logo
مهندسی مکانیک و فلزات

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک و فلزات

تمرکز شاخه‌های دستی و صنعتی آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک و فلزات بر روی ابزار، اجزاء، ماشین‌آلات و محصولات ساخته‌شده از فلز است. محدوده فعالیت در این زمینه بسیار گسترده است: استخراج مواد خام فلزی، تراشکاری ابزارآلات ماشینی یا کنترل فرآیندهای ذوب، تولید اتصالات جوشی، بازسازی سطوح یا توسعه و راه‌اندازی کلی سیستم‌ها. نصب سیستم‌های تامین و تولید مدل‌های مصور، مثلا برای ساخت خودرو، نیز یکی دیگر از کاربردهای این آوسبیلدونگ است.

ساخت و ریخته‌گری فلز، مدل‌سازی، آبکاری و روکش‌دهی فلزی، فلزکاری، ساخت فلز، تامین و نصب، مهندسی مکانیک و کارخانه، ساخت و مکانیک ابزار دقیق

img

مشاغل مرتبط با ساخت و ریخته‌گری فلز

در این حوزه تمرکز اصلی بر روی استخراج مواد خام فلزی، تولید فلز مذاب، آلیاژ، قالب ریخته‌گری، تولید محصولات نیم‌ساخته مانند ورقه‌ها و صفحه‌های فولادی، کنترل ذوب، ریخته‌گری و فرآیندهای شکل‌دهی و تست مواد است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تستر مواد، سازنده مدل فنی، مکانیک ریخته‌گری، تکنسین پردازش فلزات.

img

مشاغل مرتبط با مدل سازی

این حوزه مربوط به طراحی، ساخت و تولید مدل‌ها و اشکال ساخته‌شده از فلز مانند چوب، فلز یا پلاستیک است که برای تصویرسازی، ارائه یا کاردبرد در تولید صنعتی استفاده می‌شوند.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

سرامیک‌کار صنعتی - مهندس کارخانه، سازنده مدل فنی.

img

مشاغل مرتبط با آبکاری و روکش‌دهی فلزی

تمرکز اصلی بر روی پیاده‌سازی روش‌های گوناگون برای پرداخت سطوح فلزی یا جواهرآلات و اشیاء روزمره است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

منبت‌کار، روکش‌کار سطوح.

img

مشاغل مرتبط با فلزکاری

فرآیندهای برش‌کاری و غیر برش‌کاری فلزی و نیز برنامه‌نویسی، اجرا و نظارت بر ماشین‌آلات پردازشی نیمه‌کامپیوتری مربوط به این حوزه کاری می‌شود.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

اپراتور ماشین‌آلات برشکاری، مکانیک قالب‌زنی و شکل‌دهی، متخصص تکنولوژی فلزات، تکنسین پردازش فلز، اپراتور سیستم و ماشین‌آلات.

img

مشاغل مرتبط با ساخت فلز

طراحی، ساخت و مونتاژ اجزا، محصولات نیم‌ساخته، محصولات و سیستم‌های ساخته‌شده از فلز و نیز استفاده از فرآیندهای فلزکاری مانند جوشکاری مربوط به این حوزه کاری می‌شود.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

لوله‌کش، متخصص فلزکاری، نیروی کار متخصص عایق‌کار، مکانیک کارخانه، مکانیک ساخت‌وساز، قایق‌ساز، طراح سیستم فنی، مکانیک قالب‌زنی و شکل‌دهی، متخصص تکنولوژی فلزات.

img

مشاغل مرتبط با تامین و نصب

در این حوزه کاری تمرکز اصلی بر روی نصب، اجر، نگهداری و تعمیر سیستم‌های تامین مانند سیستم‌های بهداشتی، گرمایشی، سرمایشی و تهویه و همچنین تولید و مونتاژ عایق است.

img

مشاغل مرتبط با مهندسی مکانیک و کارخانه

تمرکز اصلی در این حوزه بر روی توسعه، ساخت، مونتاژ و راه‌اندازی ماشین‌آلات و کارخانه‌ها، مثلا برای تولید صنعتی، و همچنین اجرا و نصب، نگهداری و تعمیر آنها است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تکنسین تولید، تکنسین مکاترونیک، مکانیک کارخانه، مکانیک ساخت، مکانیک صنعتی، متخصص تولید، مکانیک قالب‌زنی و شکل‌دهی، متخصص تکنولوژی فلزات، اپراتور سیستم و ماشین‌آلات.

img

مشاغل مرتبط با ساخت و مکانیک ابزار دقیق

این گروه کاری به ساخت ابزار، فرآیندهای تولیدی، مونتاژ و تعمیر ابزار، دستگاه‌ها و ادوات دقیق است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

ساعت‌ساز، مکانیک دقیق، مکانیک ابزار، اپراتور ماشین برش‌کاری، مکانیک صنعتی، اپراتور سیستم و ماشین‌آلات.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study