logo
مدارس کانادا

مدارس کانادا

یافتن یک مدرسه بین‌المللی مناسب، یکی از دغدغه‌های اصلی والدین پیرامون انتخاب محل تحصیل فرزندشان در خارج از کشور است. سطح آموزش ارائه‌شده در اینگونه مدارس، برنامه‌های درسی بین‌المللی و پذیرفته‌شده در سراسر جهان و امکانات و تسهیلات بهتر این مدارس نسبت به مدارس معمولی، تمایل رو به افزایش خانواده‌ها برای ثبت نام فرزندشان در مدارس بین المللی را به خوبی توجیه می‌کند. کانادا بعنوان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت آموزش، توانسته است با فراهم‌ساختن نظام آموزشی سازمان‌یافته، انتخاب سختگیرانه معلمان از بین افراد تحصیلکرده از کشورهای مختلف و نیز ارائه فعالیت‌های فوق برنامه منحصربفرد با رویکرد رشد اجتماعی و شخصیتی دانش‌آموزان، در رده چهارم برترین کشورهای میزبان دانش‌آموزان بین‌المللی قرار گیرد.

در 13 قلمروی قانونی کشور کانادا، شامل 10 استان و سه قلمرو، ادارات یا وزارتخانه‌های آموزش و پرورش مسئول سازمان‌دهی، اجرا و ارزیابی آموزش در سطوح ابتدایی و متوسطه، آموزش فنی-حرفه‌ای و تخصصی، و آموزش پیش دانشگاهی هستند. برخی از نواحی، ادارات یا وزراتخانه‌های آموزش و پرورش مجزا، یکی برای مقطع ابتدایی و متوسطه و دیگری مخصوص آموزش پس از دبیرستان و پرورش مهارت‌های گوناگون دارند. تعداد زیادی از این مناطق رشد و آموزش پیش‌دبستانی را در برنامه آموزشی خود گنجانده اند.

با اینکه تشابهات زیادی در سیستم آموزشی مدارس کانادا در استان ها و قلمروها وجود دارد، ولی تفاوت‌های قابل توجهی در برنامه آموزشی، ارزیابی و سیاست‌های مسئولیتی وجود دارد که بیانگر جغرافیا، تاریخ، زبان، فرهنگ و نیازهای مرتبط با جمعیت آن منطقه اند. ماهیت فراگیر، متنوع و سهل‌الوصول‌بودن سیستم آموزشی مدارس کانادا، باور اجتماعی مبنی بر اهمیت تحصیل را نشان می‌دهد.

سیستم آموزش ابتدایی و متوسطه کشور کانادا، دربرگیرنده مدارس دولتی و خصوصی است که هر کدام از این مدارس می‌توانند مدارس مختلط (دخترانه-پسرانه) یا تک‌جنسیتی باشند. مدارس خصوصی نیز در دو حالت روزانه و یا شبانه‌روزی وجود دارند. مدارس بین‌المللی کانادا سیستم‌های آموزشی متنوع و معتبری همچون IB، سیستم آموزشی کشور انگلستان GCSE/A-Level، برنامه درسی بر پایه مدل آمریکایی (US High School Diploma و Advanced Placement (AP)) یا سیستم‌های آموزشی استانی خود را ارائه می‌دهند.

خانواده‌های ایرانی که قصد ادامه تحصیل فرزندانشان در مدارس کانادا را دارند، می‌توانند با داشتن پذیرش از تمام انواع مدارس کانادا، برای دریافت ویزای تحصیلی فرزندشان اقدام کنند. همچنین، امکان اخذ ویزای همراه برای والدین همزمان با اقدام برای ویزای تحصیلی فرزندان، تحصیل در مدارس کانادا را به عنوان گزینه‌ای جذاب برای خانواده‌های ایرانی تبدیل کرده است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ