logo

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی نوعی از ویزاست که به دارنده اجازه تحصیل و اقامت در یک کشور دیگر را می‌دهد. این ویزا دارای تاریخ اعتبار است و تمدید آن پیش از پایان تاریخ اعتبار ضروری است. دانشجویان بین‌المللی برای دریافت ویزای تحصیلی و اقامت دانشجویی در سایر کشورها باید با توجه به قوانین خاص هر کشور، نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه و ارسال اسناد و مدارک مورد نیاز اقدامات لازم را در مدت زمان تعیین‌شده انجام دهند.

به دلیل تفاوت‌های موجود در قوانین مربوط به کشورهای مختلفی که پذیرای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی از کشورهای گوناگون هستند، نمی‌توان در مورد تمامی فرآیندهای درخواست ویزا به یک شیوه عمل کرد. ولی به طور کلی، اولین پیش‌نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی، اخذ پذیرش از موسسات آموزشی تاییدشده و معتبر (شامل مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌ها) است.

در اینجا، قصد داریم شرایط و مقررات مربوط به درخواست ویزای تحصیلی، شامل مدارک لازم برای اپلای، هزینه‌های اجباری پروسه درخواست ویزا و علل و دلایل متداول ردشدن ویزاهای تحصیلی در مورد مقصدهای محبوب تحصیلی برای دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی را به تفصیل مورد بررسی و واکاوی قرار دهیم.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study