logo
مدارس امارات متحده عربی

مدارس امارات

امارات بعنوان یک قطب پرطرفدار و محبوب برای خارجی‌هایی که از سراسر جهان برای کار در مشاغل گوناگون به این کشور می‌آیند در نظر گرفته می‌شود. از این رو، این کشور گزینه‌های آموزشی متنوعی برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی در مدارس امارات و دبی، ارائه می‌دهد.

امارات متحده عربی، بعنوان یک کشور نسبتا جوان، گام‌های بزرگی در حوزه آموزش برداشته است. در اواسط قرن گذشته، تعداد مدارس در این کشور، حتی در دبی و ابوظبی بسیار کم بود. در اواسط دهه 1970، نرخ باسوادی بین زنان و مردان، به ترتیب 54 و 31 درصد بود. امروزه، هزاران مدرسه در کشور امارات و دبی فعالیت می‌کنند و نرخ باسوادی در بین دو جنس، تا 95 درصد افزایش پیدا کرده است.

آموزش و تحصیل در امارات متحده عربی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تحصیل دانش‌آموزان از ابتدایی تا دبیرستان در مدارس دولتی این کشور رایگان و اجباری است. به دلیل حضور تعداد زیاد خارجی‌ها در کشور امارات و تنوع بسیار بالای جامعه بین‌المللی این کشور، مدارس بین‌المللی و خصوصی زیادی در این کشور فعالیت می‌کنند.

برنامه آموزشی مدارس خصوصی و بین‌المللی امارات، با پیروی از تعدادی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین سیستم‌های آموزشی دنیا طراحی و تدوین می‌شود. مدارس آمریکایی امارات، غالبا از سیستم آموزشی Advanced Placement و برنامه دیپلم دبیرستان آمریکا پیروی می‌کنند. بعلاوه، سیستم‌های آموزشی معتبری همچون IB نیز در مدارس بین‌المللی امارات ارائه می‌شود. زبان اصلی آموزش در مدارس بین‌المللی غالبا انگلیسی است، ولی دانش‌آموزان متناسب با نوع مدرسه و سیستم آموزشی مورد استفاده در آن، به تعدادی زبان دیگر نیز مسلط خواهند شد.

مدارس دولتی برای دانش‌آموزان اماراتی کاملا رایگان است، ولی خانواده‌های خارجی که قصد ثبت نام فرزندشان در اینگونه مدارس را دارند، باید برای تحصیل فرزند خود شهریه پرداخت کنند. شهریه مدارس خصوصی و بین‌المللی، بر اساس نوع مدرسه، موقعیت مکانی و حتی پایه تحصیلی می‌تواند متغیر باشد. میانگین شهریه تحصیل در مدارس امارات، در مقطع دبیرستان، در حدود 66.000 درهم امارات برآورد شده است.

همانطور که می‌دانیم، پیداکردن مدرسه مقرون‌بصرفه و بین‌المللی برای ثبت نام دانش‌آموزان جدید کار چالش‌برانگیز و دشواری است. بنابراین، افراد خارجی معمولا زمان زیادی صرف جستجو، برقراری ارتباط و اپلای برای مدارس موجود در شهرهایی مانند دبی و ابوظبی می‌کنند.

خانواده‌های ایرانی که قصد ثبت نام فرزندشان در مدارس خصوصی و بین‌المللی امارات را دارند، به دلیل دشواربودن فرآیند صدور ویزای تحصیلی این کشور برای ایرانیان، بهتر است دارای کارت اقامت در این کشور باشند. بنابراین، امکان ثبت نام فرزندشان در مدارس روزانه و شبانه‌روزی امارات برای ایشان فراهم است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study