logo

7 اشتباه رایج والدین در هنگام انتخاب کمپ تابستانی

20 بهمن 1400

فصل تابستان، برای اغلب والدین یک معضل به شمار می‌آید. آنها غالبا ترجیح می‌دهند فرزندشان بیرون برود، بازی کند و فرصتی برای لذت‌بردن از تعطیلات خود داشته باشد. از سوی دیگر، والدین به اهمیت آمادگی فرزندشان برای سال تحصیلی بعد نیز واقف هستند.

با اینکه کودکان واقعا به زمان استراحت و تجدید قوا برای سال تحصیلی جدید احتیاج دارند، ولی دوری از یادگیری در فصل تابستان یک پدیده قابل استناد است. بر اساس پژوهش‌های انجمن ملی دوری از یادگیری در تابستان، فاصله‌انداختن بین آموزش کودکان در تابستان، باعث می‌شود به طور میانگین معادل دو ماه از سطح کلاسی قبلی خود عقب بیفتند. به همین دلیل، اگر می‌خواهید فرزندتان دستاوردهایش در سال تحصیلی قبل را حفظ کند، باید یادگیری و تفکر در طول تابستان را برای او ادامه دهید.

برای بیشتر خانواده‌ها، کمپ تابستانی راهکار بسیار مناسبی است. نه تنها فرزندتان روتین مدرسه‌رفتن را ادامه می‌دهد، بلکه به یادگیری مهارت‌های جدید و استفاده از توانایی خود در حل مساله می‌پردازند. از همه مهمتر آنکه، کودکان در طول مدرسه تابستانی چیزهای زیادی در موضوعات جدید و متنوعی، مانند چاپ سه بعدی، هنرهای رزمی، رباتیک و حتی بافتنی یاد می‌گیرند.

7 اشتباه بزرگ والدین در هنگام انتخاب کمپ تابستانی

انتخاب کمپ تابستانی

در اینجا، هفت اشتباه رایج والدین در هنگام انتخاب مدرسه تابستانی برای فرزندشان را شرح می‌دهیم.

1. به کودکان اجازه می‌دهند در منطقه امن خود بمانند.

کودکان، به ویژه آنهایی که در سنین پایین هستند، در برابر تغییر مقاومت زیادی نشان می‌دهند. آنها ترجیح می‌دهند هر شب یک قصه مشابه را بشنوند، یا غذای آشنا و یکسانی برای شام بخورند. ولی، کودکان وقتی رشد می‌کنند که با چالش روبرو شوند. کمپ‌های تابستانی، کودکان را به خوبی با تجربیات جدید و فرصت‌های یادگیری نوین آشنا می‌سازند. بنابراین، در انتخاب کمپ تابستانی مناسب برای فرزندتان، به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

2. به علاقه‌مندی‌های فرزندشان توجه نمی‌کنند.

 

مشارکت، کلید یادگیری است – و بهترین روش برای تضمین مشارکت کودک چیست؟ انتخاب چیزی که کودک دوست دارد انجام دهد. برای ایجاد تعادل بین یک کمپ تابستانی، که فرزندتان را به چالش می‌کشد و نیز او را به یادگیری علاقه‌مند می‌کند، بهتر است با او درباره کارهایی که دوست دارند در تابستان انجام دهند صحبت کنید. آیا فرزندتان فعالیت در فضای آزاد را ترجیح می‌دهد؟ اگر اینطور است، کمپ‌های تابستانی که دارای فعالیت‌های ورزشی یا برنامه‌های طبیعت‌گردی هستند را انتخاب کنید.

آیا فرزندتان یک مهندس نوپا است که همیشه ایده‌های جدیدی پیشنهاد می‌کند؟ پس، کمپ تابستانی انتخابی شما باید فرصت کار با پرینترهای سه‌بعدی را در اختیار او قرار دهد یا شامل آموزش کدنویسی شود. هرچه کمپ تابستانی با علاقه‌های فرزندتان سازگاری و تطابق بیشتری داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که در آن مشارکت فعالانه داشته باشند.

3. کمپ تابستانی را بر اساس کاری که بهترین دوست فرزندشان می‌خواهد، انتخاب می‌کنند.

کدام بچه‌ای دوست ندارد کمپ تابستانی را با بهترین دوستش بگذارند؟ اگر کمپ تابستانی را بر اساس چیزی که بهترین دوستش ترجیح می‌دهد، انتخاب کنید، فرزندتان فرصت توسعه علاقه‌مندی‌ها و دایره اجتماعی را از دست می‌دهد. کمپ تابستانی، فرصت ایده‌آلی برای کودکان است که نحوه آشنایی با افراد جدید را یاد بگیرند و دایره اجتماعی‌شان را گسترش دهند. در هنگام انتخاب کمپ تابستانی، اگر تصمیم بگیرید فرزندتان را به یک کمپ تابستانی بفرستید، صرفا به دلیل آنکه دوستانش به آنجا می‌روند، او را از یک فرصت مهم برای رشد محروم می‌کنید.

4. اهمیت STEAM را نادیده می‌گیرند.

انتخاب کمپ تابستانی

بیشتر کمپ‌های تابستانی بر روی فعالیت‌های سنتی هوای گرم، مانند شنا، کوهنوردی و ورزش‌های آبی تمرکز دارند. در بعضی از کمپ‌ها، کودکان می‌توانند زمانی را در طبیعت بگذرانند و با دنیای طبیعی و ارزش و اهمیت آن آشنا شوند و حتی مهارت‌های بقا را به دست آورند. با این‌حال، ما در یک اقتصاد به سرعت در حال رشد زندگی می‌کنیم. کودکان برای موفقیت در زندگی، باید مهارت‌های خود در زمینه علم، تکنولوژی، مهندسی، هنر و ریاضی را توسعه دهند.

در هنگام انتخاب کمپ تابستانی، توجه داشته باشید که فرصت کسب تجربیات عملی یادگیری در موضوعات STEAM، مانند برنامه‌نویسی کامپیوتری، فیلم‌سازی، رسانه‌های دیجیتال و رباتیک را در اختیار فرزندتان قرار دهید.

5. صلاحیت و شایستگی کارکنان کمپ تابستانی را نادیده می‌گیرند.

بررسی صلاحیت و شایستگی کارکنان مدرسه، در هنگام انتخاب کمپ تابستانی از اهمیت بالایی برخوردار است. آیا کمپ مورد نظرتان، از پرسنل متخصص و حرفه‌ای استفاده می‌کند؟ یا از نوجوانان محلی برای گرداندن کمپ استفاده می‌کنند؟ با اینکه اعضای نوجوان کمپ، می‌توانند شور و انرژی جوانی را به برنامه‌های کمپ تزریق کنند و الگوی مناسبی برای کودکان باشند، ولی برنامه‌های کمپ باید توسط افراد متخصص در آموزش یا روانشناسی کودک طراحی و سازماندهی شده باشد.

6. نیازهای خودشان به عنوان والدین را در نظر نمی‌گیرند.

انتخاب کمپ تابستانی مناسب

البته که شما، به عنوان والدین ترجیح می‌دهید فرزندتان را در تابستان به کمپی بفرستید که دوست دارد، ولی فراموش نکنید که نیازهای شما نیز مهم است. در هنگام بررسی گزینه‌های موجود برای کمپ تابستانی فرزندتان، برنامه کاری خودتان و تعهدات خانوادگی را نیز در نظر بگیرید. اگر کمپ تابستانی، شرایط و الزاماتی دارد که تابستان شما را استرس‌آور می‌کند، از آن صرف نظر کنید.

تابستان، زمانی برای آرامش و استراحت است و اگر قرار است فرستادن فرزندتان به کمپ تابستانی، برای شما درگیری ذهنی و استرس تولید کند، قطعا فرزندتان ناراحتی شما را درک می‌کند و از این تجربه بی‌نظیر در تابستان، لذت کمتری می‌برد.

7. در مورد پیداکردن بهترین و مناسب‌ترین کمپ تابستانی، نگرانی زیادی دارند.

با اینکه مهم است به فرزندتان در پیداکردن کمپ تابستانی مورد علاقه‌اش کمک کنید، لازم است این را بدانید که هیچ کمپ کاملا ایده‌آلی وجود ندارد. تعداد کمپ‌های تابستانی جذاب برای کودکان، بسیار زیاد است: از کمپ فوتبال یا شطرنج گرفته تا حتی کمپ Minecraft. فرزندتان، در طول تابستان همزمان با سپری‌کردن اوقاتی شاد و مفرح، به یادگیری درباره طبیعت، کشف جنبه‌های هنری وجودشان و کسب مهارت‌های جدید می‌پردازد.

در همین راستا، اگر ظرفیت ثبت نام در انتخاب اول آنها تکمیل شد، نگران نباشید. کمپ تابستانی فرصتی برای کشف علایق جدید است. کودک شما می‌تواند حتی در کمپی که انتظار آن را ندارد، تابستانی به یادماندنی را بگذراند.

در این مقاله، به معرفی 7 اشتباه رایج والدین در هنگام انتخاب مدرسه تابستانی برای فرزندشان پرداختیم. با در نظرگرفتن موارد ذکرشده، با توجه به علایق و نیازهای فرزندتان در کنار اهمیت‌دادن به اولویت‌های خود و خانواده، می‌توانید بهترین مدرسه تابستانی را برای فرزند دلبندتان انتخاب نمایید.

اگر با آگاهی از مزایای کمپ تابستانی، در انتخاب مدرسه تابستانی مناسب برای فرزندتان به مشاوره و راهنمایی احتیاج دارید، با کارشناسان خبره و باتجربه ما در موسسه Saman Study در ارتباط باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study