logo
دانشگاه های سوئیس

دانشگاه های سوئیس

تحصیل در سوئیس

کشور سوئیس یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان را دارد. کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده در دانشگاه های این کشور، وجود اساتید و محققین برجسته جهانی، توجه ویژه به شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های خلاقانه، اقتصاد پیشرفته، کیفیت بالای زندگی و امنیت اجتماعی شهرهای سوئیس و نهایتا شهریه بسیار پایین دانشگاه‌ها، این کشور را در رده‌های بالای کشورهای محبوب دانشجویان بین‌المللی قرار داده است.

دانشگاه های سوئیس، از معتبرترین سیستم های آموزش عالی جهان بهره می برند، شامل دو دانشگاه ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology) و Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) که مطابق با آمار QS World University Rankings® 2019 دارای بیشترین ورودی دانشجو در اروپا هستند و هر دو در بین 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

از مجموع 12 دانشگاه سوئیس، چهار دانشگاه مطرح این کشور در بین 50 دانشگاه برتر رده‌بندی 2022 وبسایت QS قرار دارند. بعلاوه، در بین 500 دانشگاه برتر جهان، نام 8 دانشگاه دیگر کشور سوئیس به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از جذابیت های تحصیل در سوئیس مربوط به زیبایی های کارت پستالی این کشور است که بیشتر به خاطر کوهستان های باشکوه آلپ و دریاچه های خیره کننده اش است. سوئیس دارای 4 زبان رسمی است و بعنوان «دیگ ذوب» اروپا شناخته می شود و در رده بندی کشورهای پیشرو در کیفیت زندگی جایگاه برتری دارد.

اگر سوئیس را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اید، بر روی تب های زیر کلیک کنید و اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه ها، شهرهای دانشگاهی و هزینه های تحصیل، شهریه و ویزای تحصیلی سوئیس بدست آورید.

10 دانشگاه سوئیس در فهرست QS World University Rankings 2021 حضور دارند و همگی بین 650 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه های ETH Zurich و EPFL هر دو در بین 30 دانشگاه برتر جهانی هستند و به همراه 5 دانشگاه دیگر سوئیس در فهرست 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. سوئیس کشور کم جمعیتی به شمار می آید و جمعیت کل آن حدودا 8.5 میلیون نفر است (تقریبا برابر با ایالت ویرجینیا در آمریکا).

دانشگاه های سوئیس علاوه بر حضور قدرتمند در فهرست رده بندی جهانی، با توجه به دانشجوهای پذیرفته شده و جوامع آکادمیک، جزو دانشگاه‌های بین المللی نیز شناخته می شوند. چهار دانشگاه از 8 دانشگاه سوئیس، به دلیل درصد بالای پذیرش دانشجویان بین المللی، در رده بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. همچنین سوئیس در مقایسه با سایر کشورها به دلیل درصد بالای اعضای بین‌المللی جامعه آکادمیک (کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها) نسبت به تعداد دانشگاه‌ها، عملکرد بهتری داشته است.

کشور سوئیس، چهارمین مقصد تحصیلی محبوب در بین کشورهای اروپایی و ششمین مقصد تحصیلی پرطرفدار در میان سایر کشورهای جهان به شمار می‌آید. مهمترین شهرهای دانشجویی کشور سوئیس عبارتند از زوریخ، لوزان، ژنو و برن که در مجموع شش دانشگاه برتر این کشور را در خود جای داده‌اند و تجربه زندگی منحصربفردی را برای دانشجویان بین‌المللی رقم می‌زنند.

تعداد دانشجویان بین‌المللی در کشور سوئیس، در طول 20 سال گذشته بیش از سه برابر شده و در سال 2018، بیش از 38 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل بوده‌اند.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ