021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
Universities of Germany

دانشگاه های آلمان

تحصیل در آلمان

کشور و دانشگاه های آلمان، محبوب ترین مقصد تحصیلی غیر انگلیسی زبان و سومین مقصد تحصیلی پرطرفدار در سراسر جهان هستند، فقط ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تعداد دانشجویان بین المللی بیشتری نسبت به آلمان دارند. در این بخش به برجسته ترین دلایل انتخاب آلمان بعنوان مقصد تحصیلی، روش انتخاب دانشگاه و کسب پذیرش در آن خواهیم پرداخت.

آلمان یک کشور با تنوع بسیار بالا است. میان شهر شیک و مدرن برلین و مونیخ سنتی و قدیمی به اندازه یک دنیا تفاوت وجود دارد. آسمانخراش های نورانی فرانکفورت تضاد جالبی با فضای قدیمی هایدلبرگ ایجاد می کند. و اگر زندگی پرتکاپو و سریع هامبورگ شما را خسته کند، همیشه می توانید به منطقه زیبا و آرام راین میانه (Middle Rhine) پناه ببرید.

برای انتخاب دانشگاه در آلمان گزینه های بسیاری پیش روی شما قرار خواهد گرفت که در برگیرنده تعدادی از معتبرترین مؤسسات آموزشی در اروپای غربی است. برترین دانشگاه آلمان در رده بندی QS با جایگاه 50 ام، دانشگاه Technische Universität München است که پس از آن در رده شصت و سوم دانشگاه Ludwig-Maximilians-Universität München و در جایگاه 64 دانشگاه Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg قرار دارد.

علاوه بر این، همه شهرهای بزرگ و اصلی آلمان حداقل یک دانشگاه با رده بندی بالا در بین برترین دانشگاه های جهان دارند. در مجموع، 13 دانشگاه آلمان در بین 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و 30 دانشگاه این کشور جزء 500 دانشگاه برتر جهان هستند. همانطور که می بینیم، آلمان جایگاه مناسبی را میان کشورهای برتر ارائه دهنده تحصیلات عالی به خود اختصاص داده است.

کشور آلمان علاوه بر دانشگاه های برتر جهانی، کیفیت بالای زندگی، شهریه تحصیل نسبتا پایین، طرح های حمایتی و اسکالرشیپ ویژه دانشجویان بین المللی و پیش بینی مناسب استخدام فارغ التحصیلان را نیز ارائه می دهد. به همین دلیل، افراد زیادی هر ساله آلمان را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند.