logo
رسانه

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ رسانه

رسانه از اسناد تاریخی آرشیوشده گرفته تا فرمت‌های دیجیتال بر روی اینترنت، گستره بسیار وسیعی را شامل می‌شود. رسانه‌های چاپی مانند روزنامه، بروشور یا کتاب باید طراحی، تولید و بازاریابی شوند. محصولاتی در حوزه فیلم، و تلویزیون پیرامون موضوعات و در قالب‌های گوناگونی ساخته می‌شوند. این گروه شغلی آوسبیلدونگ آلمان شاخه‌های بیشماری را شامل می‌شود، از چهره‌پردازی گرفته تا مدیریت و کارگردانی و مهندسی صدا.

چاپ، عکس، رادیو و تلویزیون، آرشیو، کتابخانه و مستندسازی، روزنامه‌نگاری و ویراستاری

img

مشاغل مرتبط با چاپ

این حوزه کاری به طراحی، تولید، تست و بازاریابی محصولات رسانه و همچنین تولید اقلام چاپی، پردازش چاپ، کاربرد و آموزش رسانه می‌پردازد.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

فروشنده رسانه صوتی تصویری، کتاب‌فروش، طراح رسانه‌های دیجیتال و چاپی.

img

مشاغل مرتبط با عکس

تمرکز اصلی در این مشاغل بر روی برنامه‌ریزی، پیاده‌سازی و پردازش یا فراهم‌سازی و مدیریت ضبط تصاویر، فروش عکس، لوازم جانبی و محصولات تصویری و ارائه خدمات به مشتریان است.

img

مشاغل مرتبط با رادیو و تلویزیون

سازمان‌دهی، آماده‌سازی، ضبط و پردازش فیلم، محصولات رادیویی و تلویزیونی و سایر محصولات صوتی-تصویری و همچنین تجهیزات تولید و نمایش برنامه به این گروه شغلی مربوط می‌شود.

بعضی از مشاغل این گروه شغلی عبارتند از:

فروشنده رسانه صوتی-تصویری، چهره‌پرداز.

img

مشاغل مرتبط با آرشیو، کتابخانه و مستندسازی

تمرکز اصلی در این مشاغل بر روی ساخت و نگهداری آرشیو و کتابخانه، سازماندهی آرشیو و کاربرد کتابخانه‌ای، همچنین ایجاد مستندات و مدیریت اطلاعات است.

متخصص خدمات اطلاعاتی و رسانه-کتابخانه یکی از مشاغل این حوزه محسوب می‌شود.

img

مشاغل مرتبط با روزنامه‌نگاری و ویراستاری

نوشتن و ویرایش مقاله در رسانه‌های مختلف، برنامه‌ریزی و طراحی محتوای انتشاراتی و همچنین ارتباط با رسانه و مطبوعات به این گروه شغلی مربوط می‌شود.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study