021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
United Kingdom
logo
United Kingdom
 • area مساحت
  ۲۴۲٬۴۹۵ کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  پوند استرلینگ
 • capital جمعیت
  ۶۷٬315٬363
 • capital پایتخت
  لندن
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور انگلستان

کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی بعنوان پادشاهی متحد، UK، بریتانیا و حتی انگلستان شناخته می شود. کشور انگلستان در شمال غرب اروپا قرار گرفته و از کشورهای انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی (که در بخش شمال شرقی جزیره ایرلند قرار گرفته) تشکیل شده است. این کشور فقط با جمهوری ایرلند دارای مرز خشکی است.

 انگلستان از اعضای سابق اتحادیه اروپا به شمار می آید که در 30 ژانویه سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد (برگزیت). این کشور همچنین تصمیم گرفته تا از اتحادیه پولی اروپایی نیز خارج شود. واحد پول این کشور پوند استرلینگ است.

کشور انگلستان از طریق کانال انگلیس از اروپای قاره ای جدا می شود. این مجموعه جزیره ها در جنوب شرقی ایرلند، غرب نروژ و دانمارک، بین دریای شمال در شرق و اقیانوس اطلس شمالی در غرب واقع شده است. انگلستان دارای مرز دریایی مشترک با بلژیک، دانمارک، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ و جزایر فارو (متعلق به کشور دانمارک) است.

انگلستان با مساحت 242495 کیلومتر مربع، کشوری کوچک به شمار می آید. این کشور تقریبا نصف اسپانیا و کمی کوچک تر از ایالت اورگان در کشور آمریکا است.

جمعیت کشور انگلستان تقریبا 67 میلیون نفر گزارش شده و پایتخت و بزرگترین شهر آن لندن است. زبان مردم انگلستان، انگلیسی بریتانیایی و نیز ولزی، گویش های گیلیک ایرلندی و گیلیک اسکاتلندی است.