021-22879322
AZIN SEPEHR SAMAN INSTITUTE
University of Oxford
10
عالی 0 دیدگاه
imgFlag
موقعیت مکانی انگلستان/ جنوب شرق/ آکسفورد
نوع دانشگاه دولتی
تعداد کل دانشجویان 25820 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی 8442 نفر
دانشگاه آکسفورد
img_university
img_university
img_university
img_university
رتبه جهانی 2
خروجی تحقیقاتی بسیار بالا
نسبت دانشجو به استاد 1 به 3
اندازه دانشگاه بزرگ
زبان تحصیل انگلیسی
تعداد هیات علمی 6708 نفر
درباره دانشگاه

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد در سال 1096 در جنوب شرقی انگلیس، شهر آکسفورد تأسیس گردید. آکسفورد، قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان و عضوی از گروه دانشگاه های بریتانیایی راسل است و یکی از دو دانشگاه دارای چند دانشکده در انگلستان است که در تمامی رشته های تحصیلی ارائه شده در آن، جزء 10 دانشگاه برتر جهان محسوب می شود. آکسفورد دارای 100 دپارتمان آموزشی شامل علوم پزشکی، ریاضی، فیزیک و علوم زندگی، علوم انسانی و علوم اجتماعی است. همچنین 38 کالج وابسته به این دانشگاه، در رشته های تجارت، آسیب شناسی، تاریخ، علوم کامپیوتر، مهندسی، حقوق، امور اجتماعی، آموزش، ارتباطات، هنر، علوم و پزشکی دوره های آموزشی برگزار می کنند.

بیش از 1000 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه می شود. بیش از 25 هزار دانشجو در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل هستند و نرخ پذیرش در این دانشگاه 17.5 درصد اعلام شده است. بیش از 900 اسکالرشیپ برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه فراهم شده است.

دانشگاه آکسفورد در رده بندی جهانی دانشگاه های تحصیلات تکمیلی تایمز در سال 2018 جایگاه نخست را کسب کرد. همچنین در رده بندی شانگهای جایو تانگ در رده نهم قرار گرفت. بیش از 8000 دانشجوی بین المللی از 160 کشور جهان در این دانشگاه در حال تحصیل هستند، که حداقل 45 درصد کل دانشجویان را شامل می شود. بیش از 11955 دانشجو در مقطع کارشناسی و بالغ بر 12010 نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

بر اساس اعلام مؤسسه HESA، تقریبا 94 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه آکسفورد بطور مستقیم وارد بازار کار، تحصیلات تکمیلی یا آموزش می شوند.

جامعه دانش آموختگان دانشگاه آکسفورد شامل بیش از 250 هزار نفر از 120 مدال آور المپیک، 26 برنده نوبل، 7 شاعر برجسته، بیش از 30 رهبر شناخته شده جهانی می شود. برخی از این افراد عبارتند از: استیون هاوکینگ (نظریه پرداز فیزیک)، ریچارد داوکینز، تیم برنرز لی، بیل کلینتون (چهل و دومین رئیس جمهور آمریکا)، آنگ سان سو چی، ایندیرا گاندی، مانموهان سینگ (نخست وزیر سابق هند)، 26 نخست وزیر انگلستان از جمله ویلیام گلدستون، کلمنت اتلی و دیوید کامرون.

با عرض پوزش، رشته های تحصیلی مربوط به این دانشگاه در دسترس نمی باشد!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست