logo
دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان

انگلستان محبوب ترین مقصد تحصیلی در قاره اروپا و دومین کشور انگلیسی زبان با بیشترین تعداد دانشجوی بین المللی در سراسر جهان است. دانشگاه‌های کشور انگلستان، با ارائه بهترین تکنیک‌های آموزشی و بهره‌مندی از امکانات تحقیقاتی روز دنیا، هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان هستند.

محیط آموزشی چالش برانگیز و نوآورانه، رشته‌های تحصیلی متنوع، مدت زمان کوتاه‌تر دوره‌های تحصیلی و استانداردهای بالای زندگی در شهرهای مختلف این کشور، بعضی از دلایل اعلام شده توسط دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور است. در رده‌بندی سال 2022 برترین دانشگاه های جهان که توسط QS منتشر شده است، 16 دانشگاه انگلستان در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند.

در جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه جهان که توسط QS منتشر می‌شود، 90 دانشگاه برتر از کشور انگلستان حضور دارند. همچنین، نام چهار دانشگاه این کشور در بین ده دانشگاه برتر جهانی به چشم می‌خورد. تنها کشوری که تعداد بیشتری دانشگاه در این رده‌بندی دارد، ایالات متحده آمریکا با 177 دانشگاه است.

دانشگاه های انگلستان الهام‌بخش آثار بیشماری در حوزه فیلم و ادبیات بوده اند. تنوع فرهنگی و قومیتی در انگلستان بسیار زیاد است. بطوریکه گفته می‌شود در این کشور به فاصله هر 30 مایل، یک لهجه متفاوت وجود دارد.

در سال تحصیلی گذشته، بین از 538 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های مختلف انگلستان مشغول به تحصیل بوده‌اند که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با رشد 15.5 درصدی و جمعیتی در حدود 400 هزار نفر را تشکیل می‌دهند.

دانشگاه های برتر انگلستان در رده بندی QS –2022

انگلستان با دارابودن 10 شهر در بین 100 شهر برتر دانشجویی جهان، پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. در رده بندی 2022 وبسایت QS، چهار دانشگاه شهر لندن در رده بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. شهرهای آکسفورد، کمبریج، لندن، ادینبورگ، منچستر و گلاسکو، شش شهر برتر دانشگاهی دیگر در این کشور هستند.

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد، بهترین دانشگاه انگلستان است و در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. پس از آن، در رده سوم جهانی دانشگاه کمبریج قرار گرفته که دومین دانشگاه برتر انگلستان به شمار می‌آید. کالج سلطنتی لندن و دانشگاه UCL، دیگر دانشگاه های برتر انگلستان در رده‌بندی ده دانشگاه برتر جهان قرار دارند که به ترتیب جایگاه‌های هفتم و هشتم جهانی را به خود اختصاص داده اند. در بین 50 دانشگاه برتر جهان، نام چهار دانشگاه دیگر از انگلستان نیز به چشم می‌خورد که عبارتند از: دانشگاه ادینبورگ (رتبه 16 جهان)، دانشگاه منچستر (در رده 27)، کینگز کالج لندن (در جایگاه 35) و مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) با رتبه 49.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ