاصل کنید موسسه آموزشی که انتخاب کرده اید، دارای شماره DLI است یا خیر.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در کانادا متناسب با مقطع تحصیلی متقاضی (پیش از دانشگاه یا تحصیلات دانشگاهی)، دو نوع ویزای تحصیلی توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود که عبارتند از:

ویزای دانش‌آموزی کانادا

اگر شما هم قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور بفرستید، حتما می‌دانید مرحله پس از اپلای در مدارس کانادا و گرفتن پذیرش تحصیلی مدارس، اقدام برای اپلای ویزای دانش‌آموزی کانادا است. کودکان زیر سن قانونی (۱۸ سالگی و در برخی استان‌ها، ۱۹ سالگی)، بدون همراهی پدر، مادر یا سرپرست قانونی امکان تحصیل در کانادا را نخواهند داشت. اگرچه تعیین سرپرست قانونی برای افراد ۱۷ ساله و بالاتر اختیاری است؛ اما ممکن است افسر پرونده درخواست تعیین سرپرست کند.

ویزای دانشجویی کانادا

دوره کارشناسی در کانادا بسته به دانشگاه ۳ تا ۴ ساله است. کسب مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر بسته به نوع مدرک از ۱ تا ۳ سال طول می‌کشد. تحصیلات عالی در کانادا توسط کالج‌های محلی، آموزشگاه عالی علوم فنی و کاربردی، مدرسه هنرهای کاربردی (که گواهی‌نامه، دیپلم، مدرک کاردانی و کارشناسی ارائه می‌کنند) و دانشگاه‌های کانادا (که مدرک کارشناسی و بالاتر ارائه می‌کنند) به متقاضیان ارائه می‌شوند.

برای تحصیل در کانادا، باید نامه پذیرش از یکی مؤسسات آموزشی معتبر کانادا (DLI) ارائه دهید. بدون نامه پذیرش، دریافت ویزای تحصیلی امکان‌پذیر نیست. متناسب با منطقه و استان مورد نظر می‌توانید مؤسسات تاییدشده را در سایت مهاجرت و شهروندی کانادا جستجو نموده و یا از مشاوران موسسه مهاجرتی سامان استادی کمک بگیرید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

در هنگام اپلای برای تحصیل در کانادا، مدت زمان مورد نیاز برای فرآیند درخواست ویزا را نیز در نظر بگیرید. بلافاصله پس از آنکه از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه پذیرش خود را دریافت و در آنجا ثبت نام کردید، می‌توانید برای درخواست اجازه تحصیلی کانادا اقدام نمایید. شما باید حداقل 4 تا 6 ماه پیش از آغاز دوره تحصیل خود در دانشگاه اقدام کنید. پس از اپلای، حدودا ظرف مدت 42 روز، در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری می‌شود.

با این حال، مدت زمان فوق، در مقاطع مختلف زمانی سال می‌تواند متفاوت باشد. برای اینکه در هر زمانی که اراده کردید، بتوانید خودتان چک کنید که طول مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است، تصمیم گرفتیم نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم. برای این منظور، بر روی لینک canada.ca کلیک کنید.

پس از بازکردن لینک، در قسمت پایین صفحه، به سوالات پرسیده‌شده به شکل زیر پاسخ دهید و سپس دکمه Get processing time را بزنید. در اینجا، میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها را مشاهده خواهید کرد. البته دقت کنید که این عدد فقط یک میانگین است. ممکن است پرونده شما زودتر یا دیرتر از این زمان رسیدگی شود و متاسفانه هیچ گارانتی در مدت زمان جواب سفارت کانادا وجود ندارد. چیزی هم به نام ویزای فوری کانادا اساسا وجود ندارد و مراقب باشید که طعمه سودجویان نشوید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا فقط برای طول دوره تحصیل به علاوه 90 روز پس از پایان آن اعتبار دارد. این دوره 90 روزه به شما اجازه می‌دهد برای خروج از کانادا آماده شوید یا برای تمدید ویزای دانشجویی خود اقدام نمایید.

بنابراین، اگر دوره تحصیل خود را در طول مدت اعتبار اجازه تحصیلی به پایان نرسانید، باید آنرا تمدید کنید. اگر زودتر از مدت اعتبار اجازه تحصیلی، دوره آموزشی خود را به پایان برسانید، در اینصورت فقط 90 روز می‌توانید در کانادا بمانید و پس از آن، باید کشور را ترک کنید.

پس از پایان تحصیل، باید با ارسال اعلان فارغ‌التحصیلی در قالب ایمیل، نامه یا سایر مدارک، یا با ارسال یک کپی از مدرک، گواهینامه یا دیپلم خود، پایان دوره آموزش‌تان در کانادا را تایید کنید. روز صدور این مدرک‌ها، به عنوان تاریخ پایان برنامه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و تنها 90 روز پس از این تاریخ فرصت دارید تا برای خروج از کانادا آماده شوید و کشور را ترک کنید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اپلای برای ویزای کانادا

ویزای دانشجویی کانادا، اجازه‌نامه‌ای‌ است که به غیر کانادایی‌ها امکان تحصیل در کانادا را می‌دهد. روش درخواست ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف تفاوت چندانی ندارد و تنها در مدارک مورد نیاز تفاوت‌هایی وجود دارد. ویزای تحصیلی کانادا تا ۹۰ روز پس از پایان دوره آموزشی اعتبار دارد. دوره آموزشی زمانی‌ پایان‌یافته تلقی می‌شود که شما اعلان پایان دوره را از مؤسسه محل تحصیل خود دریافت کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، ضروری است. نامه باید دربردارنده شهریه پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت نام دوره باشد.

جهت تحصیل در کبک باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) را نیز دریافت کنید که اداره مهاجرت کبک (MIDI) آن را صادر می‌کند. بهتر است از مؤسسه آموزشی مربوطه بخواهید همه جزئیات مربوط به درخواست تحصیل در کبک را در اختیارتان بگذارد. برای درخواست ویزای تحصیلی، لزومی ندارد تا صدور و دریافت CAQ صبر کنید، نامه تأیید اداره مهاجرت مبنی بر درخواست CAQ هم جهت درخواست ویزا کافی‌ است. پس از ارائه نامه تایید اداره مهاجرت سفارت مهلت زمانی مشخصی را جهت ارائه CAQ مشخص می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند و باید گواهی و تاییدیه صحت ترجمه را نیز ارائه دهید. پس از ارسال همه مدارک، می‌توانید برای تکمیل و ارسال درخواست خود و پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام نمایید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

برای درخواست اجازه تحصیلی در کشور کانادا، باید مبلغ 150 دلار کانادا نیز پرداخت کنید. متناسب با وضعیت‌تان، مقامات کانادا می‌توانند به شما اجازه دهند این مبلغ را به صورت آنلاین، یا در یک مرکز درخواست ویزا در ایران، یا از طریق انتقال بانکی پرداخت نمایید.

دانشجویان ایرانی ملزم به داشتن بیمه سلامت برای دریافت ویزای کانادا نیستند.

همچنین باید 85 دلار دیگر برای پروسه بیومتریک خود پرداخت نمایید. به علاوه باید هزینه سفر به مرکز درخواست ویزا در ترکیه یا کشور دیگر را نیز پرداخت کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مراحل زیر را انجام دهید:

– در گام اول لازم است از یکی از موسسات آموزشی منتخب و تاییدشده (DLI) در کانادا، پذیرش دریافت نمایید.

– اگر قصد تحصیل در استان کبک را دارید، باید برای دریافت اجازه اقامت موقت در این استان اقدام کنید و CAQ دریافت نمایید.

– با ایجاد حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت کانادا، مدارک و فرم‌های لازم برای اپلای ویزای تحصیلی را دریافت کنید. پس از آن، معمولا کمتر از 60 روز فرصت خواهید داشت تا همه اسناد و مدارک مورد نیاز را به همراه فرم‌های تکمیل‌شده در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری نمایید.

– پس از ارسال مدارک، ممکن است از شما خواسته شود در یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) حضور پیدا کنید و مراحل انگشت‌نگاری را انجام دهید.

– حتما در نظر داشته باشید که در صورت نیاز، باید از طریق حساب کاربری خود در وب‌سایت اداره مهاجرت، نسبت به ارسال مدارک درخواستی بیشتر اقدامات لازم را انجام دهید.

– اگر درخواست شما مورد قبول قرار گیرد، یک نامه Pass Request دریافت خواهید کرد و باید پس از آن، پاسپورت خود را برای الصاق لیبل ویزا به سفارت کانادا ارسال کنید.

– پس از دریافت نامه POE می‌توانید برای ثبت نام در دانشگاه و کسب آمادگی جهت سفر به کانادا اقدام کنید.

فرآیند بررسی ویزای تحصیلی کانادا

پس از آنکه مراحل اقدام برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا را انجام دادید و مدارک مورد نیاز را در سایت اداره مهاجرت آپلود کردید، در اولین مرحله، کامل‌بودن فرم‌های مربوطه و مدارک مورد نیاز، همراه با تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که موارد فوق ناقص باشد، درخواست ویزای شما برگشت داده می‌شود. پس از آنکه درخواست خود را مجددا کامل و بدون نقص ارائه دادید، فرآیند بررسی پرونده دوباره به جریان می‌افتد.

هر یک از پرونده‌های درخواست ویزای تحصیلی کانادا، توسط افسر پرونده، که یکی از کارکنان اداره مهاجرت و شهروندی کشور کانادا است، به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی کامل اطلاعات ثبت‌شده و مدارک ارسال‌شده، افسر پرونده در مورد مصاحبه حضوری تصمیم خواهد گرفت. اگر افسر پرونده تشخیص دهد که لازم است در یک جلسه مصاحبه حضور داشته باشید، زمان و مکان آن به شما اطلاع داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی کانادا، صرف نظر از نتیجه نهایی، هیچ‌یک از مدارک ارسالی عودت داده نخواهد شد. همچنین، در صورت ردشدن درخواست ویزا، دلیل آن به شما اعلام خواهد گردید.

اگر درخواست ویزای تحصیلی شما مورد قبول قرار گیرد، باید گذرنامه خود را برای دریافت لیبل ویزا به سفارت کانادا تحویل دهید. پس از آن، یک معرفی‌نامه که به منزله تاییدیه ویزا است، دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که این معرفی‌نامه معادل ویزای تحصیلی نیست ولی در هنگام ورود به کشور کانادا، باید آن را ارائه دهید.

در بدو ورود به کشور کانادا، افسر مرزی با بررسی معرفی‌نامه و ویزای اقامت موقت، در مورد صدور و عدم صدور ویزای تحصیل شما تصمیم خواهد گرفت. در صورتی که به افسر مرز ثابت شود که تغییری در شرایط شما ایجاد نشده و پس از پایان ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد، نسبت به صدور ویزا برای شما اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

دلایل ردشدن ویزای دانشجویی کانادا

رد درخواست ویزای کانادا

درخواست برای ویزای دانشجویی فرآیند بسیار پیچیده و حساسی دارد و بهتر است برای اطمنیان از صحت انجام فرآیند، از یک موسسه مهاجرت تحصیلی معتبر کمک بگیرید. افسر اداره مهاجرت کانادا، ویزای تحصیلی را برای متقاضیانی صادر می‌کند که پرونده کامل و معتبری ارائه داده باشند. در این بخش، به بعضی از دلایل رایج رد درخواست ویزای دانشجوی از سوی اداره مهاجرت کشور کانادا می‌پردازیم و در ادامه، راهکارهای پیش رو جهت برطرف‌کردن ریجکتی پرونده را مرور خواهیم کرد.

در صورت ردشدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا، چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا، طی یک نامه که توسط افسر ویزا ارسال می‌شود، دلایل رد درخواست به متقاضی اعلام خواهد شد. در این نامه، افسر ویزا دلیل رد درخواست را از میان فهرستی از دلایل احتمالی، نشان خواهد داد. این فهرست از دلایل رد درخواست، صرفا اطلاعات کلی در مورد علل ردشدن ارائه خواهد کرد.

با این حال، در صورت رد درخواست ویزا، متقاضی حق دارد در مورد دلایل ریجکت‌شدن از افسر ویزا اطلاعات مربوطه را درخواست کند. توصیه اکید می‌شود که برای دریافت دلایل رد ویزا، اطلاعات بیشتر را درخواست نمایید. در این صورت می‌توانید آن دلایل را برطرف نموده و دوباره برای ویزا اقدام کنید.

بعد از دریافت دلایل رد پرونده از افسر ویزا، می‌توان صحت و اعتبار دلایل رد درخواست را بررسی کرد. اگر اجازه تحصیل بر اساس یک دلیل معتبر و قانونی رد شده باشد، به عنوان مثال به دلیل ارسال‌نکردن هر یک از مدارک لازم، بهترین گزینه آن است که پس از برطرف‌نمودن خطاهای موجود، یک درخواست جدید ارسال گردد.

اگر متقاضی بر این باور باشد که اجازه تحصیل بنا به دلایل غیر معتبری رد شده است، می‌تواند درخواست بازبینی پرونده را ارائه دهد. درخواست تجدید نظر و فرآیند ارسال مجدد پرونده، ممکن است مدت زمان زیادی به طول انجامد. بنابراین، متقاضی باید با موسسه آموزشی که از آن پذیرش دریافت کرده، برای اصلاح تاریخ آغاز احتمالی تحصیل خود تماس بگیرد. زیرا قادر نخواهد بود در زمان مورد نظر برای شروع برنامه تحصیل در تاریخ اصلی، اجازه تحصیل خود را دریافت کند.

اگر درخواست اجازه تحصیل یک فرد خارجی توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) رد شد، به دو روش می‌توان در مورد رد درخواست عمل کرد:

 1.  درخواست تجدید نظر: اگر متقاضی بر این باور باشد که درخواست بر اساس قوانین و شرایط اجباری IRCC ارسال شده ولی درخواست اجازه تحصیلش به طور ناعادلانه و نادرستی رد شده است، می‌تواند برای تجدید نظر و بازبینی پرونده درخواست دهد.
 2. ارسال یک درخواست جدید: اگر متقاضی معتقد است که دلایل رد درخواستش معتبر است، در اینصورت تنها اقدامی که می‌تواند انجام دهد این است که یک درخواست جدید ارسال کند. در درخواست جدید، باید به دلایل رد درخواست قبلی توجه کامل شود. همچنین، اگر لازم است مدرکی آپدیت شود (مانند تاریخ آغاز تحصیل بر روی نامه پذیرش، به‌روزرسانی صورتحساب بانک و …)، متقاضی باید همه موارد را به دقت مورد بررسی و بازبینی قرار دهد.

تمدید ویزا و اجازه اقامت تحصیلی کانادا

در صورتی که پیش از پایان دوره تحصیل در موسسات آموزشی کانادا، اعتبار اجازه تحصیل‌تان به پایان برسد، باید در مورد تمدید اعتبار آن، اقدامات لازم را انجام دهید. شایان ذکر است که حداکثر تا 30 روز پیش از پایان اعتبار اجازه تحصیل، می‌توانید برای تمدید اعتبار درخواست دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که برای تمدید ویزا، باید پاسپورت معتبر ارائه دهید. بدین معنا که اگر مدت زمان درخواستی شما برای تمدید ویزا از مدت اعتبار پاسپورت‌تان بیشتر باشد، ویزای شما صرفا تا پایان اعتبار پاسپورت تمدید خواهد شد.

همچنین، اگر دانشجویان بین‌المللی قصد سفر به خارج از کانادا را داشته باشند و در طول حضور در خارج از این کشور اعتبار ویزای تحصیلی‌شان به پایان برسد، لازم است که حتما پیش از خروج از کانادا نسبت به تمدید ویزای تحصیلی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

تمدید اعتبار ویزای دانشجویی کانادا، از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا و به صورت آنلاین برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است. مهلت قانونی برای تمدید اعتبار 90 روز است و دانشجویان برای تمدید اعتبار، حداکثر تا 30 روز پیش از به پایان‌رسیدن اعتبار اجازه تحصیل، می‌توانند اقدام کنند.

همانطور که گفتیم، دانشجویان بین‌المللی باید زمان پایان تحصیل خود را با ارسال ایمیل، نامه، گواهی یا دیپلم پایان تحصیلات اعلام کنند. از تاریخ اعلام پایان تحصیل، دانشجو فقط 90 روز اجازه حضور در کانادا را دارد. بنابراین، اگر دانشجویی تحصیلات خود را زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده به پایان برساند، صرف نظر از مدت اعتبار باقیمانده از اجازه تحصیلش، فقط 90 روز برای اقامت در کانادا فرصت خواهد داشت.

ولی اگر مطابق با زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده موفق به پایان دوره تحصیل خود نشد، لازم است که 30 روز پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا، در خصوص تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهد.

اگر اعتبار اجازه تحصیل پیش از آنکه دانشجو برای تمدید آن یا درخواست اجازه کار و ویزای توریستی کانادا، به پایان برسد، باید تا 90 روز پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی خود برای درخواست تجدید نظر اقدام کند. در اینصورت لازم است که هزینه مربوط به درخواست تجدید نظر و تمدید اجازه تحصیل پرداخت شود و دلایل تمدیدنکردن ویزا در زمان مقرر را به طور شفاف و کامل شرح دهد. این نکته در نظر داشته باشید که ممکن است در این شرایط درخواست شما مورد قبول قرار نگیرد.

در فرآیند صدور مجدد اجازه تحصیل، اگر افسر پرونده در خصوص شرایط دانشجو دچار تردید باشد، مدارکی مانند ریز نمرات یا اسناد مربوط به ثبت نام در دانشگاه را از دانشجو درخواست می‌کند. با استفاده از این اسناد و مدارک، افسر پرونده می‌تواند در مورد شرایط مطلوب دانشجو برای دریافت اجازه تحصیل اطمینان کسب کند.

اگر دانشجو پذیرش مشروط دریافت کرده باشد، اجازه تحصیل او صرفا تا زمان پایان دوره پیش‌نیاز تمدید می‌شود و برای تحصیل در دوره اصلی، باید مجددا اقدام به دریافت اجازه تحصیل نماید.

5/5 - (6 امتیاز)

32 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. حسین دیهیم 31 تیر 1402

  سلام. با نامه پذیرش مشروط می‌تونم برای ویزا اپلای کنم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 31 تیر 1402

   سلام روز بخیر. برای اینکه بتونین پروسه اپلای ویزای تحصیلی رو شروع کنید، حتما باید پذیرش قطعی داشته باشید. در حقیقت، باید شهریه سال اول رو پرداخت کنین تا موسسه آموزشی برای شما نامه پذیرش قطعی رو صادر کنه. در غیر این صورت، پرونده‌تون با ریسک ریجکتی مواجه میشه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
 2. رضانژاد 15 مرداد 1402

  سلام. ممنون از مطلب خوبتون. من توی رزومه م دو سال گپ دارم. پیشنهادتون برای توجیهش پیش آفیسر چیه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام. روز بخیر. بهتون پیشنهاد می‌کنم مقاله وبلاگ ما در مورد گپ تحصیلی رو مطالعه کنین. همینطورکه توی این مقاله گفتیم، نوشتن SOP یک روش خیلی خوب برای توجیه گپ تحصیلیه. در مورد شرایط نوشتن انگیزه‌نامه یا SOP هم اینجا توضیح دادیم. لطفا مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید با ما تماس بگیرید.

   پاسخ دادن
  شهرام زندی 15 مرداد 1402

  سلام من زبان انگلیسیم زیاد قوی نیست. می‌تونم برای دوره زبان ویزای تحصیلی کانادا بگیرم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام. روز بخیر. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدرک زبان داشته باشید. کشور کانادا برای دوره‌های زبان به تنهایی، ویزا صادر نمیکنه. در شرایطی، فقط با پذیرش مشروط میشه درخواست ویزای تحصیلی نیست. ولی صرفا برای دوره زبان، خیر. امکان‌پذیر نیست.

   پاسخ دادن
  داریوش کریمی 15 مرداد 1402

  سلام.خوبی؟ویزا تحصیلی هزینش 150 دلار زدی.85 دلارم بیومتریک نوشتین یعنی واقعا با 235 دلار میشه ویزای تحصیلی بگیرم؟!هزینه دیگه نداره؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله هزینه‌هایی که ذکر شده برای سابمیت اپلیکیشن ویزای تحصیلی لازمه، اما تنها هزینه‌ها نیست. شما باید مدارکی که سفارت درخواست میده رو ترجمه کنید، تمکن مالی ارائه بدید، برای بایومتریک به کشوری مثل ترکیه سفر کنید و ... بنابراین، این مبلغ تنها هزینه برای دریافت ویزا نیست. موفق باشید

   پاسخ دادن
  اسماعیل نژاد 17 مرداد 1402

  اون لینک مدت زمان صدور ویزا معتبره؟ یعنی الان اپلای کنیم واقعا 7 هفته بعد ویزا میاد؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 17 مرداد 1402

   سلام دوست عزیز. بله لینک از سایت مهاجرتی کاناداست و کاملا معتبره. فقط تنها نکته‌ای که هست اینه که مدت زمان اعلام‌شده به طور میانگینه، ممکنه یک پرونده حتی زودتر از 7 هفته هم نتیجه‌ش مشخص بشه. یا پرونده‌ای مشکل‌دار باشه و زمان بیشتری برای بررسی لازم داشته باشه. توجه کنید که 7 هفته کاری مد نظر هست. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  بهروز اصلانی 21 مرداد 1402

  سلام.وقت بخیر مطالبتونو خوندم خیلی جامع بود ولی متوجه نشدم کدوم مدرسه رو میشه زودتر ویزاشو بگیرم؟زمان گرفتن ویزا برا شبانه روزی یا روزانه یکیه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

   سلام روز بخیر جناب اصلانی عزیز. به طور کلی، فرآیند صدور ویزا چیزیه که از کنترل موسسات مهاجرتی خارجه و پدیده‌ای به عنوان ویزای تضمینی یا ویزای فوری نداریم. اداره مهاجرت کانادا به صورت مستقل عمل می‌کنه و مدت زمان پروسه بررسی و صدور ویزا هم به حجم درخواست‌های ورودی بستگی داره. از طریق لینکی که ابتدای مقاله گذاشتیم می‌تونین برآورد خوبی در مورد زمان حدودی صدور انواع گوناگون ویزاهای کانادا داشته باشید. ولی در خصوص مدارس، طبق تجربه می‌تونیم بهتون بگیم که داشتن پذیرش از مدارس شبانه‌روزی، شانس دریافت ویزا رو برای متقاضی بالا می‌بره. اما پروسه بررسی در هر دو نوع مدرسه معمولا تفاوتی نداره. از همراهی شما سپاسگزاریم. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  ملیکا 22 مرداد 1402

  سلام. من کلاس دهم هستم. میتونم ویزا بگیرم؟ دانشگاهای کانادا دیپلم ایرانو قبول دارن؟ راهی هست زودتر مهاجرت کنم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. البته که می‌تونید. ویزای تحصیلی هم برای دانش‌آموزها صادر میشه هم برای دانشجوها. اگر تمایل دارید سریع‌تر تحصیل در کانادا رو شروع کنید، بهتون توصیه می‌کنم با مدارس کانادا آشنا بشید و برای دبیرستان اپلای کنید. راه بعدی اینه که ایران دیپلم بگیرید و بعد برای مقطع لیسانس دانشگاه‌های کانادا اپلای کنید. بله دیپلم ایران رو قبول دارن و می‌تونین به راحتی برای دریافت پذیرش درخواست بدید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  ابراهیم طوسی 24 مرداد 1402

  سلام برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر تمکن ارائه بدیم که سفارت ریجکت نکنه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 24 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. برای ویزای تحصیلی کانادا، شما باید مبلغی معادل هزینه یک سال زندگی در کانادا و شهریه دانشگاه یا مدرسه‌تون رو داشته باشید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سورنا الف 24 مرداد 1402

  سلام من دیپلم هنرستان دارم. پستتون در مورد دانشگاهای هنر کانادا رو دیدم. میخوام بدونم چقدر شانس دارم برای لیسانس ویزای دانشجویی بگیرم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 24 مرداد 1402

   سلام روز بخیر سورنای عزیز. لطفا فرم ارزیابی دانشجو رو تکمیل کنید تا همکارانم در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  عباس زاده 27 مرداد 1402

  سلام. فرزند 15 ساله من هم میتونه از قانون مهاجرتی جدید کانادا استفاده کنه؟ بعنی برای ویزای توریستی بگیریم بره اونجا تبدیل به ویزای تحصیلی کنه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 28 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله امکانپذیره فقط باید خیلی سریع و کامل همه مدارک رو ارائه بدین که تا ابتدای سال 2024 وارد کانادا شده باشند. البته باید پرونده دقیق بررسی بشه؛ ولی اگر فرزندتون در حال حاضر ویزای توریستی نداره، شاید راه بهتر این باشه که برای اخذ پذیرش و تحصیل در مدارس کانادا اپلای کنه و بعد از اون در صورت تمایل وارد دانشگاه بشه. برای بررسی دقیق وضعیت فرزندتون، لطفا فرم ارزیابی دانش‌آموز رو تکمیل و ارسال کنید تا مشاوران موسسه در کمترین زمان با شما تماس بگیرند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  شهاب 29 مرداد 1402

  سلام من کانادا در حال تحصیلم. میخوام یک سفر به ایران داشته باشم ولی اعتبار ویزام در حال تموم شدنه. از ایران برای تمدید اپلای کنم سریعتره یا از کانادا؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 29 مرداد 1402

   سلام شهاب عزیز. بهتون توصیه می‌کنیم که قبل از سفر به ایران، اقدامات لازم در مورد تمدید ویزا رو انجام بدید. سربلند باشید.

   پاسخ دادن
  SAMA 31 مرداد 1402

  سلام من تمکنم خوب نبود ویزام ریجکت شد. میتونم دوباره اپلای کنم؟ اگه به شروع ترمم نرسم چی میشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 31 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. تمکن مالی یکی از دلیل اصلی ریجکتی ویزای دانشجوهاست. سعی کنید سرمایه یا پشتوانه مالی شفاف‌تری به سفارت ارائه بدین که آفیسر مطمئن بشه شما از پس هزینه‌هاتون بر می‌آیید. در مورد سوال دومتون: اکثر دانشگاه‌های کانادا گزینه دیفر رو در اختیار دانشجوها قرار میدن که در چنین مواقعی پذیرششون از دست نره و با دریافت ویزا به تحصیلشون برسن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  فرشته دلجو 05 شهریور 1402

  سلام. همزامان با ویزا برای استادی پرمیتمم باید اپلای کنم؟ فرایندش چجوریه؟ توضیح میدین؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام فرشته عزیز. اقدام خاصی لازم نیست انجام بدید. بعد از اینکه با ویزای تحصیلی‌تون وارد کانادا شدید، آفیسر مرزی متناسب با طول دوره تحصیلتون برای شما استادی پرمیت صادر می‌کنه. فقط حواستون باشه حدودا یک ماه قبل از اتمام اعتبار استادی پرمیت، باید برای تمدیدش اقدام کنید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  ناصر 05 شهریور 1402

  درود. من از یه دانشگاه تو کانادا پذیرش گرفتم و با همونم ویزای تحصیلیمو گرفتم ولی میخوام توی یه استان دیگه درس بخونم پذیرش هم دارم. میتونم قبل از رفتن دانشگاهمو تغییر بدم؟ مرسی

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام ناصر عزیز. اگر از ایران قصد داشته باشید دانشگاهتون رو تغییر بدید، قطعا برای ویزا هم باید دوباره اپلای کنین. چون ویزا برای پذیرش اولیتون صادر شده. اما توصیه میشه از داخل خاک کانادا این کارو بکنید. فرآیندشم ساده ست. به اداره مهاجرت اطلاع می‌دید که دانشگاهتون تغییر می‌کنه و تمام. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  صادق شهیدی 13 شهریور 1402

  سلام من برای پسرم از یه مدرسه دارم پذیرش میگیرم. آزمون ورودیش رو قبول شده هنوز نتیجه نهایی رو بهمون اعلام نکردن. میتونم برای ویزاشم اپلای کنم که کارا همزمان پیش بره؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 13 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. شما برای اینکه وارد پروسه ویزا بشید، باید نامه پذیرش قطعی از مدارس کانادا داشته باشید، بنابراین امکان موازی پیش‌بردن فرآیندهای پذیرش و اپلای وجود نداره. برای شما و فرزندتون آرزوی موفقیت داریم.

   پاسخ دادن
  محمود 01 مهر 1402

  سلام ما برای پذیرش فرزندم دیر اقدام کردیم تازه پذیرشش رسیده. برای ویزا چه کاری باید انجام بدیم که سریع تر بتونه بره؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 01 مهر 1402

   سلام روز بخیر. اولین قدم برای ورود به پروسه ویزا، پرداخت کامل شهریه سال اول تحصیل فرزندتونه. اگر همه مدارک آماده باشه و سریع برای انگشت‌نگاری اقدام کنید، ممکنه زود جواب بدن و ویزای فرزندتون سریع صادر بشه. موفق باشید

   پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study