logo

چرا دنیای امروز به کمپ تابستانی نیاز دارد؟

10 بهمن 1400

تصمیم‌گیری برای فرستادن فرزندتان به کمپ تابستانی، کار آسانی نیست؛ سپردن فرزندتان به آغوش باز افراد غریبه‌ای که از فرزندتان مراقبت می‌کنند، عجایب طبیعت را به او نشان می‌دهند، مهارت‌های جدیدی به او می‌آموزند و فرصت آشنایی با افراد جدید را برای فرزندتان فراهم می‌کنند.

هر تابستان، میلیون‌ها کودک و نوجوان در سراسر جهان وارد مدارس و کمپ‌های تابستانی در کشورهای گوناگون می‌شوند (برای آشنایی با مدارس تابستانی سوئیس کلیک کنید). اگر فرزندتان تابحال در کمپ تابستانی حضور نداشته است، تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا زمان مناسبی برای فرستادن او به مدرسه تابستانی هست یا خیر، اندکی دشوار به نظر می‌رسد.

در این مقاله، اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند در مورد ثبت نام فرزندتان در یک کمپ تابستانی، نوع کمپ و سایر مسائل تاثیرگذار در این موضوع مهم و حساس، تصمیم مناسبی بگیرید.

چرا کمپ تابستانی مهم است؟

اهمیت کمپ تابستانی

دنیای امروز نیازمند افرادی در نسل جدید است که بتوانند دیدگاه‌ها، عقاید و باورهای یکدیگر را با مدارای بیشتری بپذیرند. مزیت‌های مدرسه تابستانی و تاثیرات آن بر روی شخصیت و طرز تفکر افراد بر کسی پوشیده نیست. کمپ تابستانی، یک فرصت ایده‌آل برای بچه‌ها است تا با ویژگی‌های شخصیتی گوناگون انسان‌ها آشنا شوند. الگوهای استفاده‌شده در مدارس تابستانی، با دقت فراوانی انتخاب می‌شوند و به فرزند شما روش تفریح، یادگرفتن چیزهایی از دیگران و پیداکردن دوست با روش‌های غیر آنلاین و حضوری را می‌آموزند.

کمپ تابستانی، فرصت ملاقات بچه‌ها با افرادی از نژاد و فرهنگ‌ها و سطوح اجتماعی-اقتصادی مختلف از سراسر دنیا را فراهم می‌کند.

کمپ های تابستانی چه تفاوتی دارند؟

در مورد هر تجربه کمپ تابستانی، یک نکته جادویی وجود دارد. هر کمپ در جهان، متفاوت و منحصربه‌فرد است. این موضوع صرفا به دلیل موقعیت جغرافیایی کمپ تابستانی نیست. بلکه به سنت‌ها و افرادی که در کمپ حضور داشته اند، مربوط می‌شود. هر کمپ تابستانی، دارای گنجینه ارزشمندی از تاریخ و رسومی است که آن کمپ را از بقیه کمپ‌های جهان، متمایز و شاخص می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت هر کمپ، از نظر سبک، برنامه‌ها، بازی‌ها، موقعیت جغرافیایی، سنت‌ها و تجربه‌ای که در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد، خاص و منحصربه‌فرد است.

هر یک از کارکنان کمپ، شرکت‌کنندگان در کمپ تابستانی پس از پایان دوره و داوطلبانی که در برگزاری کمپ مشارکت داشته اند، خاطراتی مربوط به زمان حضورشان در کمپ تابستانی را در طول زندگی همراه دارند. بیشتر مردم با علاقه و اشتیاق در مورد مشاوران، خوابگاه‌ها، غذای کمپ، گردش‌ها و اتفاقات خاص دوره حضورشان در کمپ تابستانی خود یاد می‌کنند.

چند نوع کمپ تابستانی در جهان وجود دارد؟

انواع کمپ تابستانی

کمپ تابستانی، یک تجربه مستقل است که شخصیت و زندگی کودک/نوجوان را شکل می‌دهد. کمپ‌های تابستانی، محیطی کنترل‌شده و امن فراهم می‌کنند که بچه‌ها در آن، می‌توانند در مورد موضوعات ساده (نوع فعالیت دلخواه، لباسی که می‌خواهند بپوشند، تعداد اسنک‌هایی که آماده می‌کنند) یا موضوعات مهم‌تر (دوست دارند با چه کسی وقت بگذرانند، چه افرادی را قرار است دوست خود بدانند) تصمیم‌گیری کنند.

کمپ تابستانی مکانی است که در آن، کودکان با سایر افراد تعامل رو در رو دارند و همزمان، در مورد خودشان و سایر افراد چیزهای زیادی یاد می‌گیرند. در کمپ های تابستانی، کودکان با دنیایی از امکانات و فرصت‌ها روبرو می‌شوند که در زندگی روزمره در اختیار ندارند.

انواع مختلفی از کمپ‌های تابستانی در سراسر دنیا برگزار می‌شود و هر یک ماموریت و هدف خاصی را دنبال می‌کنند. مدارس تابستانی تک‌جنسیتی، مختلط، روزانه، شبانه‌روزی، کمپ‌های اختصاصی با موضوعات خاص، کمپ آموزش زبان و کمپ ویژه افراد کم‌توان برخی از انواع کمپ به شمار می‌آیند.

بهترین زمان برای فرستادن کودکان به کمپ تابستانی چه سنی است؟

به طور کلی می‌توان گفت هیچ سن خاصی برای شروع کمپ تابستانی در نظر گرفته نمی‌شود. تصمیم‌گیری در مورد آماده‌بودن فرزندتان برای حضور در کمپ‌های تابستانی، به نوع کمپ انتخابی بستگی دارد. به علاوه، پیشرفت‌ها و توسعه‌های فردی فرزندتان را می‌توانید به عنوان یک شاخص قدرتمند برای تصمیم‌گیری در این خصوص در نظر بگیرید.

مدرسه تابستانی به کودکان این فرصت را می‌دهد که برای تبدیل‌شدن به بهترین حالت خود تلاش کنند. آنها فضایی را تجربه می‌کنند که برای ایجاد خاطرات خوب و تقویت ظرفیت‌های وجودی ایجاد شده است. کودکان در مدرسه تابستانی فرصت بالارفتن از یک برج، اسب‌سواری، پرتاب کمان و حتی تجربه موفقیت و پیروزی در مسابقات بزرگ را به دست می‌آورند. این خاطرات و تجربه‌ها، در سراسر زندگی همراه آنها است.

کودکان، با تجربه طیف وسیعی از احساسات و تجربیات انسانی، شامل دلتنگی، دوستی، اختلاف نظر، کار گروهی، ناامیدی، موفقیت‌های شادی‌آور و غیره چیزهای زیادی را یاد می‌گیرند.

چگونه فرزندمان برای کمپ تابستانی شبانه‌روزی آماده کنیم؟

کمپ تابستانی شبانه روزی

بهترین روش برای آماده‌کردن کودکان برای مدرسه تابستانی شبانه‌روزی، این است که با آنها در مورد چیزهایی که قرار است در کمپ تجربه کنند، حرف بزنید. به او اطلاعاتی در مورد پیداکردن دوست‌های جدید و روش آشنایی با افراد جدید بدهید.

بهتر است حضور در مدرسه تابستانی شبانه‌روزی اولین تجربه دوری فرزندتان از خانواده نباشد. پیش از آنکه فرزندتان در یک کمپ تابستانی در کشوری دیگر حضور داشته باشد، بهتر است چند تجربه کوتاه سپری‌کردن اوقات با دوستان یا آشنایان قابل اعتماد داشته باشد.

به عنوان والدین، آرزو و وظیفه ما آماده‌کردن کودکان برای تبدیل‌شدن به انسان‌های خلاق، مستقل و توانمندی است که بتوانند بدون کمک ما به زندگی ادامه دهند. مدارس تابستانی، روشی برای توسعه این مهارت‌ها در بهترین محیط ممکن را در اختیار کودکان قرار می‌دهند.

کمپ تابستانی؛ فرصتی برای انواع ویژگی‌های شخصیتی

در کمپ‌های تابستانی، فرصت رشد برای همه انواع کودکان وجود دارد. اگر فرزندتان خجالتی است یا در برقراری ارتباط با افراد جدید، دچار مشکل است، فرستادن او به مدرسه تابستانی می‌تواند کمک زیادی به حل این مشکل کند. در مدارس تابستانی، فضایی ایجاد شده که کودک بتواند با رشد مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی خود، در محیط‌های اجتماعی احساس راحتی و امنیت کند.

کارکنان مدارس تابستانی، غالبا به ویژگی‌های خاص شخصیتی کودکان حساس هستند و فعالیت‌ها و سرگرمی‌های مربوط به هر کودک را، بر اساس آن ویژگی‌ها و با هدف غلبه بر کاستی‌ها و تقویت نقاط قوت طراحی و برنامه‌ریزی می‌کنند.

سخن پایانی

هر ساله و در سراسر دنیا، رقابت بسیار زیادی برای نحوه گذراندن اوقات فراغت کودکان در تابستان وجود دارد – آنها می‌توانند مشغول انجام فعالیت‌های ورزشی شوند، به مدرسه تابستانی بروند، یا تعطیلات باکیفیتی را بگذرانند.

اما بیایید ارزش تجربه کمپ تابستانی را فراموش نکنیم – کمپ تابستانی هدیه گرانبهایی است که می‌توانیم به فرزندانمان بدهیم، فواید و مزایای زیادی برای آنها دارند و همیشه در طول زندگی، در خاطرشان باقی می‌ماند.

اکنون زمان آن فرا رسیده که جهان با نسلی از رهبران آینده آشنا شود که با پیچیدگی‌های زندگی در جوامع انسانی آشنایی دارند و با ذهنی باز و پذیرا، آماده رویارویی با تفاوت آرا و عقاید گوناگون هستند.

اگر برای انتخاب مدرسه تابستانی برای فرزندتان، به اطلاعات دقیق احتیاج دارید، کارشناسان و مشاوران باتجربه ما آماده ارائه دقیق‌ترین و بروزترین اطلاعات در خصوص بهترین مدارس تابستانی هستند. با ما در تماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study