021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Waterloo
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی کانادا/ انتاریو/ واترلو
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 35088 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 10269 نفر
دانشگاه واترلو
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 149
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 18
اندازه دانشگاه بسیار بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی
تعداد هیات علمی 1908 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در قلب قطب تکنولوژی و 110 کیلومتری غرب تورنتو در کشور کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سال 1957 تاسیس شد و بیش از 100 برنامه آموزشی در حوزه های تجارت، بهداشت و سلامت، مهندسی، ریاضیات، علوم، هنر، محیط زیست و … در اختیار دانشجویان قرار می دهد. از محاسبات فیزیک کوانتوم و نانوتکنولوژی تا روانشناسی بالینی و پژوهش های مرتبط با بهداشت و سلامت، این دانشگاه ایده ها و ذهن های خلاق را در کنار یکدیگر قرار می دهد و الهام بخش ابداعات موثر بر زندگی امروز و آینده بشر محسوب می شود.

دانشگاه واترلو دارای پردیس هایی در کمبریج و کیچنر و استراتفورد است. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: دانشکده علوم بهداشت کاربردی، دانشکده هنر، دانشکده مهندسی، دانشکده محیط زیست، دانشکده ریاضی و دانشکده علوم. دانشگاه واترلو عضو انجمن دانشگاه ها و کالج های کشور کاناداست. واترلو همچنین 41 مرکز و مؤسسه تحقیقاتی شامل مؤسسه محاسبات کوانتوم، مرکز آموزش ریاضی و محاسبات، مرکز تحقیقات کاربردی رمزنگاری و مؤسسه نانوتکنولوژی واترلو را اداره می کند.

این دانشگاه در رده بندی سال 2021 دانشگاه های برتر تحصیلات تکمیلی تایمز، جایگاه 250 را به خود اختصاص داده است. همچنین دونا استریکلند، برنده جایزه نوبل فیزیک (سومین زن در تاریخ که برنده این جایزه شده است) در سال 2018 از سرشناس ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

جمعیت دانشجویی دانشگاه واترلو مشتمل بر بیش از 35 هزار دانشجو از کانادا و سراسر جهان است که بیش از 31 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند. رشته های مهندسی نانوتکنولوژی، حرکت شناسی و یکپارچه سازی دانش از رشته های برتر این دانشگاه محسوب می شوند.

دانشگاه واترلو با برنامه آموزشی شامل دوره کارورزی، امکان کسب دو سال تجربه کاری مرتبط و همزمان با تحصیل را برای دانشجویان فراهم ساخته است. شبکه کارفرمایان این دانشگاه شامل بیش از 7100 شرکت برتر جهان می شود که آینده شغلی درخشانی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه رقم می زند. امکانات و تسهیلات عالی، کلوب های دانشجویی فعال، فرصت های پژوهشی استثنائی و شهریه های مقرون بصرفه، دانشگاه واترلو را به مکانی ایده آل برای تحصیل تبدیل کرده است.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست