logo
کامپیوتر و IT

کامپیوتر و IT

زمینه کاری کامپیوتر و IT، از سخت افزار و نرم افزار و برنامه نویسی گرفته تا آموزش کاربر، بسیار متنوع و اجتناب ناپذیر در حیطه های مختلف زندگی روزمره است. در اینجا، اجزاء، سیستم ها و شبکه های کامپیوتری طراحی می شوند، طراحی اپلیکیشن های IT، اجرا و نگهداری از سیستم های IT و ارائه آموزش به کاربران در این حوزه انجام می شود. تمرکز دیگر این گروه شغلی بر روی طراحی و پیاده سازی سیستم ها برای کنترل و بهینه سازی فرآیندهای اجرایی است. طراحی راهکارهای IT ویژه مشتری، طراحی وبسایت، پورتال و اپ های اینترنتی و نیز نگهداری از آنها مربوط به این گروه شغلی می شود.

img

مشاغل مرتبط با توسعه سخت افزاری و نرم افزاری

در این گروه شغلی، تمرکز بر روی طراحی، پیکربندی سیستم ها و اجزای کامپیوتری و نیز برنامه نویسی، اصلاح و پیاده سازی اپ ها و برنامه های سیستمی است.

بعضی از مشاغل این حوزه کاری عبارتند از:

متخصص IT - توسعه اپلیکیشن.

img

مشاغل مرتبط با مدیریت IT

این گروه مشاغل مربوط به فراهم سازی، پیکربندی، نگهداری و تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری، پشتیبانی، کنترل و نظارت بر سیستم های IT، راه اندازی سرور، شبکه ها و ایستگاه های کاری PC و همچنین ارائه آموزش و مشاوره به کاربران می شود.

img

مشاغل مرتبط با هماهنگی و راهبری IT

تمرکز اصلی در این حوزه بر روی طراحی، توسعه، پیاده سازی و پشتیبانی از سیستم های IT برای کنترل فرآیندهای اجرایی است.

img

مشاغل مرتبط با خدمات مشتریان IT

در این حوزه بر روی آنالیز فرآیندهای کسب‌وکار و سیستم های IT، پیاده سازی راهکارهای IT سفارشی شده و ارائه مشاوره به مشتریان و کاربران کار می شود.

img

مشاغل مرتبط با امنیت اطلاعات، دیتا و شبکه

تمرکز اصلی در این حوزه کاری بر روی طراحی، راه اندازی و نگهداری سیستم های IT تحت شبکه برای اتصال دیجیتالی ماشین آلات، محصولات، انبارداری و مردم و همچنین پیشگیری، آشکارسازی و بستن شکاف های امنیتی در شبکه های کامپیوتری است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study