021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of EPFL
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی سوئیس/ وو/ لوزان
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 12000 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 6426 نفر
دانشگاه EPFL
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 14
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 6
اندازه دانشگاه متوسط
زبان تحصیل انگلیسی | فرانسه
تعداد هیات علمی 3971 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه EPFL

دانشگاه EPFL یا دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان در ژانویه سال 1969 در شهر لوزان کشور سوئیس تاسیس گردید و یکی از جوان ترین دانشگاه های فنی در جهان محسوب می شود. در سال 2015، پردیس این دانشگاه دولتی در شهر ژنو راه اندازی شد. این دانشگاه در بخش فرانسوی زبان سوئیس، در مجاورت دریاچه ژنو واقع شده و شامل 65 ساختمان در 136 هکتار است.

بیش از 6 هزار دانشجو از 112 کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی رشته های مهندسی و علوم طبیعی است. این دانشگاه هفت مدرسه تخصصی دارد که هر یک دارای دانشکده های مختلفی هستند، مثلا 4 دانشکده زیرمجموعه مدرسه مهندسی محیط زیست و معماری شهری عبارتند از دانشکده مهندسی محیط زیست؛ دانشکده مهندسی عمران، دانشکده معماری و دانشکده علوم اجتماعی. سایر مدارس عبارتند از مدرسه علوم کامپیوتر و ارتباطات، کالج علوم انسانی CDH، مدرسه علوم پایه، مدرسه علوم زیستی، مدرسه مهندسی و مدرسه مدیریت تکنولوژی. دانشگاه EPFL از پنج پردیس در کانتون های مختلف سوئیس تشکیل شده است: وو، ژنو، وله، فرایبورگ و نوشاتل.

در حال حاضر بیش از 10 هزار دانشجو در دانشگاه EPFL، شامل 5418 نفر در مقطع کارشناسی و 4925 در مقطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.

برخی از فارغ التحصیلان سرشناس این دانشگاه عبارتند از: آندره کودلسکی (رئیس و مدیر اجرایی گروه کودلسکی)؛ دانیل بورل (هم‌بنیان‌گذار لاجیتک)؛ ژان دانیل نیکود (دانشمند کامپیوتر سوئیس)؛ ژاک دوبوشه (برنده جایزه نوبل شیمی 2017)؛ ماکسیم وشیه لگراو (استاد بزرگ شطرنج).

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست