021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
مدارس انگلستان

مدارس انگلستان

مدارس انگلستان

بخش های مختلف کشور انگلستان سیستم آموزشی مختص به خود را دارند. «برنامه آموزشی ملی» چارچوبی برای تحصیل در انگلیس و ولز از سنین 5 تا 18 سال و در اسکاتلند از 5 سالگی تا 14 سالگی فراهم کرده است؛ و در ایرلند شمالی «برنامه درسی مشترک» چارچوب آموزش را مشخص می کند.

سیستم آموزش مدارس در انگلستان به «مرحله های اصلی» تقسیم بندی می شود: مرحله اصلی یک و دو به آموزش ابتدایی اشاره دارند. در 11 سالگی دانش‌آموز به مدرسه متوسطه می رود و مرحله های اصلی 3 و 4 را به پایان می رساند. در پایان هر مرحله، عملکرد دانش‌آموزان مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. مهم ترین ارزیابی در سن 16 سالگی و هنگام دریافت گواهینامه عمومی آموزش متوسطه (GCSE) اتفاق می افتد. پس از این مرحله، دانش‌آموزان می توانند تحصیل را در آموزش پیشرفته و سپس مقطع آموزش عالی ادامه دهند، یا مدرسه را به پایان برسانند و وارد دنیای تجارت یا بازار کار شوند.

سال تحصیلی مدارس در انگلستان عموما به سه ترم تقسیم می شود که از پاییز تا زمستان طول می کشد. سال تحصیلی مدارس دولتی تقریبا 195 روز است که 190 روز به تدریس و 5 روز به آموزش ضمن خدمت معلمان (INSET) اختصاص یافته است. سال تحصیلی در مدارس غیر انتفاعی 175 روز است. به دلیل تفاوت در روزهای تعطیلی مدرسه بنا به نظر مسئولین آموزش محلی، سال تحصیلی مدارس در کشورهای تشکیل دهنده بریتانیا متفاوت است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ