logo

گزینه‌های اسکان دانشجویی در انگلستان

29 مرداد 1401

به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، چه گزینه‌هایی برای اسکان دانشجویی در انگلستان پیش روی شما قرار دارد؟

در کشور انگلستان گزینه‌های متنوعی برای اسکان امن و مدرن دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در انگلستان، دارای تیم‌های اختصاصی برای اسکان دانشجویان هستند که به یافتن محیط مناسب برای زندگی، بر اساس نیازهای آنان کمک می‌کنند.

اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان دارای امکانات خوابگاه دانشجویی در محل دانشگاه یا در مجاورت پردیس اصلی دانشگاه هستند. اگر قصد داشته باشید که یک گزینه خصوصی (مثلا فلت یا آپارتمان) برای زندگی اجاره کنید، معمولا اداره اسکان دانشجویی مستقر در دانشگاه محل تحصیل می‌تواند در این زمینه به شما کمک و پشتیبانی زیادی ارائه دهد. بنابراین، بهتر است پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود، با اداره اسکان دانشجویان آن دانشگاه در تماس باشید تا از گزینه‌های موجود و ددلاین‌های مربوط به خوابگاه‌ها و سایر گزینه‌های اسکان دانشجویی تحت نظر دانشگاه اطلاع پیدا کنید.

در کشور انگلستان، حتی در گزینه‌های اسکان دانشجویی اشتراکی نیز، هر اتاق به یک دانشجو اختصاص یافته است و این اتاق‌ها، غالبا دارای سرویس بهداشتی اختصاصی هستند.

برای اینکه بتوانید در مورد وضعیت اسکان و زندگی دانشجویی خود به درستی تصمیم بگیرید، بهتر است ابتدا با انواع گزینه‌های اسکان دانشجویی در انگلستان آشنا شوید.

اسکان دانشجویی در انگلستان در خوابگاه‌های دانشگاه

خوابگاه دانشگاه برای اسکان دانشجویی در انگلستان

بیشتر دانشگاه‌های انگلستان، دارای گزینه‌هایی برای اسکان دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه‌های مخصوص به خود هستند. اسکان در این خوابگاه‌ها اغلب به صورت اتاق‌های تک‌نفره با آشپزخانه مشترک یا سوئیت‌های مستقل هستند.

بر حسب اولویت‌های شخصی‌تان، در خوابگاه‌های دانشگاه معمولا دو گزینه پیش رو دارید: خوابگاه دانشجویی همراه با وعده غذایی (این خوابگاه‌ها مجهز به یک سالن غذاخوری هستند که دانشجویان می‌توانند در آنجا، غذاهای ارزان‌قیمت خریداری کنند یا هزینه کلیه وعده‌ها را همراه با اجاره پرداخت نمایند) و خوابگاه‌های مجهز به آشپزخانه (دانشجویان می‌تواند در آشپزخانه خوابگاه، اقدام به پخت غذا کنند).

خوابگاه‌های دانشگاه یک مکان امن و راحت برای دانشجویان فراهم می‌سازند. این خوابگاه‌های مقرون‌به‌صرفه دارای امکاناتی مانند اینترنت وای‌فای و بیمه اثاثیه هستند که هزینه‌های آنها در مبلغ کل اجاره در نظر گرفته شده است.

بیشتر خوابگاه‌های دانشجویی به صورت مختلط و برای اسکان دانشجویان دختر و پسر اختصاص یافته اند. با اینحال، گزینه‌های تک‌جنسیتی نیز برای اسکان دانشجویان در انگلستان وجود دارد، مانند کریدور اختصاصی یا فلت‌های اشتراکی.

در شهرهای بزرگ، مانند لندن، می‌توانید از خوابگاه‌های بین کالجی استفاده کنید که به عنوان مثال، به دانشجویان کالج‌های مختلف دانشگاه لندن اجازه می‌دهد با یکدیگر زندگی کنند.

به یاد داشته باشید که پیش از امضای قرارداد با خوابگاه دانشگاه، در مورد مدت زمان اجازه و شرایط مربوط به آن اطلاعات کافی کسب کنید. مثلا، اطمینان حاصل کنید که قرارداد شما اجازه اسکان در خوابگاه دانشگاه در طول تعطیلات را به شما می‌دهد یا خیر.

اسکان دانشجویی در انگلستان در آپارتمان‌های خصوصی و لوکس

اسکان دانشجویی خصوصی و لوکس در انگلستان

بیشتر شهرهای انگلستان دارای امکانات اسکان خصوصی و لوکس برای دانشجویان هستند. گزینه‌های موجود شامل آپارتمان‌ها و سوئیت‌های مستقل و خصوصی می‌شوند. این گزینه‌ها با اسباب و اثاثیه مدرنی مانند اتاق سینما، امنیت 24ساعته، سالن ورزشی و خدمات شبانه‌روزی متصدی لابی تجهیز شده اند.

از آنجایی‌که گزینه‌های خصوصی و لوکس اسکان دانشجویی به دانشگاه یا کالج خاصی وابسته نیستند، بنابراین، با افرادی از موسسات آموزشی متفاوت زندگی می‌کنید.

اسکان دانشجویی در انگلستان با خانواده میزبان (Homestay)

گزینه homestay برای اسکان دانشجویی در انگلستان

یکی دیگر از حالت‌های اسکان دانشجویی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی در اغلب شهرهای این کشور، زندگی به صورت هوم استی است. در این حالت، دانشجویان می‌توانند با خانواده‌های تاییدشده انگلیسی زندگی کنند. گزینه اسکان دانشجویی در انگلستان همراه با خانواده بریتانیایی یا Homestay، فرصت بی‌نظیری در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد تا تجربه دست اول و بی‌واسطه‌ای از فرهنگ بریتانیا کسب کنند. بعضی از دانشگاه‌ها، می‌توانند در خصوص هماهنگی و ارتباط با خانواده‌های میزبان و فراهم‌کردن حالت اسکان Homestay برای دانشجویان بین‌المللی خود، گزینه‌های مفیدی ارائه دهند.

اجاره آپارتمان برای اسکان دانشجویی در انگلستان

اجاره آپارتمان برای اسکان دانشجویی در انگلستان

در کشور انگلستان، دانشجویان مقطع کارشناسی معمولا سال ابتدایی تحصیل در دانشگاه را در خوابگاه‌های تحت نظر دانشگاه زندگی می‌کنند. اکثر دانشجویان خارجی، در سال دوم تحصیل اقدام به اجاره گزینه‌های خصوصی‌تر می‌کنند.

اگر تصمیم داشته باشید از گزینه‌های اجاره‌ای و خصوصی برای اسکان دانشجویی در انگلستان استفاده کنید، در اینصورت حس‌وحال زندگی در خارج از پردیس دانشگاه را تجربه می‌کنید. به علاوه، می‌توانید در مورد افرادی که قرار است با آنان زندگی کنید، حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

بیشتر گزینه‌های اجاره یک مکان خصوصی برای اسکان دانشجویان در انگلستان، به صورت مبله و دارای تجهیزات اولیه لازم برای زندگی اجاره داده می‌شوند. ولی ممکن است لازم باشد یک سری موارد شخصی، مانند وسایل آشپزخانه (ظرف و ظروف پخت‌وپز) و ست خواب (روتختی و روبالشی) را همراه با خود بیاورید.

همچنین، به خاطر داشته باشید که هزینه‌های رفت‌وآمد به دانشگاه، قبوض، وای-فای، بیمه اثاثیه منزل و لایسنس تلویزیون را در مجموع هزینه‌های زندگی خود در نظر بگیرید. لازم است بدانید به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی مشغول به تحصیل به‌صورت تمام‌وقت در دانشگاه‌های انگلستان، ملزم به پرداخت مالیات Council Tax نیستید.

در صورت امکان، پیشنهاد می‌شود پیش از امضای قرارداد اجاره خانه، از ملک بازدید کنید و حتما در مورد مدت زمان اجاره و پوشش کل دوره تحصیل‌تان اطمینان حاصل نمایید.

زمان اپلای برای اسکان دانشجویی در انگلستان

ددلاین اپلای برای اسکان دانشجویی در انگلستان

چه زمانی برای جستجو و اقدام به اجاره محل زندگی برای اسکان دانشجویی در انگلستان، مناسب‌تر است؟ باید بدانید که زمان مناسب برای یافتن و امضای قرارداد محل زندگی، تا حد زیادی به نوع گزینه دلخواه بستگی دارد. ولی اکیدا توصیه می‌شود که به محض دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر، در خصوص محل و گزینه‌های زندگی خود، اقدامات لازم را شروع کنید.

بعضی از خوابگاه‌های دانشجویی، به دلیل بالابودن میزان تقاضا و تعداد متقاضیان، نسبت به بقیه خوابگاه‌ها، زودتر پر می‌شوند. بنابراین، اگر تمایل دارید برای اسکان دانشجویی در انگلستان، از خوابگاه‌های مخصوص دانشگاه استفاده باشید، توصیه می‌کنیم در اولین زمان ممکن، برای ثبت نام در خوابگاه دانشگاه اقدام کنید. همچنین، به ددلاین‌های تعیین‌شده توسط دانشگاه، برای اپلای خوابگاه و تعیین محل سکونت خود نیز توجه داشته باشید.

خوشبختانه، حتی اگر در آخرین دقایق نیز در مورد نوع و محل سکونت خود تصمیم‌گیری نمایید، باز هم گزینه‌هایی برای اسکان دانشجویی شما در انگلستان وجود دارد. شما می‌توانید از بین گزینه‌های اجاره‌ای خصوصی، متناسب با زمان ورود به انگلستان و تحصیل در دانشگاه استفاده کنید. ولی به خاطر داشته باشید که اگر زمان بیشتری را به جستجو برای محل سکونت خود بپردازید، حق انتخاب و انعطاف‌پذیری بیشتری برای یافتن مناسب‌ترین گزینه دارید.

به یاد داشته باشید که همواره می‌توانید از پشتیبانی و راهنمایی دانشگاه محل تحصیل، برای یافتن جایی برای زندگی دانشجویی در انگلستان استفاده نمایید.

4.8/5 - (6 امتیاز)
بدون برچسب

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. طهورا لطفی 10 مرداد 1402

  سلام.زندگی با یه خونواده تو یه کشور خارجی خیلی برام دغدغه شده.نه میشناسیشون و نه میدونی چه اخلاق یا رفتاری دارن یا چند نفر هستن. اصلا چه ضمانتی برای رفتار مناسبشون وجود داره؟ از نظر امنیت روانی چه ملاکی وجود داره که بشه تشخیص داد مناسب من هستن یا نه؟ اگه میشه توضیح بدین

  پاسخ دادن
   موسسه Saman Study 11 مرداد 1402

   سلام، روز بخیر. خانواده‌هایی که برای اسکان Homestay دانش‌آموزان و دانشجویان تعیین شدن، بر اساس معیارهای خاص و با سختگیری زیادی انتخاب میشن و عملکردشون به طور منظم تحت ارزیابی و بازبینی سازمان‌های مربوطه ست. بنابراین، از لحاظ امنیت مشکلی قطعا پیش نمیاد. اما اینکه بتونین باهاشون سازگار بشید یا نه، به روحیه و شخصیت خودتون بستگی داره. این نوع از اسکان فرصت خوبیه برای یادگیری زبان کشور میزبان، اما می‌تونه چالش‌هایی هم داشته باشه. موفق باشید.

   پاسخ دادن

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study