logo
logo
کشور انگلستان
 • area مساحت
  ۲۴۲٬۴۹۵ کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  پوند استرلینگ
 • capital جمعیت
  ۶۷٬315٬363
 • capital پایتخت
  لندن
 • capital زبان ملی
  انگلیسی

کشور انگلستان

کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی به‌عنوان پادشاهی متحد، UK، بریتانیا و حتی انگلستان شناخته می‌شود. کشور انگلستان در شمال غرب اروپا قرار گرفته و از کشورهای انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی (که در بخش شمال شرقی جزیره ایرلند قرار گرفته) تشکیل شده است. این کشور فقط با جمهوری ایرلند دارای مرز خشکی است.

کشور انگلستان از اعضای سابق اتحادیه اروپا به شمار می‌آید که در 30 ژانویه سال 2020 از اتحادیه اروپا خارج شد (برگزیت). این کشور همچنین تصمیم گرفته تا از اتحادیه پولی اروپایی نیز خارج شود. واحد پول این کشور پوند استرلینگ است.

کشور انگلستان از طریق کانال انگلیس از اروپا جدا می‌شود. این مجموعه جزیره‌ها در جنوب شرقی ایرلند، غرب نروژ و دانمارک، بین دریای شمال در شرق و اقیانوس اطلس شمالی در غرب واقع شده است. انگلستان دارای مرز دریایی مشترک با بلژیک، دانمارک، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ و جزایر فارو (متعلق به کشور دانمارک) است.

انگلستان با مساحت 242495 کیلومتر مربع، کشوری کوچک به شمار می‌آید. این کشور تقریبا نصف اسپانیا و کمی کوچک‌تر از ایالت اورگان در کشور آمریکا است.

جمعیت کشور انگلستان تقریبا 67 میلیون نفر گزارش شده و پایتخت و بزرگترین شهر آن لندن است. زبان مردم کشور انگلستان، انگلیسی بریتانیایی و نیز ولزی، گویش‌های گیلیک ایرلندی و گیلیک اسکاتلندی است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study