logo
مدارس مجارستان

مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان موضوعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور در سطوح مختلف قرار گرفته است. شهرهای مختلف این کشور، بخصوص بوداپست، از سابقه آموزشی قدرتمندی بهره می‌برند. کیفیت آموزشی در مدارس مجارستان، همسان مدارس بین‌المللی در سایر کشورهای اروپایی است و مدرک‌های صادرشده توسط این مدارس، در سراسر اروپا و جهان مورد پذیرش و دارای اعتبار است. علاوه بر این، شهریه تحصیل در این کشور در مقایسه با دیگر نقاط اروپا بسیار پایین‌تر است.

تاسیس و نظارت بر عملکرد مدارس و کودکستان های کشور مجارستان بر عهده دولت های ایالتی، دولت های محلی، سازمان های قانونی مانند کلیسا، NGO و دولت های محلی اقلیتی است. تقریبا 90 درصد دانش‌آموزان این کشور در مؤسسه های بخش دولتی مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در مدارس مجارستان، از 6 تا 12 سالگی اجباری است. کودکستان برای کودکان از سن 5 سالگی اجباری است و مدارس پیش‌دبستانی، دانش‌آموزان را برای ورود به مدرسه آماده می کنند. آموزش اصلی در مجارستان توسط مدارس ابتدایی ارائه می شود. کودکان تا سن 14 سالگی در مدارس ابتدایی حضور دارند و سپس برای ادامه تحصیل، به مدرسه متوسطه می روند. اگرچه، دانش‌آموزانی که خواهان تحصیل در مقطع متوسطه نیستند و تمایل به کار دارند، می توانند وارد مدارس فنی شوند.

زبان تحصیل در مدارس روزانه و شبانه‌روزی بین‌المللی مجارستان، انگلیسی است و محبوب‌ترین برنامه‌های آموزشی در مدارس این کشور شامل برنامه آموزشی ملی انگلستان، آمریکا و یا IB می‌شود. معلم‌های انگلیسی‌زبان، اتوبوس سرویس مدرسه، کلاس‌های کم‌جمعیت، فعالیت‌های فوق برنامه و فرصت یادگیری زبان‌های دیگر شامل مجاری و آلمانی در مدارس بین‌المللی مجارستان متداول است.

دانش‌آموزان پس از به پایان رساندن تحصیل در مدرسه، می توانند در دانشگاه ها و کالج ها به ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی بپردازند.

سال تحصیلی در مدارس مجارستان از سپتامبر شروع می شود و تا ژوئن ادامه پیدا می کند، مدارس در ماه های جولای و آگوست تعطیل هستند. مجارستان برای تحصیل در رشته های مانند پزشکی و دندانپزشکی در پردیس های واقع در بوداپست، دبرسن و سگد دانشگاه سملوایس، و همچنین رشته دامپزشکی در دانشگاه سنت ایشتوان شناخته شده است. سال تحصیلی در مجارستان به دو ترم تحصیلی پاییز و بهار تقسیم می شود که از 14 هفته آموزشی و یک دوره 6 هفته ای آزمون تشکیل شده است.

فرآیند پذیرش در مدارس بین‌المللی مختلف مجارستان اندکی متفاوت است. ظرفیت پذیرش این مدارس محدود و اولویت ثبت نام بر اساس ملیت دانش‌آموزان تعیین می‌شود. هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس بین‌المللی مجارستان بین 10 هزار تا 12 هزار یورو متفاوت خواهد بود.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Sanam Study