logo

مشاغل مرتبط با آوسبیلدونگ تکنولوژی

در آوسبیلدونگ تکنولوژی، حوزه‌های تخصصی فراوانی وجود دارد. در مهندسی ژنتیک، آرایش ژنتیکی انسان‌ها، حیوانات و گیاهان موضوع تحقیق هستند. وسایل نقلیه جاده‌ای، ریلی و آبی با استفاده از تکنولوژی ترافیک و خودرو ساخته می‌شوند. تمرکز تکنولوژی هوافضا بر روی هواپیما، هلیکوپتر و ماهواره است.

سایر زمینه‌های آوسبیلدونگ تکنولوژی عبارتند از میکروتکنولوژی و نانوتکنولوژی. در صنعت نورشناسی و بینایی، عدسی‌های عینک، میکروسکوپ یا لیزر ساخته می‌شوند و در تکنولوژی مواد، به ویژگی‌های مواد پرداخته می‌شود. در حوزه توسعه، سیستم‌ها طراحی یا ساخته می‌شوند.

بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، الکترونیک نور و بینایی، مهندسی ترافیک و وسایل نقلیه، انرژی‌های تجدیدپذیر، مهندسی هوا-فضا، تکنولوژی مواد، توسعه، ساخت و CAD

img

مشاغل مرتبط با بیوتکنولوژی

در این حوزه کاری، تمرکز بر روی تحقیق ساختارها و فرآیندهای زیست‌شناسی در انسان‌ها، حیوانات، گیاهان و میکرو ارگانیسم‌ها، پیاده‌سازی تست‌ها و توسعه کاربردهای فنی مربوط به آنها، مانند ساخت فرآورده‌های دارویی است.

مشاغل مرتبط به این حوزه عبارتند از:

دستیار فنی - زیست‌شناسی

img

مشاغل مرتبط با مهندسی ژنتیک

این گروه کاری به آزمایش بر روی آرایش‌های ژنتیکی انسان‌ها، حیوانات، گیاهان و میکرو ارگانیسم‌ها، انجام تست‌های آزمایشگاهی و ارزیابی آنها، برای مثال به منظور تولید ارگان‌های اصلاح‌شده ژنتیکی یا برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی می‌پردازد.

برخی از مشاغل این حوزه کاری عبارتند از:

دستیار فنی - زیست‌شناسی

img

مشاغل مرتبط با تکنولوژی میکروسیستم‌ها

در این حوزه کاری تمرکز اصلی بر روی توسعه، ساخت، تولید و تضمین کیفیت سیستم‌ها و فرآورده‌های کوچک فنی مانند میکروچیپ و عناصر نیمه‌رسانا است.

img

مشاغل مرتبط با نانوتکنولوژی

این گروه شغلی به تحقیق بر روی ریزساختارها، انجام تست‌های آزمایشگاهی و توسعه یا بهینه‌سازی مواد ساخته‌شده از ریزذرات و نیز فرآیندهای تولیدی مانند کاربردهای الکترونیک، بیوتکنولوژیکی، پزشکی و دارویی می پردازد.

بعضی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تکنسین شیمیایی، تکنسین مکاترونیک، دستیار فنی - زیست‌شناسی، دستیار آزمایشگاه شیمی.

img

مشاغل مرتبط با الکترونیک نور و بینایی

در این حوزه کاری، تمرکز اصلی بر روی توسعه، تولید و فروش اجزای مرتبط با الکترونیک نور، مانند لیزر، و نیز دستگاه‌های مرتبط با چشم، مانند لنزهای عینک، شیشه‌های ذره‌بینی و میکروسکوپ است.

img

مشاغل مرتبط با مهندسی ترافیک و وسایل نقلیه

حوزه کاری مشاغل مرتبط با مهندسی ترافیک و حمل‌ونقل، تولید، نگهداری و تعمیر وسایل نقلیه جاده‌ای، ریلی و آبی، ساخت اجزای خاص و نصب و بازسازی با تجهیزات دیگر است.

برخی از مشاغل این حوزه کاری عبارتند از:

متخصص فلزکاری، نیروی کار متخصص - تکنولوژی ترافیک و جاده، تکنسین مکاترونیک وسایل نقلیه موتوری - تکنولوژی ماشین مسافرتی، مکانیک ساخت بدنه و خودرو - تکنولوژی نگهداری بدنه، تکنسین مکاترونیک خودرو موتوری - تکنولوژی خودرو تجاری، تکنسین مکاترونیک خودرو موتوری - تکنولوژی موتورسیکلت، مکانیک دوچرخه، مکانیک - تکنولوژی تایر و جوش برقی، قایق ساز، تکنسین مکاترونیک اتومبیل - تکنولوژی ولتاژ بالا و سیستم، تکنسین مکاترونیک اتومبیل - تکنولوژی بدنه، تکنسین مکاترونیک دوچرخه - تکنولوژی دوچرخه، تکنسین مکاترونیک دوچرخه - تکنولوژی موتورسیکلت، تکنسین مکاترونیک ماشین‌آلات کشاورزی و ساختمانی، مکانیک ساخت بدنه و خودرو - تکنولوژی ساخت بدنه و خودرو.

img

مشاغل مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر

این گروه شغلی مربوط به تولید و فراهم‌سازی انرژی‌های تجدیدپذیر و نیز طراحی، ساخت، فروش فنی و اجرای سیستم‌های مرتبط است، مانند سیستم‌های خورشیدی، بادی و بیو گازی.

img

مشاغل مرتبط با مهندسی هوافضا

توسعه، ساخت، تولید، نگهداری و تعمیر هواپیما، هلیکوپتر، موشک و ماهواره و همچنین کنترل کیفی و امنیتی هواپیما مربوط به این حوزه کاری می‌شود.

برخی از مشاغل عبارتند از:

مکانیک هواپیما - تکنولوژی تولید، مکانیک هواپیما - تکنولوژی نگهداری، مکانیک هواپیما - تکنولوژی موتور، تکنسین الکترونیک هواپیما.

img

مشاغل مرتبط با تکنولوژی مواد

تمرکز اصلی در این گروه شغلی بر روی تحقیق در مورد مواد و ویژگی‌های آنها، پیاده‌سازی روش‌های تست و اندازه‌گیری و توسعه و بهبود مواد است.

برخی از مشاغل این حوزه عبارتند از:

تستر مواد، بازرس مصالح ساختمانی.

img

مشاغل مرتبط با توسعه، ساخت و CAD

در این حوزه کاری، تمرکز اصلی بر روی توسعه و ساخت به خصوص سیستم‌ها، ماشین‌آلات و دستگاه‌ها و همچنین ایجاد و پردازش طرح‌های اولیه، طراحی فنی ساخت، معمولا با کمک سیستم‌های اتوکد است.

بعضی از مشاغل مرتبط با این حوزه عبارتند از:

نقشه‌بردار، نیروی کار متخصص - تکنولوژی ترافیک و جاده، طراحی فنی سیستم.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study