logo
برق و الکترونیک

برق و الکترونیک

بدون مهندسی برق و الکترونیک، محصولات و فرآورده های آن کار و زندگی روزمره غیر قابل تصور است. این حوزه کاری شامل توسعه و ساخت سیستم های الکتریکی، الکترونیکی مرتبط با انرژی و فعالیت های وابسته در کارخانه است. در حوزه تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات، سیستم های برای ارتباطات سیار یا اینترنت، طراحی، نصب و راه اندازی می شوند. از سوی دیگر، در تکنولوژی اتوماسیون، کارخانجات تولیدی پیچیده تولید، کنترل و برنامه دهی می شوند.

img

مشاغل مرتبط با مهندسی قدرت

در این حوزه کاری، تمرکز اصلی بر روی توسعه، مونتاژ، نصب، اجرا، نگهداری، تعمیر و فروش سیستم ها و ماشین های تکنولوژی انرژی، الکترونیکی و الکتریکی و نیز مشاوره پیرامون مسائل مرتبط با انرژی است.

برخی از عناوین شغلی مرتبط با این حوزه عبارتند از:

کمک مکانیک سیستم های الکتریکی، تکنسین الکترونیک - مهندسی صنعتی، تکنسین الکترونیک - تکنولوژی انرژی و ساختمان، تکنسین برق صنعتی - مهندس صنعتی، طراح سیستم های فنی.

img

مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات

این گروه شغلی با طراحی، نصب، پیکربندی و نگهداری اجزا، دستگاه های و سیستم های فناوری اطلاعات و ارتباطات، مانند تلفن ثابت، رادیوی سیار و سیستم ها اینترنتی یا سیستم های نظارتی، مشاوره و پشتیبانی مشتریان و نیز تضمین عملکرد روان این دستگاه ها در ارتباط است.

برخی از عناوین شغلی در این حوزه عبارتند از:

تکنسین تولید، تکنسین برق سیستم IT، تکنسین برق - سیستم ها و دستگاه ها، طراح سیستم فنی، تکنسین برق - تکنولوژی سیستم ها و اطلاعات، تکنسین برق هواپیما، متخصص مراقبت های شنوایی.

img

مشاغل مرتبط با تکنولوژی اتوماسیون و مکاترونیک

تمرکز اصلی در این گروه کاری بر روی ساخت و مونتاژ اجزای مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی برای سیستم های پیچیده، توسعه، نصب، نگهداری و تعمیر ماشین ها و سیستم های خودکار و نیز برنامه نویسی برنامه های کنترلی است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تکنسین مکاترونیک، تکنسین الکترونیک - مهندسی صنعتی، تکنسین الکترونیک - سیستم ها و دستگاه ها، تکنسین الکترونیک - تکنولوژی سیستم ها و اطلاعات، تکنسین الکترونیک هواپیما.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study