logo
ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی خواهان تحصیل در کشور انگلستان، باید با در نظر گرفتن موارد زیر برای ویزای مناسب خود اپلای کنند. اگر قصد تحصیل در یک دوره زبان انگلیسی به مدت حداکثر 11 ماه را داشته باشید، باید برای ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت انگلستان اپلای کنید. اگر با هدف ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی وارد انگلستان می‌شوید، باید برای ویزای دانشجویی این کشور درخواست دهید.

کودکان و دانش‌آموزان در سنین 4 تا 17 ساله، برای تحصیل در مدارس انگلستان باید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی اقدام کنند.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

دانشجویان بین المللی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان به سه دسته تقسیم می‌شوند:

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان

بررسی پرونده درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، معمولا سه هفته به طول می‌انجامد. با این حال در برخی از مراکز انگشت‌نگاری و تحویل مدارک انگلستان، متقاضیان تحت شرایط خاصی می‌توانند از سرویس اولویت (Priority) برای تسریع فرآیند بررسی پرونده خود استفاده کنند. در اینصورت، بسته به شرایط، ممکن است تا حداکثر 5 روز پس از ارسال کامل مدارک، نتیجه درخواست اعلام گردد.

پس از دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، اگر طول دوره تحصیلی شما، کمتر از شش ماه به طول می‌انجامد، شما حداکثر یک هفته زودتر از شروع دوره تحصیلی خود می‌توانید وارد خاک کشور انگلستان شوید. حال آنکه، در دوره‌های تحصیلی بیشتر از 6 ماه، شما مجاز هستید که تا یک ماه قبل از شروع دوره تحصیلی خود نیز وارد انگلستان شوید.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی انگلستان

ویزاهای تحصیلی انگلستان عمدتا متناسب با طول دوره تحصیل صادر می‌شوند. افراد بالای 18 سالی که در یک دوره دانشگاهی در موسسات آموزش عالی انگلستان مشغول به تحصیل هستند، غالبا تا 5 سال اجازه اقامت در این کشور را دارند.

تحصیل در مقاطع پیش از دانشگاه به طول دوره تحصیل بستگی دارد:

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی که از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه در انگلستان موفق به دریافت پذیرش شده اند؛ برای ورود به انگلستان و تحصیل در این کشور باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی مناسب خود نمایند.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان، می‌توان 6 ماه پیش از آغاز دوره تحصیل اقدام کرد. بدین منظور، لازم است پیش از حضور در مرکز درخواست ویزا برای انجام ثبت اطلاعات بیومتریک، درخواست خود را به صورت آنلاین و با تکمیل فرم‌های مربوطه و ارسال مدارک مورد نیاز ثبت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان عبارتند از:

دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی خواهان تحصیل در موسسات آموزشی کشور انگلستان، برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهند:

اگر در طول 12 ماه گذشته، برای تامین هزینه تحصیل و زندگی خود حمایت مالی (اسپانسرشیپ) دریافت کرده اید، لازم است یک رضایتنامه کتبی از حامی مالی خود برای درخواست ویزا ارائه دهید.

هزینه ویزای تحصیلی انگلستان

دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان از خارج از این کشور، باید مبلغی برابر با 363 پوند استرلینگ پرداخت کنند.

در صورت نیاز به تمدید ویزای تحصیلی یا تغییر وضعیت ویزای فعلی به ویزای تحصیلی در داخل خاک انگلستان، باید مبلغ 490 پوند استرلینگ پرداخت شود.

لازم به ذکر است که همه افراد متقاضی تحصیل در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان، برای دریافت ویزای دانش‌آموزی یا ویزای دانشجویی این کشور باید هزینه بیمه سلامت را نیز پرداخت نمایند. مبلغ پرداختی برای بیمه سلامت، به مدت اعتبار ویزا بستگی دارد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

اپلای برای ویزای تحصیلی انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول – صلاحیت خود را ارزیابی کنید. برای تحصیل در انگلستان باید یک ویزای Tier 4 دریافت کنید. اگر از یک موسسه آموزشی در انگلستان پذیرش دریافت کنید، به یک ویزای تحصیلی نیاز دارید. درخواست‌های ویزای تحصیلی انگلستان معمولا ظرف 3 هفته مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید بتوانید نشان دهید:

گام دوم – مدارک مورد نیاز را آماده کنید. برای هر یک از مدارک مورد نیاز، باید نسخه اصلی و یک کپی از آن را ارائه دهید:

گام سوم – به صورت آنلاین اپلای کنید. باید در وبسایت رسمی ویزای UK ثبت نام و حساب باز کنید. پس از تکمیل اپلیکیشن فرم به صورت آنلاین، باید آن‌را پرینت و امضا کنید.

برای گرفتن وقت سفارت، می‌توانید از تقویم آنلاین وبسایت استفاده کنید. پس از تکمیل درخواست ویزا به صورت آنلاین، یک ایمیل حاوی شماره اپلیکیشن خود دریافت می‌کنید.

گام چهارم – هزینه اپلیکیشن ویزا را پرداخت کنید. به چهار روش زیر می‌توانید اپلیکیشن فی خود را پرداخت کنید:

  1. پرداخت در بانک Standard Chartered Bank. می‌توانید در بعضی از شعب Standard Chartered Bank هزینه اپلیکیشن ویزای خود را پرداخت کنید. این بانک یک حواله برای The British High Commission صادر می‌کند.
  2. مبلغ را در یک بانک داخلی یا خارجی به صورت حواله Demand Draft پرداخت کنید. بانک برای انجام آن هزینه دریافت می‌کند. حواله Demand Draft باید در وجه The British High Commission صادر شود.
  3. پرداخت در مرکز درخواست ویزا. می‌توانید در هنگام ارائه اپلیکیشن ویزای خود در مرکز درخواست ویزا (سفارت) هزینه را پرداخت کنید.
  4. به صورت آنلاین پرداخت کنید. می‌توانید با استفاده از کارت‌های اعتباری مانند Visa Card یا MasterCard، هزینه اپلیکیشن‌فی خود را پرداخت کنید.

گام پنجم – در زمان مقرر، به مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید. باید یک وقت از سفارت برای پروند ویزای خود بگیرید تا بتوانید فرم، عکس و اثر انگشت خود را ارائه دهید.

فرآیند بررسی ویزای تحصیلی انگلستان

پس از ارسال همه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، فرآیند بررسی پرونده آغاز می‌شود. اگر حین بررسی پرونده درخواست ویزا نیاز به ارسال مدارک بیشتر، حضور در یک جلسه مصاحبه یا بررسی بیشتر به دلیل بروز مشکلی در شرایط فردی (مانند محکومیت کیفری) باشد، با شما تماس گرفته می‌شود.

در اینصورت ممکن است پروسه بررسی پرونده درخواست ویزای تحصیلی شما کمی بیشتر از زمان مورد انتظار طول بکشد.

دلایل رد ویزای تحصیلی انگلستان

دلایل رد درخواست ویزای تحصیلی انگلستان

در هنگام اپلای برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان، توجه به دستورالعمل‌ها و قوانین مربوطه از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا به معرفی بعضی از دلایل متداول ردشدن درخواست ویزای تحصیلی انگلستان می‌پردازیم:

مدارک ناقص

دانشجویان معمولا اهمیت ارسال مدارک تکمیلی را درک نمی‌کنند. توصیه می‌شود برای بهبود شرایط درخواست ویزای خود، همه اسناد و مدارک مرتبط را با فرم اپلیکیشن ویزای خود ارسال کنید. دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که همه مدارک ضروری با ترتیب صحیح و در صورت نیاز، به صورت تاییدشده ارسال گردد. اسناد و مدارک باید به زبان انگلیسی و مطابق با استانداردهای جهانی باشند.

سرمایه مالی ناکافی

دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، باید آمادگی کافی برای پرداخت شهریه تحصیل، هزینه زندگی و سایر هزینه‌های مربوط به مهاجرت به این کشور داشته باشند. به علاوه، دانشجویان باید تایید کنند که تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلستان به مدت یک سال یا کل طول مدت تحصیل را دارا هستند و سرمایه نباید کمتر از 28 روز در حساب بانکی سپرده‌گذاری شده باشد. بیشتر اوقات، دانشجویان به این نکات ظریف و جزئیات توجه نمی‌کنند و همین موضوع، منجر به رد درخواست ویزا می‌شود.

ارائه اطلاعات و دیتای نادرست

اپلیکیشن فرم ویزای تحصیلی انگلستان، مهم‌ترین سندی است که برای درخواست ویزای این کشور باید ارسال شود. معمولا، دانشجویان در این فرم اطلاعات نادرستی ارائه می‌دهند که منجر به رد درخواست ویزای انگلستان می‌شود. اگر برای اولین بار این فرم را تکمیل می‌کنید، ممکن است کمی پیچیده و گیج‌کننده باشد و در ارائه پاسخ مناسب به پرسش‌های موجود در آن دچار مشکل شوید. در نتیجه، احتمال بروز خطا در پروسه تکمیل این فرم بالا می‌رود و باید به هر نحو ممکن از این خطاها پیشگیری کرد.

شرایط تحصیلی

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان را دارند، باید دستاوردهای تحصیلی فوق‌العاده‌ای ارائه دهند تا بتوانند با معیارهای آموزشی بسیار بالای این کشور تطابق داشته باشند. دانشجویانی که فاقد چنین معیارهایی باشند، نمی‌توانند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند. همچنین، اگر توانایی سازگاری دانشجو با تغییر سیستم آموزشی یا مواجهه با موانع زبانی در این کشور تشخیص داده نشود، درخواست ویزای تحصیلی او رد می‌شود.

مهارت‌های مصاحبه

جلسه مصاحبه ویزای تحصیلی انگلستان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر روی نتیجه نهایی درخواست شما تاثیر زیادی دارد. در طول مصاحبه، دانشجویان باید اعتماد به‌نفس بالایی به نمایش گذارند. دانشجویانی که با آمادگی ناکافی وارد جلسه مصاحبه شوند احتمال رد درخواست ویزای آنها بالاتر می‌رود. توصیه می‌شود پیش از ورود به جلسه مصاحبه، اطلاعات لازمی که مصاحبه‌کننده انتظار دارد در مورد کشور، منطقه، شهر، موسسه و دوره تحصیلی خود بدانید، کسب کنید.

مهارت زبان انگلیسی

دانشجویان متقاضی دریافت ویزای تحصیلی Tier 4 انگلستان برای تحصیل در موسسات آموزش عالی این کشور، باید شرایط و پیش‌نیازهای مربوط به مهارت زبان انگلیسی دانشگاه خود را کسب کنند.

در صورت رد درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

پس از بررسی مدارک و فرم‌های تکمیل‌شده توسط متقاضی، نتیجه پرونده از طریق ایمیل یا نامه به اطلاع او می‌رسد. در صورتی که درخواست ویزای دانشجویی شما رد شده باشد، یک نامه یا ایمیل دریافت می‌کنید که در آن دلایل رد درخواست‌تان توضیح داده شده است.

اگر پاسپورت را در طول فرآیند درخواست به سفارت ارائه داده باشد، پس از رد درخواست ویزا، به شما بازگردانده می‌شود.

به علاوه، در نامه یا ایمیل ریجکتی، اقداماتی که می‌توانید در خصوص پرونده‌تان انجام دهید، توضیح داده می‌شود:

درخواست بازبینی مجدد – در نامه اعلام رد درخواست ویزا، به شما اطلاع داده می‌شود که آیا می‌توانید در مورد تصمیم و نتیجه نهایی پرونده ویزا، درخواست بازبینی دهید یا خیر. این درخواست به عنوان «Administrative Review» شناخته می‌شود. درخواست بازبینی باید ظرف مدت 28 روز پس از اعلام نتیجه درخواست ویزا ارائه شود و هزینه آن 80 پوند است.

درخواست تجدید نظر – در صورتی که در نامه اعلام نتیجه درخواست ذکر شده باشد، حق درخواست از دادگاه برای تجدید نظر در مورد پرونده ویزای خود را دارید. در اینصورت، باید درخواست تجدید نظر را ظرف مدت 28 روز پس از صدور نتیجه نهایی ارائه دهید.

تمدید ویزای تحصیلی انگلستان

تمدید ویزای تحصیلی انگلستان

اگر با ویزای تحصیلی در کشور انگلستان حضور دارید و قصد اقامت طولانی‌تر در این کشور و ادامه دوره تحصیل فعلی یا آغاز یک دوره دیگر را دارید، باید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. این مورد شامل دارندگان ویزای تحصیلی Tier 4 (General) نیز می‌شود.

به منظور تمدید ویزای تحصیلی انگلستان باید شرایط زیر را داشته باشید:

5/5 - (2 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study