021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
مدیریت و کسب و کار

مدیریت و کسب و کار

حوزه مسئولیت های گروه شغلی مدیریت و کسب و کار بسیار گسترده است: از مدیریت دفتر گرفته تا بازاریابی و حقوق تا مدیریت شرکت. در دفتر، همه چیز به سازماندهی فرآیندها، تعیین برنامه زمانی و پردازش امور مختلف مربوط می شود. حوزه های کاری غالبا شامل مدیریت، بازاریابی و تبلیغات، بیمه، منابع انسانی یا مدیریت معاملات ملکی است. توزیع و فروش همه انواع کالاها و خدمات در این گروه شغلی انجام می پذیرد.

img

مشاغل مرتبط با دفتر و امور دفتری

امور مربوط به مدیریت دفتر، مانند انجام مکاتبات، ایجاد اسناد، انجام کارهای مربوطه، سازمان دهی و تعیین برنامه زمانی فرآیندهای کاری در این گروه کاری انجام می پذیرد.

بعضی از مشاغل مرتبط با این حوزه عبارتند از:

فروشنده خودرو، کارمند بانک، متصدی ثبت و ارسال کالا، فروشنده – رسانه های صوتی و تصویری، فروشنده - خدمات ترافیکی، کارمند امور مالیات، فروشنده – بهداشت و درمان، متصدی امنیت اجتماعی، کارمند دولت – مدیریت مالیات، کارمند اداری- دولت محلی، دستیار قانونی، دستیار قانونی و محضری، کارمند صنعتی، کارمند هتل، پرسنل نمایشگاه، کارمند ورزش و تناسب اندام، دستیار دندانپزشک، مسئول خدمات انبارداری و ارسال کالا، دستیار پزشکی، فروشنده در بخش گردشگری و اوقات فراغت، کارگزار معاملات املاک، فروش – بیمه و مالی، فروش در بخش ارتباطات بازاریابی، کارمند امور پرسنلی، متصدی گردشگری (سفرهای کاری و خصوصی)، متخصص خدمات بازار کار، مدیریت دفتر، مدیریت فروش عمده و بازرگانی خارجی.

img

مشاغل مرتبط با مدیریت و اداره شرکت

برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر فرآیندهای کاری و فعالیت های کسب وکار، مدیریت کارمندان و مدیریت شرکت و دپارتمان های اجرایی مربوط به این گروه شغلی می شود.

img

مشاغل مرتبط با منابع انسانی و خدمات پرسنل

تمرکز اصلی در این حوزه کاری بر روی طراحی، مدیریت و توسعه پرسنل و نیز استخدام پرسنل جدید و جذب نیرو است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

کارمند صنعتی، کارمند خدمات پرسنل، متخصص خدمات بازار کار.

img

مشاغل مرتبط با بازاریابی و تبلیغات

وظایف این گروه شغلی به طراحی و پیاده سازی استراتژی های بازاریابی یا تبلیغاتی، ارائه محصولات یا مواد تبلیغاتی، انجام امور روابط عمومی و مطبوعات، همچنین جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی مربوط می شود.

برخی از مشاغل این خوزه عبارتند از:

فروش – ارتباطات بازاریابی، متخصص خدمات – بازاریابی گفتگو، کارمند فروش – بازاریابی گفتگو.

img

مشاغل مرتبط با فروش و توزیع

کار در این حوزه بر روی فروش کالا و خدمات، ارائه مشاوره به مشتریان و همچنین طراحی، کنترل و پیاده سازی فعالیت های فروش با استفاده از کانال های گوناگون آنلاین و آفلاین تمرکز دارد.

برخی از مشاغل این گروه شغلی عبارتند از:

خرده فروشی، فروشنده خودرو، فروشنده دارو، بخش دارویی – کارمند فروش، کارمند صنعتی، فروشنده کتاب، فروشنده – گردشگری و اوقات فراغت، متخصص خدمات – بازاریابی گفتگو، فروشنده – بازاریابی گفتگو، متخصص فروش – غذا (نانوایی)، متخصص فروش – غذا (قصابی)، طراح دیجیتال و چاپی در حوزه رسانه، فروشنده موسیقی، کارمند گردشگری (سفرهای تجاری و خصوصی)، مسئول تجارت الکترونیک، مدیریت فروش خارجی و عمده.

img

مشاغل مرتبط با تجارت

خرید و فروش همه انواع کالا و خدمات، فرآیندهای سفارش گذاری و ارائه گروه محصول، همچنین جذب مشتریان جدید، حفظ و نگهداری مشتریان فعلی و ارائه مشاوره به مشتریان مربوط به این حوزه می شود.

مشاغل این گروه شغلی عبارتند از:

گل فروش، خرده فروش، فروشنده خودرو، فروشنده دارو، دارویی – کارمند فروش عمده، کتاب فروش، متخصص فروش غذا (نانوایی)، متخصص فروش غذا (قصابی)، فروشنده ادوات موسیقی، تجارت الکترونیک، مدیریت فروش خارجی و عمده.

img

مشاغل مرتبط با پول، بیمه و املاک

کار در این حوزه به کارگزاری و ارائه خدمات مالی و بیمه، مدیریت و کارگزاری معاملات ملکی و همچنین امور اداری در بخش بیمه و مالی مربوط می شود.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

کارمند بانک، کارمند امنیت اجتماعی، کارگزار معاملات ملکی، مسئول بیمه و مالی.

img

مشاغل مرتبط با حسابداری و کنترل

این گروه شغلی مربوط به حسابداری، آماده سازی محاسبات، اظهارنامه های مالی و حسابداری، نظارت بر حساب ها و فرآیندهای پرداختی و همچنین گردآوری آمار و ارقام مهم کسب و کار و کنترل و نظارت بر فرآیندهای اجرایی می شود.

کارمند صنعتی یکی از مشاغل مرتبط با این حوزه کاری است.

img

مشاغل مرتبط با مالیات و حسابرسی

در این حوزه، تمرکز اصلی بر روی مشاوره مالیاتی و کسب و کار، آماده سازی اظهارنامه های مالی و مالیاتی، اجرای حسابرسی و ارزیابی شرکت ها است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

کارمند امور مالیاتی، کارمند دولت – مدیریت مالیات

img

مشاغل مرتبط با قانون و مدیریت

تبیین فرآیندهای قانونی و اداری، آماده سازی و اتخاذ تصمیم های قانونی، تنظیم سند تراکنش های قانونی، پیاده سازی تصمیمات دادگاه و همچنین ارائه مشاوره در حوزه قانون به مشتریان و شرکت ها مربوط به این گروه شغلی می شود.

مشاغل مرتباط با این حوزه عبارتند از:

کارمند قانون، کارمند امنیت اجتماعی، کارمند دولت – مدیریت مالیات، کارمند دولت – خدمات مشتریان، کارمند امور اداری – دولت محلی، دستیار قانونی، دستیار قانونی و دفتری، افسر پلیس محلی، افسر پلیس فدرال، متخصص خدمات بازار کار.

img

مشاغل مرتبط با اقتصاد

تمرکز اصلی در این گروه شغلی بر روی برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر فعالیت های کسب و کار و فرآیندهای اجرایی و همچنین تحقیق بر روی توسعه های اقتصادی است.