logo
logo
کشور آلمان
 • area مساحت
  357,022 کیلومتر مربع
 • currency واحد پول
  یورو
 • capital جمعیت
  84,105,328
 • capital پایتخت
  برلین
 • capital زبان ملی
  آلمانی

کشور آلمان

کشور آلمان چشم‌اندازها، شهرها و ساختار فرهنگی بسیار متنوع و شگفت‌انگیزی دارد. اقتصاد آلمان، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ در سراسر جهان به شمار می‌آید. بسیاری از اختراعات نوین بشر در این کشور رخ داده است. علم و پژوهش سابقه دیرینه‌ای در این کشور دارد و از ارزش زیادی برخوردار است. دانشگاه‌های آلمان، هر ساله میزبان دانشجویان نخبه‌ای از سراسر جهان است که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب کرده اند. حدودا 13 درصد ساکنان کشور آلمان، از سایر نقاط جهان وارد این کشور شده اند. آلمان کشوری چندملیتی و در بردارنده افراد با عقاید و رفتارهای متنوع است.

کشور آلمان در قلب اروپا قرار گرفته است و پرجمعیت‌ترین کشور اتحادیه اروپا قلمداد می‌شود. بیش از 83 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. کشور آلمان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا به شمار می‌آید و در تلاش برای برقراری یکپارچگی بیشتر بین سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان به عنوان یکی از کشورهای سازمان ملل متحد (UN)، به حفاظت از صلح جهانی، تطابق با قوانین بین‌المللی، صیانت از حقوق بشر و حفظ و پیشبرد همکاری‌های بین‌المللی، مطابق با منشور سازمان ملل متعهد است.

آلمان چشم‌اندازهای متنوع و دلربایی دارد. جنگل‌های انبوه و قلعه‌های قرون وسطایی در کوهستان‌های پر فرازونشیب مرکز آلمان قرار گرفته اند. دشت‌های جنوب این کشور، رشته کوه‌های آلپ با دریاچه‌های درخشانش را در خود جای داده اند.

تقریبا نیمی از ساکنین آلمان در 80 شهر با جمعیت بیش از 100 هزار نفر زندگی می‌کنند. بزرگترین شهرهای آلمان عبارتند از: برلین (3.6 میلیون نفر)، هامبورگ (1.8 میلیون نفر) و مونیخ (1.5 میلیون نفر). از شهرهای بزرگ و پرازدحام گرفته تا شهرهای کوچک و آرام‌تر، در سرتاسر این کشور می‌توانید نمادهای متعددی که نشان از قدمت تاریخی این شهرهاست، مشاهده کنید.

مرکز شهرهای تاریخی، توسط دیوارهای شهر که قدمتشان به قرون وسطی می‌رسد، به خوبی حفاظت شده و در برخی محله‌ها، از دیدن خانه‌های نیمه‌چوبی یا بلوارهای طویل و ویلاهای مجلل و بزرگ در دو طرف آن، که در طول دوره Gründerzeit (دوره‌ای در قرون نوزدهم مربوط به توسعه صنعتی آلمان) ساخته شده اند، شگفت‌زده می‌شوید.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study