021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of TUM
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی آلمان/ بایرن/ مونیخ
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 45356 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 11447 نفر
دانشگاه فنی مونیخ (TUM)
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 50
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 5
اندازه دانشگاه بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی | آلمانی
تعداد هیات علمی 6663 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

دانشگاه فنی مونیخ (TUM) یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان در رده بندی وب سایت QS است که در سال 1868 تاسیس شد. این دانشگاه دولتی، عضو انجمن 9 دانشگاه فنی معتبر کشور آلمان (TU9) است. دانشگاه TUM دارای 15 دپارتمان/مدرسه آموزشی و بیش از 40 هزار داتشجو از سراسر جهان است که 30 درصد آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. در این دانشگاه در حدود 200 برنامه آموزشی ارائه می شود که شامل دوره ها و برنامه هایی به زبان انگلیسی نیز می گردد. پردیس های این دانشگاه در شهرهای مونیخ، گارشینگ (Garching)، فرایزینگ (Freising)، اشتراوبینگ (Straubing) واقع شده، بعلاوه یک پردیس در سنگاپور نیز تحت نظر این دانشگاه اداره می شود.

دانشگاه TUM، در رده بندی رویترز برای نوآورترین دانشگاه های جهان در سال 2017، در جایگاه چهارم قرار گرفت. 17 نفر از اساتید دانشگاه فنی مونیخ برنده جازه نوبل هستند و 23 دانشمند برنده جایزه لایبنیتس در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

دانشکده های دانشگاه فنی مونیخ در سه پردیس این دانشگاه قرار گرفته اند: پردیس اصلی در شهر مونیخ دانشکده های معماری، پزشکی، مهندسی برق و فناوری اطلاعات، مهندسی عمران، نقشه برداری، اقتصاد و علوم اجتماعی و ورزشی را در خود جای داده است. پردیس دوم در گارشینگ شامل دانشکده های فیزیک، شیمی، انفورماتیک، ریاضی و مهندسی مکانیک می شود. در پردیس سوم این دانشگاه در فرایزینگ، دانشکده های زیست شناسی، علوم کشاورزی و باغبانی، جنگلداری و مدیریت منابع طبیعی، تکنولوژی غذا و آبجوسازی، تغذیه و طراحی منظر و معماری فضای سبز قرار گرفته است.

بزرگترین جامعه ورزشی دانشگاهی مربوط به این دانشگاه است. بیش از 90 رشته ورزشی متفاوت از والیبال ساحلی گرفته تا یوگا و شنا، در این دانشگاه فعالیت دارند.

برخی از دانش آموختگان سرشناس دانشگاه فنی مونیخ (TUM) عبارتند از: ارنست اوتو فیشر (شیمی‌دان آلمانی و برنده جایزه نوبل)، رابرت هوبر (زیست‌شیمی‌دان آلمانی و برنده جایزه نوبل شیمی)، ویلی مسراشمیت (طراح آلمانی هواپیما).

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست