logo

اجاره خانه در آلمان، از اجاره خانه دانشجویی تا اجاره خانه ویلایی

28 تیر 1401

اجاره خانه در آلمان اولین کاری است که بعد از دریافت ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی تا دکتری برای دانشجویان بین‌المللی اهمیت دارد. آشنایی با مناطق مختلف شهرها، هزینه‌های اجاره مسکن، مراحل و مدارک رهن خانه مبله و اطلاع از قوانین مربوط به اجاره آپارتمان در آلمان، به دانشجویان دانشگاه‌های آلمان کمک می‌کند تا بهترین گزینه را برای سکونت انتخاب کنند.

در ابتدا، باید مشخص کنید به چه خانه‌ای و با چه امکاناتی نیاز دارید؛ گزینه‌ها را محدودتر کنید و فرآیند اجاره را آسان‌تر و سریع‌تر به انجام برسانید. شما باید در مورد تنها زندگی‌کردن یا همخانه‌شدن، آشنا یا غریبه‌بودن همخانه، انتخاب شهر یا محله دلخواه، تعداد اتاق، طبقه آپارتمان در ساختمان و حداکثر میزان پول برای اجاره ماهانه تصمیم‌گیری کنید.

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره اصطلاحات رایج حوزه اجاره مسکن، تعهدات صاحبخانه و مستاجر در آلمان را به شما ارائه می‌دهیم؛ چند سایت‌ اجاره خانه در آلمان را معرفی می‌کنیم و شما را با روش‌های پایین‎آوردن کرایه خانه در آلمان آشنا می‌کنیم.

پورتال‌های املاک، سایت‌ها و اپلیکیشن اجاره خانه در آلمان

لیست اپلیکیشن‌های اجاره خانه در آلمان

فهرستی برخی از پورتال‌های آنلاین اجاره ملک در آلمان توضیحات
Immobilien Scout 24 ثبت نام به زبان آلمانی
Immobilo ثبت نام به زبان آلمانی
Immowelt ثبت نام به زبان آلمانی
Mr Lodge ثبت نام به زبان‌های مختلف – مخصوص شهر مونیخ
Zeitwohnwerk ثبت نام به زبان‌های آلمانی و انگلیسی
Wohnungsbörse ثبت نام به زبان آلمانی

اپلیکیشن اجاره خانه در آلمان

اجاره خانه از طریق یک بنگاه املاک ساده‌ترین روش اجاره خانه در آلمان است و گاهی با هزینه همراه است. در آلمان معمولا کمیسیون قرارداد کرایه خانه با مالک خانه است و برخی مالکین ترجیح می‌دهند از طریق ‌سایت‌های اجاره خانه در آلمان، ملک خود را اجاره دهند و هزینه‌ای به بنگاه املاک پرداخت نکنند.

در هر صورت، قبل از امضای هر قراردادی، باید چگونگی پرداخت کمیسیون با دقت بررسی شود.

لیست سایت‌های اجاره آپارتمان یا فلت اشتراکی در آلمان

 • WG-Suche.de
 • SMARTments
 • Studenten-WG
 • Mr Lodge
 • tempoFLAT.de
 • Zeitwohnwerk
 • WG-Gesucht.de
 • Student.com

وبسایت های اجاره خانه در آلمان

اجاره از طریق پرس‌و‌جوی محلی یا آشنایان

روش دیگر برای پیداکردن خانه در آلمان از طریق دوستان و اطرافیان نزدیک است که در این کشور سکونت دارند. معمولا افراد در هنگام ترک یک آپارتمان، دوستان و آشنایان خود را به صاحبخانه‌شان توصیه می‌کنند. در این روش، صاحبخانه در مورد پیداکردن مستاجر جدید نگرانی ندارد؛ به‌علاوه، شما نیز در مورد پیداکردن یک آپارتمان یا فلت برای اجاره با مشکل زیادی روبرو نمی‌شوید.

قیمت اجاره خانه در آلمان

 • مونیخ و برلین: 1745 یورو
 • فرانکفورت و اشتوتگارت: 920 یورو
 • میانگین اجاره خانه در آلمان: 800 یورو

میانگین قیمت اجاره خانه در کشور آلمان بر اساس مکانی که قصد سکونت در آنجا را داشته باشید، متفاوت است. مبلغ اجاره خانه‌هایی که در مناطق مرکزی و بزرگتر قرار گرفته اند، در مقایسه با حومه شهر بالاتر است.

مبلغ‌های اجاره خانه در آلمان، عموما منطقی و مقرون‌به‌صرفه هستند و به‌طور میانگین برابر با 800 یورو برآورد می‌شود. در شهرهای بزرگ مانند مونیخ و برلین، مبلغ ماهانه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه برابر با 1745 یورو و در شهرهایی مانند فرانکفورت و اشتوتگارت، معادل 920 یورو برآورد می‌شود.

مبلغ مربوط به ودیعه خانه در آلمان معادل دو یا سه ماه اجاره است و نباید بیشتر از این مبلغ باشد. از سوی دیگر، هزینه خدمات رفاهی (آب، برق، گاز) معمولا در مبلغ اجاره خانه لحاظ نمی‌شوند و این موضوع باید حتما در قرارداد اجاره ذکر شود. اگر هزینه خدمات رفاهی و گرمایش در اجاره یک خانه را در نظر نگیریم، به‌عنوان Kaltmiete یا cold rent حساب می‌شود و اگر هزینه‌های گرمایش و غیره در مبلغ اجاره خانه گنجانده شود، نوع اجاره این آپارتمان Warmmiete است.

مدارک لازم برای اجاره خانه در آلمان

 1. کپی کارت شناسایی یا پاسپورت
 2. صورت حساب بانک یا تاییدیه حقوق
 3. مدارک سابقه اعتباری (یا سابقه شوفا – Schufa record)
 4. ضامن معتبر

مدارک لازم برای اجاره خانه در آپارتمان

مدرک شناسایی: صاحبخانه از طریق مدارک شما از شایستگی شما به‌عنوان یک مستاجر اطمینان حاصل می‌کند و حقوق شما نیز به‌عنوان مستاجر تضمین می‌شود. داشتن مدارک بالا، در هنگام اجاره خانه در شهرهای بزرگ آلمان ضروری هستند.

صورتحساب بانکی: شما باید بتوانید ثابت کنید که دارای درآمد ماهانه در حساب بانکی‌تان هستید و به منابع مالی برای پرداخت اجاره دسترسی دارید. تاییدیه حقوق معمولا همان فیش حقوقی است که توسط شرکت محل کارتان صادر می‌شود. با این حال، اگر نتوانید فیش حقوقی ارائه دهید، باید صورت حساب بانکی خود را به صاحبخانه ارائه دهید که غالبا صورت حساب سه ماه آخر شماست و کافی‌بودن درآمدتان را تایید می‌کند.

سابقه شوفا – Schufa record: افرادی که قبلا در آلمان زندگی و خانه اجاره کرده اند، باید این مدرک را ارائه دهند. اسناد سابقه اعتباری، که به‌عنوان Schufa Selbstauskunftیا Schufa Record نیز شناخته می‌شود، مدرکی است که بدهی‌های شما را رهگیری می‌کند. کسانی که پیش‌تر در آلمان زندگی نکرده اند، هنوز شوفا رکورد ندارند، زیرا این سابقه بلافاصله پس از استفاده از حساب بانکی در آلمان یا امضای قرارداد در این کشور آغاز می‌شود. بنابراین، اگر شوفا رکورد ندارید، می‌توانید صورت حساب بانکی خود را ارائه دهید و از آن طریق، ثابت کنید که اجاره خود را به‌صورت منظم و به‌موقع پرداخت کرده اید.

ضامن معتبر: اگر نمی‌توانید مدارک ذکرشده در بالا را ارائه دهید، صاحبخانه از شما می‌خواهد که یک نفر را به‌عنوان ضامن معرفی کنید. این فرد باید تایید کند که در صورت عدم توانایی شما در پرداخت اجاره به هر دلیلی، اجاره را پرداخت می‌کند. ضامن باید آلمانی باشد ولی والدین‌تان نیز می‌توانند ضمانت شما را بر عهده گیرند.

انواع خانه برای اجاره کوتاه‌مدت و یک‌ساله در آلمان

برای اسکان دانشجویی در آلمان، دو گزینه پیش رو دارید: رزرو یک اتاق در خوابگاه دانشگاه یا اجاره خانه شخصی. اگر گزینه اجاره خانه در آلمان مد نظر شما باشد، می‌توانید یک اتاق در یک خانه اشتراکی اجاره کنید، یا به تنهایی در یک آپارتمان اجاره‌ای سکونت داشته باشید. انتخاب گزینه مناسب برای اسکان دانشجویی در آلمان، از اهمیت زیادی برخودار است.

در گزینه اجاره یک اتاق در آپارتمان‌های اشتراکی (یا Wohngemeinschaft) که به WG شناخته می‌شوند، گروهی از دانشجویان اقدام به اجاره آپارتمان‌هایی می‌کنند که به ازای هر دانشجو یک اتاق خصوصی دارد، ولی استفاده از امکانات آشپزخانه، سرویس بهداشتی و سایر فضاهای عمومی به صورت اشتراکی امکان‌پذیر است. هزینه استفاده از خدمات رفاهی مانند برق، آب و اینترنت بین نفرات تقسیم می‌شود.

برخی از دانشجویان خارجی تمایل دارند ابتدا یک اسکان کوتاه‌مدت در آلمان داشته باشند و بعد از ورود به کشور، اقدام به پیداکردن آپارتمان برای اجاره و تعیین محل سکونت بلندمدت خود کنند.

امکانات خانه‌های اجاره‌ای در آلمان

آپارتمان‌های اجاره‌ای در آلمان، غالبا به دو صورت مبله یا غیر مبله ارائه می‌شوند. با اجاره آپارتمان‌های مبله، شما به ملزومات اولیه و عمومی زندگی در یک خانه دسترسی خواهید داشت و فقط باید وسایل شخصی خود را همراه داشته باشید. آپارتمان‌های غیر مبله فاقد امکانات رفاهی هستند و استقرار در آنها نیازمند صرف هزینه‌های بیشتری است.

یخچال: یکی از آیتم‌های اصلی و همیشگی در آپارتمان‌های مبله، یک یخچال در سایز استاندارد است.

ماشین لباسشویی: یکی دیگر از آیتم‌های استاندارد در آپارتمان مبله اجاره‌ای در آلمان، ماشین لباسشویی است. اما خشک‌کن عمدتا در آپارتمان‌های لوکس و بزرگ وجود دارد.

تختخواب: در آپارتمان‌های مبله، غالبا تختخواب همراه با بالش و تشک خوشخواب است و تنها چیزی که برای خواب احتیاج دارید، ملافه، پتو یا لحاف شخصی خودتان است.

کاناپه: در همه آپارتمان‌های مبله اجاره‌ای در آلمان، متناسب با متراژ خانه، یک دست کاناپه وجود دارد.

سایر موارد: تلویزیون و میز تلویزیون، آینه، لامپ، میز و صندلی، میز عسلی و … بعضی از آیتم‌های دیگر آپارتمان‌های مبله هستند. مواردی مانند جارو برقی، اتو و میز اتو، تستر، قفسه کتاب و غیره جزء موارد ثابت نیستند و باید پیش از اجاره خانه، از وجود آنها در خانه اطمینان حاصل کنید.

قوانین مربوط به اجاره خانه در آلمان

تعمیر یا تعویض لوازم مصرفی: در هنگام امضای قرارداد اجاره خانه در آلمان، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. مثلا مسئول پرداخت هزینه‌های مربوط به نظافت ساختمان چه کسی است؟ آیا تعمیر یا جایگزینی وسایل و لوازم مصرفی مربوط به خانه (مانند مبلمان یا در و پنجره)، جزء تعهدات مالک است یا مستاجر؟

نظافت منزل در زمانت تخلیه: در بیشتر قراردادهای اجاره آپارتمان در آلمان، مستاجر در پایان قرارداد، باید دیوارهای خانه را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی کند و خانه را به همان صورت که تحویل گرفته، به صاحب خانه تحویل دهد. همچنین، مستاجر مسئول خرابی مبلمان و لوازم خانگی موجود در آپارتمان است.

مبلغ پیش‌پرداخت یا ودیعه (Kaution): مبلغ ودیعه خانه در آلمان، معمولا معادل مبلغ 2 یا 3 ماه اجاره آپارتمان است. در پایان قرارداد، معمولا ظرف مدت یک ماه به مستاجر بازگردانده می‌شود. توجه داشته باشید در صورت ایجاد خسارت به وسایل و مبلمان خانه، صاحبخانه می‌تواند مبلغ معادل جبران خسارت را از رهن کم کند.

نکته: پیش از استقرار در خانه، مالک و مستاجر باید همه نقاط آپارتمان را بررسی کنند و اطلاعات مربوط به شرایط و وضعیت ملک یا Übergabeprotokoll را تکمیل کنند. این اطلاعات می‌تواند شامل تعداد سوراخ‌های موجود بر روی دیوارها، خرابی‌های کف خانه، مشکلات مربوط به برق، وضعیت مبلمان یا لوازم برقی و غیر برقی خانه شود.

تنظیم قرارداد: در آلمان، برای اجاره‌دادن یک آپارتمان باید یک قرارداد اجاره (یا Mietvertrag) بین مالک و مستاجر امضا شود. داشتن یک قرارداد اجاره، حقوق شما به‌عنوان مستاجر را تضمین می‌کند و بایدها و نبایدهای لازم برای پیشگیری از سوء تفاهم‌های احتمالی را توضیح می‌دهد.

بعضی از مفاد قراردادهای اجاره خانه در آلمان:

  • مدت زمان قرارداد
  • مبلغ ودیعه یا رهن
  • مبلغ اجاره ماهیانه
  • مبلغ هزینه‌های اضافی، متناسب با مصرف شما
  • اطلاعات مربوط به درصد افزایش اجاره در زمان تمدید
  • جزئیات کامل از مبلمان خانه (در صورتی که آپارتمان مبله اجاره کرده باشید.)
  • قوانین مربوط به نگهداری از حیوانات خانگی (آیا مجاز به نگهداری حیوانات خانگی در داخل آپارتمان هستید یا نه؟)
  • قوانین خانه که توسط صاحبخانه تعیین می‌شود. (در مورد هزینه تعمیرات)
  • مدت زمان آگهی (معمولا سه ماه، در صورتی که شما یا صاحبخانه قصد فسخ قرارداد را داشته باشید.)

مزایای اجاره آپارتمان در آلمان

 • قانون آلمان از حقوق مستاجر کاملا محافظت می‌کند.
 • برای اسکان کوتاه‌مدت (چندروز یا چند هفته) گزینه‌های زیادی بین آپارتمان‌های مبله و اشتراکی در آلمان وجود دارد. همچنین، مانند سایر کشورها، تامین‌کنندگان مختلفی مانند Airbnb این خانه‌ها را در سایت خود ارائه می‌دهند.
 • مبلغ اجاره آپارتمان تقریبا کنترل‌شده و پایین است.
 • مبلغ ودیعه، معادل اجاره‌بهای دو یا سه‌ماه آپارتمان است و تامین ودیعه به‌راحتی امکان‌پذیر است.
 • به دلیل تمایل کم شهروندان آلمانی به خرید خانه، گزینه‌های زیادی برای اجاره خانه یا آپارتمان در این کشور وجود دارد.
 • مسئول پرداخت حق کمیسیون بنگاه املاک در آلمان، کسی است که برای استفاده از خدمات آژانس املاک درخواست داده است. اگر مالک برای اجاره آپارتمان خود از خدمات یک بنگاه املاک استفاده کند، مسئول پرداخت کمیسیون بنگاه است و مستاجر هیچ وظیفه‌ای در این مورد ندارد.

اصطلاحات اجاره مسکن در آلمان

جدول زیر برخی از متداول‌ترین واژه‌ها و اختصارات مربوط به اجاره خانه در آلمان است:

معنی واژه/ اختصار
متر مربع Quadratmeter/QM
ساختمان قدیمی Altbau/AB
ساختمان جدید Neubau
بالکن Balkon/BK
آشپزخانه پیش‌ساخته Einbauküche/EBK
طبقه همکف Erdgeschoss/EG
سیستم گرمایشی Gasheizung/GH
اجاره خالص (بدون هزینه خدمات رفاهی و تعمیر و نگهداری) Kaltmiete/KM
هزینه خدمات رفاهی و تعمیر و نگهداری Nebenkosten/NK
اجاره، شامل هزینه خدمات رفاهی و گرمایشی (به جز برق) Warmmiete/WM
آپارتمان اشتراکی Wohngemeinschaft/WG
سیستم گرمایش مرکزی Zentralheizung/ZH
سیستم گرمایش از کف Etagenheizung
مبله Möbiliert

عوامل موثر بر قیمت اجاره خانه در آلمان

موقعیت جغرافیایی: نزدیکی به مرکز شهر و مراکز خرید و تفریح، دسترسی راحت به سوپرمارکت، رستوران، پارک، حمل‌ونقل عمومی و … می‌تواند منجر به بالارفتن مبلغ اجاره آپارتمان در آلمان شود.

سال ساخت و شرایط آپارتمان: آپارتمان‌های نوساز و مدرن که مجهر به امکانات و تجهیزات رفاهی جدید و به‌روز هستند، اجاره‌های بالاتری دارند.

امکانات رفاهی: گزینه‌هایی مانند نگهبان، سالن ورزشی، استخر شنا و … باعث بالارفتن هزینه اجاره آپارتمان در آلمان می‌شود.

درجه مبله‌بودن آپارتمان: برای زندگی در آپارتمان‌های غیر مبله در مقایسه با آپارتمان‌های مبله مبلغ کمتری برای اجاره می‌پردازید.

طبقه آپارتمان: آپارتمان‌هایی که در طبقات بالاتر قرار گرفته اند، به دلیل چشم‌اندازهای زیبا و آلودگی صوتی کمتر، اجاره‌بهای بیشتری دارند.

راه‌های پایین‌آوردن هزینه کرایه خانه در آلمان

اقتصادی‌ترین گزینه برای سکونت دانشجویی در آلمان، رزرو یک اتاق در خوابگاه‌های دانشجویی است. این اسکان ارزان دانشجویی، علاوه بر کرایه پایین، امکان توسعه فردی از طریق روابط و شبکه‌سازی با فراد دیگر برای تازه‌واردها فراهم می‌کنند. با سکونت در اقامتگاه‌های دانشجویی، در ابتدای ورود به آلمان متحمل هزینه‌های زیادی نمی‌شوید و می‌توانید مدیریت بهتری بر روی سرمایه اقتصادی خود داشته باشید.

برای اجاره آپارتمان باید مبلغ بیشتری بپردازید. با رهن آپارتمان اشتراکی با دو یا چندنفر دیگر به‌صورت مشترک در یک آپارتمان (و اتاق‌های مجزا) زندگی می‌کنید و در مقایسه با اجاره انفرادی یک آپارتمان، هزینه کمتری برای محل سکونت خود پرداخت می‌کنید. در واقع از امکانات یک آپارتمان به‌صورت مشترک با بقیه استفاده می‌کنید و هزینه بین نفرات تقسیم می‌شود.

اگر قصد ندارید مبلغ زیادی برای اجاره خانه در آلمان هزینه کنید، بهتر است از مرکز شهر فاصله بگیرید و در مناطقی با فاصله بیشتر نسبت به دانشگاه دنبال خانه بگردید. محله‌ها و آپارتمان‌هایی که در مرکز شهر یا در فاصله کمی از دانشگاه قرار دارند، معمولا به‌دلیل تقاضای بیشتر، اجاره بالاتری هم دارند.

4.6/5 - (9 امتیاز)

39 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. فرناز جلیلی 23 خرداد 1403

  سلام اگر کلاینتتون نباشیم می تونیم برای اجاره سوئیت ازتون کمک بگیریم؟ من پذیرشمو خودم گرفتم ولی سایتای اجاره آپارتمان که گذاشتین خیلی گیج کننده ن. معلوم نیس کدوم قابل اعتماد باشن.

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 23 خرداد 1403

   سلام وقت بخیر. بله حتما. لطفا با کارشناسان ما در موسسه سامان اِستادی تماس بگیرید تا دقیق‌تر بتونن راهنمایی کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
 2. فرج نیا 17 خرداد 1403

  با سلام جهت اجاره محل اقامت در فرانکفورت تماس گرفتم

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 17 خرداد 1403

   سلام وقت بخیر. لطفا با کارشناسان ما در موسسه Saman Study تماس بگیرید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مرتضی شکوری 08 خرداد 1403

  سلام. با اجاره اتاق توی هاستل یا airbnb هم میشه تاییدیه آدرس گرفت؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 08 خرداد 1403

   سلام روز بخیر. در حالت عادی خیر، امکان تاییدیه آدرس در هاستل و سایر گزینه‌های اقامت موقت وجود نداره مگر اینکه در بعضی شرایط با پرداخت هزینه بیشتر به مالک بتونین مجوز تاییدیه آدرس رو ازش بگیرید. معمولا هاستل و Airbnb برای یکی دو هفته اول ورودتون به آلمان و جاافتادن در این کشوره.موقتا دو هفته یا یکماهه یک هاستل اجاره می‌کنید و دنبال گزینه مناسب اجاره خونه و ثبت آدرس می‌گردید. اگر برای پیداکردن محل سکونت در آلمان دچار مشکل شدید حتما با ما تماس بگیرید. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی Saman Study آماده ارائه راهنمایی و کمک به شما هستند. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مهین ذوالفقاری 26 اردیبهشت 1403

  سلام. میخواستم بپرسم شما که تجربه اجاره اپارتمان در آلمان رو دارید میتونین بگین شرایط wg ها چطوریه؟ مثلا پسر ۱۹ ساله‌م میتونه توی اینجور خونه ها زندکی کنه؟ مشکلی پیش نمیاد براش؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 26 اردیبهشت 1403

   سلام خانم ذوالفقاری عزیز، وقتتون بخیر. زندگی در خونه‌های اشتراکی تا حد زیادی به روحیات شخص بستگی داره. توی WG چند نفر با هم در یک خانه زندگی می‌کنن که سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترکه و عموما هر فرد اتاق شخصی خودشو داره. اگر فرزندتون در تعامل با بقیه افراد مشکلی نداره، احتمالا می‌تونه به راحتی با این سبک زندگی کنار بیاد. ضمن اینکه امکان پیداکردن اتاق مناسب در WG بالاتره و هزینه اجاره هم کمتره. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مژده اسکندری 22 اردیبهشت 1403

  سلام روز خوش. دختر من دانشجوی مقطع کارشناسی در شهر کلن آلمانه. چند ماه گذشته هنوز نتونسته جایی برای اجاره پیدا کنه‌. میخواستم بدونم شما میتونین‌کمکش کنین زودتر آپارتمان اجاره کنه و مستقل بشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 22 اردیبهشت 1403

   سلام روز بخیر. بله حتما. لطفا با همکارانم در موسسه مهاجرتی Saman Study تماس بگیرید تا با توجه به شرایط دخترتون و بودجه‌ای که برای اسکان ایشون در نظر گرفتین، بهترین گزینه‌ها رو خدمتتون معرفی کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  حسین بهشتی 03 اردیبهشت 1403

  المان

  پاسخ دادن
  حسین بهشتی 03 اردیبهشت 1403

  سلام وقت بخیر.من ایالت hesseشهر شلترن میخوام خانه مبله برای سه نفر اجاره کنم.میشه راهنمایی کنین

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 03 اردیبهشت 1403

   سلام روز بخیر. می‌تونین در وبسایت‌هایی که معرفی کردیم گزینه‌های متنوع رو ببینید و بر اساس نیازتون انتخاب کنید. اگر به مشاوره احتیاج دارید می‌تونین با مشاوران موسسه مهاجرتی Saman Study تماس بگیرید تا همکارانم راهنمایی‌تون کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  طیبه 12 فروردین 1403

  سلام ما یک خانواده ۵ نفره هستیم که بچه هامون نوجوان هستند. می خوام در شهر اوبرهاوزن یک آپارتمان مبله اجاره کنم. می خوام هزینه های اجاره رو در این شهر بدونم . و اینکه آیا برای اولین بار بایستی اجاره ۶ ماه یا یک سال یکجا پرداخت کنم یا نه؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 14 فروردین 1403

   سلام روز بخیر. هزینه اجاره آپارتمان‌ها بر اساس متراژ و لوکیشن خانه متفاوته. نحوه پرداخت اجاره هم بستگی به توافق شما با صاحبخانه داره اما عمدتا بصورت ماهانه است. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  امیر 14 اسفند 1402

  سلام روزتون خوش کارهای اسبیلدونگ هم انجام میدهید

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 14 اسفند 1402

   سلام روزتون بخیر. در حال حاضر خیر، ولی در آینده نزدیک به امید خدا انجام میدیم. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  احمد جوکار 25 بهمن 1402

  سلام امکان اجاره خوابگاه دانشجویی برا افراد متاهل هست؟ هزینه اجاره تقریبا چقدره؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 29 بهمن 1402

   سلام وقت بخیر. خوابگاه دانشجویی توی آلمان به دلیل لیست انتظار طولانی معمولا به سختی پیدا میشه. ولی در صورت وجود خوابگاه، باز هم باید با دانشگاه مکاتبه انجام بشه ببینیم شرایط خوابگاه متاهلی دارن یا نه. در این شرایط اجاره آپارتمان یا استودیو گزینه بهتریه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سپیده 01 مهر 1402

  سلام. اگر محل زندگی با چیزی که به سفارت اعلام کردیم تفاوت داشته باشه مشکلی پیش میاد؟ من از فلت فعلیم راضی نیستم میخوام تغییرش بدم

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 01 مهر 1402

   سلام‌ سپیده عزیز. نه مشکلی پیش نمیاد. شما بر اساس قرارداد و توافق با صاحبخونه می‌تونین محل زندگی‌تون رو تغییر بدید. از نظر سفارت و دانشگاه تفاوتی ایجاد نمی‌کنه. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  رعنا صاد 13 شهریور 1402

  سلام/ خاله من چندساله آلمان زندگی میکنه. میتونم به عنوان حامی مالی معرفیش کنم و با ایشون زندگی کنم؟

  پاسخ دادن
   موسسه سامان اِستادی 13 شهریور 1402

   سلام رعنای عزیز، روزتون بخیر. شما برای اینکه بتونین ویزای تحصیلی آلمان رو بگیرید، باید به سفارت آلمان تمکن مالی ارائه بدین. نکته مهم اینه برای آلمان لازمه حساب حتما به نام خود متقاضی باشه. اما اینکه کجا و با چه شخصی زندگی کنید، به انتخاب خودتونه و محدودیتی وجود نداره. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  مرضیه 05 شهریور 1402

  سلام من بهشهر استان مازندران هستم از طریق یکی از دوستانم با شما آشنا شدم که براش توی هامبورگ آپارتمان گرفتید. امکان عقد قرارداد غیر حضوری ام هست؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 05 شهریور 1402

   سلام مرضیه عزیز. بله امکان عقد قرارداد غیر حضوری هم هست. لطفا با ما تماس بگیرید تا همکارانم وقت مشاوره مقدماتی رو با شما هماهنگ کنن. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  somayye 31 مرداد 1402

  ممنون از اطلاعات خوبتون. راستش اجاره خونه از سایتا یکم ریسکیه خودتون می دونین دیگه. به نظرتون اونجا بریم دنبال خونه بگردیم بهتر نیس؟ یا حتما باید از قبل محل زندگی مشخص شده بشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 31 مرداد 1402

   سلام روز بخیر. بله ما حساسیت شما رو کاملا درک می‌کنیم. اجاره آپارتمان از یک کشور دیگه به صورت آنلاین ریسک‌هایی داره که اگر به اندازه کافی تجربه نداشته باشید، می‌تونه هزینه زیادی به شما وارد کنه. اگر فکر می‌کنید تصمیم‌گیری و اعتمادکردن سخته، جایی رو به طور کوتاه‌مدت، مثلا 1 ماهه اجاره کنین و بعد از اینکه تشریف بردین آلمان، حضوری و باز هم با لحاظ‌کردن هم نکات و مسائل قانونی، قراردادتون رو ببندید. براتون آرزوی موفقیت می‌کنیم.

   پاسخ دادن
  سونیا ترابی 29 مرداد 1402

  اگر توی آلمان با بستگانمون زندگی کنیم بازم کل این مبلغی که گفتین رو باید برای تمکن نشون بدیم یا مبلغ اجاره خونه ازش کم میشه؟ مرسی

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 29 مرداد 1402

   سلام سونیای عزیز. همونطور که توی مقاله مبلغ تمکن مالی آلمان توضیح دادیم، این عدد توسط دولت آلمان برای هزینه‌های یک سال زندگی دانشجویی در این کشور تعیین شده. برای اینکه ویزای تحصیلیتون رو دریافت کنید، لازمه حتما کل مبلغ تعیین‌شده توی حساب بانکی به نام خودتون موجود باشه. بنابراین، بله کل مبلغ رو توی حساب باید داشته باشید و هنگام ورود به آلمان هم به آفیسر مرزی نشون بدید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  سودابه اطمینان 27 مرداد 1402

  سلام من تا یکماه دیگه میرم آلمان برای تحصیل ولی دانشگاهم با تاخیر بهم خوابگاه میده. هزینه هتل زیاده به نظرتون اگه جایی رو اجاره کنم میتونم زودتر از موعد یکساله قرارداد رو فسخ کنم؟ به ضررم نمیشه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 28 مرداد 1402

   سلام روزتون بخیر سودابه عزیز. شما می‌تونین در صورت توافق با صاحبخانه، قرارداد رو چندماهه ببندید و غالبا الزامی برای یکساله بودن قرارداد اجاره خانه در آلمان نیست. در واقع همه‌چیز به توافق شما بستگی داره. ضمن اینکه قوانین آلمان به طور کامل از شما حمایت می‌کنن. اگر همه چیز رو طبق قانون، شفاف و با توافق مالک پیش ببرید، مشکلی پیش نمیاد. براتون آرزوی موفقیت می‌کنیم.

   پاسخ دادن
  غزاله راد 24 مرداد 1402

  سلام اینطور که من از مقاله تون فهمیدم خونه اشتراکی راه خوبی برای کم شدن هزینه زندگیه. انتخاب همخونه با خودمونه یا صاحبخونه انتخاب میکنه؟ اگه به مشکل بخوریم چه اتفاقی میفته؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 24 مرداد 1402

   سلام غزاله عزیز. بله اجاره اشتراکی آپارتمان گزینه خوبی برای کاهش هزینه‌های زندگیه. شما هم می‌تونین با شخصی از دوستان یا آشنایان خودتون یک خونه رو به صورت مشترک اجاره کنید و هم می‌تونین یک اتاق از یک خانه رو از مالک اجاره کنین. در حالت دوم، مشخص نیست با چه افرادی همخونه بشید و تصمیم‌گیری در مورد مستاجرهای هر اتاق با مالک خونه ست. البته بعضی از مالکین خونه‌ها رو صرفا به یک جنسیت یا ملیت خاص اجاره می‌دن. خوشبختانه در این حالت از اسکان، تنوع و گوناگونی زیادی وجود داره و اگر به موقع برای اجاره محل زندگی‌تون اقدام کنین، می‌تونین به نتیجه دلخواه برسید. براتون آرزوی موفقیت داریم.

   پاسخ دادن
  حمیدرضاsh 22 مرداد 1402

  سلام. با این سایتا کسی تونسته تا الان جایی اجاره کنه؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 22 مرداد 1402

   سلام دوست عزیز روزتون بخیر. این سایت‌ها پورتال‌های آنلاین املاک در آلمان هستن. البته تعدادیشون فقط به زبان آلمانی ارائه میشن و برای اینکه بتونین آپارتمان دلخواهتون رو پیدا کنین باید آلمانی بلد باشید. موفق باشید.

   پاسخ دادن
  امیدرضاشریف 09 مرداد 1402

  سلام. من از کالج پذیرش گرفتم ولی هنوز نتونستم خوابگاه پیدا کنم. شما می‌تونین کمک کنین؟؟؟

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 10 مرداد 1402

   سلام وقت بخیر. بهتون بابت دریافت پذیرش تبریک می‌گیم. موسسه ما در فرآیند اپلای برای پذیرش و ویزای تحصیلی، تمامی مراحل از جمله گرفتن خوابگاه رو هم برای مشتریانش انجام میده. اما لینک‌هایی که در این مقاله بهتون معرفی کردیم هم منابع و رفرنس‌های خوبی برای پیداکردن خوابگاه هستند. نکته‌ای که باید خیلی خیلی بهش توجه کنین، کلاهبرداری‌های مرسوم در دنیای اینترنته. بهتره اول از صحت آگهی و معتبربودن وبسایت و شخص آگهی‌دهنده اطمینان حاصل کنین و بعد واریزی پیش‌پرداخت رو انجام بدین. با آرزوی موفقیت‌های بیشتر

   پاسخ دادن
    سولماز1 17 مرداد 1402

    سلام. یعنی با شما قرارداد ببیندیم همه کارامونو میکنین؟

    پاسخ دادن
     موسسه Saman Study 17 مرداد 1402

     سلام روز بخیر. بله ما در صورت درخواست متقاضیانمون، می‌تونیم اقدامات لازم در خصوص اجاره محل سکونت، تهیه بیمه و ... رو براشون انجام بدیم. در صورت تمایل، فرم ارزیابی رو تکمیل کنید تا همکارانم باهاتون تماس بگیرن. موفق باشید.

     پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study