logo

کالج‌های S-Kurs آلمان

19 تیر 1403
کالج‌های S-Kurs آلمان

کالج S-Kurs آلمان چیست؟

کالج‌های S-Kurs یکی از انواع کالج‌های آلمان هستند که امکان ادامه تحصیل در رشته‌های مرتبط با زبان‌های خارجی را برای متقاضیان فراهم می‌سازند. پس از فارغ‌التحصیلی از کالج اس کورس در آلمان، می‌توانید برای تحصیل در رشته‌هایی مانند زبان‌های خارجی مدرن، فلسفه کلاسیک، مطالعات اسلامی در دانشگاه‌های آلمان اپلای کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

هزینه تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان

هزینه تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان، در کالج‌های دولتی و خصوصی با یکدیگر متفاوت است. کالج‌های دولتی به دلیل دریافت حمایت مالی از طرف دولت، رایگان بوده و فقط مبلغی سالانه تحت عنوان هزینه ترم – بین 400 تا 800 یورو – از دانشجویان دریافت می‌کنند. اما هزینه تحصیل در کالج‌های خصوصی، مبلغی حدود 7000 تا 8000 یورو شهریه است.

شرایط تحصیل در کالج‌های اس کورس آلمان

متقاضیان علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های مرتبط با زبان خارجی در دانشگاه‌های آلمان، باید ابتدا یک سال در کالج‌های S-Kurs تحصیل کند. دیپلم دانش‌آموزان در کشورهای دیگر، با دیپلم آلمان متفاوت است و متقاضیان خارجی باید یک سال در کالج، دروس دبیرستان آلمانی را آموزش ببینند تا بتوانند وارد دانشگاه‌های این کشور شوند.

برای تحصیل در کالج‌های اس کورس آلمان، دانشجویان لازم است مدرک صلاحیت ورود به دانشگاه و دانش زبان آلمانی B1/B2 داشته باشند. همچنین دانشجویان برای ورود به کالج‌های دولتی S-Kurs آلمان، باید آزمون ورودی کالج را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در کالج‌های S-Kurs آلمان

  • فرم اپلیکیشن کالج
  • مدرک صلاحیت ورود به دانشگاه (HZB)
  • ریز نمرات مقاطع قبلی
  • مدرک زبان آلمانی B2 (و یا DSH-1، تست‌داف (TestDaF) سطح 3)
  • کپی پاسپورت
  • رزومه

همه مدارک باید به انگلیسی و یا آلمانی ترجمه شوند.

رشته‌های مجاز پس از تحصیل در کالج S-Kurs در آلمان

رشته‌های مجاز پس از تحصیل در کالج اس کورس در آلمان، رشته‌های مرتبط به زبان‌های مختلف دنیا است. دوره‌های S-Kurs در آلمان، برای عاشقان زبان است و آنها را برای ادامه تحصیل در این حوزه آماده می‌کند. برخی از رشته‌های دانشگاهی پس از اتمام دوره‌های S-Kurs عبارتند از: زبان‌های خارجه مدرن، مترجمی دینی، فلسفه کلاسیک، مطالعات اسلامی و غیره.

تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان

تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان، برابر است با مبلغ برآورد هزینه‌های زندگی یک سال در آلمان. این مبلغ از طرف دولت آلمان برای یک ماه 934 یورو تخمین زده می‌شود. بنابراین تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای کالج‌های آلمان مبلغی حدود 11208 یورو برای یک سال است.

شرایط کار همزمان با تحصیل در کالج‌های اس کورس آلمان

شرایط کار همزمان با تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان برای دانشجویان کالج فراهم نیست. دانشجویان در کالج‌های اس کورس آلمان معمولا اجازه کار در حین تحصیل ندارند، اما در صورت نیاز، می‌توانند در تعطیلات بین دو ترم کار پاره‌‌وقت یا تمام‌وقت داشته باشند.

بورسیه تحصیلی کالج‌های S-Kurs آلمان

بورسیه تحصیلی کالج‌های S-Kurs آلمان وجود ندارد. به طور کلی برای تحصیل در کالج‌های آلمان بورسیه تحصیلی خاصی در دسترس نیست. هزینه تحصیل پایین در این کشور برای دانشجویان بین‌المللی، مزیت محسوب می‌شود.

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان

نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در کالج‌های S-Kurs آلمان، مدرک B2 آلمانی است. برخی از کالج‌های اس کورس آلمان با مدرک B1 نیز پذیرش دانشجو دارند اما در فضای رقابتی برای ورود به کالج‌های آلمان، بهتر است با نمره زبان آلمانی بهتری اقدام شود.

ددلاین اپلای در کالج‌های S-Kurs آلمان

ددلاین اپلای در کالج‌های S-Kurs آلمان، معمولا زودتر از دانشگاه‌هاست. برای ترم پاییز ددلاین کالج‌ها از اواسط نوامبر تا ژانویه است و برای ترم زمستان اواسط مارچ تا اواسط جولای. برای اطمینان بیشتر لازم است به سایت کالج مورد نظر مراجعه شود.

شروع ترم تحصیلی کالج‌های اس کورس آلمان

شروع ترم تحصیلی کالج‌های S-Kurs آلمان برای ورودی ترم پاییز از ماه سپتامبر و برای ورودی ترم زمستان از ماه فوریه است.

آزمون ورودی کالج‌های S-Kurs آلمان

آزمون ورودی کالج‌های S-Kurs آلمان، برای تحصیل در کالج‌های دولتی آلمان، جنبه‌های مختلفی از دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مهارت زبان آلمانی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سنجش اولیه متقاضیان در آزمون ورودی کالج‌های اس کورس است.

نوع دوره بخش اول آزمون بخش دوم آزمون
S-course سه متن کوتاه از موضوعات مختلف که در آن 75 جای خالی برای کلمات در نظر گرفته می‌شود که در 30دقیقه باید توسط دانش‌آموز تکمیل شود. چند توضیح مختصر در رابطه با یک یا چند نمودار در نظر گرفته می‌شود که از دانش‌آموزان می‌خواهند که مرتبط بودن یا نبودن این توضیحات را در 30دقیقه یا کمتر مشخص کنند.

دروس دوره S-Kurs در کالج‌های آلمان

دروس دوره S-Kurs در کالج‌های آلمان با توجه به این که دانشجویان در این کالج‌ها، قصد ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف زبان و شاخه‌های مرتبط دارند، عبارتند از: زبان آلمانی، ادبیات، علوم اجتماعی، تاریخ و زبان انگلیسی.

آزمون FSP در کالج‌های اس کورس آلمان

پس از اتمام دروه کالج در آلمان، دانشجویان لازم است آزمون FSP یا Feststellungsprüfung در کالج‌های S-Kurs آلمان را با موفقیت پشت سر گذارند. FSP یا آزمون ارزیابی صلاحیت دانش‌آموز با مدرک خارجی، آزمونی است که صلاحیت دانش‌آموزان را برای ورود به یکی از دانشگاه‌های رسمی در آلمان می‌سنجد.

دانش‌آموزانی که دیپلم خود را در کشوری غیر از آلمان دریافت کرده‌اند برای گرفتن پذیرش کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان باید پس از اتمام دوره کالج این امتحان را بگذرانند.

موارد امتحان FSP در دوره‌های S-Kurs، در کنار سنجش زبان آلمانی، سوالاتی از دروس ادبیات، تاریخ، علوم اجتماعی و زبان انگلیسی است.

لیست بهترین کالج‌های اس کورس آلمان

نام کالج شهر دوره‌های ارائه‌شده
کالج دانشگاه هایدلبرگ Studienkolleg an der Universität Heidelberg هایدلبرگ M, T, W, G, S
کالج دانشگاه FU برلین Studienkolleg an der FU Berlin برلین T, M, W, G, S
کالج دانشگاه یوهانس گوتنبرگ Studienkolleg der Johannes-Gutenberg-Universität ماینتس M, T, W, G, S
کالج زاکسن دانشگاه لایپزیگ Universität Leipzig Studienkolleg Sachsen لایپزیگ M, T, W, G, S
کالج دانشگاه مارتین لوتر ویتنبرگ Studienkolleg an der Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg هاله M, T, W, G, S, DSH

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای کالج S-Kurs

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان برای کالج S-Kurs مشابه سایر ویزاهای کالج آلمانی است. دانش‌آموزان برای ورود به کالج‌های آلمان باید آزمون ورودی بدهند؛ از اینرو آلمان شرایطی را فراهم می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند برای شرکت در این آزمون وارد آلمان شوند و بعد از قبولی در کالج، ویزای خود را به ویزای تحصیلی آلمان تغییر دهند.

برای دریافت این ویزا مدارکی مورد نیاز شامل موارد زیر است:

  • مدارک هویتی مانند پاسپورت، شناسنامه و …
  • مدارک تحصیلی مانند مدرک دبیرستان و ریز نمرات
  • مدرک زبان
  • تمکن مالی

در صورتی که متقاضی تحصیل در کالج اس کورس زیر سن 18 سال باشد، در کنار مدارک بالا، به اجازه خروج از طرف هر دو والد نیاز دارد. همچنین برای تمکن مالی، لازم است مدارک حامی مالی به سفارت ارائه شود. همچنین لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده به سفارت، حتی اگر پذیرش به زبان انگلیسی باشد، باید به زبان آلمانی ترجمه و ارائه شود.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی معقولانه‌‍‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. تخمین هزینه زندگی در آلمان برای یک نفر حدود 934 یورو ماهانه و به عبارتی 11208 یورو سالانه است. البته هزینه زندگی در شهرهای آلمان با یکدیگر متفاوت بوده و مونیخ و اشتوتگارت از شهرهای گران، آخن و درسدن شهرهای ارزان آلمان محسوب می‌شوند.

از سامان استادی مشاوره بگیرید
مقالات مرتبط
ریجکتی ویزای دانشجویی آلمان

ریجکتی ویزای دانشجویی آلمان

ریجکتی ویزای دانشجویی آلمان چیست؟ افرادی که از کشورهای خارج از حوزه شنگن برای تحصیل در کشور آلمان اقدام می‌کنند، لازم است برای ورود به این کشور ویزا و یا مجوز ورود و اقامت...

ویزای پیوست آلمان

ویزای پیوست آلمان

ویزای پیوست آلمان چیست؟ اگر فردی با اقامت دائم و یا بلوکارت یا حتی با ویزای دانشجویی ساکن آلمان باشد و با شخصی خارج از حوزه شنگن ازدواج کند، در صورتی که هر دو...

ویزای دانش‌آموزی آلمان

ویزای دانش‌آموزی آلمان

هزینه ویزای دانش‌آموزی آلمان هزینه ویزای دانش‌آموزی آلمان که ویزای نوع D است، به طور معمول 75 یورو است. سفارت آلمان اما شرایط VIP خاصی نیز برای کسانی که می‌خواهند مراحل درخواست ویزای خود...

کالج‌های W-kurs آلمان

کالج‌های W-kurs آلمان

کالج W-Kurs چیست؟ دوره‌های W-Kurs در کالج‌های آلمان شامل دوره‌هایی برای ادامه تحصیل در رشته‌های حوزه اقتصاد، بازرگانی و رشته‌های جامعه‌شناسی می‌شوند. متقاضیان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در رشته‌های مرتبط با حوزه‌های ذکرشده، بیمه،...

تحصیل در دبیرستان‌های آلمان

تحصیل در دبیرستان‌های آلمان

هزینه تحصیل در مدارس متوسطه آلمان هزینه تحصیل در مدارس متوسطه آلمان در مدارس دولتی رایگان بوده و هزینه تحصیل از طریق مالیات و توسط دولت پوشش داده می‌شود. اما مدارس متوسطه‌ خصوصی در...

کالج‌های G-kurs آلمان

کالج‌های G-kurs آلمان

کالج‌ G-Kurs آلمان چیست؟ متقاضیان تحصیل در رشته‌های گروه هنر و علوم انسانی، برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان باید یک دوره یک‌ساله در کالج‌های G-kurs آلمان بگذرانند. این دوره‌ها در کالج‌های آلمان، دانشجویان را...

کالج‌های T-Kurs آلمان

کالج‌های T-Kurs آلمان

کالج T-kurs آلمان چیست؟ کالج T-kurs یکی از دوره‌های یک‌ساله در کالج‌های آلمان است که دانشجویان را برای ورود به رشته‌های فنی-مهندسی و ریاضی در دانشگاه‌های آلمان آماده می‌سازد. دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از...

مبلغ تمکن مالی آلمان

مبلغ تمکن مالی آلمان

تمکن مالی آلمان چیست؟ گواهی تمکن مالی، یک سند رسمی و بسیار مهم است که بر اساس درخواست متقاضی برای تحصیل در آلمان، توسط بانک صادر می‌شود. این سند، در فرآیند اپلای برای اخذ...

کالج‌های M-Kurs آلمان

کالج‌های M-Kurs آلمان

شرایط تحصیل در کالج‌های M-Kurs آلمان زمانی که دانش‌آموزی پس از پایان دبیرستان در ایران، تصمیم می‌گیرد که برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان وارد دانشگاه شود، بعد از اپلای در دانشگاه، توسط...

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنید پس از پاسخ کارشناسان از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست

نیاز به مشاوره دارید؟ در واتساپ پاسخگوی شما هستیم
ما معمولا در کمتر از 5 دقیقه پاسخ می دهیم پشتیبانی واتساپ
پذیرش تحصیلی در کشور های
خدمات موسسه Saman Study