logo
اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا چیست؟


ویزای توریستی یا موقت کانادا مجوزی است با زمان محدود و مشخص (6ماهه یا کمتر) که اجازه ورود و اقامت کوتاه‌مدت به توریست را می‌دهد و گردشگر می‌تواند با رعایت قوانین، در زمان مشخص‌شده در کانادا اقامت داشته باشد. در ویزای موقت یا توریستی کانادا، زمان ورود، مدت اقامت گردشگر و زمان خروج قانونی مسافر از کشور کانادا درج شده است.

در این مقاله، درباره شرایط و هزینه‌های اخذ ویزای توریستی کانادا صحبت می‌کنیم و اطلاعات مفیدی در خصوص دلایل رد درخواست ویزای کانادا به همراه راهکارهایی برای رفع آن ارائه می‌دهیم. برای تسریع پروسه بررسی پرونده ویزا و کاهش ریسک رد درخواست ویزای توریستی، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی سامان اِستادی در ارتباط باشید.

هزینه‌ ویزای توریستی کانادا


هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا


1- ویزای یک‌بار ورود – Single Entry

2- ویزای چندبار ورود یا مالتیپل – Multiple Entry

3- ویزای سوپر یا سوپر ویزای کانادا – Super Visa

انواع ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای یک بار ورود یا سینگل چیست؟

ویزای یک بار ورود به شما اجازه می‌دهد تنها یک بار به کانادا سفر کنید. با گرفتن این ویزا، اگر پس از خروج از کانادا تصمیم گرفتید دوباره به کانادا سفر کنید، به ویزای جدید نیاز خواهید داشت.

ویزای چند بار ورود یا مالتیپل چیست؟

ویزای چندبار ورود تا زمانی که اعتبار داشته باشد، به شما این امکان را می‌دهد که هر چند بار که بخواهید به کانادا سفر کنید و هر بار به مدت شش‌ماه در کانادا بمانید. ویزای مالتیپل معمولا تا 10سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما معتبر خواهد بود.

سوپر ویزا چیست؟

سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها این امکان را می‌دهد که به کانادا سفر کرده و به دیدار فرزندان یا نوه‌‌های خود بروند. با سوپر ویزای کانادا می‌توانید در هر ورود تا 5سال در این کشور بمانید. برای گرفتن این نوع ویزا باید دعوت‌نامه و بیمه درمانی معتبر داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا


هر فرد برای اینکه بتواند ویزای توریستی کانادا را دریافت کند باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد. این شرایط نیز به موقعیت شما بستگی دارد.

1- شرایط درخواست ویزای توریستی از داخل کانادا

اگر در کشور کانادا هستید، ویزای تحصیلی یا کاری دارید و می‌خواهید کانادا را ترک کرده و دوباره به آنجا بازگردید یا ویزای توریستی شما منقضی شده یا زمان انقضای آن نزدیک است، می‌توانید برای درخواست ویزای توریستی از داخل کانادا اقدام کنید و به‌صورت آنلاین در حساب IRCC خود درخواست دهید.

برای این کار لازم است دو ماه پیش از آنکه کانادا را ترک کنید، برای ویزا اقدام نمایید و تا زمانی که ویزای خود را دریافت نکرده اید از کانادا خارج نشوید.

2- شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی از خارج از کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

– داشتن پاسپورت معتبر

– معاینه و تایید پزشکی

– نداشتن سوء پیشینه

– دلایل محکم برای بازگشت به کشور خود (شغل، خانه، خانواده یا دارایی‌های متقاضی در کشور مبدا)

– متقاعدکردن افسر مهاجرت در خصوص ترک کانادا پس از پایان سفر

– پول کافی برای اقامت در کانادا (متناسب با مدت و محل اقامت)

3- شرایط مورد نیاز برای ویزای توریستی افراد کمتر از 18 سال

افراد زیر 18ساله نیز برای ورود به کانادا باید شرایط مشابه هر توریست دیگری را داشته باشند و ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. اما مدارک مورد نیاز افراد زیر 18ساله برای ورود به کانادا در صورتی که به تنهایی سفر ‌کنند یا تنها با یکی از والدین خود همراه باشند، تغییر می‌کند و باید مدارک بیشتری ارائه شود.

اگر کودک به تنهایی سفر می‎کند:

– پاسپورت کودک (پاسپورت والدین قابل استفاده نیست، حتی اگر مشخصات فرزند در آن گنجانده شده باشد.)

– کپی شناسنامه

– یک گواهی به زبان انگلیسی یا فرانسوی که توسط هر دو والدین یا قیم قانونی کودک امضا شده باشد. این گواهی باید شامل این موارد باشد: آدرس و شماره تلفن والدین (یا سرپرست قانونی)، به همراه نام، آدرس و شماره تلفن بزرگسالی که از کودک در کانادا مراقبت می‌کند.

اگر کودک خردسال فقط با یکی از والدین سفر می‎کند:

– پاسپورت کودک

– کپی شناسنامه کودک

– یک گواهی به زبان انگلیسی یا فرانسوی، که توسط والدی که با او سفر نمی‌کند امضا شده است و شامل آدرس و شماره تلفن او باشد.

– فتوکپی پاسپورت یا کارت ملی امضاشده‌ والدی که حضور ندارد.

– اگر یکی از والدین کودک فوت کرده باشد، والد همراه او باید یک کپی از گواهی فوت به همراه داشته باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا برای گردشگران


مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای موقت کانادا به هدف سفر شما بستگی دارد و ممکن است با توجه به شرایط افراد متفاوت باشد. هدف شما از رفتن به کانادا گردشگری و دیدن جاذبه‌های این کشور است؟ برای دیدن یکی از اعضای خانواده خود به کانادا سفر می‌کنید؟ آیا برای استفاده از امکانات پزشکی و برای اهداف درمانی به کانادا می‌روید؟ یا قصد دارید در یک رویداد علمی یا کنفرانس شرکت کنید؟ آیا دعوت‌نامه دارید؟ هدف شما از سفر به کانادا باید مشخص باشد و طبق آن مدارک لازم را تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا برای گردشگران

برای سفر به کانادا با هدف گردشگری ویزای توریستی مالتیپل به شما تعلق می‌گیرد و برای اخذ آن باید مدارک زیر را تهیه کنید:

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا برای دیدن اعضای خانواده

برای گرفتن سوپر ویزای کانادا، علاوه بر مواردی که برای ویزای توریستی مالتیپل ارائه می‌دهید، مدارک زیر را نیز باید آماده کنید:

– دعوت‌نامه‌ای از فرزند یا نوه شما که شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا است.

– مدرکی مبنی بر اینکه فرزند یا نوه شما حداقل درآمد لازم را برای حمایت مالی از شما دارد.

– گواهی پرداخت بیمه درمانی

– مدرکی مبتنی بر اینکه شما پیش از سفر معاینه شده اید و مشکل پزشکی ندارید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا برای تولد فرزند

اگر می‌خواهید برای به‌دنیاآوردن فرزند خود به کانادا بروید، علاوه بر مدارک مورد نیاز برای توریستی باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

– صورت‌های بانکی و مالی شما که ثابت کند پول کافی برای سفر به کانادا دارید و از پس هزینه‌های بیمارستان و زایمان بر می‌آیید.

– ارائه برنامه سفر، اگر از قبل بلیت پرواز خود را رزرو کرده اید. در غیر این صورت فقط شرح دهید که برای چه کاری قصد دارید به کانادا بروید.

– اگر خانواده یا دوستانی در این کشور دارید، دعوت‌نامه آن‌ها را نیز نیاز دارید.

– نامه‌ای از طرف شما به دولت کانادا. در این نامه توضیح دهید که چرا باید برای زایمان در کانادا به شما ویزا بدهند.

– دو قطعه عکس جدید با زمینه سفید در ابعاد 3.5 در 4.5

توجه کنید که تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند.

چه کسانی می‌توانند برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنند؟


افراد مختلف ممکن است با اهداف و دلایل متفاوت برای گرفتن ویزای توریستی کانادا درخواست دهند. معمولا دلایل دریافت این ویزا شامل موارد زیر می‌شود:

– گردشگری و بازدید از مناطق دیدنی و جذاب کشور کانادا

– شرکت در دوره‌های آموزشی با مدت کوتاه‌تر از 6ماه

– استفاده از امکانات پزشکی یا تولد فرزند

– دیدار با خانواده یا نزدیکان

– همراهی فرزند مشغول به تحصیل در کانادا

– عبور از کشور کانادا برای رفتن به کشور دیگر

– جستجوی کار و مصاحبه شغلی

با داشتن ویزای توریستی کانادا، چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم و چه کارهایی نمی‌توانیم؟


شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا

شما می‌توانید:

این نوع ویزا، در درجه اول به شما اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. با این ویزا می‌توانید به هر جایی در داخل خاک کانادا سفر کنید. ویزای توریستی برای دوره‌های شش‌ماهه صادر می‌شود.

اگر کانادا مقصد نهایی شما نیست، ولی مجبور هستید از طریق عبور از این کشور به مقصد خود بروید، باید ویزای توریستی کانادا دریافت کنید.

با اینکه ویزای توریستی به‌عنوان ابزاری برای یافتن کار در کانادا تلقی نمی‌شود، ولی دارندگان ویزای توریستی کانادا، صراحتا از جستجو برای یافتن کار در این کشور منع نشده اند. در واقع، کارفرماهای کانادایی ترجیح می‌دهند پیش از استخدام کارمند جدید با آنها به‌صورت حضوری ملاقات داشته باشند. اما اگر تصمیم دارید با ویزای توریستی در کانادا به دنبال کار بگردید، نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

معمولا، برای اینکه صلاحیت تحصیل در کانادا را داشته باشید، باید مجوز تحصیل دریافت کنید. ولی تحت شرایط زیر، در موارد نادری می‌توانید با ویزای توریستی در این کشور به تحصیل بپردازید:

ویزاهای توریستی برای یک دوره شش‌ماهه صادر می‌شوند. با اینحال، اگر قصد اقامت در کشور تا پیش از اعتبار اولیه ویزا را داشته باشید، می‌توانید برای تمدید اقدام کنید. افسر اداره مهاجرت، در مورد صدور یا عدم صدور مجوز تمدید و مدت اعتبار این تمدید تصمیم‌گیری خواهد کرد.

به‌طور کلی برای کار در کانادا احتیاج به مجوز کار دارید، ولی می‌توانید با ویزای توریستی برخی فعالیت‌های تجاری را انجام دهید، مشروط بر آنکه به‌طور مستقیم وارد بازار کار کانادا نشوید. به عنوان مثال:

شما نمی‌توانید:

ویزای توریستی، اجازه ورود به کانادا را به شما می‌دهد. دارنده این ویزا، وضعیت قانونی موقت در این کشور خواهد داشت.

برای کار در کانادا، احتیاج به مجوز کار معتبر دارید. ویزای توریستی به شما اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد. بنابراین باید از انجام فعالیت‌های تجاری که منجر به ورود مستقیم شما به بازار کار کانادا می‌شود، اجتناب کنید.

با اینکه می‌توانید با ویزای توریستی در کانادا به دنبال کار بگردید، نمی‌توانید برای اجازه کار در این کشور، از داخل کانادا اقدام کنید. در اینصورت باید به کشور محل اقامت خود یا کشور مبدا بازگردید و برای اجازه کار در کانادا اقدام کنید.

تحت شرایط خاصی، با ویزای توریستی کانادا می‌توانید در این کشور به تحصیل بپردازید. در تمامی موارد دیگر، باید برای تحصیل قانونی در کانادا، مجوز تحصیل دریافت کنید.

با ویزای توریستی نمی‌توانید از داخل کانادا برای اجازه تحصیل اقدام کنید. باید پس از بازگشت به کشور خودتان، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید. فقط افرادی که عضوی از خانواده‌شان دارای ویزای تحصیلی یا اجازه کار معتبر در کانادا باشد، می‌توانند برای اجازه تحصیل در کانادا، از داخل خاک این کشور اقدام کنند.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا


کنسولگری کانادا، در خصوص مدت زمان ویزای توریستی به صورت موردی تصمیم‌گیری می‌کند. در موارد زیادی، ویزا فقط برای چارچوب زمانی سفر به کانادا صادر می‌شود، همچنین مواردی نیز وجود دارد که تا پایان مدت اعتبار پاسپورت، برای شما ویزا صادر می‌شود. این موضوع به متقاعدشدن افسر مهاجرت در خصوص تمایل شما برای بازگشت به کشورتان بستگی دارد.

علیرغم مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا، شما اجازه ندارید در هر بار ورود برای بیش از 6ماه در کشور اقامت داشته باشید. بنابراین، بعد از شش‌ماه باید به کشور خودتان بازگردید، مدتی در آنجا بمانید و مجددا برای 6ماه دیگر به کانادا بروید.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا


برای شروع درخواست ویزای توریستی کانادا، به عنوان متقاضی چندین فرم را باید پر کنید و مراحل گوناگونی را انجام دهید. در اینجا، مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا را توضیح می‌دهیم:

مدت زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا


مدت زمان بررسی درخواست ویزای توریستی کانادا، بر اساس کشور مبدا متفاوت خواهد بود. برای متقاضیانی که از داخل کشور ایران برای ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنند، مدت زمان برآوردشده برای بررسی و صدور ویزای توریستی، حدودا 67روز تعیین شده است. در طول پروسه بررسی اپلیکیشن ویزا، باید اطلاعات بیومتریک خود (شامل انگشت‌نگاری و عکس) را ارائه دهید.

زمان بررسی درخواست، مدت زمان ارسال اپلیکیشن بین یک مرکز ویزا و اداره مهاجرت کانادا را در بر نمی‌گیرد. همچنین، زمان مورد نیاز برای ارائه اطلاعات بیومتریک نیز در این زمان تخمینی گنجانده نشده است.

دلایل اصلی رد درخواست ویزای توریستی کانادا


دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

طبق قانون کانادا، افسر اداره مهاجرت در هنگام تصمیم‌گیری در مورد یک درخواست ویزا، باید دلایل اتخاذ آن تصمیم را به صورت مستند اعلام کند. شما می‌توانید برای اطلاع از دلایل رد ویزا و دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص، یک درخواست ارسال کنید. با در اختیارداشتن نوت‌های پرونده مهاجرتی کانادا (GCMS notes)، می‌توانید تغییرات لازم را در موارد ارسالی برای درخواست ویزا اعمال کنید و شانس پذیرش درخواست ویزای خود را افزایش دهید.

متداول‌ترین دلیل رد درخواست ویزای توریستی کانادا (TRV)، ناموفق‌بودن در احراز شرایط مربوط به Section 179 (b) از قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگی (IRPR) است.

بر اساس Section 179 (b) از IRPR:

179. صدور – یک افسر مهاجرتی باید یک ویزای اقامت موقت برای یک تبعه خارجی صادر کند، در صورتی که پس از تحقیقات و بررسی‌ها مشخص شود که این فرد اتباع خارجی،

(b) در پایان مدت زمان اعتبار ویزا مشخص شده در Division 2، کانادا را ترک خواهد کرد. [شرایط اقامت موقت]

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس سابقه سفر

ردشدن ویزا بر اساس سابقه سفر، وضعیت پیچیده و دشواری است. ولی می‌توان با یک درخواست جدید آن را رفع کرد. اگر یک متقاضی تا پیش از درخواست ویزا، هرگز از کشور خود خارج نشده باشد یا به ندرت به کشورهای دیگر سفر کرده باشد، IRCC بر اساس سابقه سفر درخواست وی را رد می‌کند. گاهی اگر یک متقاضی سابقه سفر بسیار گسترده‌ای داشته باشد، نیز منجر به رد درخواست ویزا می‌شود. «فقدان سابقه سفر» را می‌توان با سفر به سایر کشورها و اثبات آن در درخواست بعدی، از بین برد.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس هدف سفر به کانادا

رد درخواست ویزا به دلیل هدف از سفر به کانادا، کمی دشوار است، زیرا یک دلیل اختیاری و بر اساس صلاح دید افسر مهاجرت است. گاهی این دلیل برای ریجکت ویزای توریستی کانادا، زمانی ارائه می‌شود که متقاضی دلایل واضح و روشن برای سفر به کانادا ارائه نداده است. مثلا، اگر متقاضی دلیل سفر خود را ملاقات با یک دوست عنوان کرده باشد، این دلیل مبهم است و افسر مهاجرت می‌تواند در مورد آن دچار تردید شود.

ولی، مثلا اگر متقاضی دلیل سفر خود را ملاقات با دوستی بیان کند که قصد برگزاری مراسم ازدواج در آبشار نیاگارا را دارد و یک کپی از کارت دعوت عروسی را نیز ارائه دهد، روش بهتری برای ارائه دلیل سفر و نیاز به ویزای توریستی کانادا است.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس پیوندهای خانوادگی

رد درخواست ویزا بر اساس پیوندهای خانوادگی متقاضی در کانادا یا در کشور محل اقامت یا هر دو، بسیار متداول است. اگر اعضای خانواده متقاضی در کانادا اقامت داشته باشند، این موضوع به ضرر متقاضی خواهد بود. زیرا ممکن است دلیلی برای عدم تمایل به بازگشت به کشور پس از اتمام سفر به نظر برسد. مثلا، اگر متقاضی برای دیدن همسرش به کانادا برود و تمامی اعضای خانواده‌اش در کشور مبدا اقامت داشته باشند، در اینصورت لازم است تا در مورد ماهیت وابستگی‌های متقاضی در کانادا و کشور مبدا اطلاعات بیشتری ارائه شود.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس وضعیت مهاجرتی

برای ارسال یک درخواست برای ویزا جهت ورود به کشور کانادا، متقاضی طبق قانون باید در کشور مبدا و در هنگام ارائه درخواست ویزا، باید دارای وضعیت اقامتی قانونی باشد. علاوه بر این، متقاضی باید همچنین برای حداقل زمان مشخص‌شده‌ای در آن کشور اقامت داشته باشد، در غیر اینصورت درخواست ویزا رد می‌شود. اثبات کافی در مورد وضعیت قانونی متقاضی در کشور محل اقامت در هنگام ارائه درخواست، باید در هنگام درخواست ویزای کانادا ارائه شود در غیر اینصورت درخواست ایشان رد خواهد شد.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس دارایی‌های شخصی و وضعیت مالی

برای یک متقاضی ویزای توریستی کانادا، اثبات در اختیارداشتن پول کافی برای سفر به کانادا بسیار بااهمیت است. در یک در خواست ویزا، باید ثابت کنید که:

شایان ذکر است که «دارایی‌های شخصی و وضعیت مالی» مربوط به سرمایه‌ای است که فرد متقاضی ویزا در اختیار دارد، نه شخص دعوت‌کننده در کشور کانادا. در هنگام درخواست برای ویزای کانادا، باید اطلاعات مالی و اسناد مربوط به شهروند کانادا یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد و شهروند خارجی را برای بازدید به کانادا دعوت کرده است، ارائه شود. با این حال، ارائه اطلاعات مربوط به وضعیت مالی فرد متقاضی ویزا الزامی است.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس وضعیت فعلی شغلی متقاضی

از آنجایی‌که متقاضیان ویزای کانادا باید نشان دهند که به پول کافی برای مدیریت هزینه‌های سفر به کانادا دسترسی دارند، اثبات محل کسب چنین پولی نیز دارای اهمیت است. قطعا بهترین روش برای نشان‌دادن منبع کسب سرمایه آن است که اثبات کنند مشغول به کار هستند. اگر متقاضی در هنگام درخواست ویزا بیکار باشد، احتمال رد ویزای کانادا برای او بالاتر می‌رود.

داشتن یک شغل در کشور مبدا، محکم‌ترین پیوند متقاضی برای نشان‌دادن وابستگی به کشور محل اقامت و اثبات بازگشت به کشور پس از اتمام سفر به کانادا محسوب می‌شود.

اشتغال به صورت خویش‌فرما و تحصیل تمام‌وقت نیز دلایل محکمی برای بازگشت از کانادا هستند.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس طول مدت اقامت

توریست‌هایی که وارد کانادا می‌شوند، می‌توانند نهایتا تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند، مگر آنکه آژانس خدمات مرزی کانادا در هنگام ورود آنان به گونه دیگری تصمیم بگیرد. از این رو، بیشتر مردم فکر می‌کنند که باید در فرم درخواست ویزا، مدت زمان اقامت پیشنهادی را «6 ماه» قید کنند. با این حال، طول مدت زمان اقامت پیشنهادی، یکی از دلایل متداول برای رد ویزای توریستی کانادا محسوب می‌شود. درخواست بیشترین زمان مجاز اقامت در کانادا توسط توریست‌ها، معمولا از نظر افسر مهاجرت منطقی نیست و اینطور به نظر می‌رسد که متقاضی قصد ترک کانادا را ندارد.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس چشم‌اندازهای شغلی در کشور محل اقامت

همانطور که در بالا گفتیم، اسناد مالی متقاضی مهم‌ترین بخش درخواست ویزای کانادا تلقی می‌شود. متقاضیان ویزا باید نشان دهند که نه تنها پول کافی برای پرداخت هزینه سفر به کانادا را دارند، بلکه برای اثبات داشتن منبع درآمد، باید ثابت کنند مشغول به کار هستند. اگر نرخ بیکاری در کشور محل اقامت متقاضی ویزا بالا باشد، می‌تواند بر روی درخواست ویزای او تاثیر منفی داشته باشد.

اگر افسر مهاجرت بر این عقیده باشد که متقاضی در نتیجه سفر به کانادا، ممکن است شغل خود را از دست بدهد، یا اگر دارای شغل نیست و شانس پیداکردن شغل جدیدی را ندارد، «چشم‌انداز شغلی در کشور محل اقامت» به عنوان دلیل رد درخواست ویزا مطرح می‌شود.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس فاند، درآمد و دارایی‌های ناکافی

اگر افسر مهاجرت متقاعد نشود که متقاضی پول کافی برای سفر به کانادا با هدف ذکرشده در فرم درخواست ویزای خود را دارد، نمی‌تواند برای او ویزا صادر کند. همچنین اگر بر این عقیده باشد که متقاضی پول کافی برای ترک کانادا و بازگشت به کشور مبدا را ندارد، نمی‌تواند اجازه صدور ویزا را بدهد. اگر هدف از سفر به کانادا، به‌طور منطقی نیازمند سرمایه‌ای بیش از آنچه متقاضی اعلام کرده، باشد، نیز ممکن است درخواست ویزا ریجکت شود.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس مدارک ناکافی در خصوص درآمد و دارایی‌ها

متقاضی ویزای کانادا باید ثابت کند که همه شرایط لازم برای صدور ویزا را دارد و مسئولیت اثبات این شرایط بر عهده او است، نه اداره مهاجرت کانادا. اگر متقاضی اعلام کند که به میزان خاصی از پول دسترسی دارد، یا میزبان کانادایی او سرمایه مورد نیاز برای حمایت از او را دارد، در اینصورت باید تمامی این موارد را با ارائه مستندات کافی به اثبات برساند. اگر متقاضی نتواند اسناد کافی برای اثبات گفته‌ها و ادعاهایش ارائه دهد، درخواست ویزای او ریجکت می‌شود.

رد درخواست ویزای توریستی کانادا بر اساس جعل واقعیت

در مواقعی که IRCC بر این عقیده باشد که اسناد و مدارک ارائه‌شده توسط متقاضی اصل نیستند، بر اساس Section 40 از قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگی در خصوص جعل، خود به تنهایی دلیل کافی برای رد درخواست ویزای گردشگری کانادا محسوب می‌شود. اگر IRCC تشخیص دهد که یک متقاضی برای هر یک از انواع ویزاهای کانادا، در خصوص ارائه اسناد و مدارک مرتکب جعل یا اظهارات خلاف واقع شده است، او را برای مدت زمان مشخصی از ورود به کانادا منع می‌کند و هر درخواستی در حوزه مهاجرت از سوی وی، با بدبینی و تردید بررسی می‌شود.

در صورت ردشدن درخواست ویزای توریستی کانادا، چه اقدامی باید انجام داد؟


حتی اگر درخواست ویزای شما توسط IRCC رد شود، باز هم می‌توانید یک درخواست جدید ارسال کنید. ولی، اگر استراتژی خود را تغییر ندهید و دغدغه‌های افسر مهاجرت که در نامه ریجکتی شما قید شده را در نظر نگیرید، درخواست جدید ویزای شما نیز رد می‌شود.

اگر توضیحات کامل افسر مهاجرت را دریافت کردید، می‌توانید از دلیل اصلی ردشدن درخواست ویزای خود مطلع شوید و از اطلاعات ارائه‌شده برای ارسال یک درخواست ویزای جدید با شانس پذیرش بالاتر استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات مناسب در خصوص برطرف‌کردن دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا، با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی سامان استادی تماس بگیرید.

5/5 - (10 امتیاز)

38 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. صبا علیجانی 24 تیر 1402

  سلام.روز بخیر هزینه ویزای توریستی کانادا چند دلار میشه؟میشه باهاش پذیرش تحصیلی گرفت؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 27 تیر 1402

   سلام روز بخیر هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا، حدودا 185 دلار کاناداست. با توجه در قوانین جدید کشور کانادا، متقاضیان ایرانی که با ویزای توریستی وارد کشور کانادا شدن، می‌تونن پذیرش تحصیلی بگیرن و ویزاشونو به تحصیلی تغییر بدن. موفق باشید

   پاسخ دادن
 2. داود حجتی 25 تیر 1402

  سلام گرفتن ویزای گردشگری چقد زمان میبره؟میشه چندبار باهاش به کانادا رفت و برگشت؟ گردش حسابم میخواد؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 27 تیر 1402

   سلام روز بخیر. مدت زمان لازم برای صدور ویزای توریستی کانادا، بر اساس ملیت و زمان اقدام متفاوته. در حال حاضر حدودا 50 روز زمان می‌بره که پرونده ویزای متقاضیان ایرانی بررسی و نتیجه نهایی بهشون اعلام بشه. بر اساس نوع ویزایی که دریافت کنید (سینگل یا مولتی) تعداد دفعات مجاز برای ورود به کشور کانادا متفاوته. بله صورتحساب بانکی برای اثبات تمکن مالی لازمه. موفق باشید

   پاسخ دادن
  نگارین 28 تیر 1402

  سلام. من یه مطلبی خوندم در مورد امکان تحصیل با ویزای توریستی کانادا. ولی شما نوشتین نمیشه با ویزای توریستی توی کانادا تحصیل کرد. بالاخره میشه یا نه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 31 تیر 1402

   سلام روزتون بخیر. بله به صورت کلی شما در هیچ کشوری نمی‌تونین با ویزای توریستی مشغول به تحصیل بشید. ولی دولت کانادا، به تازگی قانونی وضع کرده که روند مهاجرت ایرانی‌ها رو ساده‌تر کرده. به این صورت که می‌تونین با ویزای توریستی وارد کانادا بشید و از داخل این کشور، برای تبدیل ویزاتون به تحصیلی یا شغلی اقدام کنین. این قانون تا قبل از سال 2024 معتبره. بنابراین اگر ویزای توریستی دارید یا قصد دریافت اونو دارید و می‌خواید در کانادا تبدیلش کنین، بهتره زمان رو از دست ندید. موفق باشید

   پاسخ دادن
  فرزانه 01 مرداد 1402

  سلام. همسر من سابقه یک بار ریجکتی ویزای کانادا رو داره. می‌تونیم دوباره برای ویزای توریستی اپلای کنیم یا رفت تو لیست سیاه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 01 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله در اغلب موارد می‌تونین دوباره اپلای کنین. اگر در نامه حاوی علل ریجکت پرونده، دلیل قابل برطرف‌شدنی ذکر شده، مثلا سابقه سفر مناسبی نداشتن، از لحاظ تمکن مالی در وضعیت خوبی نبودن یا کسری مدارک داشتن، دلیل رد درخواست رو برطرف کنین و بعد مجددا برای ویزای توریستی کانادا درخواست بدید. اگر به مشاوره دقیق‌تر در مورد رفع ریجکتی پرونده و اپلای مجدد نیاز دارید، با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
   ثمین جعفری نژاد 15 مرداد 1402

   درود.ویزای خواهرم دو بار ریجکت شد ولی بهش ویزا دادن.میخواست واس کار بره ویزا بگیره چون سخت تر بود بعنوان توریست رفت اونجا ویزای کا ربگیره.کشورای دیگه خیلی سخت میگیرن.فقط مشکلی که کانادا داره خیلی هوا سرده.اگه کسی واقعا با سرما مشکلی نداشته باشه کشور خوب و ارزونیه.البته نسبت به چندتا کشور

   پاسخ دادن
    موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

    خوشحالیم که تجربه‌تون رو با ما به اشتراک گذاشتین. از همراهی شما سپاسگزاریم

    پاسخ دادن
  مصطفی رودی 15 مرداد 1402

  من برای دیدار با فرزندم برای ویزای توریستی کانادا اپلای کردم ولی ریجکت شدم. کی می‌تونم دوباره اپلای کنم؟ چقدر باید بگذره که دوباره به مشکل نخورم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام روزتون بخیر. برای اپلای مجدد محدودیت زمانی وجود نداره. هر زمانی که خواستید می‌تونین دوباره درخواستتون رو سابمیت کنین. البته پیشنهاد میشه اول دلایل ریجکت رو بررسی و برطرف کنین، که شانستون برای دفعه دوم بالاتر بره. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سلاله 15 مرداد 1402

  سلام. خواهر من کانادا داره تحصیل می‌کنه. می‌تونین برای من ویزا بگیرین برم پیش خواهرم؟ 15 سالمه و دانش‌آموزم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام روزتون بخیر. چه نوع ویزایی مد نظرتون هست؟ شما با توجه به اینکه دانش‌آموز هستید، هم می‌تونین به صورت تحصیلی اقدام کنید و هم اگر تمایلی به تحصیل در کانادا ندارید، برای ویزای توریستی اقدام کنین. البته من جزئیات پرونده‌تون رو نمی‌دونم ولی احتمالا شانستون برای دریافت ویزای تحصیلی خوب باشه. اگر احتیاج به مشاوره دارید، فرم ارزیابی دانش‌آموز رو تکمیل کنین تا همکارانم باهاتون تماس بگیرن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سعید پاکباز 15 مرداد 1402

  سلام.اگه سوء پیشینه داشته باشم میتونم ویزا توریستی بگیرم یا نمیتونم؟ سابقه کیفری و میشه پاک کرد برا ویزا توریستی؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 15 مرداد 1402

   سلام. همونطور که توی این مقاله هم ذکر کردیم، سابقه کیفری متقاضیان برای صدور ویزای توریستی بررسی میشه تا اداره مهاجرت کانادا اطمینان حاصل کنه که هدف شما توریسم و گردشگریه و تهدیدی برای امنیت این کشور محسوب نمیشید. این موضوع باید به صورت موردی بررسی بشه، چون نوع جرم ارتکابی و محکومیت و ... ممکنه توی پرونده تفاوت ایجاد کنند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  خشایار مرادی 17 مرداد 1402

  سلام من سابقه سفر خوبی دارم. چندتا شنگن دارم به نظرتون شانس ویزام چقدره؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 17 مرداد 1402

   سلام روزتون بخیر جناب مرادی. داشتن چند ویزای شنگن واقعا می‌تونه نکته مثبتی توی پرونده باشه اما به تنهایی کافی نیست. لطفا با همکاران ما تماس بگیرید تا با بررسی دقیق‌تر پرونده‌تون، بتونیم ارزیابی بهتری از شانس ویزاشدنتون داشته باشیم. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سروش777 22 مرداد 1402

  سلام شما ویزای توریستی هم اقدام میکنین؟ برای کانادا میخوام دعوتنامه ندارم

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله برای ویزای توریستی هم اپلای می‌کنیم. اگر اینستاگرام مارو دیده باشید، همین هفته گذشته ویزای سه نفر از متقاضیانمون رو دریافت کردیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تون کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  تیموری 22 مرداد 1402

  سلام. الان دیره برای ویزای توریستی اقدام کنیم؟ با توجه به اینکه قانون تبدیل ویزای توریستی به کاری تا ابتدای 2024 هستش

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

   سلام دوست عزیز. وقتتون بخیر. اگر منظورتون برای مهاجرت از طریق ویزای توریستی و تبدیل اون به ویزای کاری یا تحصیلی در کاناداست، بله هنوز هم وقت دارید. اگر همه مدارک آماده باشه می‌تونین اپلای کنین و تا قبل از پایان سال 2023 وارد کانادا بشید و پروسه تغییر وضعیت ویزاتونو استارت بزنین. با همکارانم تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی کنند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  رضا 23 مرداد 1402

  سلام من صاحب شرکت هستم در ایران هستم برای ارائه دادن تمکن مالی نیاز داره حساب شرکت رو ارائه بدم یا حساب شخصی خودم رو؟ امکان ویزا شدن من چقدر هست؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 24 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. شانستون برای دریافت ویزا بالاست. برای تمکن باید حساب شخصی خودتون رو ارائه بدین. اما مدارک مربوط به تاسیس شرکت هم باید به سفارت ارائه بشه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  نورا 24 مرداد 1402

  با سلام برای اینکه ویزا توریستی تبدیل به ویزا کاری بشود(open work permit) چه مقدار زمان می برد تا نتیجه مشخص بشه؟ و آیا باید در خاک کانادا بمانیم برای گرفتن جواب یا اینکه میتوانیم برگردیم؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 25 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. با توجه به قانون جدید و تسریع پروسه بررسی ویزای متقاضیان ایرانی تبدیل ویزای توریستی به کاری، قطعا نسبت به گذشته سرعت انجام کار بیشتر شده لی با در نظر گرفتن حجم پرونده‌ها، نمی‌شه برآورد دقیقی داشت. ممکنه 3 ماه طول بکشه یا حتی بیشتر/کمتر. تا روشن‌شدن نتیجه درخواست بهتره در کانادا بمونید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  زیباصادقی 28 مرداد 1402

  سلام هزینه تبدیل ویزای توریستی به کاری چقدره؟ و چقدر زمان میبره؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 28 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا برای ایرانیان هزینه‌ای نداره و طبق قانون جدید سازمان مهاجرت کانادا، پرونده متقاضیان ایرانی با سرعت بیشتری بررسی میشه. امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه دلخواهتون برسید.

   پاسخ دادن
  سمانه طایی 29 مرداد 1402

  سلام. برای تبدیل ویزای توریستی به کاری میتونین کمکمون کنین؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 29 مرداد 1402

   سلام سمانه عزیز. اگر در مرحله گرفتن ویزای توریستی کانادا هستین، در خدمتتونیم. اما اگر ویزا دارید می‌تونید به کانادا سفر کنید و اونجا به سادگی و به رایگان درخواست تبدیل ویزاتونو بدین و منتظر نتیجه باشید. این مقاله ما در مورد روش پیداکردن کار در کانادا می‌تونه خیلی بهتون کمک کنه. براتون آرزوی بهروزی داریم.

   پاسخ دادن
  mahdie 31 مرداد 1402

  سلام ریجکتی ویزا چقدر میتونه توی درخواست بعدی تاثیر بذاره؟ همسرم ویزای توریستیش ریجکت شده و دوباره میخوایم اپلای کنیم. روی پرونده منم تاثیر میذاره؟ ممنون

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 31 مرداد 1402

   سلام مهدیه عزیز، روزتون بخیر. ریجکتی همسرتون روی پرونده شما تاثیر منفی نداره. همسرتونم می‌تونن دلیل ریجکتی رو برطرف کنن و هر زمان تمایل داشتن، دوباره برای دریافت ویزا اپلای کنن. اگر در این خصوص به مشاوره احتیاج دارید، با ما تماس بگیرید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  صداقت 05 شهریور 1402

  سلام روزتون بخیر/ برای ویزای توریستی ام باید مدرک زبان نشون بدیم؟ من آیلسم در حد 5 عه. اکیه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام روز بخیر. به صورت کلی اگر فقط به هدف گردشگری تشریف می‌برید نیازی نیست. ولی اگر قصد دارید در کانادا ویزای توریستی‌تون رو به کاری یا تحصیلی تغییر بدین، قطعا دانش و مدرک زبان به دردتون می‌خوره. ولی جزء مدارک اصلی ویزای توریستی کانادا نیست. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  عبداللهی 13 شهریور 1402

  سلام این قانون جدید ممکنه تمدید بشه؟ من هنوز نتونستم ویزای توریستیم روبگیرم. برای تمکن به مشکل خوردم

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 13 شهریور 1402

   سلام وقت بخیر. هیچ قطعیتی وجود نداره و بهتره به امید تمدید نباشید. سریع‌تر مدارک لازم رو آماده کنید و اپلای کنید، امیدواریم قبل از فوریه 2024 کانادا باشید. اگر برای انجام کامل و دقیق پروسه اپلای ویزای توریستی کانادا نیاز به مشاوره دارید، با مشاوران مهاجرتی سامان استادی تماس بگیرید. با آرزوی موفقیت.

   پاسخ دادن
  آیدین 01 مهر 1402

  سلام. با ویزای توریستی بریم کانادا و اونجا تبدیلش به کاری یا تحصیلی کنیم بهتره یا مستقیم از اینجا برای تحصیلی اپلای کنیم؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 01 مهر 1402

   سلام آیدین عزیز، روزتون بخیر. خب بستگی به هدف بلندمدت خودتون داره. اگر قصد تحصیل دارید، از ایران هم می‌تونین اپلای کنین و بعد از اتمام تحصیل اونجا مشغول به کار بشید. اما اگر صرفا ویزای کار براتون مهمه، می‌تونین با ویزای توریستی وارد کانادا بشید و تا قبل از سال ۲۰۲۴، درخواستتون برای تبدیل ویزا رو ارائه بدید. در این مقاله، در مورد روش‌های پیداکردن کار در کانادا توضیح دادیم. موفق باشید.

   پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study