logo
مدارس انگلستان

مدارس انگلستان

انگلستان با دارابودن یکی از موفق ترین سیستم‌های آموزشی، مدارس معتبر و پرآوازه‌ای را در خود جای داده است. در حدود 500 مدرسه شبانه‌روزی در انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی وجود دارد که در سطحی ممتاز دانش‌آموزان را آموزش داده، به آنها کمک می‌کنند که مهارتهای خود را ارتقا دهند و برای ورود به دانشگاه آماده شوند. تمام این مدارس الزام دارند که استاندارهای سختگیرانه دولت انگلستان در خصوص تدریس، امکانات و مراقبت از دانش‌آموزان را رعایت کنند.

نرخ بالای قبولی دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از مدارس بین‌المللی بریتانیا در بهترین دانشگاه‌های این کشور و همچنین در دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و سایر نقاط جهان، از دلایل اصلی قرارگرفتن این کشور در رده دوم برترین کشورها در حوزه آموزش بین‌المللی بوده است.

بخش های مختلف کشور انگلستان سیستم آموزشی مختص به خود را دارند. «برنامه آموزشی ملی» چارچوبی برای تحصیل در مدارس انگلیس و ولز از سنین 5 تا 18 سال و در اسکاتلند از 5 سالگی تا 14 سالگی فراهم کرده است؛ و در ایرلند شمالی «برنامه درسی مشترک» چارچوب آموزش را مشخص می کند.

در کشور انگلستان انواع گوناگونی از مدارس وجود دارد که برای فراهم‌ساختن امکان تحصیل دانش‌آموزان در سطوح و با اهداف مختلف فعالیت می‌کنند. مدارس دولتی، مدارس غیر انتفاعی، مدارس با رویکرد آموزشی خاص، مدارس مذهبی و مدارس مستقل بعضی از انواع مدارس در سیستم آموزش انگلستان هستند که بر اساس نوع برنامه آموزشی ارائه‌شده، جمعیت کلاس درس و شیوه تامین بودجه از یکدیگر متمایز می شوند.

سیستم آموزش مدارس انگلستان به «مرحله های اصلی» تقسیم بندی می شود: مرحله اصلی یک و دو به آموزش ابتدایی اشاره دارند. در 11 سالگی دانش‌آموز به مدرسه متوسطه می رود و مرحله های اصلی 3 و 4 را به پایان می رساند. در پایان هر مرحله، عملکرد دانش‌آموزان مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

مهم ترین ارزیابی در سن 16 سالگی و هنگام دریافت گواهینامه عمومی آموزش متوسطه (GCSE) اتفاق می افتد. پس از این مرحله، دانش‌آموزان می توانند تحصیل را در آموزش پیشرفته و سپس مقطع آموزش عالی ادامه دهند، یا مدرسه را به پایان برسانند و وارد دنیای تجارت یا بازار کار شوند.

مرحله اصلی 1 5 تا 7 سالگی مرحله اصلی 2 7 تا 11 سالگی
مرحله اصلی 3 11 تا 14 سالگی مرحله اصلی 4 14 تا 16 سالگی

 

سال تحصیلی در مدارس انگلستان عموما به سه ترم تقسیم می شود که از پاییز تا زمستان طول می کشد. سال تحصیلی مدارس دولتی انگلستان تقریبا 195 روز است که 190 روز به تدریس و 5 روز به آموزش ضمن خدمت معلمان (INSET) اختصاص یافته است. سال تحصیلی در مدارس غیر انتفاعی انگلستان 175 روز است. به دلیل تفاوت در روزهای تعطیلی مدرسه بنا به نظر مسئولین آموزش محلی، سال تحصیلی مدارس در کشورهای تشکیل دهنده بریتانیا متفاوت است.

شهریه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان، بر اساس روزانه یا شبانه‌روزی بودن متفاوت است. میانگین شهریه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی در گروه های سنی مختلف، در حدود 30 هزار پوند برآورد شده است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ