021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
مدارس سوئیس

مدارس سوئیس

سیستم آموزشی سوئیس یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی در سراسر جهان است. کشور سوئیس بهترین انتخاب برای دانشجویانی به شمار می‌آید که تصمیم دارند در خارج از کشور به تحصیل بپردازند. نظام آموزشی در کشور سوئیس به خوبی سازمان یافته و مسئولیت و مدیریت آن به کانتون‌ها واگذار شده است.

مدیریت و قانونگذاری سیستم مدارس در سوئیس بر عهده کانتون‌ها است، ولی عملکرد کلی بر اساس چارچوب مشخص‌شده توسط دولت مرکزی خواهد بود. هر کانتون تقویم مدرسه، برنامه درسی و معیارهای مختص به خودش را دارد. سیستم آموزشی تدوین‌شده توسط کانتون‌ها، توسط دبیرخانه دولتی آموزش، تحقیقات و نوآوری (SERI) مورد بازبینی قرار می‌گیرد. این تمرکززدایی مزیت‌های زیادی دارد، ولی در عین حال جابجایی کودکان از یک کانتون به کانتون دیگر را برای والدین دشوار کرده است.

یک ویژگی متمایز سیستم آموزشی سوئیس، توجه به خواسته‌ها و توانایی‌های دانش‌آموزان است. این موضوع با ایجاد تنوع در مسیرهای موجود برای دانش‌آموز در روند تحصیل در آموزش ابتدایی نمود پیدا می‌کند. با اینکه کانتون‌ها خود سیستم آموزشی‌شان را اداره می‌کنند، ولی نقطه مشترک بین همه آنها وجود همین تنوع است.

آموزش برای همه کودکان بین 9 تا 11 ساله در سوئیس اجباری است. آموزش اجباری کودکان از حدود چهار تا شش سالگی آغاز می‌شود و تا سن 15 سالگی ادامه می‌یابد. کانتون‌ها در مورد سن تحصیل نیز بصورت مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند.

با اینکه مدارس خصوصی و غیر انتفاعی زیادی در سوئیس وجود دارند، با این حال اکثر دانش‌آموزان در مدارس دولتی ناحیه خود به تحصیل می‌پردازند. در محیط پر از تنوع و گوناگونی این مدارس، امکان تجربه پیشینه‌های متفاوتی مانند تفاوت‌های زبانی، برای دانش‌آموزان فراهم شده است. مدارس دولتی فاقد شهریه هستند و کودکان ملزم به پوشیدن یونیفرم نیستند.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ