logo
دانشگاه‌های انگلستان
فهرست مطالب
معیار های جستجو

معیار های جستجو

country
country
country
country
محدوده شهریه دانشگاه
از
£
پوند استرلینگ
تا
£
مرتب سازی
مرتب سازی بر اساس
همه کمترین شهریه بیشترین شهریه

دانشگاه‌های انگلستان

انگلستان، محبوب‌ترین مقصد تحصیلی در قاره اروپا و دومین کشور انگلیسی‌زبان با بیشترین تعداد دانشجوی بین‌المللی در سراسر جهان است. دانشگاه‌های کشور انگلستان، با ارائه بهترین تکنیک‌های آموزشی و بهره‌مندی از امکانات تحقیقاتی روز دنیا، هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان هستند.

محیط آموزشی چالش‌برانگیز و نوآورانه، رشته‌های تحصیلی متنوع، مدت زمان کوتاه‌تر دوره‌های تحصیلی و استانداردهای بالای زندگی در شهرهای مختلف این کشور، بعضی از دلایل اعلام‌شده توسط دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور است. در رده‌بندی سال 2022 برترین دانشگاه‌های جهان که توسط QS منتشر شده است، 16 دانشگاه انگلستان در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

در جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان که توسط QS منتشر می‌شود، 90 دانشگاه برتر از کشور انگلستان حضور دارند. همچنین، نام چهار دانشگاه این کشور در بین ده دانشگاه برتر جهانی به چشم می‌خورد. تنها کشوری که تعداد بیشتری دانشگاه در این رده‌بندی دارد، ایالات متحده آمریکا با 177 دانشگاه است.

دانشگاه‌های انگلستان الهام‌بخش آثار بی‌شماری در حوزه فیلم و ادبیات بوده اند. تنوع فرهنگی و قومیتی در انگلستان بسیار زیاد است. به‌طوریکه گفته می‌شود در این کشور به فاصله هر 30 مایل، یک لهجه متفاوت وجود دارد.

در سال تحصیلی گذشته، بین از 538 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های مختلف انگلستان مشغول به تحصیل بوده اند که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با رشد 15.5 درصدی و جمعیتی در حدود 400 هزار نفر را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه‌های برتر انگلستان در رده‌بندی 2022 وبسایت QS

انگلستان با دارابودن 10 شهر در بین 100 شهر برتر دانشجویی جهان، پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. در رده‌بندی 2022 وبسایت QS، چهار دانشگاه شهر لندن در رده‌بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. شهرهای آکسفورد، کمبریج، لندن، ادینبورگ، منچستر و گلاسکو، شش شهر برتر دانشگاهی دیگر در این کشور هستند.

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد، بهترین دانشگاه انگلستان است و در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. پس از آن، در رده سوم جهانی دانشگاه کمبریج قرار گرفته که دومین دانشگاه برتر انگلستان به شمار می‌آید. کالج سلطنتی لندن و دانشگاه UCL، دیگر دانشگاه‌های برتر انگلستان در رده‌بندی ده دانشگاه برتر جهان قرار دارند که به ترتیب جایگاه‌های هفتم و هشتم جهانی را به خود اختصاص داده اند. در بین 50 دانشگاه برتر جهان، نام چهار دانشگاه دیگر از انگلستان نیز به چشم می‌خورد که عبارتند از: دانشگاه ادینبورگ (رتبه 16 جهان)، دانشگاه منچستر (در رده 27)، کینگز کالج لندن (در جایگاه 35) و مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) با رتبه 49.

دانشگاه‌های انگلستان

دانشگاه‌های برتر انگلیس

انگلیس در بین چهار کشور اصلی انگلستان (یعنی انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی)، دارای بالاترین جمعیت و بیشترین تعداد دانشگاه است. برترین دانشگاه‌های انگلیس و بریتانیا، آکسبریج (آکسفورد و کمبریج) هستند. هر دو دانشگاه توانسته اند جایگاه خود را در رده‌بندی سال جاری ارتقا دهند. دانشگاه آکسفورد در سال 2022 سه پله بالاتر، در رده دوم جهانی قرار گرفته و دانشگاه کمبریج با پنج پله صعود، رده سوم را به خود اختصاص داده است.

با این حال، در انگلستان دانشگاه‌های شاخص و برجسته دیگری نیز وجود دارد. چهار دانشگاه لندن در بین ده دانشگاه برتر انگلستان قرار دارند. بهترین دانشگاه شهر لندن، کالج سلطنتی لندن است که همواره در رده‌های بالا میان دانشگاه‌های برتر جهان حضور داشته و در سال جاری با یک پله صعود در رده هفتم جهانی قرار گرفته است.

علاوه بر لندن، انگلیس دانشگاه‌های برتر و شهرهای جذاب دیگری نیز دارد. در شمال و ناحیه صنعتی در مرکز انگلیس، دانشگاه‌هایی با قدمت کمتر و «آجر قرمز»، مانند دانشگاه منچستر، بیرمنگام، شفیلد و لیورپول حضور دارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های انگلستان برای دانشجویان UK در حدود 9.250 پوند هزینه در بر دارد. دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان در مقطع کارشناسی، بین 10 هزار تا 26 هزار پوند شهریه پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌های برتر ولز

کشور ولز را با منظره‌های سنگلاخی و پر از صخره، مردم صمیمی و پارک‌های ملی کوهستانی می‌شناسند. این کشور همچنین دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه کاردیف، با رتبه جهانی 151 و سوانزی، در جایگاه 440 جهان نیز دارد.

آموزش در دانشگاه‌های ولز، برای حفظ و پاسداشت زبان ملی، به هر دو زبان انگلیسی و ولزی برگزار می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف ولز برای دانشجویان بین‌المللی تفاوت دارد، ولی معمولا بین 13 هزار تا 20 هزار پوند است. شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های ولز نیز مانند انگلیس، سالانه بین 10 هزار تا 26 هزار پوند برآورد شده است.

دانشگاه‌های برتر اسکاتلند

کشور اسکاتلند در یک سوم شمالی بریتانیای کبیر قرار گرفته است. اسکاتلند با مناطق ساحلی آرام در کنار شهرهای تاریخی پرتکاپو، مقصد محبوبی برای دانشجویان بین‌المللی تلقی می‌شود.

اسکاتلند چهار دانشگاه باستانی را در خود جای داده است: دانشگاه ادینبورگ (رتبه 16 جهان)، دانشگاه گلاسکو (73 جهان)، دانشگاه سنت اندرو (91 جهان) و دانشگاه ابردین (205). همه این چهار دانشگاه، قبل از سال 1600 میلادی تأسیس شده اند.

در اسکاتلند دانشگاه‌های جوان‌تری نیز وجود دارد، مانند دانشگاه هریوت-وات (در رده 270)، دانشگاه استرثکلاید (در رده 302)، دانشگاه استرلینگ (471 جهان) و مؤسسه‌های آموزش تخصصی مانند دانشکده هنر گلاسکو (دارای رتبه 8 در رده‌بندی موضوعی هنر و طراحی سال 2021).

دانشجویان بین‌المللی سالانه مبلغی برابر با 10 هزار تا 26 هزار پوند برای مقطع کارشناسی، و 15 هزار تا 30 هزار پوند در مقطع کارشناسی ارشد شهریه پرداخت می‌کنند.

دانشگاه‌های برتر ایرلند شمالی

ایرلند شمالی، با تپه‌های یخساری (تپه‌هایی سبز که در طول آخرین عصر یخبندان به وجود آمده اند)، فرهنگ عامیانه پر جنب‌وجوش و برگزیده‌ای از بهترین دانشگاه‌ها، دانشجویان بین‌المللی زیادی از سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است. دانشگاه‌های برتر ایرلند شمالی عبارتند از: دانشگاه کوئینز بلفاست (Queen’s University Belfast) در رده 216 جهان و دانشگاه الستر (Ulster University) در رده 651 تا 700 جهانی.

تحصیل دانشجویان بومی در دانشگاه‌های ایرلند شمالی معمولا 4.275 پوند و برای دانشجویان انگلستان حدودا 9.250 پوند هزینه در بر دارد. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های ایرلند شمالی بسیار متفاوت است و پیشنهاد می‌شود برای اطلاع دقیق از شهریه، به وبسایت دانشگاه مقصد مراجعه شود.

شهرهای دانشگاهی انگلستان

انگلستان با ده شهر در میان 100 شهر برتر دانشگاهی اعلام‌شده توسط QS، پس از آمریکا (با 13 شهر دانشگاهی) رده دوم را به خود اختصاص داده است. به علاوه، شهر لندن برای اولین بار در سال 2018 به رده اول صعود کرد و دو شهر دیگر انگلستان نیز به این رده‌بندی راه یافتند (ابردین و برایتون).

رده‌بندی برترین شهرهای دانشگاهی جهان بر اساس شش معیار انجام می‌شود که عبارتند از: رتبه دانشگاه، ترکیب جمعیت دانشجویی، مطلوبیت، صرفه‌پذیری اقتصادی، وضعیت اشتغال و تجربه دانشجو که بر اساس تحقیق دانشجویی QS برآورد می‌شود.

همه 10 شهر برتر انگلستان، در رتبه‌بندی مربوط به ترکیب جمعیت دانشجویی، در نیمه بالایی رده‌بندی جهانی قرار دارند. این شاخص برای ارزیابی تعداد و تنوع جمعیت دانشجویی هر شهر استفاده می‌شود. اما این شهرها در رده‌بندی مربوط به صرفه اقتصادی جایگاه پایین‌تری دارند.

در اینجا، به معرفی 5 شهر دانشگاهی برتر انگلستان می‌پردازیم که هرکدام حداقل دو دانشگاه در رده‌بندی دانشگاه‌های برتر QS دارند و برنامه‌های آموزشی منحصربه‌فردی برای دانشجویان بین‌المللی خود ارائه می‌دهند.

لندن

لندن هم بهترین شهر دانشجویی در انگلستان به شمار می‌آید و هم به تازگی با دو پله صعود، جایگاه برترین شهر دانشجویی جهان را به خود اختصاص داده است. لندن با 17 مؤسسه آموزشی در رده‌بندی QS و دو دانشگاه در میان 10 دانشگاه برتر جهان، به عنوان بهترین شهر جهان و دومین شهر با بهترین وضعیت اشتغال دانشجویان در نظر گرفته می‌شود.

ویژگی محبوب تحصیل در لندن از دیدگاه دانشجویان، تنوع این شهر است. طبق اعلام یکی از دانشجویان «تنوع در این شهر بسیار زیاد است، شما هر هفته چیز جدیدی برای تجربه‌کردن دارید، می‌توانید با آدم‌های گوناگونی ملاقات کنید. با اینکه هزینه زندگی بالاست، تفریحات ارزان‌قیمت و رایگانی نیز وجود دارد. دانشگاه‌ها و فرصت‌های شغلی در این شهر بی‌نظیر هستند.»

ادینبورگ

ادینبورگ پایتخت اسکاتلند است و در جدیدترین رده‌بندی QS جایگاه پانزدهمین شهر دانشگاهی برتر جهان را به خود اختصاص داده است. این شهر را با رویدادها و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی می‌شناسند، مانند فستیوال ادینبورگ فرینج که هر ساله در ماه آگوست جمعیت شهر را عملا تا دوبرابر افزایش می‌دهد.

ادینبورگ از دیدگاه دانشجو، با رتبه جهانی 12، در بین 10 شهر دانشگاهی انگلستان جایگاه نخست را از آن خود کرده است. طبق معیار تجربه دانشجویی، این شهر با صرفه‌پذیری اقتصادی، فرصت‌های اشتغال، امکانات هنری و فرهنگی و … یکی از بهترین مقصدهای تحصیلی در انگلستان است. بر طبق تجربه ثبت‌شده یکی از دانشجویان در تحقیق QS، «شهر ادینبورگ بهترین شهر جهان است و این صرفا به خاطر معماری زیبای شهر نیست. بلکه مردم بسیار خوبی هم دارد. آدم‌های صمیمی با ظرفیت پذیرش بالا. روزهایی که در ادینبورگ گذارنده ام را هرگز فراموش نمی‌کنم.»

منچستر

در جدیدترین رتبه‌بندی برترین شهرهای دانشجویی جهان توسط QS، شهر منچستر انگلستان در جایگاه 29 جهان قرار گرفت. این شهر همچنین در شاخص «دیدگاه دانشجویان» رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است. طبق نظر یکی از دانشجویان: «منچستر آنقدری بزرگ است که بتوان تجربیات گوناگونی در آن داشت، در عین حال شهر کوچکی محسوب می‌شود و حس تعلق اجتماعی را بین همه افراد می‌بینید. منچستر یک شهر چندفرهنگی است که آغوشش به روی همه افراد از همه جای دنیا باز است».

این شهر با جایگاه دوازدهم در شاخص ترکیب دانشجویی، دارای بیشترین جمعیت دانشجویان در اروپاست – در سپتامبر 2017 بالغ بر 100 هزار دانشجو در این شهر مشغول به تحصیل بوده اند (از این تعداد، 40 هزار دانشجو در دانشگاه منچستر در حال تحصیل بوده اند). موسیقی نیز بخش اعظمی از فرهنگ شهر منچستر را تشکیل داده است.

گلاسکو

گلاسگو در شاخص‌های دیدگاه دانشجو و ترکیب جمعیت دانشجویی، در بین 50 شهر برتر جهان قرار دارد و جمعیت دانشجویی متنوع و بالایی را در خود جای داده است. این شهر در جدیدترین رده‌بندی QS، در جایگاه 39 بهترین شهر دانشگاهی جهان قرار گرفته است.

دو دانشگاه برتر گلاسکو در رده‌بندی 2022 دانشگاه‌های برتر جهان حضور دارند که عبارتند از: دانشگاه گلاسکو (در جایگاه 73) و دانشگاه استرثکلاید (در جایگاه 302). گلاسکو بزرگترین شهر اسکاتلند است و بیشتر به خاطر تاریخ غنی، فرهنگ معاصر متنوع و صمیمیت افراد محلی شناخته می شود.

کاوِنتری

شهر کاونتری، در رده‌بندی شهرهای دانشجویی برتر جهان در جایگاه 47 جهان قرار گرفته و در بین ده شهر برتر دانشجویی انگلستان، پس از گلاسگو رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. تقریبا 6.8 درصد از جمعیت کاونتری را دانشجویان تشکیل می‌دهند و بیش از 40 درصد دانشجویان از خارج از انگلستان به این شهر می‌آیند. همین موضوع باعث ایجاد تنوع در فضای زندگی این شهر شده است.

کاونتری از لحاظ فرهنگی کمبودی ندارد. این شهر که در دسامبر 2017، برنده عنوان شهر فرهنگی انگلستان در سال 2021 شد، مرکز هنری واریک در دانشگاه واریک را در خود جای داده است که، بعد از باربیکان لندن، بزرگترین مرکز هنری در انگلستان به شمار می‌آید.

هزینه تحصیل، زندگی و ویزای تحصیلی انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان شهریه تحصیل استانداردی برای دانشجویان بین‌المللی ندارند. شهریه تحصیل دانشجویان مقیم انگلستان در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی توسط دولت هر یک از کشورها (انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز) تعیین می‌شود. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی، متناسب با دوره و مؤسسه آموزشی انتخابی، متفاوت است.

شهریه سالانه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی در انگلستان بین 9.250 تا 30.548 پوند برآورد شده است. این مبلغ برای رشته‌های پزشکی تا 64 هزار پوند (89 هزار دلار آمریکا) در نظر گرفته شده است.

با اینحال، شهریه بیشتر دانشگاه‌ها برای اغلب رشته‌ها بین ده هزار تا بیست هزار پوند (حدودا 14 هزار تا 28 هزار دلار آمریکا) تخمین زده شده است.

شهریه سالانه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بین 4.800 پوند تا 36.984 پوند متغیر است. این مبلغ برای رشته‌های پزشکی تا 49.950 و رشته MBA تا 59.490 پوند در سال افزایش پیدا می‌کند. ولی به‌طور کلی، شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در محدوده مشخصی تعریف می‌شود. اغلب دوره‌های مقطع ارشد در بیشتر دانشگاه‌ها، بین 12 هزار تا 20 هزار پوند تخمین زده شده اند.

به طور مثال، برای رشته ریاضیات، شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی در انگلستان حدود 24.789 پوند برآورد شده است. رشته‌های موسیقی، جغرافیا و معماری حدودا 29 هزار پوند هزینه در بر دارد. پرهزینه‌ترین رشته تحصیلی در انگلستان، رشته‌های گروه پزشکی و دامپزشکی است که شهریه سالانه آنها 58 هزار پوند تخمین زده شده است.

هزینه زندگی در انگلستان

زندگی در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی ارزان‌قیمت نیست. هزینه زندگی در انگلستان، به طور کلی به محل زندگی شما بستگی دارد. در شهرهایی مانند لندن، هزینه زندگی ماهانه در حدود 1.500 پوند تخمین زده شده است. ولی در شهرهای کوچک‌تر، چیزی بین 700 تا 1.200 پوند است. انگلستان عضو اتحادیه اروپا نیست و واحد پول در این کشور پوند استرلینگ است.

بیشتر دانشگاه‌های انگلستان امکان اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی را برای دانشجویان خود فراهم کرده اند. این امر به پایین‌آوردن هزینه زندگی دانشجویان خارجی کمک شایانی کرده و مورد استقبال دانشجویان سال اول قرار گرفته است. اما پس از پایان سال اول تحصیلی، دانشجویان غالبا اقدام به اجاره انفرادی یا اشتراکی محل سکونت می‌کنند که گزینه‌ای گران‌تر به شمار می‌آید. هزینه اجاره ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 740 پوند و در مناطق دیگر شهر در حدود 610 پوند است. اجاره آپارتمان‌های اشتراکی سه‌خوابه در مرکز شهر 1.255 پوند و مناطق دیگر در حدود 975 پوند ماهانه هزینه در بر دارد.

هزینه ویزای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان 348 پوند و بیمه سلامت مهاجرین (که امکان دسترسی به خدمات سلامت ملی انگلستان را به شما می‌دهد) سالانه 470 پوند است.

سایر هزینه‌های رایج در زندگی روزمره دانشجویان بین‌المللی در انگلستان به شرح زیر است:

 • یک قرص نان: 1پوند
 • یک لیتر شیر: 0.9 پوند
 • یک وعده اقتصادی در رستوران: 12 پوند
 • بلیت قطار: شامل 30 درصد تخفیف ویژه دانشجویان تمام‌وقت دارای کارت جوان، حدودا 30 پوند
 • بلیت یک‌طرفه اتوبوس: 1.5 تا 2.5 پوند
 • تفریح و سرگرمی (شامل بلیت سینما، کنسرت و تئاتر): 50 تا 100 پوند در ماه

ویزای دانشجویی انگلستان

افراد بالای 16 سال می‌توانند برای تحصیل در انگلستان برای ویزای دانشجویی اپلای کنند. بدین منظور باید:

 • باید پذیرش تحصیلی از یک موسسه آموزشی معتبر (که امکان صدور نامه Confirmation of Acceptance for Studies (CAS)) داشته باشند.
 • سرمایه مورد نیاز جهت پوشش هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه را داشته باشند. مبلغ مورد نیاز بسته به شرایط متغیر است.
 • بتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، بخوانند و بنویسند.
 • رضایت والدین برای متقاضیان 16 و 17 سال را داشته باشند.

این ویزا در گذشته با نام Tier 4 (General) شناخته می‌شد.

زمان مناسب برای اپلای برای ویزای دانشجویی

حداکثر شش ماه پیش از آغاز دوره تحصیل می‌توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. فرآیند صدور ویزا معمولا سه هفته طول می‌کشد.

مدت زمان مجاز اقامت در انگلستان

متناسب با طول دوره تحصیل و مقطع تحصیلی، مدت زمان اقامت مجاز دانشجویان خارجی متفاوت است. اگر بالای 18 ساله هستید و در مقاطع بالاتر از دیپلم مشغول به تحصیل می‌شوید، مدت زمان اقامت قانونی برای شما 5 سال است. برای مقاطع پایین‌تر از دیپلم، معمولا می‌توانید تا دو سال در انگلستان سکونت داشته باشید.

شما ممکن است بتوانید:

 • اگر واجد شرایط باشید، ویزای خود را تمدید کنید، مثلا برای ادامه تحصیلات در انگلستان.
 • اگر در حال حاضر ساکن انگلستان هستید، ویزای فعلی خود را به ویزای دانشجویی تغییر دهید.
 • بعد از پایان تحصیل در انگلستان، به مدت دو سال دیگر اقامت خود را با ویزایی به عنوان ویزای فارغ‌التحصیلی (Graduate Visa) برای جستجوی کار تمدید کنید.

زمان مجاز برای سفر به انگلستان به عنوان دانشجو

می‌توانید پیش از شروع دوره تحصیل وارد انگلستان شوید که شامل شرایط زیر می‌شود:

 • اگر دوره تحصیل شما 6 ماه یا کمتر به طول می‌انجامد، می‌توانید یک هفته قبل از آغاز دوره وارد انگلستان شوید.
 • اگر دوره تحصیل بیش از 6 ماه طول می‌کشد، نهایتا یک ماه پیش از شروع دوره می‌توانید وارد خاک انگلستان شوید.

هزینه اپلای ویزای دانشجویی

 • هزینه اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی از کشورهایی غیر از انگلستان 348 پوند است.
 • تمدید یا تغییر ویزا به ویزای دانشجویی از داخل انگلستان، 475 پوند هزینه در بر دارد.
 • برای افرادی که به شما ملحق می‌شوند باید هزینه جداگانه پرداخت نمایید.

هزینه بیمه سلامت یکی دیگر از هزینه‌هایی است که حین اپلای برای ویزای دانش‌آموزی باید پرداخت شود. مبلغ دقیق بیمه سلامت، به مدت زمان اعتبار ویزا بستگی دارد و سالانه 470 پوند هزینه دارد.

با ویزای دانشجویی می‌توانید همسر و فرزندان خود را تحت عنوان همراه به انگلستان بیاورید. در اینصورت یکی از موارد زیر باید در مورد شما صدق کند:

 • به عنوان یک دانشجوی تمام‌وقت در مقطع کارشناسی ارشد (RQF level 7 یا بالاتر) در حال تحصیل باشید که بیش از 9 ماه به طول می‌انجامد.
 • دانشجوی جدید با حامی مالی دولتی در دوره‌ای با مدت بیش از 6 ماه
 • دانشجوی طرح تمدید دکترا

بستگان دانشجوی بین‌المللی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • همسر (با ارائه سند ازدواج)
 • نامزد بدون ازدواج ثبت‌شده
 • فرزندان زیر 18 سال (با ارائه گواهی تولد) – شامل فرزندانی که در طول دوره اقامت در انگلستان متولد می‌شوند.

با ویزای دانشجویی در انگلستان می‌توانید:

 • تحصیل کنید.
 • به عنوان نماینده اتحادیه دانشجویی کار کنید.

و نمی‌توانید:

 • از کمک هزینه دولتی بهره‌مند شوید.
 • در برخی از مشاغل، مانند ورزشکار حرفه‌ای یا مربی ورزشی مشغول به کار شوید.
 • خوداشتغالی داشته باشید.
 • در یک مدرسه دولتی یا عمومی مشغول به تحصیل شوید.

کار حین تحصیل در انگلستان

تحصیل و زندگی در انگلستان معمولا تجربه‌ای گران‌قیمت و پرهزینه ارزیابی شده است. دانشجویان بین‌المللی برای غلبه بر دغدغه‌های مالی در انگلستان، با در دست داشتن ویزای تحصیلی، به‌طور قانونی می‌توانند حین تحصیل در این کشور، به کار نیز مشغول شوند.

بایدها و نبایدهای کار دانشجویی در انگلستان

در انگلستان، شما می‌توانید فقط به‌طور پاره‌وقت حین تحصیل مشغول به کار شوید. فرصت‌ها و پیشنهادهای شغلی زیادی برای دانشجویان بین‌المللی در انگلستان وجود دارد. دانشجویان خارجی می‌توانند در دوره تحصیل خود، تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

به علاوه، اگر دانشگاه محل تحصیل شما جزء فهرست دانشگاه‌ها و مؤسساتی که به دانشجویان خود اجازه کار در کنار تحصیل می‌دهند باشد، می‌توانید در انگلستان کار کنید. دانشجویان خارجی که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی به صورت تمام‌وقت در حال تحصیل هستند، می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند. همچنین، این دانشجویان در طول تعطیلات و تابستان (دانشجویان کارشناسی) کار تمام‌وقت داشته باشند.

صلاحیت دانشجویان برای کار حین تحصیل در انگلستان با دو معیار سنجیده می‌شود: قوانین دانشگاه و قوانین مؤسسات دولتی. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کار حین تحصیل جزء محدودیت‌های وضع‌شده توسط دانشگاه محل تحصیل شما نباشد. بعضی از دانشگاه‌ها فقط اجازه کار در داخل دانشکده را می‌دهند، ولی جای نگرانی نیست. زیرا کماکان فرصت‌های شغلی زیادی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است.

برخی از مشاغل غیر مجاز برای دارندگان ویزای دانشجویی انگلستان عبارتند از:

 • کار فریلنسری یا خوداشتغالی
 • راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار تجاری
 • کار تمام‌وقت دائمی
 • فعالیت‌های مرتبط با ورزش حرفه‌ای شامل مربی ورزشی
 • مجری و برگزارکننده مراسم
 • دندانپزشکی و پزشکی، مگر آنکه در یک دوره فاندیشن ثبت نام کرده باشید.
5/5 - (2 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study