logo
مدارس سوئیس
فهرست مطالب
معیار های جستجو

معیار های جستجو

country
country
country
country
country
محدوده شهریه مدارس
از
CHF
فرانک سوئیس
تا
CHF
مرتب سازی
مرتب سازی بر اساس
همه کمترین شهریه بیشترین شهریه

مدارس سوئیس

انواع مدارس سوئیس


شناسایی انواع مدارس سوئیس، یکی از پیش‌نیازهای انتخاب مدرسه مناسب برای فرزندانتان در این کشور اروپایی است. هر چقدر که دانش و اطلاعات والدین در خصوص سیستم و ساختار آموزشی سوئیس و همچنین انواع مدارس این کشور، بیشتر و کامل‌تر باشد، امکان انتخاب آگاهانه‌ و مناسب‌تری برای خانواده ایجاد می‌شود. مانند کشورهای مهاجرپذیر دیگر، مدارس گوناگونی در کشور سوئیس فعالیت می‌کنند. در این بخش قصد داریم با عوامل تاثیرگذار بر روی شکل‌گیری انواع مدارس در سوئیس بیشتر آشنا شویم. برخی از این عوامل عبارتند از: شیوه اداره مدرسه، شرایط اسکان دانش‌آموزان، جنسیت دانش‌آموزان، رده سنی دانش‌آموزان و تمرکز برنامه آموزشی مدرسه.

  • مدارس دولتی/ خصوصی سوئیس

در کشور سوئیس، شیوه اداره و محل تامین سرمایه مدارس، یکی از عوامل تعیین‌کننده در نوع مدرسه است. مدارس دولتی سوئیس، تحت نظارت کانتونی که مدرسه در آن قرار گرفته، اداره می‌شوند. سیستم و ساختار آموزشی، برنامه درسی، نحوه اداره مدارس و بسیاری موارد دیگر، بر اساس قوانین و مقررات هر کانتون سازمان‌دهی می‌شود. مدارس دولتی سوئیس، فاقد شهریه هستند و دانش‌آموزان سوئیسی بدون پرداخت شهریه می‌توانند دوره تحصیل اجباری خود را در این مدارس سپری کنند.

در مقابل، مدارس خصوصی سوئیس هستند که در تعیین و تدوین برنامه آموزشی خود از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند. مدارس خصوصی این کشور، از دولت سوئیس و کانتونی که در آن قرار گرفته اند، حمایت مالی دریافت نمی‌کنند و سرمایه لازم برای اداره مدرسه را از شهریه دانش‌آموزان تامین می‌کنند و دانش‌آموزان بین‌المللی نیز می‌توانند در این مدارس تحصیل کنند. برخی از این مدارس خصوصی، در کنار سیستم آموزشی ملی سوئیس، سیستم‌های آموزشی بین‌المللی را نیز ارائه می‌دهند و برخی دیگر، صرفا سیستم‌های آموزشی بین‌المللی را ارائه می‌کنند.

  • مدارس روزانه/ شبانه‌روزی سوئیس

زمان شروع و پایان برنامه آموزشی در مدارس روزانه سوئیس، بسته به کانتون مربوطه، از ساعت 8:30 تا 9:30 صبح تا ساعت 15:30 تا 16:30 است. پس از این ساعت، دانش‌آموزان به خانه‌های خود باز می‌گردند و استفاده از امکانات مدرسه در خارج از این ساعات، برای دانش‌آموزان مجاز نیست. دانش‌آموزان در مدارس روزانه سوئیس حق استفاده از امکانات خوابگاه مدرسه را ندارند و فقط وعده ناهار را در مدرسه صرف می‌کنند (البته مدارس روزانه این امکان را در اختیار دانش‌آموزان قرار نمی‌دهند).

بر خلاف مدارس روزانه، دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی سوئیس در طول شبانه‌روز و در روزهای هفته در مدرسه حضور دارند. معمولا، همه امکانات آموزشی، ورزشی، هنری و اسکان دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی سوئیس در داخل پردیس مدرسه متمرکز هستند و دانش‌آموزان، متناسب با علاقمندی‌ها و برنامه آموزشی خود، می‌توانند از آنها استفاده کنند. عمدتا این مدارس، در مناطق غیر شهری و به دور از شهرهای بزرگ تاسیس می‌شوند تا دانش‌آموزان بتوانند با تمرکز بیشتر بر برنامه آموزشی خود، مسیر پیشرفت و ترقی را سپری کنند. علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند در تعطیلات آخر هفته در سفرهای کوتاهی که توسط مدرسه سازمان‌دهی می‌شود، نیز حضور داشته باشند.

  • مدارس دخترانه، مدارس پسرانه و مدارس دخترانه-پسرانه سوئیس

جنسیت دانش‌آموزان، یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده نوع مدارس در کشور سوئیس است. طرفداران مدارس تک‌جنسیتی (صرفا دخترانه یا صرفا پسرانه)، بر این باور هستند که شیوه و نظام یادگیری در دختران و پسران متفاوت است. بر این اساس، مدارس تک‌جنسیتی، می‌توانند با لحاظ‌نمودن این تفاوت‌ها و نیازهای مختص هر جنسیت، برنامه آموزشی خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که دانش‌آموزان بهترین عملکرد را در زمینه پیشرفت تحصیلی و شخصیتی خود داشته باشند. در مقابل، طرفداران مدارس دخترانه-پسرانه، با رد این دلایل، تحصیل در مدارس مختلط را هم به لحاظ آموزشی و هم به لحاظ رشد شخصیتی مناسب‌تر می‌دانند.

بیشتر مدارس در سوئیس، مدارس مختلط (دخترانه-پسرانه) هستند و تعداد اندکی مدرسه دخترانه یا مدرسه پسرانه نیز وجود دارند. بدین ترتیب، اگر قصد ثبت نام فرزندتان در مدارس سوئیس را دارید، و روی تک‌جنسیتی بودن یا مختلط‌بودن مدرسه فرزندتان اصرار دارید، می‌توانید مطمئن باشید که حتما گزینه مناسب را در بین مدارس باکیفیت این کشور پیدا می‌کنید.

  • مدارس ابتدایی و متوسطه سوئیس

در کشور سوئیس، قوانین و مقررات آموزشی توسط کانتون‌های این کشور تدوین می‌شود. بر این اساس، سن شروع تحصیل و مدت زمان آموزش اجباری در مدارس سوئیس، در کانتون‌های مختلف، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در مدارس سوئیس، دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه وجود دارد. مقطع ابتدایی در مدارس سوئیس معمولا از سن شش سالگی شروع می‌شود. با این حال، در برخی کانتون‌ها، کودکستان نیز جزء آموزش اجباری محسوب می‌شود؛ بنابراین سن آموزش اجباری از چهار سالگی شروع می‌شود. تحصیل در مقطع دبستان، با درنظرگرفتن دو سال کودکستان یا پیش‌دبستانی، در مجموع 8 سال طول می‌کشد.

مقطع متوسطه در مدارس سوئیس به دو مرحله تقسیم می‌شود که به آنها متوسطه اول یا مقدماتی (Lower Secondary) و متوسطه دوم یا پیشرفته (Upper Secondary) گفته می‌شود. دانش‌آموزان، مقطع متوسطه اولِ خود را در سنین 13-12 سالگی آغاز می‌کنند و یک دوره آموزشیِ سه یا چهار ساله را سپری می‌کنند. آموزش اجباری در مدارس سوئیس در این مقطع به پایان می‌رسد. بنابراین، اکثر نوجوانان در سن 15 سالگی، موفق می‌شوند آموزش اجباری در مدارس سوئیس را به پایان برسانند. مقطع متوسطه دوم، تقریبا معادل دبیرستان در نظام آموزشی کشور ما و همچنین کشورهای آمریکا و کانادا است. دانش‌آموزان پس از سپری‌کردن مقطع متوسطه اول، متناسب با مسیر شغلی که برای آینده خود در نظر گرفته اند، می‌توانند وارد دبیرستان یا همان متوسطه دوم شوند و دیپلم (Baccalaureate School) دریافت کنند؛ یا به مدارس فنی و حرفه‌ای (Vocational School) سوئیس بروند و یک حرفه بیاموزند؛ یا وارد در مدارس تخصصی (Upper Secondary Specialized School) شوند و آموزش‌های تخصصی در مورد مشاغل مربوط به سلامت، خدمات اجتماعی یا آموزش را دریافت کنند.

  • مدارس سوئیس بر اساس گرایش‌های تحصیلی مختلف

   • مدارس مونته‌سوری سوئیس (Switzerland Montessori schools) – آن دسته از مدارس ابتدایی که سیستم آموزشی معرفی‌شده توسط ماریا مونته‌سوری، معلم ایتالیایی را ارائه می‌دهند، مدارس مونته‌سوری نام دارند. این دسته از مدارس، عمدتا در مقطع ابتدایی در سیستم آموزشی سوئیس فعالیت می‌کنند. در این مدارس، روی خلاقیت و استقلال کودکان در یادگیری تاکید زیادی وجود دارد و یادگیری از طریق بازی و به‌صورت تجربی در این مدارس انجام می‌شود. در بعضی از کانتون‌های سوئیس، دانش‌آموزان پس از پایان تحصیل در این مدارس، باید دو سال دیگر را در مدارس ابتدایی پیش از ورود به دوره کارآموزی یا مقطع متوسطه بگذرانند.
   • مدارس مذهبی سوئیس (Switzerland Religious schools) – در سیستم آموزشی مدارس مذهبی سوئیس، متناسب با مقطع تحصیلی دانش‌آموز، در کنار تدریس دروس استانداردی مانند علوم، ریاضی و زبان، تعالیم معنوی آن مذهب به‌خصوص نیز به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. عمده مدارس مذهبی سوئیس، مدارس کاتولیک هستند. دانش‌آموزان مدرسه موظف به احترام به مذهب حاکم در مدرسه هستند ولی در بعضی موارد، اجباری برای حضور در مراسم و آیین مذهبی مدرسه وجود ندارد.
   • مدارس فنی و حرفه‌ای سوئیس (Switzerland Vocational Schools) – همانطور که قبلا هم بیان شد، دانش‌آموزان پس از پایان دوره اجباری متوسطه اول، مختار به ادامه تحصیل در مقطع متوسطه دوم (دبیرستان) و یا فراگرفتن یک حرفه مشخص از طریق ثبت نام در مدارس فنی و حرفه‌ای هستند. در این مدارس، دانش‌آموزان در یک حرفه مشخص آموزش می‌بینند و همزمان از طریق انجام کارآموزی در صنعت مربوطه، تجربیات عملی نیز کسب می‌کنند. دوره آموزشی در مدارس فنی و حرفه‌ای، بر اساس حرفه یا شغل انتخابی، دو تا 4 سال طول می‌کشد. تقریبا همه مشاغل فنی و خدماتی مورد نیاز جامعه و صنعت، در برنامه آموزشی این مدارس وجود دارند و دانش‌آموزان بسته به علاقمندی خود، می‌توانند رشته مورد نظر را انتخاب کنند.
   • مدارس تخصصی سوئیس (Switzerland Specialized Schools) – در این مدارس آموزش‌های تخصصی مربوط به مشاغل موجود در حوزه سلامت، خدمات اجتماعی و آموزش (Education)، به متقاضیان داده می‌شود. دانش‌آموزان از طریق دروسی که در یک دوره آموزشی سه ساله می‌گذرانند، با اصول و مبانی یک شغل خاص آشنا می‌شوند. اگر در امتحانات پایان این دوره آموزشی موفق شوند، گواهینامه آموزش تخصصی متوسطه دوم را دریافت می‌کنند و می‌توانند تحصیلات خود را در رشته‌ای که فارغ‌التحصیل شده اند در کالج‌های مربوطه ادامه دهند یا وارد بازار کار شوند.
   • مدارس بین‌المللی سوئیس (Switzerland International Schools) – اغلب مدارس بین‌المللی سوئیس، جزو مدارس خصوصی این کشور هستند و سیستم‌های آموزشی بین‌المللی و معتبری را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. در این مدارس، بر خلاف مدارس دولتی سوئیس، دانش‌آموزان فرصت یادگیری 2 یا 3 زبان خارجی را دارند و پس از فارغ‌التحصیلی، امکان ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان را دارند. مدارس IB که یکی از معتبرترین سیستم‌های آموزشی را در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهند، یکی از انواع شناخته‌شده و پرطرفدار مدارس بین‌المللی در کشور سوئیس هستند (مانند مدارس Beau Soleil و Le Rosey). علاوه بر این، مدارس زیادی در کشور سوئیس فعالیت می‌کنند که سیستم‌های آموزشی کشور انگلستان (دوره‌های آموزشی A-level و GCSE) یا سیستم‌های آموزشی آمریکا (شامل Advanced Placement یا US High School Diploma) را ارائه می‌دهند و ساختار آموزشی‌شان بر اساس قوانین کشورهای مربوطه تعیین می‌شود. برای مثال، مدرسه آمریکایی سوئیس (TASIS) و مدرسه آمریکایی لزین (LAS)، علاوه بر ارائه سیستم آموزشی IB، به ترتیب دوره‌های AP و US High School Diploma را نیز ارائه می‌کنند.

ویژگی‌های مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس


مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس چه ویژگی‌های دارند؟

ویژگی‌های مدارس شبانه‌روزی استاندارد در سوئیس چیست؟

هر یک از مدارس شبانه‌روزی این کشور، رویکرد خاصی به آموزش دانش‌آموزان دارند که برآمده از فلسفه مدرسه است. صرف نظر از اینکه فرزندتان را در کدام نوع از مدارس شبانه‌روزی سوئیس ثبت نام کنید، می‌توانید از کیفیت آموزش ارائه‌شده در آن اطمینان خاطر داشته باشید. در واقع، تفاوت اصلی در بین این مدارس را باید در موضوعاتی مانند تعداد دانش‌آموزان در کلاس، نسبتِ معلمین به دانش‌آموزان، سیستم آموزشی مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه و امکانات مدرسه جستجو کرد.

بیشتر مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس، مدارس دوزبانه محسوب می‌شوند. در این مدارس، دانش‌آموزان در کنار تحصیل به زبان انگلیسی، فرصت یادگیری زبان‌های فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی را دارند. نسبت تعداد معلمین به دانش‌آموزان در این نوع مدارس، معمولا بین یک به 8 تا یک به 12 نفر است. یعنی برای هر 8 تا 12 دانش‌آموز یک معلم وجود دارد.

مدارس شبانه‌روزی سوئیس، متناسب با موقعیت مکانی مدرسه، دارای پردیس‌هایی با امکانات متنوع هستند. مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس، در مقایسه با مدارس دولتی سوئیس، از امکانات بیشتری برخوردارند و دانش‌آموزان این مدارس، در محیط‌های مجهزتری تحصیل می‌کنند. همچنین، به دلیل کمتربودن تعداد دانش‌آموزان حاضر در کلاس درس در مقایسه با مدارس دولتی، دانش‌آموزان از توجه و پشتیبانی بیشتری از معلمان خود بهره‌مند می‌شوند.

مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس، معمولا دانش‌آموزانی از سراسر دنیا و از کشورهای مختلف را می‌پذیرند. فرآیند گزینش دانش‌آموزان برای ثبت نام در این مدارس، معمولا چندان سختگیرانه نیست و دانش‌آموزانی که از سوابق تحصیلی معمولی برخوردار باشند نیز می‌توانند در این مدارس به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین، هزینه تحصیل سالانه در مدارس شبانه‌روزی سوئیس، معمولا بین 80 تا 100 هزار فرانک سوئیس است.

ویژگی‌های مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس


مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس

مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس چه ویژگی‌هایی دارند؟

مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، جزو خاص‌ترین، باکیفیت‌ترین و البته گران‌ترین مدارس دنیا هستند. این مدارس، غالبا به دور از شهرهای بزرگ قرار گرفته اند و پردیس‌های زیبا، وسیع و مجهزی در اختیار دارند. این پردیس‌ها، همه امکانات مورد نیاز برای آموزش، فعالیت‌های فوق برنامه (اعم از ورزشی و هنری)، اسکان و حتی سلامت دانش‌آموزان را در خود جای داده اند. تجهیزات و زیرساخت‌های آموزشی در مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، از استانداردهای معمول آموزشی در مدارس دولتی و مدارس شبانه‌روزی استاندارد سوئیس بسیار بالاتر است.

به دلیل ماهیت بین‌المللی مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، سیستم‌های آموزشی گوناگونی نیز در این مدارس ارائه می‌شوند. به عنوان مثال، مدرسه روزنبِرگ در کشور سوئیس، علاوه بر ارائه سیستم آموزشی بین‌المللی IB، امکان تحصیل بر اساس سیستم آموزشی سنتی کشور انگلستان (دوره‌های GCSE و A-Level)، سیستم آموزشی کشور آمریکا (US High School Diploma) و سیستم آموزشی کشور آلمان (German Abitur) را برای دانش‌آموزان خود فراهم کرده است. مدرسه Brillantmont سوئیس، دوره‌های آموزشی انگلستان iGCSE و A-level را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. همچنین امکان تحصیل بر اساس برنامه دیپلم آمریکایی US High School Diploma و دوره‌های پیشرفته Advanced Placement در این مدرسه فراهم شده است.

یکی از تفاوت‌های اصلی مدارس شبانه‌روزی خاص با سایر انواع مدارس در کشور سوئیس، فرآیند اعطای پذیرش تحصیلی در اینگونه مدارس است. مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، در پذیرش دانش‌آموزان جدید بسیار گزینشی رفتار می‌کنند و صرفا کارنامه تحصیلی سال‌های گذشته دانش‌آموز را مبنای ارزیابی و تصمیم‌گیری قرار نمی‌دهند. دانش‌آموزان برای ورود به مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس باید غالبا سطح مناسبی از دانش زبان انگلیسی را داشته باشند و در آزمون‌های ورودی مدرسه شرکت کنند. عملکرد مناسب دانش‌آموزان در آزمون ورودی می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی نتیجه پرونده تحصیلی دانش‌آموزان و دریافت پذیرش از مدرسه داشته باشد.

مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات آموزشی انفرادی و تمرکز بر روی رشد همزمان تحصیلی، فردی و شخصیتی دانش‌آموزان دارند. بنابراین، کلاس‌های کم‌جمعیت، برنامه‌های آموزشی منسجم و فعالیت‌های فوق برنامه هدفمند در این مدارس دور از ذهن نیست. در مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس، دانش‌آموزان در مرکز تصمیم‌گیری‌های آموزشی و غیر آموزشی مدرسه قرار دارند و علایق و استعدادهای هر دانش‌آموز، در کنار نقاط قوت و ضعف او، بر روی تدوین برنامه آموزشی خاص هر دانش‌آموز تاثیرگذار است. همچنین، به دلیل فراوانیِ امکانات ورزشی، هنری، آموزشی در این مدارس، همه دانش‌آموزان با هر نوع سلیقه و استعدادی، می‌توانند برنامه‌هایی برای ارتقاء مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود پیدا کنند.

تحصیل در فضایی صمیمی و حمایتگر، بهره‌مندی از خدمات مشاوره تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه، دریافت مدارک و دیپلم‌های معتبر بین‌المللی و یادگیری چندین زبان خارجی تنها بخش کوچکی از مزایای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی خاص سوئیس به شمار می‌آید. بدیهی است که هزینه‌های تحصیل در چنین مدارسی نسبت به مدارس استاندارد بسیار بالاتر بوده و سالیانه در حدود 100 تا 150 هزار فرانک سوئیس است.

تحصیل در مدارس روزانه و دولتی سوئیس


مدارس دولتی سوئیس

آیا تحصیل در مدارس روزانه یا دولتی سوئیس امکان‌پذیر است؟

استانداردهای آموزشی در مدارس دولتی و خصوصی سوئیس، تشابهات زیادی دارند. بنابراین، بیش از 95 درصد دانش‌آموزان این کشور در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند. مدارس دولتی سوئیس، استانداردهای آموزشی بالایی دارند و کیفیت آموزش آنها در جهان از شهرت و اعتبار زیادی برخوردار است. تحصیل در مدارس دولتی سوئیس، کاملا رایگان است و دانش‌آموزان سوئیسی می‌توانند بدون پرداخت شهریه، دوره تحصیل اجباری خود را در این مدارس بگذرانند. تفاوت دیگر مدارس دولتی و خصوصی سوئیس، در زبان آموزش آنها است. زبان اصلی آموزش در مدارس دولتی بر اساس زبان رسمی کانتون مربوطه تعیین می‌شود که یکی از چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش است. بنابراین، تحصیل به زبان انگلیسی فقط در مدارس خصوصی سوئیس امکان‌پذیر است.

تحصیل در مدارس دولتی سوئیس، برای افراد مقیم این کشور رایگان است و هزینه‌های آموزش در این مدارس، از مالیات‌های دریافت‌شده از مردم تامین می‌شود. به دلیل اهمیت بالای آموزش در کشور سوئیس، حتی کودکان افرادی که وضعیت اقامتی قانونی مناسبی در این کشور ندارند هم می‌توانند در مدارس دولتی سوئیس تحصیل کنند. ولی دانش‌آموزان ایرانی که با ویزای تحصیلی وارد سوئیس می‌شوند، حق تحصیل در مدارس دولتی این کشور و بهره‌مندی از خدمات آموزشی در بخش دولتی این کشور را ندارند. به عبارت دیگر، تنها در صورتی که دانش‌آموز اقامت دائم کشور سوئیس را داشته باشد و یا والدین وی، به دلایلی مانند تحصیل یا کار ساکن این کشور باشند، می‌تواند در مدارس دولتی سوئیس ثبت نام کند.

مدارس برتر سوئیس


مدارس برتر سوئیس

مدارس برتر سوئیس

در اینجا، بعضی از بهترین مدارس شبانه‌روزی سوئیس، که خدمات عالی و آموزش باکیفیت را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهند، معرفی می‌کنیم.

مدرسه Rosenberg سوئیس

شهریه تحصیل سالانه برای هر دانش‌آموز شبانه‌روزی برابر با 140.000 فرانک سوئیس و شهریه پایه 93.000 فرانک است. هزینه‌های فردی دانش‌آموزان در حدود 47.000 فرانک سوئیس برآورد می‌شود که دربرگیرنده نوع اتاق، بیمه سلامت، غذا، سفرهای مدرسه و سایر گزینه‌های مالی فردی او است.

کالج Beau Soleil سوئیس

شهریه اسکان شبانه‌روزی در این مدرسه برابر با 111.980 فرانک سوئیس است. سایر هزینه‌ها، شامل پول توجیبی، ورزش‌ها، گشت‌وگذار، فعالیت‌های آموزشی و کلاس‌های عمومی و خصوصی، 21.000 فرانک سوئیس برآورد می‌شود.

مدرسه آمریکایی سوئیس – TASIS

شهریه سالانه تحصیل در TASIS، برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی حداقل 91.000 فرانک سوئیس است و هزینه‌های جانبی، بر اساس اولویت‌های فردی دانش‌آموزان متفاوت است.

کالج Leman سوئیس

شهریه سالانه تحصیل در کالج لمان برابر با 94.000 فرانک سوئیس است که شامل هزینه خدمات اضافی است که دانش‌آموزان ممکن است در طول سال تحصیلی به آن نیاز پیدا کنند.

مدرسه Brillantmont سوئیس

شهریه سالانه تحصیل در مدرسه Brillantmont حداقل 73.000 فرانک سوئیس است. از پایه هشتم به بعد، دانش‌آموزان باید حدودا 86.000 فرانک سوئیس شهریه پرداخت کنند.

مدرسه Aiglon سوئیس

شهریه تحصیل سالانه در مدرسه Aiglon در پایه‌های پنجم و ششم برابر با 78.000 فرانک سوئیس است و در پایه‌های 12 و 13 تحصیل تا 130.000 فرانک سوئیس بالا می‌رود.

مدرسه آمریکایی لزین (LAS)

شهریه سالانه تحصیل در مدرسه LAS سوئیس برابر با 104.000 فرانک سوئیس است. مبلغ 26.000 فرانک سوئیس برای پوشش هزینه‌های شخصی، زیباسازی پردیس مدرسه و ودیعه ضروری است.

مدرسه Ecole d Humanite سوئیس

شهریه سالانه تحصیل در مدرسه Ecole در پایه‌های 8 تا 10، برابر با 65.000 فرانک سوئیس و در پایه‌های 11 و 12، معادل 68.000 فرانک سوئیس است.

مدرسه Lyceum Alpinum Zuoz سوئیس

شهریه سالانه تحصیل برای دانش‌آموزان شبانه‌روزی در پایه‌های مختلف برای دختران و پسران متفاوت است. حداقل شهریه در این مدرسه، 82.500 فرانک برای دختران و 79.500 فرانک سوئیس برای پسران است.

کالج Saint-Charles سوئیس

شهریه تحصیل دانش‌آموزان در مدرسه ابتدایی برابر با 63.400 فرانک سوئیس است و در مقطع دبیرستان به 82.000 فرانک نیز می‌رسد.

مدرسه Le Rosey سوئیس

شهریه تحصیل در مدرسه Le Rosey بین 87.000 تا 130.000 فرانک سوئیس است.

مدرسه Schaffhausen سوئیس (ISSH)

شهریه تحصیل در مدرسه ISSH در هر سال، بین 28.670 تا 30.610 فرانک سوئیس متغیر است. هزینه اسکان شبانه‌روزی در این مدرسه برابر با 23.480 فرانک سوئیس برآورد می‌شود.

قوانین مدارس سوئیس


قوانین مدارس سوئیس

قوانین مدارس سوئیس

در کشور سوئیس، مدارس رویکردهای مختلفی برای حفظ ارزش‌های مدرسه و ارتقاء امنیت فیزیکی و روانی دانش‌آموزان و کارکنان خود دارند. این مدارس با تبیین قوانین و ضوابط خاص می‌کوشند تا با ایجاد فضایی امن و راحت، تجربه یادگیری مطلوب و خوشایندی را برای دانش‌آموزان خود فراهم کنند. علاوه بر این، مجموعه‌ای از قوانین با هدف بهبود تجربه شغلی کارکنان و آموزگاران نیز تعیین می‌شوند و همه موظف به رعایت آنها هستند.

در مدارس سوئیس، نه با هدف ایجاد محدودیت، بلکه در راستای ارتقاء کیفیت یادگیری و افزایش اشتیاق دانش‌آموزان به حضور در مدرسه تدوین می‌شوند. برخی از قوانین در مدارس سوئیس عبارتند از:

دستورالعمل‌های رفتاری

 • احترام به خود و کارکنان مدرسه
 • احترام به حق هم‌کلاسی‌ها برای یادگیری و احترام به حق معلم برای آموزش
 • استفاده درست از امکانات و تجهیزات مدرسه و دارایی‌های سایر افراد
 • پذیرش مسئولیت رفتار و کردار خود

دستورالعمل‌های آموزشی:

 • حضور در کلاس‌های درس با مواد و لوازم آموزشی مناسب و آمادگی کافی
 • پایان به‌موقع تکالیف کلاسی و تلاش برای نشان‌دادن بالاترین سطح توانمندی‌ها
 • آماده‌بودن برای یادگیری، به این معنا که بین کلاس‌های مختلف، به منظم‌کردن کلاس درس، آماده‌کردن لوازم یادگیری مناسب و کسب آمادگی ذهنی برای درس بعدی بپردازد.

دستورالعمل‌های محیطی و امنیتی:

 • مراقبت از کلاس درس، محوطه و دارایی‌های مدرسه
 • رفتار مسئولانه و بر اساس اصول امنیتی در مدرسه
 • همراه نداشتن دخانیات، دارو بدون نسخه پزشک، تصاویر، نوشته یا کتاب با مضامین ناخوشایند، سلاح و اشیاء مربوطه

دستورالعمل‌های اسکان در خوابگاه:

 • دانش‌آموزان نمی‌توانند بیش از سقف مشخص‌شده (به عنوان پول توجیبی)، پول نقد همراه داشته باشند.
 • دانش‌آموزان حق همراه داشتن اشیاء گران‌قیمت مانند ساعت‌های خاص یا جواهرآلات را ندارند (حتی در صندوق امنیتی اتاق خود).
 • دانش‌آموزان می‌توانند اتاق را به دلخواه خود تزئین کنند؛ با این حال، نصب پوسترها و تصاویر نژادپرستانه، مناقشه‌برانگیز، مبتذل و … ممنوع است. تخت خواب باید پیش از صرف صبحانه مرتب شود و اتاق‌ها همواره باید در تمیزترین حالت حفظ شوند.
 • بعضی مدارس سوئیس به دانش‌آموزان شبانه‌روزی اجازه می‌دهند لپتاپ شخصی، تبلت یا آیپد، سشوار و بازی‌های دلخواه رو همراه داشته باشند. استفاده از کامپیوتر و کنسول‌های بازی در اتاق خواب مجاز نیست.
 • دانش‌آموزان پسر حق ورود به خوابگاه دانش‌آموزان دختر (و بالعکس) را ندارند.
 • استفاده از هرگونه مواد دخانی و نوشیدنی‌های غیر مجاز، ممنوع بوده و معمولا مدارس در صورت مشاهده چنین مواردی، شدیدترین شکل برخورد و مجازات را برای فرد متخلف در نظر می‌گیرند.

تخلف و سرپیچی از قوانین و مقررات در مدارس سوئیس، دارای تبعاتی با درجات مختلف برای دانش‌آموزان است. معمولا مدارس سطوح برخوردی مختلفی را طراحی می‌نمایند و متناسب با تخلف انجام‌شده، عکس‌العمل نشان می‌دهند که می‌تواند از تنبیه‌های کوچکی مانند محرومیت از حضور در کلاس یا مواخذه شفاهی تا مواردی مانند اخطار کتبی، تعلیق از حضور در کلاس‌های درس و یا حتی اخراج از مدرسه نیز باشد.

توصیه می‌شود در هنگام ثبت نام فرزندتان در مدرسه و پیش از آغاز تحصیل و سکونت او در سوئیس، دستورالعمل‌ها و قوانین مربوط به مدرسه را به‌دقت مطالعه کنید و موارد ضروری را با فرزندتان به اشتراک گذارید. احترام به قوانین و پیروی از مقررات تعیین‌شده توسط مدرسه، تاثیر زیادی بر ایجاد یک تجربه خوشایند و مطلوب از تحصیل در خارج از کشور برای فرزندتان دارد.

لباس فرم در مدارس سوئیس


لباس فرم مدارس سوئیس

لباس فرم مدارس سوئیس

در کشور سوئیس، کانتون‌ها مرجع اصلی تصمیم‌گیری و نظارت بر عملکرد مدارس محسوب می‌شوند و دولت این کشور، نقش مستقیمی در زمینه آموزش و موضوعات مرتبط با آن ایفا نمی‌کند. بنابراین، قوانین و مقررات مدارس در کشور سوئیس، بر اساس موقعیت مکانی مدرسه و کانتونی که در آن قرار گرفته است می‌تواند متغیر باشد.

لباس فرم یکی از چالشی‌ترین موضوعات برای اداره یک مدرسه در همه کشورها به شمار می‌آید. اجباری‌بودن لباس فرم و یکسان‌بودن پوشش دانش‌آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی در یک مدرسه، همواره موضوع داغ بحث‌ها و تصمیم‌گیری‌های قانونگذاران بوده است. از طرفی، دادن آزادی عمل و حق انتخاب به دانش‌آموزان (مخصوصا در سنین و پایه‌های بالاتر)، برای انتخاب لباس و دستیابی به سبک و پوشش شخصی می‌تواند مزایایی برای فرد داشته باشد، که مخالفین پوشش اجباری بر آن تاکید بسیاری دارند.

در کشور سوئیس، مدارس دولتی هیچ اجباری برای پوشیدن لباس فرم ندارند و دانش‌آموزان، با هر پیشینه فرهنگی، مذهبی و اقتصادی می‌توانند پوشش دلخواه خود را انتخاب کنند. مدارس دولتی سوئیس، به جای اجباری‌کردن پوشش لباس فرم، اقدام به تعیین اصول پوششی (Dress Code) کرده اند و دانش‌آموزان، در انتخاب لباس مدرسه موظف به رعایت آنها هستند. Dress Code به مدارس کمک می‌کند تا با وضع قوانین جزئی و انعطاف‌پذیر، ضمن جلوگیری از انتخاب پوشش‌های نامناسب و ناهنجار و پیشگیری از کاهش تمرکز دانش‌آموزان بر روی مسائل آموزشی، حس یکپارچکی در دانش‌آموزان را تقویت کنند و در عین حال، در آزادی‌های آنها محدودیتی به وجود نیاورند.

مدارس خصوصی و بین‌المللی سوئیس عمدتا تاکید زیادی به استفاده از لباس فرم دارند و دانش‌آموزان در پایه‌های مختلف تحصیلی، موظف به خریداری و پوشیدن لباس‌های تعیین‌شده توسط مدرسه هستند. اغلب مدارس بین‌المللی سوئیس، با هدف افزایش تمرکز دانش‌آموزان بر روی یادگیری و القاء حس تعلق خاطر به مدرسه و یکپارچگی با بقیه دانش‌آموزان، لباس فرم یکسان را برای دانش‌آموزان خود در نظر می‌گیرند. علاوه بر این، لباس فرم ورزشی مدرسه نیز یکی از مواردی است که توسط خانواده‌ها باید خریداری شود.

در مدارس بین‌المللی و بزرگ سوئیس، غالبا گزینه‌های متعددی برای لباس فرم مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد تا بر اساس علاقه و به دلخواه و متناسب با جنسیت‌شان، بتوانند در چارچوب لباس فرم مدرسه، به سبک شخصی خود نزدیک‌تر شوند. علاوه بر این، لباس فرم در مدارس سوئیس متناسب با فصل شامل موارد اجباری و اختیاری گوناگونی می‌شود.

پذیرش از مدارس سوئیس

شرایط پذیرش از مدارس سوئیس


انتخاب مدرسه مناسب برای تحصیل فرزندتان در سوئیس، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که باید در آغاز مهاجرت تحصیلی او بگیرید. مدارس خصوصی شبانه‌روزی سوئیس، هر یک، فرآیندهای پذیرش متفاوتی دارند و آگاهی از جزئیات مربوط به زمان مناسب برای اپلای، انتخاب سیستم آموزشی مطابق با پایه تحصیلی فرزندتان، نحوه ارتباط با مدرسه و اقدام برای دریافت پذیرش از اهمیت بالایی در این مسیر برخوردار است.

 

جستجو در میان فهرست گسترده و متنوع مدارس شبانه‌روزی در کشور سوئیس، تصمیم‌گیری در مورد بهترین و مناسب‌ترین مدرسه برای فرزندتان را به یک تصمیم دشوار تبدیل می‌کند. در اغلب مدارس شبانه‌روزی سوئیس، سیستم‌های آموزشی متعددی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. اما کدام سیستم آموزشی مناسب شرایط و اهداف تحصیلی فرزندتان است؟ بر چه اساس باید برنامه و موضوعات درسی فرزندتان را انتخاب کنید؟ آیا امکان ادامه پایه تحصیلی سپری‌شده در ایران، در مدارس سوئیس وجود دارد یا دانش‌آموز، برای مشخص‌کردن پایه تحصیلی، باید در آزمون تعیین سطح مدرسه شرکت کند؟ چه مدرک یا سطح دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در مدارس سوئیس لازم است؟ بهترین زمان اپلای برای پذیرش در مدارس سوئیس کدام است؟ آیا در میانه سال تحصیلی امکان ثبت نام فرزندتان برای تحصیل در مدارس شبانه‌روزی سوئیس وجود دارد؟

دانستن پاسخ هر یک از سوالات بالا، نیازمند سال‌ها تجربه عملی در زمینه اپلای برای مدارس و انجام مراحل مختلف فرآیند پذیرش تحصیلی در مدارس سوئیس است. درک پیچیدگی‌های سیستم‌های آموزشی مختلف، اطلاع از تفاوت قوانین و مقررات در کانتون‌ها و مدارس گوناگون سوئیس و حتی آشنایی با روند اپلای برای دریافت پذیرش، غالبا جزء تجربیات معمول والدین نیست و تکیه بر دانش شخصی متقاضی برای انجام پروسه پذیرش تحصیلی، می‌تواند روی نتیجه پرونده تحصیلی دانش‌آموز تاثیرات منفی و جبران‌ناپذیری بگذارد. از این‌رو، استفاده از دانش و تبحر مشاوران تحصیلی مجرب در این مورد، تصمیم عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد. مراحل انتخاب مدرسه مناسب و اقدام برای تحصیل در مدارس سوئیس به صورت زیر انجام می‌شود:

 • دریافت مشاوره در مورد مدارس سوئیس. گام حیاتی و ابتدایی در مسیر مهاجرت، استفاده از تجربیات و دانش مشاوران کاردان و باتجربه در حوزه مهاجرت تحصیلی است. مشاوران ما در موسسه اعزام دانش‌آموز سامان اِستادی، با بررسی کامل شرایط متقاضی شامل سوابق تحصیلی دانش‌آموز و وضعیت مالی خانواده، اطلاعات کاملی در مورد شرایط تحصیل در مدارس مختلف سوئیس، هزینه تحصیل، ویژگی‌های مدارس و موارد متعدد دیگر به شما ارائه می‌دهند.
 • انتخاب مدرسه شبانه‌روزی مناسب در سوئیس. پس از تهیه فهرست مدارس مناسب، اطلاعات لازم و کافی در مورد گزینه‌ها به خانواده ارائه می‌شود. طی جلسات مشاوره برای انتخاب مدرسه، مشاوران ما پاسخگوی سوالات خانواده هستند و می‌کوشند تا ابهامات آنان در خصوص مسائل مربوط به هر یک از مدارس را برطرف کنند. بعد از جمع‌بندی و با تصمیم خانواده، یک یا دو مدرسه برای اپلای انتخاب می‌شوند.
 • آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای اپلای در مدارس سوئیس. در این مرحله، فهرست مدارک مورد نیاز هر مدرسه به خانواده ارائه می‌شود. خانواده در زمان تعیین‌شده، اصل و ترجمه مدارک را به موسسه ارائه می‌دهد. مدارس شبانه‌روزی سوئیس غالبا مدارک مشابهی برای تکمیل پرونده متقاضیان دریافت می‌کنند. ولی بعضی مدارس، ممکن است مدارک بیشتری از متقاضیان درخواست کنند. از این رو، تهیه و ارائه مدارک لازم برای هر مدرسه از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • اپلای در مدارس سوئیس. فرآیند اپلای در مدارس شبانه‌روزی سوئیس معمولا به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. در این مرحله، مدارک دانش‌آموز همراه با فرم تکمیل‌شده درخواست پذیرش (Application Form)، برای مدرسه ارسال می‌شود. اکثر مدارس سوئیس، برای بررسی پرونده تحصیلی متقاضیان جدید، مبلغی را تحت عنوان Application Fee دریافت می‌کنند. بدون پرداخت این مبلغ، بررسی پرونده فرزندتان امکان‌پذیر نیست. علاوه بر این، صرف نظر از نتیجه مثبت یا منفی ارزیابی و بررسی پرونده، اپلیکیشن‌فی غیر قابل بازگشت (Non-Refundable) است. در این مرحله ممکن است متقاضی موظف به شرکت در آزمون تعیین سطح یا مصاحبه مدرسه باشد. در اینصورت، هماهنگی‌های لازم توسط موسسه مهاجرتی سامان استادی انجام می‌شود. در پایان، اگر نتیجه ارزیابی مدرسه مثبت باشد، یک نامه پذیرش اولیه به نام Offer Letter صادر می‌شود.
 • پرداخت شهریه تحصیل در مدارس سوئیس. در نامه پذیرش اولیه، هزینه تحصیل فرزندتان درج شده است که در صورت پرداخت کامل آن، نامه پذیرش قطعی یا Letter of Acceptance و سایر مدارک توسط مدرسه صادر می‌شود و فرزندتان می‌تواند برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس اپلای کند. توجه کنید که خانواده موظف است در تاریخ تعیین‌شده در نامه پذیرش اولیه یا فاکتور پیوست‌شده، نسبت به پرداخت شهریه فرزند خود اقدام کند.

بهترین زمان برای پذیرش در مدارس سوئیس


برای گرفتن پذیرش از مدارس سوئیس از چه زمانی اقدام کنیم؟

برای گرفتن پذیرش از مدارس سوئیس از چه زمانی اقدام کنیم؟

تعیین قوانین و مقررات مربوط به اداره مدارس در کشور سوئیس بر عهده کانتون‌ها است. هر کانتون، متناسب با شرایط و الزامات جغرافیایی زمان مشخصی را برای شروع و پایان سال تحصیلی و حتی زمان آغاز تحصیل اجباری و اختیاری برای دانش‌آموزان تعیین می‌کند. ولی سال تحصیلی در کشور سوئیس، عمدتا از اواسط آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز می‌شود و در اواسط یا اواخر ژوئن پایان می‌پذیرد. هر سال تحصیلی در مدارس سوئیس، دارای دو ترم است و هر ترم از 12 هفته تشکیل می‌شود.

شرایط سنی ورود به مدرسه نیز در هر کانتون با بقیه کانتون‌های سوئیس متفاوت است. به‌طور کلی، کودکان در سنین 4 تا 6 سالگی به کودکستان می‌روند و از 6 تا 12 سالگی را در مدرسه ابتدایی می‌گذرانند. دوره متوسطه اول بین سنین 12 تا 15 سالگی و متوسطه دوم از 15 تا 18 سالگی دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند.

مدارس شبانه‌روزی سوئیس با ایجاد فضایی صمیمی و خانوادگی برای دانش‌آموزان بین‌المللی، به آنها کمک می‌کنند تا به دستاوردهای تحصیلی عالی دست پیدا کنند و بتوانند در همه جنبه‌ها خود را توسعه و ارتقاء دهند. این مدارس، برای هر دانش‌آموز یک رویکرد آموزشی انفرادی را دنبال می‌کنند. بر اساس نظر متخصصین، بهترین سن برای تحصیل در خارج از کشور، سن 12 سالگی و پس از آن است. در این سن، دانش‌آموزان آمادگی بیشتری برای تحصیل و زندگی دور از خانواده و در یک کشور دیگر را دارند.

اما بهترین سن برای تحصیل کودک و نوجوان در یک مدرسه سوئیسی کدام است؟ سوئیس یکی از 10 کشور برتر در حوزه خدمات آموزشی در جهان است؛ بنابراین، خانواده‌های زیادی در سراسر جهان تمایل دارند تا فرزندشان را برای تحصیل به این کشور بفرستند. فرصت تحصیل در محیط چندفرهنگی مدارس سوئیس، با زبان‌های آموزشی متنوع و بر اساس سیستم‌های آموزشی بین‌المللی گوناگون بعضی از مزایای تحصیل در مدارس سوئیس هستند.

مهم‌ترین ملاک برای انتخاب مناسب‌ترین سن برای مهاجرت تحصیلی فرزندان به سوئیس، به اولویت‌های خانواده، اهداف تحصیلی دانش‌آموز و سیستم آموزشی مدرسه انتخاب‌شده بستگی دارد. تحصیل در دبیرستان، دانش‌آموزان را به بهترین شکل برای ورود به دانشگاه‌های معتبر در سوئیس و جهان آماده می‌کند. اگر قصد فرزندتان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان است، بهترین زمان برای ورود به مدارس سوئیس، دو سال آخر تحصیل در دبیرستان (پایه‌های 11 و 12) است. اکثر مدارس شبانه‌روزی سوئیس دانش‌آموزان را از سن 4 تا 18 سالگی پذیرش می‌کنند و محدودیت سنی خاصی برای پذیرش دانش‌آموزان بین‌المللی در مدارس سوئیس وجود ندارد. ولی به طور کلی می‌توان گفت دانش‌آموزان بین‌المللی عمدتا در سنین 14 تا 16 سالگی وارد مدارس شبانه‌روزی سوئیس می‌شوند و بر اساس سیستم‌های آموزشی متنوع، آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه را کسب می‌کنند.

سوال مهم دیگری که توسط خانواده‌ها مطرح می‌شود این است که چه زمانی از سال فرآیند ثبت نام فرزندشان در مدارس شبانه‌روزی سوئیس را باید آغاز کنند تا فرزندشان در زمان مناسب و بدون تأخیر وارد مدرسه شود. پاسخ به این سوال، به نوع مدرسه شبانه‌روزی بستگی دارد. در مدارس استاندارد، معمولا دو بار در سال، یعنی در سپتامبر و ژانویه یا فوریه، دانش‌آموزان امکان ورود به مدرسه را دارند. بنابراین، اگر این نوع از مدارس را در نظر دارید، می‌توانید فرآیند پذیرش را از حدود ماه مارس هر سال (برای شروع تحصیل در سپتامبر) و یا از حدود ماه جولای (برای شروع تحصیل در ژانویه یا فوریه) آغاز نمایید. ذکر این مطلب هم ضروری است که فرآیند اخذ ویزای تحصیلی سوئیس، از زمان تحویل مدارک به سفارت، بین 8 تا 12 هفته به طول می‌انجامد.

تقریبا همه مدارس خاص شبانه‌روزی سوئیس، دانش‌آموزان را صرفا برای شروع تحصیل در سپتامبر هر سال پذیرش می‌کنند. در این مدارس، به دلیل تقاضای بسیار زیاد و همچنین طولانی‌تربودن فرآیند ارزیابی و تصمیم‌گیری، باید فرآیند پذیرش را خیلی زودتر آغاز نمود. معمولا ظرفیت این مدارس برای شروع تحصیل در سپتامبر هر سال، پیش از آغاز سال میلادی تکمیل می‌شود. بنابراین، اگر فرزندتان قصد ادامه تحصیل در این مدارس را دارد باید از ماه اکتبر و نوامبر سال قبل، فرآیند پذیرش را آغاز نمایید.

مراحل اخذ پذیرش از مدارس سوئیس


برای اخذ پذیرش از مدارس سوئیس از کجا شروع کنم؟

برای اخذ پذیرش از مدارس سوئیس از کجا شروع کنم؟

فرآیند دریافت پذیرش از مدارس شبانه‌روزی سوئیس برای دانش‌آموزان بین‌المللی و خانواده‌های آنها، پیچیدگی‌های خاصی دارد. به دلیل اینکه این خانواده‌ها، غالبا امکان حضور در سوئیس برای بررسی مدارس و انتخاب بهترین گزینه برای تحصیل فرزندشان را ندارند؛ دریافت اطلاعات کامل و دقیق و آشنایی با شرایط واقعی مدارس شبانه‌روزی سوئیس را برای آنها دشوار می‌کند. به خصوص با دانستن اینکه بخش قابل توجهی از مدارس سوئیس، جزء بهترین و معتبرترین مدارس شبانه‌روزی در سراسر دنیا هستند. بنابراین، صرف‌نظر از اینکه فرزندتان در چه سنی و برای تحصیل در کدام پایه تحصیلی وارد مدارس سوئیس می‌شود یا استعدادها و علاقه‌مندی‌های او پیرامون چه موضوعات و زمینه‌هایی است، تشخیص مدرسه مناسب یک تخصص محسوب می‌شود و نیازمند تجربه زیاد و دانش گسترده‌ای در مورد مدارس سوئیس و اشراف کامل بر سیستم‌های آموزشی مدارس است.

استفاده از دانش و تخصص مشاوران مهاجرتی می‌تواند این مسیر دشوار و پر از پیچیدگی را برای خانواده‌ها هموارتر سازد. ما در موسسه مهاجرتی سامان استادی با تکیه بر سال‌ها تجربه در حوزه اعزام دانش‌آموز و اعزام دانشجو و با بهره‌مندی از دانش و مهارت مشاوران و کارشناسان پذیرش تحصیلی، در این مرحله حساس و سرنوشت‌ساز در کنار شما هستیم. علاوه بر این، همکاری دوجانبه ما با اغلب مدارس خصوصی و شبانه‌روزی سوئیس، کسب اطلاعات دقیق و کافی از این مدارس و فرآیند اپلای و دریافت پذیرش را برای علاقمندان به تحصیل در مدارس این کشور سرعت می‌بخشد.

پس از عبور از این مرحله حساس و انتخاب مدرسه و دریافت پذیرش، با انتخاب و تصمیم خانواده فرآیند واریز شهریه و سایر هزینه‌های مدرسه انجام می‌شود. با پرداخت کامل شهریه مدرسه، زمان اقدام برای دریافت ویزای دانش‌آموزی فرا می‌رسد. انجام کامل و دقیق این مرحله، به همراه تهیه و ارسال مدارک مورد نیاز سفارت برای صدور ویزا نیز یکی از گام‌های اصلی در فرآیند مهاجرت تحصیلی است که غالبا از حوزه تخصص و مهارت خانواده‌ها خارج است. در صورت تمایل خانواده به واگذاری این پروسه به موسسه مهاجرتی سامان اِستادی، هماهنگی مراحل مختلف آماده‌سازی مدارک برای ویزا و طی‌کردن سایر فرآیندهای مرتبط با سفارت سوئیس بر عهده موسسه اعزام دانش‌آموز سامان استادی است. گرفتن به موقع وقت سفارت و تهیه مناسب و صحیح همه مدارک، نقش بزرگی در دستیابی به نتیجه مطلوب در پرونده ویزای تحصیلی فرزندتان می‌کند.

5/5 - (6 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study