logo
دانشگاه‌های مجارستان

دانشگاه‌های مجارستان

تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان

مجارستان، کشوری کوچک در قلب قاره اروپاست که در سال‌های اخیر و با ارائه برنامه‌های آموزشی در رشته‌های گوناگونی، بخصوص رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. کیفیت و استاندارد بالای سیستم آموزش در این کشور، پایین‌بودن هزینه زندگی و سطح بالای امنیت در شهرها در کنار تنوع فرهنگی گسترده در این کشور، دانشجویان بین‌المللی را برای برنامه‌ریزی جدی در خصوص تحصیل و مهاجرت به این کشور ترغیب کرده است. بعلاوه، معتبربودن مدرک دانشگاه‌های این کشور در سراسر اروپا، فرصت‌های بی‌نظیری برای ادامه تحصیل یا اشتغال در سایر نقاط اروپا را به سادگی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

هزینه زندگی و تحصیل نسبتا پایین در مجارستان، به همراه اسکالرشیپ‌های گوناگونی که تاثیر بسزایی در مدیریت موفقیت‌آمیز هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجویان بین‌المللی داشته است، باعث افزایش تعداد دانشجویان خارجی در این کشور شده است. بر اساس آمار منتشرشده، بین سال‌های 2009 تا 2020، مجموع تعداد دانشجویان خارجی از 14 هزار نفر تا 33 هزار نفر افزایش داشته است. در سال تحصیلی 2020-2021 تعداد دانشجویان بین‌المللی در مجارستان 32400 نفر اعلام شده است.

پایتخت این کشور، بوداپست به همراه شهرهای دِبرِسن، سگد و پِچ، تعدادی از شهرهای مهم دانشگاهی این کشور محسوب می‌شوند. نام 8 دانشگاه کشور مجارستان، در رده‌بندی 2020 وبسایت QS، در میان 500 تا 1000 دانشگاه برتر جهان به چشم می‌خورد. دانشگاه‌های سگد، دبرسن، اتووش لوراند و دانشگاه پچ بین 600 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

کشور مجارستان اروپای مرکزی را به اروپای شرقی متصل می‌کند و علاوه بر ترکیبی از جذابیت‌های این دو منطقه، هویت متمایز خود را نیز حفظ کرده است. جذابیت‌های طبیعی و ساخته دست بشر، در کنار هزینه‌های نسبتا پایین زندگی در این کشور و تمرکز بالا بر روی بین‌المللی‌شدن، مجارستان را به یک مقصد تحصیلی در حال رشد تبدیل کرده است.

در این بخش به معرفی دانشگاه‌های برتر مجارستان و شهرهای دانشگاهی و ارائه اطلاعات کاربردی در مورد اپلای، هزینه‌های زندگی و … می‌پردازیم.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study