logo
کشور سوئیس
logo
کشور سوئیس
 • area مساحت
  41,285 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  فرانک سوئیس
 • capital جمعیت
  8,731,132
 • capital پایتخت
  برن
 • capital زبان ملی
  آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانش

کشور سوئیس

کشور سوئیس یک کشور کوهستانیِ محصور در خشکی است که در بخش جنوبی اروپای مرکزی قرار گرفته و با کشورهای اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا و لیختن‌اشتاین دارای مرز مشترک است.

این کشور با مساحت 41.285 کیلومتر مربع، کمی کوچک‌تر از هلند و تقریبا دو برابر ایالت نیوجرسی آمریکا است.

پایتخت این کشور، شهر برن و بزرگترین شهر آن زوریخ است. 4 زبان رسمی مردم سوئیس عبارتند از آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش، که در قدیم توسط مردم در نواحی (یا کانتون‌های) گوناگون کشور استفاده می‌شد. بر اساس گزارش رضایتمندی سازمان ملل در سال 2019، کنفدراسیون سوئیس، بعد از کشورهای فنلاند و دانمارک، سومین کشور شاد در جهان به شمار می‌آید.

کشور سوئیس به سه ناحیه جغرافیایی اصلی تقسیم شده است؛ کوه‌های آلپ سوئیس در بخش جنوبی این کشور قرار گرفته اند. بخش شمال غربی در امتداد مرز فرانسه و سوئیس، کوهستان ژورا نام دارد که بخش کم‌وسعتی از رشته کوه آلپ به شمار می‌آید.

این کشور نسبتا کوچک دارای 4 زبان رسمی است و قدیمی‌ترین سیاست بی‌طرفی در جهان را به خود اختصاص داده است. استقلال و بی‌طرفی سوئیس سالها مورد احترام قدرت‌های بزرگ اروپایی بوده است. سوئیس در هیچ کدام از جنگ‌های جهانی مشارکت نداشته است. با اینحال، ادغام سیاسی و اقتصادی این کشور با اروپا در طول نیم قرن گذشته و نقش کشور سوئیس در سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی و قرارگرفتن دفتر مرکزی بانک‌ها و شرکت‌های چندملیتی در این کشور، برخی تردیدها را در مورد استقلال و بی‌طرفی سوئیس به وجود آورده است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study