021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
دانشگاه های سوئیس

دانشگاه های سوئیس

تحصیل در سوئیس

دانشگاه های سوئیس، از معتبرترین سیستم های آموزش عالی جهان بهره می برند، شامل دو دانشگاه ETH Zurich (Swiss Federal Institute of Technology) و Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) که مطابق با آمار QS World University Rankings® 2019 دارای بیشترین ورودی دانشجو در اروپا هستند و هر دو در بین 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. یکی دیگر از جذابیت های تحصیل در سوئیس مربوط به زیبایی های کارت پستالی این کشور است که بیشتر به خاطر کوهستان های باشکوه آلپ و دریاچه های خیره کننده اش است. سوئیس دارای 4 زبان رسمی است و بعنوان «دیگ ذوب» اروپا شناخته می شود و در رده بندی کشورهای پیشرو در کیفیت زندگی جایگاه برتری دارد.

اگر سوئیس را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اید، بر روی تب های زیر کلیک کنید و اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه ها، شهرهای دانشگاهی و هزینه های تحصیل، شهریه و ویزای تحصیلی سوئیس بدست آورید.

10 دانشگاه سوئیس در فهرست QS World University Rankings 2021 حضور دارند و همگی بین 650 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه های ETH Zurich و EPFL هر دو در بین 30 دانشگاه برتر جهانی هستند و به همراه 5 دانشگاه دیگر سوئیس در فهرست 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. سوئیس کشور کم جمعیتی به شمار می آید و جمعیت کل آن حدودا 8.5 میلیون نفر است (تقریبا برابر با ایالت ویرجینیا در آمریکا).

دانشگاه های سوئیس علاوه بر حضور قدرتمند در فهرست رده بندی جهانی، با توجه به دانشجوهای پذیرفته شده و جوامع آکادمیک، جزو دانشگاه‌های بین المللی نیز شناخته می شوند. چهار دانشگاه از 8 دانشگاه سوئیس، به دلیل درصد بالای پذیرش دانشجویان بین المللی، در رده بندی 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. همچنین سوئیس در مقایسه با سایر کشورها به دلیل درصد بالای اعضای بین‌المللی جامعه آکادمیک (کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها) نسبت به تعداد دانشگاه‌ها، عملکرد بهتری داشته است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ