021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Heidelberg
9
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی آلمان/ بادن-وورتمبرگ/ هایدلبرگ
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 28649 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 5336 نفر
دانشگاه هایدلبرگ
img_university
img_university
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 63
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 5
اندازه دانشگاه بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی | آلمانی
تعداد هیات علمی 6702 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ کشور آلمان که به نام روبرتو کارولا هم شناخته می شود، در سال 1386 تاسیس شد. هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه در میان دانشگاه کشور آلمان و یکی از مؤسسات تحقیقی برتر اروپا به شمار می آید. دانشگاه هایدلبرگ سومین دانشگاهی است که در دوره امپراتوری روم تاسیس شده است. این دانشگاه دارای سه پردیس است: پردیس قدیمی، پردیس نوینهایمر فلد (Neuenheimer Feld) و پردیس برگهایم (Bergheim).

دانشگاه هایدلبرگ دارای 12 دانشکده است که شامل دانشکده علوم رفتاری و علوم فرهنگی تجربی، دانشکده علوم زیستی، دانشکده شیمی و علوم زمین، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، دانشکده حقوق، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر، دانشکده پزشکی، دانشکده پزشکی در مانهایم، دانشکده زبان های امروزی، دانشکده فلسفه و تاریخ، دانشکده فیزیک و نجوم و دانشکده الهیات. همچنین دارای 5 مدرسه تخصصی کسب و کار، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، ارتباطات، علوم انسانی و هنر، آموزش و علوم رفتاری، موسیقی و تئاتر و مدرسه علوم طبیعی و علوم بهداشتی وابسته است.

علوم انسانی، حقوق، علوم رفتارهای اجتماعی،علوم زیستی، پزشکی و علم طبیعی می شود. تقریبا 160 برنامه آموزشی، از جمله 60 دوره در مقطع کارشناسی، 100 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ارائه می شود.

در حدود 30 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند؛ که شامل بیش از 15000 دانشجو در مقطع کارشناسی، 15900 دانشجو در مقطع ارشد و 3000 دانشجوی دکترا می شود.

56 نفر از دارندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند و 11 نفر از آنها در حال حاضر در این دانشگاه در حال تدریس هستند. اشتفان هل در سال 2014 برنده جایزه نوبل شیمی و هارالد تسور هاوزن در سال 2018 برنده جایزه فیزیولوژی و پزشکی بوده اند.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست