logo
ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

کشور کانادا، نه تنها یک مقصد توریستی جذاب محسوب می‌شود، بلکه در میان دانشجویان خواهان تحصیل در خارج از کشور نیز طرفداران پرشماری دارد. کانادا کشوری توسعه‌یافته است که روش‌های آموزش و مدارک ارزشمندی را در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان قرار می‌دهد. به همین دلیل، بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند فرزندشان را در مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا ثبت نام کنند و جوانان زیادی مایل به ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی این کشور هستند.

دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی برای اینکه بتوانند در مدارس و دانشگاه‌های کانادا به تحصیل بپردازند، باید یک ویزای تحصیلی (Study Visa) و اجازه تحصیل (Study Permit) داشته باشند. به عبارت دیگر، یک ویزای تحصیلی کانادا به شخص اجازه می‌دهد تا تحصیل خود را در کشور کانادا آغاز کند.

اگر در کشور ایران در حال تحصیل هستید، برای تحصیل در کشور کانادا به ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت. این ویزا، به طور خاص برای دانشجویانی مانند شما فراهم شده است که آماده آغاز تحصیل در کشور کانادا هستند.

در این بخش، اطلاعات لازم درباره فرآیند دریافت اجازه تحصیلی و تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا تحصیل در کانادا برای شما مناسب است یا خیر، را ارائه می‌دهیم.

تفاوت ویزای تحصیلی (Student Visa) و اجازه تحصیل (Study Permit)

تمامی دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید هم ویزای تحصیلی و هم اجازه تحصیل دریافت کنند. اجازه تحصیلی به تنهایی به شما اجازه ورود به کانادا را نمی‌دهد، ولی اگر همراه با آن یک ویزای توریستی نیز داشته باشید، می‌توانید تحصیل خود در این کشور را آغاز کنید.

ویزای تحصیلی کانادا به شما فقط اجازه ورود به کانادا و آغاز تحصیل در موسسات آموزشی تاییدشده و منتخب (DLI) این کشور را می‌دهد و یک مجوز مشروط است. بدین معنی که افسر مهاجرت در مرز، می‌تواند ورود شما به کشور را رد کند. اجازه تحصیل به شما اجازه می‌دهد تا پایان دوره تحصیل خود، در کشور کانادا به تحصیل بپردازید. اجازه تحصیل حاوی اطلاعاتی در مورد هدف شماست: دلیل شما برای تحصیل چیست، در چه مقطعی در حال تحصیل هستید، طول مدت دوره چقدر است و چه محدودیت‌هایی در مورد شرایط کاری وجود دارد.

به عبارت دیگر، تفاوت بین ویزای تحصیلی و اجازه تحصیلی به این صورت است:

همانطور که قبلا گفتیم، فقط در صورتی که در یکی موسسه آموزشی منتخب (DLI) ثبت نام کرده باشید، می‌توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. موسسه آموزشی دارنده شماره DLI، مدارس یا دانشگاه‌هایی هستند که توسط دولت استان یا قلمروی مربوطه، مجوز لازم برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دریافت کرده اند.

تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه در کشور کانادا، بصورت پیش‌فرض جزو موسسات آموزشی دارنده DLI محسوب می‌شوند؛ با این حال، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی متعددی وجود دارند که در زمره موسسات آموزشی دارنده شماره DLI در نظر گرفته نمی‌شوند. بنابراین، از آنجایی که حتی در صورت دریافت پذیرش از اینگونه موسسه‌ها، مجاز به حضور در آنها نخواهید بود، بنابراین نباید در این موسسات اپلای کنید.

برای اینکه بدانید یک دانشگاه یا موسسه آموزشی، جزء موسسات DLI محسوب می‌شود یا خیر، به این لینک بروید.

این لینک شما را به وبسایت دولت کانادا، که مرجع رسمی تمامی انواع ویزاهای کشور کاناداست، هدایت می‌کند. در این صفحه، باید استان یا قلمرو را انتخاب کنید، سپس فهرستی از تمامی موسسات DLI نمایش داده خواهد شد. با استفاده از این لیست، می‌توانید اطمینان حاصل کنید موسسه آموزشی که انتخاب کرده‌اید، دارای شماره DLI است یا خیر.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای تحصیلی کانادا

در کانادا متناسب با مقطع تحصیلی متقاضی (پیش از دانشگاه یا تحصیلات دانشگاهی)، دو نوع ویزای تحصیلی توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود که عبارتند از:

ویزای دانش‌آموزی کانادا

اگر شما هم مانند بسیاری از متقاضیان فرزندتان را برای تحصیل در مدارس کانادا راهی می‌کنید، حتما بعد از اپلای در مدارس کانادا و گرفتن پذیرش تحصیلی مدارس، آماده اپلای برای ویزای دانش‌آموزی کانادا شده اید. کودکان زیر سن قانونی (۱۸ سال و در برخی ایالت‌ها، ۱۹ سال)، بدون همراهی پدر، مادر یا سرپرست قانونی امکان تحصیل در کانادا را نخواهند داشت. اگرچه تعیین سرپرست قانونی برای افراد ۱۷ ساله و بالاتر اختیاری است اما ممکن است افسر پرونده درخواست تعیین سرپرست کند.

ویزای دانشجویی کانادا

دوره کارشناسی در کانادا بسته به دانشگاه ۳ تا ۴ ساله است. کسب مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر بسته به نوع مدرک از ۱ تا ۳ سال طول می‌کشد. تحصیلات عالی در کانادا توسط کالج‌های محلی، مدرسه عالی علوم فنی و کاربردی، مدرسه هنرهای کاربردی (که گواهی‌نامه، دیپلم، مدرک کاردانی و کارشناسی ارائه می‌کنند) و دانشگاه‌های کانادا (که مدرک کارشناسی و بالاتر ارائه می‌کنند) به متقاضیان ارائه می‌شوند.

برای تحصیل در کانادا در هر مقطعی، باید نامه پذیرش از یکی مؤسسات آموزشی معتبر کانادا (DLI) را داشته باشید. بدون نامه پذیرش، دریافت ویزای تحصیلی میسر نخواهد بود. بسته به منطقه و ایالت مورد نظر می‌توانید مؤسسات تعیین‌شده را در سایت مهاجرت و شهروندی کانادا جست‌وجو نموده و یا از کارشناسان تحصیلی ایران کانادا کمک بگیرید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

در هنگام اپلای برای تحصیل در کانادا، مدت زمان مورد نیاز برای فرآیند درخواست ویزا را نیز در نظر بگیرید. بلافاصله پس از آنکه از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه پذیرش خود را دریافت و در آنجا ثبت نام کردید، می‌توانید برای درخواست اجازه تحصیلی کانادا اقدام نمایید. شما باید حداقل 4 تا 6 ماه پیش از آغاز دوره تحصیل خود در دانشگاه اقدام کنید. پس از اپلای، حدودا ظرف مدت 42 روز، در مورد درخواست شما تصمیم‌گیری می‌شود.

با این حال، مدت زمان فوق، در مقاطع مختلف زمانی یک سال می‌تواند متفاوت باشد. برای اینکه در هر زمانی که اراده کردید، بتوانید خودتان چک کنید که طول مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است، تصمیم گرفتیم نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهیم. برای این منظور، اینجا کلیک کنید.

پس از بازکردن لینک، در قسمت پایین صفحه، به سوالات پرسیده‌شده به شکل زیر پاسخ دهید و سپس دکمه Get processing time را بزنید. سپس میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها را مشاهده خواهید کرد. البته دقت کنید که این عدد فقط یک میانگین است. ممکن است پرونده شما زودتر یا دیرتر از این زمان رسیدگی شود و متاسفانه هیچ گارانتی در مدت زمان جواب سفارت کانادا وجود ندارد. چیزی هم به نام ویزای فوری کانادا اساسا وجود ندارد و مراقب باشید که طعمه سودجویان نشوید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا فقط برای طول دوره تحصیل به علاوه 90 روز پس از اتمام آن اعتبار دارد. این دوره 90 روزه به شما اجازه می‌دهد برای خروج از کانادا آماده شوید یا برای تمدید ویزای دانشجویی خود اقدام نمایید.

بنابراین، اگر دوره تحصیل خود را در طول مدت اعتبار اجازه تحصیلی به پایان نرسانید، باید آنرا تمدید کنید. اگر زودتر از مدت اعتبار اجازه تحصیلی، دوره آموزشی خود را به پایان برسانید، در اینصورت فقط 90 روز می‌توانید در کانادا بمانید و پس از آن، باید کشور را ترک کنید.

پس از اتمام تحصیل، باید با ارسال اعلان فارغ‌التحصیلی در قالب ایمیل، نامه یا سایر مدارک، یا با ارسال یک کپی از مدرک، گواهینامه یا دیپلم خود، پایان دوره آموزش‌تان در کانادا را تایید کنید. روز صدور این مدرک‌ها، به عنوان تاریخ پایان برنامه تحصیلی در نظر گرفته می‌شود و تنها 90 روز پس ازاین تاریخ فرصت دارید تا برای خروج از کانادا آماده شوید و کشور را ترک کنید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اپلای برای ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا، اجازه‌نامه‌ای‌ است که به افراد غیر کانادایی امکان تحصیل در کانادا را می‌دهد. روش درخواست ویزای تحصیلی برای مقاطع مختلف تفاوت چندانی ندارد و تنها در مدارک مورد نیاز تفاوت‌هایی وجود دارد. ویزای تحصیلی کانادا تا ۹۰ روز پس از پایان دوره آموزشی اعتبار دارد. دوره آموزشی زمانی‌ پایان‌یافته تلقی می‌شود که شما اعلان پایان دوره را از مؤسسه محل تحصیل خود دریافت کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشتن نامه پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، ضروری است. نامه باید دربردارنده شهریه پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت‌نام دوره باشد.

جهت تحصیل در کبک باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) را نیز دریافت کنید که اداره مهاجرت کبک (MIDI) آن را صادر می‌کند. بهتر است از مؤسسه آموزشی مربوطه بخواهید همه جزئیات مربوط به درخواست تحصیل در کبک را در اختیارتان بگذارد. برای درخواست ویزای تحصیلی، لزومی ندارد تا صدور و دریافت CAQ صبر کنید، نامه تأیید اداره مهاجرت مبنی بر درخواست CAQ هم جهت درخواست ویزا کافی‌ است. پس از ارائه نامه تائید اداره مهاجرت سفارت مهلت زمانی مشخصی را جهت ارائه CAQ مشخص می‌کند.

عمده مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند و باید گواهی و تاییدیه صحت ترجمه را نیز ارائه دهید. پس از ارسال تمامی مدارک، می‌توانید برای تکمیل و ارسال درخواست خود و پرداخت هزینه‌های مربوطه اقدام نمایید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

برای درخواست اجازه تحصیلی در کشور کانادا، باید مبلغ 150 دلار کانادا نیز پرداخت کنید. متناسب با وضعیت‌تان، مقامات کانادا می‌توانند به شما اجازه دهند این مبلغ را به صورت آنلاین، یا در یک مرکز درخواست ویزا در ایران، یا از طریق انتقال بانکی پرداخت نمایید.

دانشجویان ایرانی ملزم به داشتن بیمه سلامت برای دریافت ویزای کانادا نیستند.

همچنین باید 85 دلار دیگر برای پروسه بیومتریک خود پرداخت نمایید. همچنین باید هزینه سفر به مرکز درخواست ویزا در ترکیه یا کشور دیگر را نیز پرداخت کنید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مراحل زیر را انجام دهید:

– در گام اول لازم است از یکی از موسسات آموزشی منتخب و تاییدشده (DLI) در کانادا، پذیرش دریافت نمایید.

– اگر قصد تحصیل در استان کبک را دارید، باید برای دریافت اجازه اقامت موقت در این استان اقدام کنید و CAQ دریافت نمایید.

– با ایجاد حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت کانادا، مدارک و فرم‌های لازم برای اپلای ویزای تحصیلی را دریافت کنید. پس از آن، معمولا کمتر از 60 روز فرصت خواهید داشت تا تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را به همراه فرم‌های تکمیل‌شده در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذاری نمایید.

– پس از ارسال مدارک، ممکن است از شما خواسته شود در یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) حضور پیدا کنید و مراحل انگشت‌نگاری را انجام دهید.

– حتما در نظر داشته باشید که در صورت نیاز، باید از طریق حساب کاربری خود در وب‌سایت اداره مهاجرت، نسبت به ارسال مدارک درخواستی بیشتر اقدامات لازم را انجام دهید.

– اگر درخواست شما مورد قبول قرار گیرد، یک نامه Pass Request دریافت خواهید کرد و باید پس از آن، پاسپورت خود را برای الصاق لیبل ویزا به سفارت کانادا ارسال کنید.

– پس از دریافت نامه POE می‌توانید برای ثبت نام در دانشگاه و کسب آمادگی جهت سفر به کانادا اقدام کنید.

فرآیند بررسی ویزای تحصیلی کانادا

پس از آنکه مراحل اقدام برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا را انجام دادید و مدارک مورد نیاز را در سایت اداره مهاجرت آپلود کردید، در اولین مرحله، کامل‌بودن فرم‌های مربوطه و مدارک مورد نیاز، همراه با تاییدیه پرداخت هزینه درخواست ویزای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که موارد فوق ناقص باشد، درخواست ویزای شما برگشت داده می‌شود. پس از آنکه درخواست خود را مجددا کامل و بدون نقص ارائه دادید، فرآیند بررسی پرونده دوباره به جریان می‌افتد.

هر یک از پرونده‌های درخواست ویزای تحصیلی کانادا، به دقت توسط افسر پرونده، که یکی از کارکنان اداره مهاجرت و شهروندی کشور کانادا است، مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی کامل اطلاعات ثبت‌شده و مدارک ارسال‌شده، افسر پرونده در مورد مصاحبه حضوری تصمیم خواهد گرفت. اگر افسر پرونده تشخیص دهد که لازم است در یک جلسه مصاحبه حضور داشته باشید، زمان و مکان آن به شما اطلاع داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که در فرآیند درخواست ویزای تحصیلی کانادا، صرف نظر از نتیجه نهایی، هیچ‌یک از مدارک ارسالی عودت داده نخواهد شد. همچنین، در صورت ردشدن درخواست ویزا، دلیل آن به شما اعلام خواهد گردید.

اگر درخواست ویزای تحصیلی شما مورد قبول قرار گیرد، باید گذرنامه خود را برای دریافت لیبل ویزا به سفارت کانادا تحویل دهید. پس از آن، یک معرفی‌نامه که به منزله تاییدیه ویزا است، دریافت خواهید کرد.

توجه داشته باشید که این معرفی‌نامه معادل ویزای تحصیلی نیست ولی در هنگام ورود به کشور کانادا، باید آن را ارائه دهید.

در بدو ورود به کشور کانادا، افسر مرزی با بررسی معرفی‌نامه و ویزای اقامت موقت، در مورد صدور و عدم صدور ویزای تحصیل شما تصمیم خواهد گرفت. در صورتی که به افسر مرز ثابت شود که تغییری در شرایط شما ایجاد نشده و پس از پایان ویزا، خاک کانادا را ترک خواهید کرد، نسبت به صدور ویزا برای شما اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

دلایل ردشدن ویزای تحصیلی کانادا

رد درخواست ویزای کانادا

درخواست برای ویزای دانشجویی فرآیند بسیار پیچیده و حساسی دارد و بهتر است برای اطمنیان از صحت انجام فرآیند، از یک موسسه مهاجرت تحصیلی معتبر کمک بگیرید. افسر اداره مهاجرت کانادا، ویزای تحصیلی را برای متقاضیانی صادر می‌کند که پرونده کامل و معتبری ارائه داده باشند. در این بخش، به بعضی از دلایل رایج رد درخواست ویزای دانشجوی از سوی اداره مهاجرت کشور کانادا می‌پردازیم و در ادامه، راهکارهای پیش رو جهت برطرف‌کردن ریجکتی پرونده را مرور خواهیم کرد.

در صورت ردشدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا، چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا، طی یک نامه که توسط افسر ویزا ارسال می‌شود، دلایل رد درخواست به متقاضی اعلام خواهد شد. در این نامه، افسر ویزا دلیل رد درخواست را از میان فهرستی از دلایل احتمالی، نشان خواهد داد. این فهرست از دلایل رد درخواست، صرفا اطلاعات کلی در مورد علل ردشدن ارائه خواهد کرد.

با این حال، در صورت رد درخواست ویزا، متقاضی حق دارد در مورد دلایل ریجکت‌شدن از افسر ویزا اطلاعات مربوطه را درخواست کند. توصیه اکید می‌شود که برای دریافت دلایل رد ویزا، اطلاعات بیشتر را درخواست نمایید. در این صورت می‌توانید آن دلایل را برطرف نموده و دوباره برای ویزا اقدام کنید.

بعد از دریافت دلایل رد پرونده از افسر ویزا، می‌توان صحت و اعتبار دلایل رد درخواست را بررسی کرد. اگر اجازه تحصیل بر اساس یک دلیل معتبر و قانونی رد شده باشد، به عنوان مثال به دلیل ارسال نکردن هر یک از مدارک لازم، بهترین گزینه آن است که پس از برطرف‌نمودن خطاهای موجود، یک درخواست جدید ارسال گردد.

اگر متقاضی بر این باور باشد که اجازه تحصیل بنا به دلایل غیر معتبری رد شده است، می‌تواند درخواست بازبینی پرونده را ارائه دهد. درخواست تجدید نظر و فرآیند ارسال مجدد پرونده، ممکن است مدت زمان زیادی به طول انجامد. بنابراین، متقاضی باید با موسسه آموزشی که از آن پذیرش دریافت کرده، برای اصلاح تاریخ آغاز احتمالی تحصیل خود تماس بگیرد. زیرا قادر نخواهد بود در زمان مورد نظر برای شروع برنامه تحصیل در تاریخ اصلی، اجازه تحصیل خود را دریافت کند.

اگر درخواست اجازه تحصیل یک فرد خارجی توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) رد شد، به دو روش می‌توان در مورد رد درخواست عمل کرد:

  1.  درخواست تجدید نظر: اگر متقاضی بر این باور باشد که درخواست بر اساس تمامی قوانین و شرایط اجباری IRCC ارسال شده ولی درخواست اجازه تحصیلش به طور ناعادلانه و نادرستی رد شده است، می‌تواند برای تجدید نظر و بازبینی پرونده درخواست دهد.
  2. ارسال یک درخواست جدید: اگر متقاضی معتقد است که دلایل رد درخواستش معتبر است، در اینصورت تنها اقدامی که می‌تواند انجام دهد این است که یک درخواست جدید ارسال کند. در درخواست جدید، باید به دلایل رد درخواست قبلی توجه کامل شود. همچنین، اگر لازم است مدرکی آپدیت شود (مانند تاریخ آغاز تحصیل بر روی نامه پذیرش، به‌روزرسانی صورتحساب بانک و …)، متقاضی باید تمامی موارد را به دقت مورد بررسی و بازبینی قرار دهد.

تمدید ویزا و اجازه اقامت تحصیلی کانادا

در صورتی که پیش از پایان دوره تحصیل در موسسات آموزشی کانادا، اعتبار اجازه تحصیل‌تان به پایان برسد، باید در مورد تمدید اعتبار آن، اقدامات لازم را انجام دهید. شایان ذکر است که حداکثر تا 30 روز پیش از پایان اعتبار اجازه تحصیل، می‌توانید برای تمدید اعتبار درخواست دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که برای تمدید ویزا، باید پاسپورت معتبر ارائه دهید. بدین معنا که اگر مدت زمان درخواستی شما برای تمدید ویزا از مدت اعتبار پاسپورت‌تان بیشتر باشد، ویزای شما صرفا تا پایان اعتبار پاسپورت تمدید خواهد شد.

همچنین، اگر دانشجویان بین‌المللی قصد سفر به خارج از کانادا را داشته باشند و در طول حضور در خارج از این کشور اعتبار ویزای تحصیلی‌شان به پایان برسد، لازم است که حتما پیش از خروج از کانادا نسبت به تمدید ویزای تحصیلی خود اقدامات لازم را انجام دهد.

تمدید اعتبار، از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا و به صورت آنلاین برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است. مهلت قانونی برای تمدید اعتبار 90 روز است و دانشجویان برای تمدید اعتبار، حداکثر تا 30 روز پیش از به پایان‌رسیدن اعتبار اجازه تحصیل، می‌توانند اقدام کنند.

همانطور که گفتیم، دانشجویان بین‌المللی باید زمان اتمام تحصیل خود را با ارسال ایمیل، نامه، گواهی یا دیپلم پایان تحصیلات اعلام کنند. از تاریخ اعلام پایان تحصیل، دانشجو فقط 90 روز اجازه حضور در کانادا را دارد. بنابراین، اگر دانشجویی تحصیلات خود را زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده به پایان برساند، صرف نظر از مدت اعتبار باقیمانده از اجازه تحصیلش، فقط 90 روز برای اقامت در کانادا فرصت خواهد داشت.

ولی اگر مطابق با زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده موفق به پایان دوره تحصیل خود نشد، لازم است که 30 روز پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی کانادا، در خصوص تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهد.

اگر اعتبار اجازه تحصیل پیش از آنکه دانشجو برای تمدید آن یا درخواست اجازه کار و ویزای توریستی کانادا، به پایان برسد، باید تا 90 روز پیش از پایان اعتبار ویزای تحصیلی خود برای درخواست تجدید نظر اقدام کند. در اینصورت لازم است که هزینه مربوط به درخواست تجدید نظر و تمدید اجازه تحصیل پرداخت شود و دلایل تمدیدنکردن ویزا در زمان مقرر را به طور شفاف و کامل شرح دهد. این نکته در نظر داشته باشید که ممکن است در این شرایط درخواست شما مورد قبول قرار نگیرد.

در فرآیند صدور مجدد اجازه تحصیل، اگر افسر پرونده در خصوص شرایط دانشجو دچار تردید باشد، مدارکی مانند ریز نمرات یا اسناد مربوط به ثبت نام در دانشگاه را از دانشجو درخواست می‌کند. با استفاده از این اسناد و مدارک، افسر پرونده می‌تواند در مورد شرایط مطلوب دانشجو برای دریافت اجازه تحصیل اطمینان کسب کند.

اگر دانشجو پذیرش مشروط دریافت کرده باشد، اجازه تحصیل او صرفا تا زمان پایان دوره پیش‌نیاز تمدید می‌شود و برای تحصیل در دوره اصلی، باید مجددا اقدام به دریافت اجازه تحصیل نماید.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study