logo

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ خدمات درمانی

آوسبیلدونگ خدمات درمانی و سلامت در زمینه‌های کاربردی گسترده‌ای وجود دارد: هر روزه، بیماران به تشخیص، مشاوره و درمان از جانب پزشک یا خدمات کمک‌های اولیه نیاز دارند. مراقبت از بیماران سرپایی یا بستری، به ویژه در هنگام نیاز افراد به مراقبت یا کمک ضروری است. رویکردهای درمانی مانند درمان تنفسی و طبیعت‌درمانی بر روی بهبود وضع سلامت تمرکز دارند. عواملی مانند ورزش و تمرین و نیز تغذیه مناسب نقش مهمی در ایجاد یک سبک سالم زندگی ایفا می‌کند.

پزشکی، خدمات درمانی غیر پزشکی، پرستاری، تغذیه، تکنولوژی توانبخشی و پزشکی، خدمات امداد و نجات، روانشناسی، ورزش

img

مشاغل مرتبط با پزشکی

انجام آزمایش و درمان‌های پزشکی، مراقبت، مشاوره و پشتیبانی از بیماران و نیز سازماندهی امور مرتبط با بخش درمان مربوط به این حوزه کاری می‌شود.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تاجر – مراقبت‌های بهداشتی، متخصص ارتوپدی، دستیار جراحی، ماما/ متخصص زایمان، دستیار آزمایشگاه پزشکی فنی (MTLA)، دستیار رادیولوژی فنی پزشکی (MTRA)، دستیار فنی پزشکی – تشخیص عملکردی (MTAF)، دستیار مراقبت از سالمندان، متخصص بیماری‌های پا، دستیار دندانپزشک، دستیار پزشک، دستیار جراحی، متخصص پرستاری.

img

مشاغل مرتبط با خدمات درمانی غیر پزشکی

تمرکز اصلی در این گروه شغلی بر روی درمان بیماران و افراد سالم با استفاده از روش‌های غیر پزشکی، که وضعیت سلامت، تحرک و عملکرد بدن را بهبود می‌بخشند؛ مثلا از طریق تمرین‌های تنفسی، آوایی، گفتاری، مراقبه و حرکتی یا استفاده از طب مکمل و طبیعت‌درمانی است.

فیزیوتراپ، گفتار درمانگر، متخصص ارتوپدی، متخصص تغذیه و متخصص بیماری‌های پا بعضی از مشاغل مرتبط با این حوزه هستند.

img

مشاغل مرتبط با پرستاری

مراقبت از بیماران سرپایی و بستری، پرستاری از افراد نیازمند کمک، آموزش پرستار و نیز کنترل فرآیندهای کاری در خدمات پرستاری مربوط به این گروه شغلی می‌شود.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تاجر - مراقبت سلامت، ماما/ متخصص زایمان، دستیار مراقبت از سالمندان، مدرس درمانی، دستیار آموزش اجتماعی، متخصص پرستاری.

img

مشاغل مرتبط با تغذیه

تمرکز اصلی در این گروه شغلی بر روی آماده‌سازی وعده‌های غذایی، تنظیم رژیم غذایی، برنامه های غذایی و رژیمی و همچنین ارائه اطلاعات و مشاوره پیرامون مسائل مرتبط با تغذیه است.

آشپز و متخصص تغذیه برخی از مشاغل این گروه شغلی هستند.

img

مشاغل مرتبط با تکنولوژی توانبخشی و پزشکی

توسعه، ساخت، تطبیق و فروش خدمات و مشاوره فنی-پزشکی، مانند تجهیزات سمعک و عینک، دندان مصنوعی و ارتوپدی در این گروه شغلی انجام می‌پذیرد.

برخی از مشاغل این گروه عبارتند از:

تکنسین دندان، عینک‌ساز، سازنده کفش طبی، دستیار رادیولوژی پزشکی فنی (MTRA)، دستیار فنی پزشکی – تشخیص عملکردی (MTAF)، مکانیک تکنولوژی ارتوپدی، متخصص مراقبت شنوایی.

img

مشاغل مرتبط با خدمات امداد و نجات

تمرکز اصلی در این مشاغل بر روی فراهم‌ساختن کمک‌های اولیه به افراد مجروح و بیمار، هماهنگی عملیات اورژانسی، جابجایی بیماران، دورکردن خطر و آموزش کمک‌های اولیه و عملیات امداد و نجات است.

بهیار (پیراپزشک) یکی از مشاغل در این حوزه است.

img

مشاغل مرتبط با روانشناسی

درمان و مشاوره مردم در مشکلات روانشناسی، درمان بیماران دارای اختلالات ذهنی و همچنین تحقیق و پژوهش بر روی رفتارها، تفکر و احساسات انسان‌ها مربوط به این گروه شغلی می‌شود.

img

مشاغل مرتبط با تمرین و ورزش

تمرکز اصلی در این گروه شغلی بر روی ارائه آموزش در تمامی رشته‌های ورزشی، برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی، آموزش ورزش به مردم، ارائه مشاوره تناسب اندام، سازماندهی و بازاریابی فعالیت‌های ورزشی و فروش لوازم ورزشی است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

فیزیوتراپ، متصدی ورزش و تناسب اندام، مربی اسب.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study