021-22879322
SAMAN STUDY INSTITUTE
مدارس مجارستان

مدارس مجارستان

تاسیس و نظارت بر عملکرد مدارس و کودکستان های کشور مجارستان بر عهده دولت های ایالتی، دولت های محلی، سازمان های قانونی مانند کلیسا، NGO و دولت های محلی اقلیتی است. تقریبا 90 درصد دانش‌آموزان این کشور در مؤسسه های بخش دولتی مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در مدارس مجارستان، از 6 تا 12 سالگی اجباری است. کودکستان برای کودکان از سن 5 سالگی اجباری است و مدارس پیش‌دبستانی، دانش‌آموزان را برای ورود به مدرسه آماده می کنند. آموزش اصلی در مجارستان توسط مدارس ابتدایی ارائه می شود. کودکان تا سن 14 سالگی در مدارس ابتدایی حضور دارند و سپس برای ادامه تحصیل، به مدرسه متوسطه می روند. اگرچه، دانش‌آموزانی که خواهان تحصیل در مقطع متوسطه نیستند و تمایل به کار دارند، می توانند وارد مدارس فنی شوند.

دانش‌آموزان پس از به پایان رساندن تحصیل در مدرسه، می توانند در دانشگاه ها و کالج ها به ادامه تحصیل در مقطع آموزش عالی بپردازند.

سال تحصیلی در مدارس مجارستان از سپتامبر شروع می شود و تا ژوئن ادامه پیدا می کند، مدارس در ماه های جولای و آگوست تعطیل هستند. مجارستان برای تحصیل در رشته های مانند پزشکی و دندانپزشکی در پردیس های واقع در بوداپست، دبرسن و سگد دانشگاه سملوایس، و همچنین رشته دامپزشکی در دانشگاه سنت ایشتوان شناخته شده است. سال تحصیلی در مجارستان به دو ترم تحصیلی پاییز و بهار تقسیم می شود که از 14 هفته آموزشی و یک دوره 6 هفته ای آزمون تشکیل شده است.

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ