021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Alberta
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی کانادا/ آلبرتا/ ادمونتون
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 40061 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 9689 نفر
دانشگاه آلبرتا
img_university
img_university
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 126
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 9
اندازه دانشگاه بسیار بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی | فرانسه
تعداد هیات علمی 3645 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال 1908 در شهر ادمونتون استان آلبرتا در کشور کانادا تاسیس شد. این دانشگاه دولتی دارای پنج پردیس در ادمونتون و یک پردیس در کمروز (Camrose) است. دانشگاه آلبرتا با سهم پنج درصدی در تولید ناخالص داخلی، فاکتور مهمی در اقتصاد استان آلبرتا به شمار می آید. این دانشگاه دارای 18 دانشکده است. تعداد کل دانشجویان دانشگاه بالغ بر 40000 نفر است که 31600 نفر آنان در دوره های کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه بیش از صد مرکز و مؤسسه پژوهشی، از قبیل مرکز علوم بین رشته‌ای سنتنیال، آکادمی سلامت کلینیک ادمونتون، مؤسسه ملی نانوتکنولوژی کانادا و مؤسسه ویروس شناسی لی کا شینگ را در خود جای داده و با ارائه 200 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 500 رشته مخصوص تحصیلات تکمیلی، برترین دانشجویان از 156 کشور جهان را به خود جذب نموده است.

دانشگاه آلبرتا با بودجه سالانه 1 میلیارد دلاری و جذب سرمایه 480 میلیون دلاری برای بورسیه پژوهشی، گزینه تحصیلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی محسوب می‌شود. دانشگاه آلبرتا در رشته های مرتبط با ورزش، جزء 10 دانشگاه برتر جهان به شمار می‌آید و در موضوعاتی همچون رشته‌های مرتبط با انرژی (مهندسی نفت، ژئوفیزیک و زمین شناسی) بین 50 دانشگاه برتر جهان است. سایر رشته‌های برتر عبارتند از پرستاری، علوم زمینی و دریایی، آموزش، آناتومی و فیزیولوژی.

طبق اعلام مؤسسه رده بندی NTU در سال 2009، دانشگاه آلبرتا از دیدگاه تاثیرگذاری تحقیقات، دارای رتبه چهارم در کانادا و 81 ام در جهان است. همچنین، بر اساس رده‌بندی منتشرشده توسط مرکز رده‌بندی دانشگاه‌های جهان، آلبرتا در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

ادمونتون یکی از جوان ترین شهرهای کانادا است که با سرعت خوبی در حال پیشرفت و رشد است. این شهر بعنوان یک قطب اقتصادی، ارتباط تنگاتنگی با صنایع گوناگون دارد و برای افرادی که بدنبال بهره مندی از فرصت های اشتغال پیش از فارغ التحصیلی و بعد از خروج از دانشگاه هستند، گزینه مطلوبی به شمار می آید. بر اساس شاخص میزان استخدام دانشجویان پس از تحصیل که توسط وبسایت QS منتشر می‌شود، نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه آلبرتا یکی از بالاترین‌ها در کشور کانادا و سراسر جهان به شمار می آید.

دانش آموختگان سرشناس این دانشگاه در رشته های گوناگونی فعالیت می کنند که از برنده جایزه نوبل فیزیک گرفته تا برنده اسکار بعنوان کارگردان هنری آواتار را شامل می شود. دانشگاه آلبرتا سالانه بیش از 25 میلیون دلار به اسکالرشیپ دانشجویان کارشناسی اختصاص می‌دهد که برخی اسکالرشیپ های مخصوص دانشجویان بین المللی را نیز شامل می‌شود.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست