logo
logo
کشور کانادا
 • area مساحت
  9,984,670 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  دلار کانادا
 • capital جمعیت
  38,143,159
 • capital پایتخت
  اتاوا
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور کانادا

کانادا، کشوری زیبا در شمالی‌ترین بخش قاره آمریکای شمالی است. کشور کانادا، از 10 استان و سه قلمروی مجزا تشکیل شده و از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی می‌رسد. کشور کانادا، با مساحتی نزدیک به ده میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور در سراسر جهان به شمار می‌آید و مرز جنوبی‌اش با آمریکا، طولانی‌ترین مرز خشکی در سراسر دنیا است. کانادا دارای مرز دریایی مشترک با گرینلند (قلمروی خودگردان کشور دانمارک) و سن‌پیر و میکلون (Saint Pierre and Miquelon – قلمروی جزیره‌ای کوچک متعلق به کشور فرانسه) است.

کشور کانادا به منطقه‌های جغرافیایی گوناگونی تقسیم شده است و این سرزمین دارای چشم‌اندازهای طبیعی متنوع و بسیار زیبایی است. بزرگترین ناحیه جغرافیایی این کشور، که سپر کانادا (Canadian Shield) نام دارد، نیمی از کشور و مرکز خلیج هادسون را در بر می‌گیرد. ناحیه جنوبی کشور کانادا، با بخش غیر کوهستانی پوشیده شده و دارای مرز مشترک با دریاچه‌های بزرگی مانند دریاچه میشیگان، دریاچه سوپریور، دریاچه ایری و دریاچه انتاریو، است.

کشور کانادا، در شاخص توسعه انسانی سازمان ملل، دارای رتبه سیزدهم جهان در سال 2019 است. همچنین، بر اساس گزارش رضایت جهانی سازمان ملل که در همین سال منتشر گردید، کانادا در جایگاه یازدهم در میان کشورهای جهان قرار گرفت. جمعیت کانادا در سال 2020، حدود 38 میلیون نفر برآورد شده است. پایتخت ملی کشور کانادا، شهر اتاوا و بزرگترین شهر آن تورنتو است. انگلیسی و فرانسه، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند. این کشور با مساحت 9,984,670 کیلومتر مربع، دومین کشور بزرگ در نیمکره غربی به شمار می‌آید. به طوری که کمی بزرگتر از کشور آمریکا و 18 برابر کشور فرانسه در قاره اروپا است.

کشور کانادا در سال‌های گذشته به دلایل متعددی به یکی از مقاصد اصلی تحصیلی در دنیا تبدیل شده و هر ساله صدها هزار دانش‌آموز و دانشجو را برای شروع تحصیل به سمت خود جذب می‌کند. وجود یک نظام آموزشی سازمان‌یافته و منسجم، کیفیت بالای مؤسسات آموزشی (دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس) این کشور، امکانات وسیع و بی‌نظیر آموزشی، جامعه‌ای چندفرهنگی و امن، هزینه‌های زندگی نسبتا پایین و سیاست‌های مهاجرپذیری متعدد، در تبدیل‌شدن کانادا به یک مقصد تحصیلی جذاب نقش اساسی داشته است.

موسسه Saman Study، با داشتن سالها تجریه و برخورداری از نیروی مجرب و توانمند، با بسیاری از موسسات آموزشی معتبر کانادا (شامل مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا) همکاری داشته و هر ساله، تعداد بسیار زیادی دانش‌آموز و دانشجو را جهت تحصیل به بهترین و با کیفیت‌ترین مدارس و دانشگاه‌های کانادا اعزام می‌نماید. جهت کسب اطلاعات تفصیلی در مورد سیستم آموزشی کانادا، اقتصاد، آب‌وهوا، بخش‌های مختلف کانادا، فرهنگ، تاریخچه و موارد دیگر، مطالب ارائه‌شده در ادامه این صفحه را مطالعه نمایید و برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد مدارس کانادا و دانشگاه‌های کانادا، به لینک‌های مربوطه مراجعه نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study