logo
کشاورزی، طبیعت و محیط زیست

کشاورزی، طبیعت و محیط زیست

در حوزه کشاورزی، طبیعت و محیط زیست افراد عموما با گیاهان و حیوانات کار می‌کنند و مسئول حفاظت از آنها هستند. به عنوان مثال، پرورش و نگهداری از حیوانات و برداشت محصولات گیاهان. برداشت میوه، سبزیجات، گوشت و شیر حیوانات و فروش آنها نیز در این بخش اتفاق می‌افتد. حوزه طبیعی دیگر در این خصوص، طراحی فضای سبز است.

طراحی طبیعت و حفاظت از محیط زیست، نظارت بر دفع پسماند و فاضلاب یا پیروی از مقررات حفاظت از محیط زیست نیز از شاخه‌های مرتبط با این حوزه به شمار می‌آید.

img

مشاغل مرتبط با گیاهان

در زمینه شغلی حرفه‌های مرتبط با گیاهان، تمرکز اصلی بر روی رشد، برداشت و فروش گیاهان و محصولات آنها، مانند میوه، سبزیجات یا چوب و نیز طراحی فضای سبز یا تزئینات گل و گیاه است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

باغبان - باغبانی و فضای سبز، باغبان - باغدار، باغبان - پرورش گیاهان تزئینی، باغبان - پرورش سبزیجات و میوه‌جات، باغبانی - باغبانی گورستان، نیروی کار متخصص - خدمات کشاورزی.

img

مشاغل مرتبط با حیوانات

تمرکز اصلی در مشاغل مرتبط با حیوانات بر روی پرورش، مراقبت و نگهداری از حیوانات و برداشت و فروش محصولات آنها مانند گوشت، شیر یا عسل و تعلیم و تربیت آنها است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

دام‌پرور، مرغ‌دار، پرورش‌دهنده خوک، اسب و ماهی.

img

مشاغل حفاظت از طبیعت و محیط زیست

در حوزه حفاظت از طبیعت و محیط زیست، تمرکز اصلی بر روی نظارت بر رعایت قوانین زیست‌محیطی، توسعه و به‌کارگیری اقدامات حفاظت از محیط زیست، تصفیه سازگار با محیط زیست پسماند و فاضلاب و مشاوره پیرامون مسائل زیست محیطی است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

دودکش پاک‌کن، متخصص بازیافت و مدیریت پسماند، نیروی کار متخصص - تکنولوژی تامین آب، نیروی کار متخصص - تکنولوژی فاضلاب، نیروی کار متخصص - مدیریت پسماند و بازیافت، متخصص لوله، مجرای فاضلاب و خدمات صنعتی.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study