021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Manchester
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی انگلستان/ شمال غرب/ منچستر
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 40485 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 16079 نفر
دانشگاه منچستر
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 27
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 8
اندازه دانشگاه بسیار بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی
تعداد هیات علمی 4889 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر منچستر کشور انگلیس است که در سال 2004، با ادغام مؤسسه علم و تکنولوژی منچستر با دانشگاه ویکتوریای منچستر تأسیس شد. 25 نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

دانشگاه منچستر دارای سه دانشکده است که هر یک مدرسه های تخصصی مختص به خود را دارند: دانشکده زیست شناسی، پزشکی و سلامت؛ دانشکده علوم و مهندسی؛ دانشکده علوم انسانی. در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که بیش از 27 هزار نفر از آنان را دانشجویان کارشناسی تشکیل می دهند.

دانشگاه منچستر عضو گروه راسل، مربوط به دانشگاه های تحقیقاتی انگلستان است و رتبه ششم برترین دانشگاه های انگلستان را به خود اختصاص داده است. در رده بندی سال 2018 رویترز، دانشگاه منچستر هفتمین دانشگاه اروپایی از دیدگاه نوآوری در پژوهش بود. همچنین در سال 2021، جایگاه 35 رده بندی آموزشی دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داد.

500 هزار نفر از بیش از 190 کشور دنیا، جامعه دانش آموختگان دانشگاه منچستر را تشکیل می دهند. سیمون آرمیتاژ، شاعر؛ وینسنت کمپانی، فوتبالیست؛ بندیکت کامبربچ؛ بازیگر و دکتر وینی بیانییما، مدیر اجرایی برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز از سرشناس ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست