logo

آشنایی با استان‌ها و قلمروهای کانادا (10 استان و 3 قلمرو)

4 بهمن 1400

کشور پهناور کانادا در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی قرار گرفته و دارای طولانی‌ترین مرز خشکی در جهان (با آمریکا) است. پایتخت این کشور اتاواست و تورنتو بزرگترین شهر آن محسوب می‌شود. سیستم آموزشی برجسته کشور کانادا، هر ساله دانش‌آموزان زیادی را از سراسر دنیا برای تحصیل جذب می‌کند. مدارس کانادا با بهره‌مندی از یک سیستم آموزشی قدرتمند، همواره به عنوان یک مقصد بین‌المللی ارزشمند برای تحصیل در مقطع پیش از دانشگاه در نظر گرفته می‌شوند.

علاوه بر این، مدارس تابستانی کانادا، که تحت نظارت دانشگاه‌ها و سازمان‌های گوناگون در این کشور برگزار می‌گردند، فرصت خوبی برای آشنایی هرچه بیشتر خانواده و دانش‌آموزان با سیستم آموزشی این کشور در مقطع دبیرستان و دانشگاه هستند. بدین ترتیب، فرآیند انتخاب از فهرست دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیل این دانش‌آموزان ساده‌تر می‌گردد. 

استان‌ها و قلمروهای کانادا

کشور کانادا از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده است. برای آشنایی بیشتر با استان‌ها و قلمروهای کانادا در این مقاله با ما همراه باشید.

استان آلبرتا

استان آلبرتا

استان آلبرتا در غرب کشور کانادا قرار گرفته است و به دلیل نور آفتاب، کوهستان‌ها، فضاهای باز طبیعی، جنگل‌ها و هوای تمیزش از شهرت خوبی برخوردار است.

مردم استان آلبرتا از فرهنگ‌ها و پس‌زمینه‌های مختلفی هستند. این مردم، برای ساختن یک اقتصاد قدرتمند و جامعه‌ای امن برای ساکنین تلاش می‌کنند. در استان آلبرتا، از استانداردهای بالای زندگی، سیستم آموزش‌وپرورش و خدمات درمانی عالی و مزایای اقتصاد و کسب‌وکارهای خلاقانه متنوعی بهره‌مند می‌شوید که در کنار هم، این استان را به منطقه‌ای ایده‌آل برای کار و زندگی تبدیل کرده اند.

استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا

کانادایی‌ها و مردم سراسر دنیا، استان بریتیش کلمبیا (BC) را به دلیل منظره‌های زیبا و ماجراجویی در طبیعت آن دوست دارند. استان بریتیش کلمبیا، در ساحل غربی کشور کانادا، بین اقیانوس آرام و کوه‌های راکی قرار گرفته است. بریتیش کلمبیا دارای اقتصادی در حال رشد است. بین سال‌های 2011 تا 2021، بیش از 10 میلیون فرصت کاری در این استان وجود داشته است. چه با هدف مهاجرت وارد استان بریتیش کلمبیای کانادا شوید و یا برای مدت کوتاهی قصد اقامت در این استان را داشته باشید، فرصت‌های زیادی برای کار و زندگی در اینجا برای شما فراهم است.

استان مانیتوبا

استان مانیتوبا

مانیتوبا بین استان‌های انتاریو و ساسکاچوان قرار گرفته است.

هر سال، افراد بیشتری از سراسر جهان در حال مهاجرت به این استان هستند. شما می‌توانید به همراه خانواده‌تان از سبک زندگی آرام در استان مانیتوبا لذت ببرید. افرادی که به تازگی وارد این استان شده اند، می‌توانند در محیط پذیرا و صمیمی شهرهای کوچک و بزرگ این استان زندگی خوبی را شروع کنند. همچنین می‌توانند از همه ویژگی‌های مثبت این استان و فرصت‌های زیادی که مانتیوبا در اختیارشان قرار می‌دهد، بهره‌مند شوند. در این استان، به پشتوانه اقتصاد قدرتمند آن، فرصت‌های خوبی برای اشتغال و راه‌اندازی کسب‌وکارهای گوناگون فراهم شده است.

شایان ذکر است بیش از 200 زبان در این استان صحبت و استفاده می‌شود (زبان رسمی این استان، انگلیسی است).

استان نیوبرانزویک

استان نیو برانزویک

استان نیوبرانزویک، یکی از چهار استان کانادا در سواحل اقیانوس اطلس است. استان نیوبرانزویک، با استان‌های نوا اسکوشیا، کبک در کانادا و کشور آمریکا دارای مرز است. از این استان می‌توان به شهرهای مهم و بزرگ زیادی در آمریکای شمالی به سادگی سفر کرد، مانند تورنتو و مونترال در کانادا یا بوستون و نیویورک در کشور آمریکا.

در این استان فرصت‌های زیادی برای اشتغال وجود دارد. به علاوه، هزینه پایین زندگی و سیستم درمانی و آموزش‌وپرورش عالی از مزایای قابل توجه دیگری است که با زندگی در نیوبرانزویک تجربه می‌کنید.

دسترسی به طبیعت زیبای استان نیوبرانزویک، حتی در شهرهای کوچک و بزرگ آن نیز به سادگی امکان‌پذیر است و می‌توانید همراه با خانواده‌تان از دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و فضاهای طبیعی زیبای این استان لذت ببرید.

استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور، در شرقی‌ترین بخش کشور کانادا قرار گرفته است. نیوفاندلند و لابرادور، یکی دیگر از 4 استان کشور کانادا در سواحل اقیانوس اطلس است و از دو بخش نیوفاندلند (جزیره‌ای در اقیانوس اطلس) و لابرادور (در سرزمین اصلی کانادا) تشکیل شده است.

استان نیوفاندلند و لابرادور، با تاریخ و فرهنگی غنی، امکانات مدرن برای زندگی، محیط صمیمی و امن با نرخ جرم و جنایت پایین و مناظر زیبا و هوای پاک یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی، تحصیل و کار محسوب می‌شود.

مردمان این استان بسیار سختکوش هستند و برای خانواده و جامعه ارزش زیادی قائل می‌شوند. در طول سال، رویدادهای اجتماعی زیادی، در حوزه‌های غذا، سنت‌های ملی، موسیقی و هنر در سراسر این استان برگزار می‌شود.

قلمروی شمال غرب

قلمروی شمال غرب کانادا

قلمروی شمال غرب با تکیه بر صنایع مرتبط با منابع طبیعی، از آینده خوبی برخوردار است. جمعیت 43 هزار نفری این قلمرو در 33 کامیونیتی زندگی می‌کنند و از فرصت‌های شغلی و اقتصادی مناسب برای اشتغال و راه‌اندازی کسب‌وکار، خدمات دولتی مناسب و طبیعت زیبای آن بهره‌مند می‌شوند. اگر به تازگی وارد قلمروی شمال غرب کانادا شده اید، جمله «به قلمروی شمال غرب خوش آمدید» را به زبان‌های گوناگونی می‌شنوید. دولت کانادا 11 زبان را در این قلمرو به رسمیت می‌شناسد که اغلب آنها توسط بومیان قلمروی شمال غرب استفاده می‌شوند.

استان نووا اسکوشیا

استان نووا اسکوشیا

نووا اسکوشیا در ساحل شرقی کانادا قرار گرفته است. این استان یکی از چهار استان کانادا در ساحل اقیانوس اطلس و بخشی از ناحیه دریایی (ساحل آتلانتیک شرقی) محسوب می‌شود. در این استان، فرصت‌های تحصیلی و شغلی زیادی برای ساکنین فراهم است و زندگی با کیفیت بالایی در آن در جریان است. استان نووا اسکوشیا با ایجاد محیطی امن و آزاد و فراهم‌ساختن فرصت‌هایی برای ایجاد آینده‌ای بهتر پذیرای مهاجران است.

قلمروی نوناووت

استان نوناووت

نوناووت در زبان اینوکتیتوت به معنی «سرزمین ما» است. نانووت از سال 1999 یک قلمروی مستقل محسوب می‌شد، ولی در حال حاضر، بیش از صد سال است که بخشی از کشور کانادا شده است. منابع طبیعی فراوان نوناووت، فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه‌های معدن، تکنولوژی و توسعه اقتصادی ایجاد کرده است. بیش از 33 هزار نفر در 25 کامیونیتی این استان سکونت دارند. نوناووت کمترین جمعیت را در میان استان‌ها و قلمروهای کانادا دارد. اینوئیت‌ها (اسکیموهای بومی کانادا) هزاران سال است که در منطقه نوناووت زندگی می‌کنند و امروزه 85 درصد جمعیت این منطقه را تشکیل می‌دهند. دانش و ارزش‌های سنتی اینوئیت‌ها، نقش مهم و تاثیرگذاری در زندگی اهالی این قلمرو ایفا می‌کنند.

استان انتاریو

استان انتاریو

استان انتاریوی کانادا، از استعداد و قابلیت‌هایی که مهاجران همراه با خود به اینجا می آورند، برای رشد و پیشرفت اقتصادی استفاده می‌کند و رفاه و کیفیت بالای زندگی را برای ساکنین فراهم می‌سازد. در استان انتاریو صنایع و فرصت‌های شغلی گوناگون و متنوعی فراهم است. مهاجران در این استان می‌توانند با توجه به اقتصاد قدرتمند انتاریو، در زمینه‌های گوناگونی مانند گردشگری، مالی، صنایع تولیدی و … مشغول به کار شوند.

در طول سال‌های گذشته، مهاجرین زیادی از فرهنگ‌های گوناگون وارد این استان شده اند و با تلاش و پشتکار فراوان، انتاریو را به یک سرزمین چندفرهنگی سرشار از فرصت‌ها تبدیل کرده اند. در استان انتاریو، بالغ بر 12 میلیون نفر ساکن هستند که از 200 کشور دنیا به اینجا مهاجرت کرده اند و به 130 زبان مختلف سخن می‌گویند.

استان جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد کانادا

کوچک‌ترین استان کشور کانادا جزیره پرنس ادوارد نام دارد که در ساحل شرقی قرار گرفته و یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا (در سواحل اقیانوس اطلس) است. جزیره پرنس ادوارد دارای جامعه‌ای پر جنب‌وجوش با اقتصاد در حال رشد است. اقتصاد این استان، بر پایه منابع سنتی مانند کشاورزی، ماهیگیری و گردشگری استوار است که در سال‌های اخیر بصورت مدرن و امروزی در آمده اند. به تازگی، صنایع جدید دیگری نیز در حوزه‌های گوناگونی مانند هوافضا، بیوساینیس، انرژی‌های تجدیدپذیر و … در این استان در حال فعالیت و پیشرفت هستند.

مردم جزیره پرنس ادوارد، به داشتن رفتاری بسیار گرم و دوستانه مشهور هستند. تجربه زندگی در یک شهر کوچک، ترافیک جاده‌ای سبک، نرخ پایین جرم و جنایت سیستم آموزشی عالی و هزینه پایین زندگی در مقایسه با بیشتر مناطق کانادا تنها بخشی از مزایای زندگی در جزیره پرنس ادوارد محسوب می‌شوند.

استان کبک

استان کبک

استان کبک، بزرگترین استان در بین 10 استان کانادا محسوب می‌شود و بیشتر ساکنان آن را فرانسوی‌زبان‌ها تشکیل می‌دهند. بخش قابل توجهی از جمعیت استان کبک، در بخش‌های جنوبی این استان سکونت دارند. اقتصاد قدرتمند استان کبک با تکیه بر نیروی کار متخصص، منابع طبیعی غنی این استان و سازگاری با تغییرات اقتصادی بنا نهاده شده است. یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی استان کبک، آب است. کبک دارای بیش از یک میلیون دریاچه و رودخانه است. رودخانه سن لوران، با طول 1200 کیلومتر، یکی از طولانی‌ترین رودهای جهان به شمار می‌آید که در این استان جریان دارد.

استان کبک، سالانه پذیرای 30 تا 50 هزار مهاجر است و مسئولیت قانونگذاری در خصوص سیاست‌های مهاجرت بر عهده دولت استانی کبک است.

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان کانادا با اقتصاد متنوع، منابع طبیعی فراوان، هزینه‌های پایین در کنار کیفیت بالای زندگی، انتخابی ایده‌آل برای کار، زندگی و سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. این استان به لطف مناظر طبیعی دیدنی و زیبا و مردمانی خونگرمش، یکی از مناطق ایده‌آل و رویایی برای زندگی به شمار می‌آید. ساسکاچوان، در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های افزایش جمعیت خود در آینده، جذب مهاجر از سراسر دنیا برای زندگی در جوامع متنوع و گوناگون این استان، را در اولویت قرار داده است.

قلمروی یوکان

قلمروی یوکان

قلمروی یوکان در شمال شرق کانادا قرار گرفته و با بریتیش کلمبیا، قلمروهای شمال شرق و آلاسکا هم‌مرز است. بخش بزرگی از جمعیت 34157 نفری این قلمرو، در شهر وایت‌هورس سکونت دارند که مرکز قلمروی یوکان است. یوکان مکانی ایده‌آل برای کار، زندگی و تفریح به شمار می‌آید. هر ساله مهاجران زیادی با ورود به یوکان از فرصت‌های فراوانی در این منطقه بهره‌مند می‌گردند. مردم خونگرم و صمیمی، نیاز شدید این استان به نیروی کار متخصص و تحصیلکرده و پایین‌ترین نرخ بیکاری در کانادا بعضی از ویژگی‌های خاص این قلمرو به شمار می‌آید.

5/5 - (3 امتیاز)
بدون برچسب

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study