021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Lausanne
9
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی سوئیس/ وو/ لوزان
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 15000 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 3026 نفر
دانشگاه لوزان (UNIL)
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 176
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 9
اندازه دانشگاه بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی | فرانسه
تعداد هیات علمی 1478 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه لوزان (UNIL)

دانشگاه لوزان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در کشور سوئیس است که در سال 1537 میلادی بعنوان مدرسه الهیات تاسیس و در سال 1890 به دانشگاه تبدیل شد. پردیس اصلی این دانشگاه خارج از شهر لوزان، در کناره دریاچه لمان (دریاچه ژنو) و در مجاورت دانشگاه EPFL سوئیس قرار گرفته است.

دانشگاه لوزان از 7 دانشکده تشکیل شده است: دانشکده هنر، دانشکده زیست شناسی و پزشکی، دانشکده اقتصاد و بازرگانی، دانشکده علوم زمین شناسی و محیط زیست، دانشکده حقوق، عدالت کیفری و مدیریت دولتی، دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی، دانشکده الهیات و مطالعات دینی. این دانشگاه در رشته های متنوعی از قبیل علوم اجتماعی، هنر، علوم انسانی، مطالعات زیست محیطی، علوم زمین شناسی، اقتصاد، مطالعات دینی، علوم زیستی و پزشکی ارائه می دهد.

دانشگاه لوزان دارای بیش از 190 تیم تحقیقاتی است که در زمینه های گوناگونی از قبیل ژن شناسی، زیبایی شناسی سینما، حقوق زیست محیطی و علم پزشکی قانونی کار می کنند.

تقریبا یک چهارم جمعیت دانشجویی و نیمی از پرسنل آموزشی این دانشگاه از بیش از 120 کشور جهان وارد لوزان شده اند. تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار پیشرفته دانشگاه لوزان، محیطی ایده آل برای دانشجویان و پژوهشگران این دانشگاه فراهم کرده است.

دانش آموختگان سرشناس این دانشگاه عبارتند از: کنستانت فورنرود (رئیس جمهور پیشین سوئیس)، پرنسس ورا گیدرویک (شاهزاده لیتوانیایی)، سپ بلاتر (رئیس سابق فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا).

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست