logo
دانشگاه‌های آلمان

دانشگاه‌های آلمان

کشور و دانشگاه‌های آلمان، محبوب‌ترین مقصد تحصیلی غیر انگلیسی‌زبان و سومین مقصد تحصیلی پرطرفدار در سراسر جهان هستند، فقط ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تعداد دانشجویان بین‌المللی بیشتری نسبت به آلمان دارند. در این بخش به برجسته‌ترین دلایل انتخاب آلمان بعنوان مقصد تحصیلی، روش انتخاب دانشگاه و کسب پذیرش در آن خواهیم پرداخت.

علیرغم آنکه زبان رسمی این کشور، آلمانی است؛ ولی دانشگاه‌های این کشور برای جذب حداکثر دانشجویان بین‌المللی، تعداد رشته‌های تحصیلی ارائه‌شده به زبان انگلیسی در سال‌های اخیر افزایش داده اند و بیش از 1300 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. طبق آمارهای رسمی، بیش از 11 درصد دانشجویان دانشگاه‌های آلمان در سال 2019 را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند. بین سال‌های 2013 تا 2019، تعداد دانشجویان بین‌المللی این کشور با رشد 46 درصدی، از حدود 280 هزار نفر به بیش از 400 هزار نفر رسید.

آلمان یک کشور با تنوع بسیار بالا است. میان شهر شیک و مدرن برلین و مونیخ سنتی و قدیمی به اندازه یک دنیا تفاوت وجود دارد. آسمانخراش‌های نورانی فرانکفورت تضاد جالبی با فضای قدیمی هایدلبرگ ایجاد می‌کند. اگر زندگی پرتکاپو و سریع هامبورگ شما را خسته کند، همیشه می‌توانید به منطقه زیبا و آرام راین میانه (Middle Rhine) پناه ببرید.

برای انتخاب دانشگاه در آلمان گزینه‌های بسیاری پیش روی شما قرار خواهد گرفت که در برگیرنده تعدادی از معتبرترین مؤسسات آموزشی در اروپای غربی است. برترین دانشگاه آلمان در رده‌بندی QS با جایگاه 50 ام، دانشگاه Technische Universität München است که پس از آن در رده شصت‌و‌سوم دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München و در جایگاه 64 دانشگاه Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg قرار دارد.

علاوه بر این، همه شهرهای بزرگ و اصلی آلمان حداقل یک دانشگاه با رده‌بندی بالا در بین برترین دانشگاه‌های جهان دارند. در مجموع، 13 دانشگاه آلمان در بین 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و 30 دانشگاه این کشور جزء 500 دانشگاه برتر جهان هستند. همانطور که می‌بینیم، آلمان جایگاه مناسبی را میان کشورهای برتر ارائه‌دهنده تحصیلات عالی به خود اختصاص داده است.

کشور آلمان علاوه بر دانشگاه‌های برتر جهانی، کیفیت بالای زندگی، شهریه تحصیل نسبتا پایین، طرح‌های حمایتی و اسکالرشیپ ویژه دانشجویان بین‌المللی و پیش‌بینی مناسب استخدام فارغ‌التحصیلان را نیز ارائه می‌دهد. به همین دلیل، افراد زیادی هر ساله آلمان را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنند.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study