021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
دانشگاه های انگلستان

دانشگاه های انگلستان

در جدیدترین رده‌بندی برترین دانشگاه جهان که توسط QS منتشر می‌شود، 90 دانشگاه برتر از کشور انگلستان حضور دارند. همچنین، نام چهار دانشگاه این کشور در بین ده دانشگاه برتر جهانی به چشم می‌خورد. تنها کشوری که تعداد بیشتری دانشگاه در این رده‌بندی دارد، ایالات متحده آمریکا با 177 دانشگاه است.

دانشگاه های انگلستان الهام‌بخش آثار بیشماری در حوزه فیلم و ادبیات بوده اند. تنوع فرهنگی و قومیتی در انگلستان بسیار زیاد است. بطوریکه گفته می‌شود در این کشور به فاصله هر 30 مایل، یک لهجه متفاوت وجود دارد.

دانشگاه های برتر انگلستان در رده بندی QS –2022

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد، بهترین دانشگاه انگلستان است و در جایگاه دوم جهانی قرار دارد. پس از آن، در رده سوم جهانی دانشگاه کمبریج قرار گرفته که دومین دانشگاه برتر انگلستان به شمار می‌آید. کالج سلطنتی لندن و دانشگاه UCL، دیگر دانشگاه های برتر انگلستان در رده‌بندی ده دانشگاه برتر جهان قرار دارند که به ترتیب جایگاه‌های هفتم و هشتم جهانی را به خود اختصاص داده اند. در بین 50 دانشگاه برتر جهان، نام چهار دانشگاه دیگر از انگلستان نیز به چشم می‌خورد که عبارتند از: دانشگاه ادینبورگ (رتبه 16 جهان)، دانشگاه منچستر (در رده 27)، کینگز کالج لندن (در جایگاه 35) و مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) با رتبه 49.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ