logo

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ کشاورزی، طبیعت و محیط زیست

در حوزه کشاورزی، طبیعت و محیط زیست افراد عموما با گیاهان و حیوانات کار می‌کنند و مسئول حفاظت از آنها هستند. به عنوان مثال، پرورش و نگهداری از حیوانات و برداشت محصولات گیاهان. برداشت میوه، سبزیجات، گوشت و شیر حیوانات و فروش آنها نیز در این بخش اتفاق می‌افتد. حوزه طبیعی دیگر در این خصوص، طراحی فضای سبز است.

طراحی طبیعت و حفاظت از محیط زیست، نظارت بر دفع پسماند و فاضلاب یا پیروی از مقررات حفاظت از محیط زیست نیز از شاخه‌های مرتبط با آوسبیلدونگ کشاورزی، طبیعت و محیط زیست به شمار می‌آید.

گیاهان، حیوانات، حفاظت از طبیعت و محیط زیست

img

مشاغل مرتبط با گیاهان

در زمینه شغلی حرفه‌های مرتبط با گیاهان، تمرکز اصلی بر روی رشد، برداشت و فروش گیاهان و محصولات آنها، مانند میوه، سبزیجات یا چوب و نیز طراحی فضای سبز یا تزئینات گل و گیاه است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

باغبان - باغبانی و فضای سبز، باغبان - باغدار، باغبان - پرورش گیاهان تزئینی، باغبان - پرورش سبزیجات و میوه‌جات، باغبانی - باغبانی گورستان، نیروی کار متخصص - خدمات کشاورزی.

img

مشاغل مرتبط با حیوانات

تمرکز اصلی در مشاغل مرتبط با حیوانات بر روی پرورش، مراقبت و نگهداری از حیوانات و برداشت و فروش محصولات آنها مانند گوشت، شیر یا عسل و تعلیم و تربیت آنها است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

دام‌پرور، مرغ‌دار، پرورش‌دهنده خوک، اسب و ماهی.

img

مشاغل حفاظت از طبیعت و محیط زیست

در حوزه حفاظت از طبیعت و محیط زیست، تمرکز اصلی بر روی نظارت بر رعایت قوانین زیست‌محیطی، توسعه و به‌کارگیری اقدامات حفاظت از محیط زیست، تصفیه سازگار با محیط زیست پسماند و فاضلاب و مشاوره پیرامون مسائل زیست محیطی است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

دودکش پاک‌کن، متخصص بازیافت و مدیریت پسماند، نیروی کار متخصص - تکنولوژی تامین آب، نیروی کار متخصص - تکنولوژی فاضلاب، نیروی کار متخصص - مدیریت پسماند و بازیافت، متخصص لوله، مجرای فاضلاب و خدمات صنعتی.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study